Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 28 Iul 2009, 2:58 pm

love love love ce frumooos
nor bebic bibe bis
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mar 28 Iul 2009, 3:44 pm

Buna fetelor!
Slabuta miscare aici, ma asteptam sa am "n" pagini de citit...tare zgrarcite sunteti la vorba Smile
Dana sa aveti spor la zugravit!
Ramo, asteptam poze si detalii despre vacante!
Roxy vad ca n-a aparut, sper ca esti bine si tu si ai tai!
Deiutza iar ati plecat la tara?
Juli ti-ai luat masinutza? Cum merge dieta?
Alessia e un dulce Vanny al tau, trebuie sa fie tare haios. Pupicei din partea mea!
Arime concediu placut!
Andreea, Cris voi ce mai animati topicul in rest...boo
Si noi suntem in constructii, am cumparat materiale, v-am zis ca renuntam la concediu sa refacem balconul. Nici eu nu pot intra foarte des, deja e dezastru pe-aici, cand o sa inceapa tati in forta, ma mut cu Stefan la mama, aveam si acolo net, dar trebuie sa ma rog de sora-mea.
Oricum din cand in cand mai trec pe aici sa va urmaresc ce faceti!
Va pup pe toate!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Mier 29 Iul 2009, 4:27 am

Buna seara fetelor!

Desi a aparut Ramo,vad ca e inca f liniste.Eu cand sunt libera nu prea am timp sa intru,pt ca,pe langa treaba pe care o am prin casa,incercam sa profitam de vara si sa stam mai mult pe afara cu Vanny.

RAMO,cand ne pui poze din concediu?Poate ne povestesti mai detaliat cum v-ati distrat si ce nazbatii a facut MARA pe acolo.

ANA sigur e la spital si cu siguranta totul e bine.Astept cu nerabdare sa se intoarca si sa-si faca timp sa ne povesteasca despre bb si sa ne puna si poze.

CRIS,creste burtica sau e prea devreme?

LIVIA,ce-ai mai facut cu dieta de 90 de zile? Nici JULIENNEnu a mai aparut sa ne zica daca inca o mai tine.

DANA,salutari si pupici pt David.

ANDRICA,tu ce mai faci?

Mai e doar o luna de vara si apoi,din septembrie sper sa fim toate si chiar sa ne tinem de dieta.

Pupici,pe curand.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Mier 29 Iul 2009, 4:39 am

buna seara fetelor!

ramo-bine ai revenit !
deea-la multi ani cu intirziere si de la mine.

cu dieta-inca o tin,nu mi se pare greu deloc si chiar am slabit..nu mai vad 130 pounds pe cintar deloc,nici macar seara si asta tare ma bucura.nu o tin eu chiar ca la carte,dar merge...azi era zi de carbo,dar am mincat crackers si niste cereale intgrale cu soia...sport fac,la fel,de cel putin 3 ori pe sapt,maxim 5 ori...ma invirt cam intre 57-58 zilele astea...e bine,eu una sint multumita.
am laut masina si ma bucur ca am scapt de grija asta...in rest...din nou la munca si nu am chef deloc..vreau vacanta ca in romania,3 luni mari si late...Sad

e cald aici,n-am ajuns la ocean decit o data vara asta...sper sa mai ajung pina vine toamna.......
va pup si va doresc o zi faina !
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mier 29 Iul 2009, 8:59 am

Neata fetelor!!!!!
Smile Alina, burtica a crescut, de fapt s-a umflat putin, dar cred ca mai putin de la sarcina cat de la baxat mai mult, ca ma roade stomacu de foame, si uneori de pofte tampite pe care la cate o ocazie mi le-am satisfacut Smile.
Asa ca acum am 2 kg in plus Smile....ma mai amagesc ca trag la cantar si uterul marit si sanii care mi s-au facut imensi Smile, da....oricum ma ingras...si m-am panicat asa putintel zid
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 29 Iul 2009, 9:15 am

neata fetelor wink ma bucur ca ati mai trecut pe aici kiss hug

raportelul de ieri:
08:00 – clatite integrale cu crema de lamaie, cafea cu lapte (500cal)
13:00 – 40g crakersi int, 2cremvusti pui, salata de vinete (400cal)
15:00 – pepene verde (150cal)
19:30 – salata de rosii, branza, pate de pui, 1felie paine (350cal)
Total: 1400cal
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mier 29 Iul 2009, 4:15 pm

Buna fetelor!
Noi tot acasa, inca n-am inceput nimic, se pare ca imi fac planuri degeaba, de regula nu ma pot tine dupa ele. Trebuia sa ne mutam la mama, dar sora-mea a facut niste crize de rinichi in ultimile 2 nopti, au chemat si salvarea de 2 ori, a doua oara au dus-o la spital pt analize. Pietre la rinichi si nisip Sad . Acum sta numai in pat cu ceaiuri si medicamente, numai noi lipsim de-acolo...
Dieta n-am inceput nimic, tin o zi, doua apoi iar o iau pe aratura, acum sunt tare supi, numai de dieta nu-mi arde. Nici nu mananc mult, e foarte cald si ma umflu cu apa, dar nici dieta nu se cheama ce pap eu.
Multa sanatate la toata lumea!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 29 Iul 2009, 5:02 pm

kiss livia si sanatate multa pt sora ta
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mier 29 Iul 2009, 6:46 pm

Buna fetelor
Livia, sora ta o sa fie bine, nu e o afectiune grava, multe persoane au probleme la rinichi, si eu am avut si mai multi cunoscuti....mai ales noi femeile, imediat facem o infectie urinara sau ceva.
Eu imi planific acuma o supica de rosii, ca avem pofte muuuuulte, marea majoritate pentru mancare sanatoasa....insa ne cam umflam...uffff.
Pe 14 mergem la dublu test si ecografie, sper sa fie totul ok Smile.
va poop, mai astept vesti de la voi.
AAAA, PS, pt mamicili cu esperentza :P
Cand ar trebui sa-mi fac dublu test, recoltarea de sange? In aceeasi zi? Sau pot sa mi-l fac inainte cu o saptamana, ca atunci cand am ecografia sa am si rezultatul la analize? Am inteles ca cele 2 ar trebui facute in aceeasi zi ca aiba relevanta....Plus ca acesta si triplu test sunt niste statistici, iarasi am citit ca multora le iese fals pozitiv, cand il repeta, le iese bun.
La voi cum a fost?
Evident ca acuma sunt in preioada cand stresez pe toata lumea cu intrebari.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 29 Iul 2009, 9:49 pm

hello fetelor :D
am cam dat-o in bara cu caloriile azi rade aveam putin peste 1200 dar am mancat o nirvana cu praline (de care zicea si cris) si abia dupa am vazut ca are 361 cal zid zid zid

09:00 – iaurt cu dulceata de coacaze, 1clatita, 1cafea cu lapte (450cal)
12:00 – 1nectarina (40cal)
13:30 – piept de pui, piure (250cal)
15:30 – pepene (100cal)
17:00 – 150g iaurt cu cocos (180cal)
20:00 – 1pulpa pui, 1nirvana (600cal)
Total: 1620cal

cris asa drag imi e cand vad ca intrii si intrebi diverse pupi abia astept sa-l ai pe bebe in brate hug bebic bibe hug
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mier 29 Iul 2009, 10:08 pm

Smile
Apropo de Nirvana....ca mananc tata, nu ma joc.....da de cand sunt insarcinata, de Nirvana mi-a trecut complet cheful ...........foarte ciudat.....Nu m-as ingrasa eu ca mi-e pofta mare de chestii destul de faine (acu am facut supa de rosii cu galuste ca muream sa mananc, la fel cum am patit sapt trecuta cu supa de pui cu taitei de casa Smile ), da mananc cam mult cantitativ, ca ma roadi stomacu` ca pi shoarici...pana sa ma dumiresc ce mi se intampla, pusei 2 kg... Sad
Ooooof, viata meaaa..... rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 29 Iul 2009, 10:14 pm

las' ca sa vezi ce repede scapi de ele dupa wink
e bine ca ai pofte din astea, nu f calorioase....inchipuie-ti dc mancai tot cat acum dar ai fi poftit numai la dulciuri si foieteaje si alte chestii de genul

oare ce face ana? e cu bebelul in brate? kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Joi 30 Iul 2009, 4:41 am

salutare fetelor

livia-sanatate surorii tale sa de faca bine.de cind te apuci de dieta?nu e greu de tinut asta de 90 de zile ,desi eu azi am dat-o in bara in stil mare..cred ca am depasit 2500 de calorii:((de citeva zile ma simt tare ametita ,parca plutesc ,mai ales dupa masa ,asa ca azi am bagat de toate .dar mai ales piine si crackers.asta e ,de miine ,back on tarack..
cris-las ca scapi tu de kilele puse ,ca esti fata ambitioasa si ai si un metabolism care se pare ca te ajuta mult.
ramo n-a mai aparut,nici roxy,nici deea si nici andrea roz de ceva vreme.sper ca sinteti bine fetelor si ca va bucurati de vara,vacante sau de orice altceva...
o zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Joi 30 Iul 2009, 8:13 am

SALUT!

RAPORT:

-MD:2 pancakes cu o lingurita sirop de artar si 1/4 cana blueberries.
-G:1/2 baton de cereale.
-P:3/4 dintr-o portie de paste cu sos de rosii si pui la gratar.
-C:ciorba de vacuta cu o lingura de smantana light,2 rosii minuscule,3 baby carrots;300 ml suc de portocale fara zahar.

LIVIA,imi pare rau pt surioara ta si -mi pare rau si ca nici voi nu va puteti apuca de balcon.

JULIENNE,sa stapaniti sanatosi masinutza cea noua si sa nu vi se mai intample ce vi s-a intamplat cu cealalta.

ANDRICA,n-ai papat asa mult si oricum tu in general nu prea ai abateri...

CRIS -e bine ca mananci sanatos,chiar daca in cantitati mai mari.O sa -ti revii repede.Sora mea a slabit deja in 3 saptamani 10 kg,fara macar sa incerce sa slabeasca.Am inteles ca de la alaptat slabesti f mult,iar ea cum doarme f putin...Acum are 49 kg si vrea pana la sfarsitul anului sa ajunga la 42 kg,de unde a plecat.

ERICUTZ s-a mai deschis putin la piele ,iar ochii i s-au facut albastru inchis(desi la inceput erau 100% negri).E super cuminte si ii e mereu fomica.Mamica lui are lapte cat sa dea la 3 bebei,asa ca poate manaca pe saturate.

Cam atat pe azi,v-am pupat,pe maine! pupi
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 30 Iul 2009, 9:45 am

beata fetelor
alinuta dar ce inaltime are sora ta de vrea sa revina la 42kg? ca daca are peste 1.52m at e cam putintel....
fff frumos ca bebe eric are ochii albastrii :D sa ne mai arati si noua poze

julie pupi

cris marturisesc ca te urmaresc in partea celalata wink ca sa vad ce mai faceti tu si bebe pupi


l.e.: eu plec, zi frumoasa fetelor kiss pupi hug hug pupi kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Joi 30 Iul 2009, 7:14 pm

HELLO!

Unde sunteti fetelor? In afara de ANDRICA,nu si-a mai facut nimeni timp sa treaca pe aici.
ANDREEA,sora mea are 1,57 m si intotdeauna a fost ff slaba,dar cu forme frumoase.

CRIS,ce pofte ai mai avut azi? rade

RAMO,ce mai faci,cand ne pui poze din concediu?

Aici e super cald si super-umed,saracul VANNY sta doar pe langa aerul conditionat cu limba scoasa.I-l lasam deschis si cand mergem la servici,ca altfel se topeste saracutzul.

Pupici.Poate diseara cand ma intorc de la servici o sa am mai multe noutati de la voi.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Joi 30 Iul 2009, 10:25 pm

Buna seara fetelor!
Multumesc ca v-ati gandit la noi, o sa-i treaca dar din pacate dupa cutit. Acum face ceva injectii si apoi o sa vada dr ce hotaraste. Pietrele sunt undeva pe drum, la fiecare rinichi cate una, nici nu le elimina. Si sora-mea era cu slabitul, incerca sa pape mai putin, dar abia acum vad si eu si ea, ca asta ar trebui sa fie ultima prioritate, sunt altele mult mai importante. In primul rand sanatatea. Bine eu n-am scuze, daca continui tot asa deja sanatatea mea e in pericol, dar vine si vremea mea...
Nu m-am hotarat la nimic inca, as fi vrut sa tin tot dieta de 90 zile. Mie mi s-a parut cea mai accesibila, pt mine, dar nu stiu cand o sa ma pot apuca de ea.
De Ana nu stiti nimic? sigur a nascut, dar ma gandeam ca ati tinut vre-una legatura.
Cris ai facut dublul test? Cum te mai simti? Eu n-am facut nici dublu, nici triplu test, deci nu stiu sa-ti dau detalii. Am auzit prea multe povesti despre testele astea, asa ca am renuntat. In schimb la un eco 4D , dr mi-a dat emotii, am mai povestit pe-aici. De-atunci am zis ca nu ma mai iau dupa dr, intrerupere nu faceam indiferent ce se intampla, asa ca data viitoare(daca va mai fi o data viitoare) o sa fac doar analizele si eco obligatorii.
Alessia azi m-am gandit la Vanny al tau, am vazut un filmulet cu o pisica ce se facea morta cand o impusca cu degetul un baiat Smile Mai vrem pozici cu bebe Eric si bebe Vanny.
July felicitari pt cantar, ma bucur mult pt tine, inseamna ca ai mai putin decat iti arata cantarul seara. Felicitari!
Andreea pupici si distractie placuta!
Celelalte fete?
Pup toata lumea!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Vin 31 Iul 2009, 11:16 am

Ziua buna fetelor!
Noi plecam duminica la munte, abia astept sa merg sa ma relaxez...
Cris legat de eco, le-am facut la cererea dr. Nu mai stiu cate si care, au fost cateva pe toata perioada sarcinii, insa toate analizele legate de sarcina dr. ce te urmareste iti spune cand sa le faci, asta s-a intamplat si in cazul meu. Legat de mancat mult, ai grija! Incearca sa iti ordonezi programul de masa si sa incerci sa nu mananci cat doi, trebuie sa mananci normal, cu cat mananci mai mult cu atat apetitul o sa fie mai dezvoltat si o sa ceara si mai multe alimente. Am mancat tare mult pe perioada sarcinii, parca eram mereu nemancata si mancam nu gluma. Incearca sa iti pregatesti mese dese, insa nu foarte imbelsugate.
Si in ciuda faptului ca mancam mult, de toate, de la alimente ok pana la fast-food, tot m-au gasit anemica Laughing
Livia imi pare rau ca sora ta trece printr-o perioada grea. Este prima criza de rinichi sau se confrunta cu astfel de crize de mai mult timp?! Am avut prima criza de rinichi in 2001, mi-au gasit si pietre si nisip, am fost si internata la un moment dat, am urmat sfaturile medicilor cu baut ceaiuri si luat tratament pt. a se sparge pietrele. Am scapat pana la urma. Stiu ca trebuie sa bei multe lichide, dar nu in perioada cand ai crizele, atunci cand te simti bine, trebuie evitate bauturile acidulate. In sarcina, in luna a 8-a probabil de la loviturile Raisei mi s-a inflamat rinichiul drept, ne-am speriat teribil, initial am crezut ca mi-a venit sorocul si trebuie sa nasc, aveam niste dureri... am ajuns la urgente, peripetii etc. Culmea mi-au spus ca am o piatra, ceea ce nu era bine deloc in cazul meu, graviduta fiind, insa cu no-spa si nu mai stiu ce mi s-a dat am trecut cu bine.
Multa sanatate sorei tale si sa speram ca nu o sa fie cazul de operatie, poate se vor sparge cu tratament hug
Juli sa stapaniti cu bine masinuta noua si sa aveti parte de ea, fara alte neplaceri! pupi
Va imbratisez pe toate cu drag!!! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 01 Aug 2009, 12:18 am

Buna seara fetelor!
Vad ca iar nu v-ati inghesuit pe-aici Smile.
Arime multumim pupi Deja se simte mai bine, dupa cateva injectii macar se poate misca prin casa. De anul trecut din septembrie are probleme din astea, dar nu asa rau. Si eu sper sa se rezolve cumva.
Voua distractie placuta si va asteptam cu pozici! pupi
Ramo La multi ani Marutei !!! birthday
Sper ca tin bine minte ca azi e ziua ei, ii doresc sa cresca mare si sa fie sanatoasa, sa aiba parte de toate lucrurile bune! pupi
Sa nu ne uiti, ai promis pozici din concediu, abia astept s-o vad pe Mara. wink
Celelalte fete vad ca n-au aparut, ba chiar au disparut de tot Sad
Eu va pup pe toate si va doresc un weekend cu multa liniste!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Sam 01 Aug 2009, 12:20 pm

Neata fetelor
Scrisei ieri un mesaj mai lung, dar, ca si intamplare rara in viata mea, a dat o eroare si am ramas fara el.....si scrisesem asa frumos.....uffff
Noi aseara am fost la o cumatrie, de ieri dupa amiaza am intrat in concediu si suntem foarte fericiti, speram sa ajungem si pe la munte cu gashka de prieteni, oricum, e fericire in sine concediul si atat, parca nu ne mai trebuie nimic.
[color=red]La multi ani Ramo pentru Marutza, sa aveti numai fericire si bucurii cu ea toata viata pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Sam 01 Aug 2009, 8:51 pm

Ramo, LA MULTI ANI pentru frumoasa MARA. Multi pupici de la Edy si Iannis.
Am nascut pe 27 iulie. O sa va si povestesc cum a fost. Acuma ma duc sa pregatesc baita. incercam o baita scurta, mai mult dus, ca nu a cazut buricul.
Am pus poze dincolo.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Sam 01 Aug 2009, 9:46 pm

ana_bela a scris:Ramo, LA MULTI ANI pentru frumoasa MARA. Multi pupici de la Edy si Iannis.
Am nascut pe 27 iulie. O sa va si povestesc cum a fost. Acuma ma duc sa pregatesc baita. incercam o baita scurta, mai mult dus, ca nu a cazut buricul.
Am pus poze dincolo.
Anaaaaa pupi Smile Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Dum 02 Aug 2009, 6:39 pm

Buna fetelor!

Ana,ce surpriza!!!!!!!!!!!!!!!! Ce repede ai nascut ! Sa-ti traiasca bb si sa va bucurati de el! Ma duc indata sa vad si pozele. Asteptam mai multe detalii cand o sa ai timp.

Eu nu am intrat cateva zile ca am avut din nou probleme cu Vani si am ajuns la urgente cu el.L-au tinut 2 zile internat in spital si m-au usurat de $900.Noroc ca i-am facut asigurare si primim inapoi 90% din suma.Motivul pt care i-a fost rau e ca a inghitit o pietricica ceva(la la diografie se vedea o chestie mica rotunda,care ulterior a ajuns in intestin si tre sa urmarim daca o elimina.Am fost terminata 2 zile si m-am dus la spital cu papa pt el,pt ca ne-a sunat dr ca nu vrea sa manance conserva si granule.El e obisnuit cu pui cu legume si nici nu s-a uitat la mancarea lor.Acum e acsa e okdar tre sa vedem daca elimina pietricica.

Fetelor,pustiu mai e pe aici.

RAMO,LA MULTI ANI! pt MARUTZA cea mica si dulce ,sa fie sanatoasa si sa aiba o copilarie fericita.Asteptam poze si din concediu si de la ziua ei.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Roxy Dum 02 Aug 2009, 7:04 pm

Eu revin cu vesti tare proaste. In 10 iulie, tati meu drag si scump a plecat dintre noi, acum e undeva intre stele. Ma rog ca sufletul lui sa isi afle odihna si sper ca ne vegheaza de acolo de sus. Inmormantarea a fost in 12 iulie, ziua in care ar fi implinit 29 de ani de casnicie cu mami. Iar in 27 iulie ar fost ziua lui, ar fi implinit 61 de ani. Dar nu a mai fost sa fie asa.... I-am fost alaturi pana in ultima clipa, i-am spus ca il iubim enorm, i-am multumit pentru tot ce a facut pentru noi.... a fost si este tare greu.....nu am fost atat de trista si de suparata niciodata....sunt multe in sufletul si in gandul meu acum...mereu mi-am admirat parintii si mi-am dorit sa pot face ptr copiii mei macar jumatate din ce au facut parintii mei pentre mine si fratele meu.....tati a fost si ramane un model de viata. Va scriu plangand, lacrimi de durere, lacrimi de neputinta, de amaraciune, de nervi, multe multe lacrimi. Ar mai fi fost atatea de spus, atatea de facut, de vazut, de trait, d eimpartsit.... Am avut o relatie extraordinara cu tati si singura consolare sunt toate amintirile frumoase, cuvintele intelepte, zambetele, rasetele, umorul, iubirea, darnicia. E greu, infinit de greu si imposibil de descris despartirea de un parinte. Si nici nu vreau sa ma gandesc ce remuscari exista atunci cand relatia cu parintele nu a fost una buna. Bucurati-va de parinti, apreciati-i si iubiti-i acum cand ii aveti langa voi. Toate sunt trecatoare si e pacat ca micile suparari si neintelegeri sa umbreasca dragostea parinte-copil. Gandit-va ca va bucurati de dragostea sotului, de zambetului copilului, de mirosul florilor, de apusul soarelui doar pentur ca cineva v-a adus pe lume. Stiu ca nu am spus nimic nou, dar intotdeauna m-a durut sa aud de relatii dificile intre parinti si copii, tocmai pentur ca am avut mereu acasa un model extraordinar. Va pup.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Dum 02 Aug 2009, 7:28 pm

Roxi, nici nu am cuvinte... Imi pare nespus de rau si... Sad Sad
E bine sa iti amintesti de lucrurile frumoase pe care te-a invtat si de clipele frumoase pe care le-ati petrecut.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB