Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 11 Aug 2009, 11:35 am

pupi cand mai intra arime se rezolva
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Mar 11 Aug 2009, 3:40 pm

Pai, ma gandeam ca se intelege ca aia e adresa si ca trebuie sa aprobe Arime. De aia n-am mai zis nimic. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Mar 11 Aug 2009, 3:42 pm

He, he Andreea, mai putin si pleci in vacanta. Abia astept impresiile din calatorie. pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 11 Aug 2009, 4:03 pm

Buna fetelor Smile
Aici pe forum parca suntem la grila de vara. Dar cum se face toamna, parca vad ca sunt super mega vizionari si show uri noi :D
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Mar 11 Aug 2009, 8:09 pm

Buna fetelor!

Sunt tare fericita,pt ca am fost la doctor si totul e ok cu VANNY.Nu stim cand si cum,dar a eliminat pietricica sau ce o fi inghitit.Am fost f stresata la gandul ca ar putea sa-l opereze.La cat e de mic, mi se pare tragic sa-i taie burtica.Singura noastra problema e ca el cand merge afara nu merge ca alti catei,uitandu-se in jurul lui;el merge cu nasul lipit de pamant si mereu parca vrea sa gaseasca ceva sa ia in gura.Si cum e f micutz si e oricum la nivelul pamantului,e f greu de observat cand ia ceva de pe jos.

Am vazut pozele voastre.Sunteti toate niste frumoase ,iar bebe IANNIS e mortal de scump.Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii.

DANA si LIVIA,important e ca bebeii vostri sunt sanatosi.Cu vorbitul o sa-si dea ei drumul,nu va faceti griji.

DANA_ME,multumesc ca te-ai gandit la Vanny pupi . Sper sa ai noroc cat mai repede cu jobul.Pana atunci profita si relaxeaza-te si tine-te de dieta.

AN-DEEA n-a mai aparut deloc.O fi plecata undeva? Sper ca nu s-a suparat pe noi.

RAMO,ce mai faci? Pe unde ati mai plecat?

JULENNE,ma bucur ca ai reusit sa-ti vezi fratele si ca petreceti f frumos timpul impreuna.

CRIS,ma bucur ca te-ai distrat si relaxat putin la munte.Pozici nu ne pui?
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mar 11 Aug 2009, 9:33 pm

Buna fetelor!
Eu sunt cam supi (cam tare... Sad ) v-am spus mai demult ca am ceva probleme cu calculatorul, acum a murit de tot, l-a dus sotul la reparat la un amic meserias cica placa de baza e in coma si mi-o bagat ceva programe sa detecteze ce nu merge si mi-o stricat si hardul Sad Toate documentele mele, pozele cu Stefan si alte lucruri importante pt mine s-au dus. Acum incerca sa recupereze ceva, daca se mai poate de pe hardul ala, daca nu am pierdut totul. Am ramas cu pozele incarcate pe photobuket...cateva...Acum scriu de pe un alt calc...
Cu Stefan iar ma cam necajesc pt ca-l vad ca stie si poate sa spuna, dar nu vrea, eu nu stiu cum o scoatem la capat. Toate lucrurile trebuiesc putin fortate. Nici macar apa nu cere, sta toata ziua si moare de sete, daca vede sticla imi arata cu mana, daca nu mai bine urla si nu stiu ce are...Azi i-am pus sticla in fata si i-am zis ca nu-i dau pana nu zice el "apa" (ce rea sunt... Neutral ) n-a zis logic, pana la urma tot eu am cedat... pale

Nu mai vb despre problemele mele ca va necajesc si pe voi.
Alessia ma bucur mult pt voi, sa dea Dumnezeu sa nu mai aveti probleme din astea. Vanny al tau parca e Stefan exact la fel merge si el, in speranta sa gaseasca ceva bun de mancat, de parca eu nu-i dau sa manance nimic...
Dana nici nu stiu ce sa zic, se pare ca bebeilor nostrii le place sa ne tina in suspans. Cu mancatul si noi la fel, zile si zile. Din ianuarie si pana acum Stefan n-a luat 1(un) gram, sta pe 8500g Neutral si are deja 1 an si 7 luni.
Dana _mi noi suntem pe-aici, te mai asteptam cand ai timp! Pupici!
Ana ma duc si eu sa vad pozele cu bebe Iannis!
Andreea eu daca nu mai apuc sa intru, iti doresc de pe acum concediu placut cu multa, multa relaxare si distractie si cu vreme buna! pupi
Va pup pe toate si va doresc o saptamana cat mai frumoasa! Mai buna decat a mea...
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 11 Aug 2009, 11:31 pm

Buna fetelor Smile
Alessia, ma bucur ca e e bine mini bebelusul vostru, nici nu se putea altfel.
Livia, nu te presa singurica, si nu-ti mai fa griji, ca nu toti copiii sunt la fel. Sunt bebei care au vorbit super tarziu si au iesit niste super bebei, si altii care le faceau pe toate la un an si dupa aia nu mai erau in stare de nimic. Fiecare bebe are ritmul lui. Cat despre greutate, cand eram eu mica, aveam 2 betizigashe in loc de picioare si ai mei erau terminati de suparare. Si prin generala parca mi-am revenit si am fost ok.
Asa ca nu mai fi atat de ingrijorata, ii dai si bebelului din starea ta hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 12 Aug 2009, 9:21 am

da....mai e putin de tot pana la vacanta
pupi ana
alessia ma bucur ca vany a eliminat pietricica buclucasa
livia imi pare rau pt calc, sper sa reusesti sa recuperezi cate ceva...am patit-o si eu o data si din pacate n-am putut recupera nimic de pe hard-ul ala zid si cu stefan...nu vb el dar si cand o incepe n-o sa se mai opreasca...ai sa vezi pupi
pupi cris
restul fetelor pe unde sunt oare?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mier 12 Aug 2009, 10:22 am

Neata fetelor
Am trecut sa vad ce mai faceti. Eu inca am concediu, mananc, dorm, si ma uit la Friends, l-am tras pe tot. F distractiv. Deja mi-e groaza, ca imi place foarte mult cum e acum. Si de luni...work again!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de dandana Mier 12 Aug 2009, 10:34 am

livia, iti mai dau si eu un sfat, sper sa mai ai nervi Merci

vorbeste-i mult puiului tau, da' mult, incontinuu, lucruri dragute, dar si banale, orice, cand nu mai stii ce, spune-i ce faci in momentul ala, din cand in cand intreaba-l ceva, asteapta putin sa raspunda si daca nu, raspunde tu cu zambetul pe buze si ceva de genul "da, dragule, asa e!" adica ignora total faptul ca nu vorbeste, nu-i mai cere sa spuna ceva si mai ales nu te enerva

succes!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Mier 12 Aug 2009, 11:28 am

Alessia, bine ca Vani a eliminat pietricica!!!! kiss
Livia, nu-ti mai face probleme ca Stefan nu vorbeste. O sa-si dea drumul si apoi sa vezi ca nu-l mai poti opri. Are doar un an jumate, daca nu ma insel.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mier 12 Aug 2009, 3:50 pm

Buna fetelor!
Cu hardul inca n-am facut nimic, acum e la mine, incerc si eu sa fac ceva "marea meseriasa.... Rolling Eyes " am gasit ceva programe care mi-au aratat documentele si pozele, deci inca mai sunt pe hard, dar nu le pot salva, n-am parola Sad acum incerc cu altceva, sper sa reusesc macar o parte din ele...
Dandana multumesc frumos pt sfat, eu vb cu el destul de mult zic eu, nu chiar continuu pt ca uneori pur si simplu ma ingnora si nu-mi mai gasesc nervii necesari. E tare greu cu bebeii astia, o sa tin cont de sfatul tau. Mersi inca odata hug
Da Ana 1 an si 7 luni. Am vazut pozele cu Iannis e un dulce, sa-ti traiasca si sa fie sanatos!
Cris odihna placuta si vizionare placuta pupi
Andreea imi pare sincer rau ca ai patit si tu la fel. Daca te mai ajuta cu ceva am gasit o firma in Bucuresti care se ocupa cu recuperari de date contra cost. Sa vad ce pot face acum cu programele pe care le am, daca nu cred ca-l trimit si eu la Buc. Am documente importante Sad si poze pe care nu le mai pot gasi.
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Roxy Mier 12 Aug 2009, 8:56 pm

Buna, fetele !

Aici cand e populat maxim, cand e toata lumea plecata. Noi ne pregatim sa ducem parastul de 40 de zile duminica si in zona asta, adica in Ardeal, asta implica o gramada de obiceiuri. Nu stiu cum e prin alte parti, dar aici mi se pare tare complicat. Sau suntem noi prea indurerati si lipsiti de rabdare ca sa facem fata tuturor situatiilor astora.

Ana, Ianis e un scump. Sa va creasca maaare si sanatos !

Livia, nu te nelinisti cu vorbitul. Poate ca ce spunem noi nu te linisteste, dar ai sa vezi ca o sa isi dea drumul cu timpul. Incearca s aintroduci seara un ritual al "povestii de seara" cu niste carti cat mai colorate si limiteaza-te la povesti inventate de tine cu un vocabular mai accesibil ptr inceput. Si sa folosesti multe propoziti simple " mama spala", " stefan papa", "ne jucam" repetate forever and ever.

Andrica, concediu placut ! Sa vii cu poze muuulte !

Va pup pe toate si am sa mai trec....
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Mier 12 Aug 2009, 9:32 pm

Livia, Roxi kiss kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 12 Aug 2009, 9:37 pm

kiss fetelor
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 13 Aug 2009, 10:49 am

neata fetelor pupi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Joi 13 Aug 2009, 2:20 pm

buna fetelor

mi s-a terminat mini vacanta care defpat a fost un weekend...a fost fain cu fratello aici.pacat ca trebuie sa se intoarca la DC ,la treburile lui...
Am vrut sa pun poze o data,dar m-am luat cu alte treburi si am uitat.
Cu kilogramele stau bine..am cam 57 sau mai putin..si asta ma bucura nespus.

andirca -drum bun si distractie faina in concediu.
livia-asa cum ziceau fetele,nu-l forta cu nimic pe stefan...stii ca lucian blaga a vb doar la 4 ani?si mai sint si alte nume mari care au vb tirziu.fiecare copil are ritmul lui,asa ca..tu citeste-i si vb cu el si ..rabdare pupi
roxi hug pupi

v-am pupat pe toate si o zi buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 13 Aug 2009, 2:28 pm

pupi julie, felicitari si pt noua greutate wink
eu o sa mai intru maine in timpul zilei putin si dup-aia abia cand ma intorc asa ca sa fiti cuminti si sper sa gasesc mai mult de 2pagini scrise Laughing
kiss hug hug pupi kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Joi 13 Aug 2009, 4:14 pm

[quote="juliennej"]buna fetelor


livia-asa cum ziceau fetele,nu-l forta cu nimic pe stefan...stii ca lucian blaga a vb doar la 4 ani?si mai sint si alte nume mari care au vb tirziu.fiecare copil are ritmul lui,asa ca..tu citeste-i si vb cu el si ..rabdare pupi
quote]

Vezi Livia, ti-am zis eu :D Smile wink
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Joi 13 Aug 2009, 5:03 pm

Multumesc fetelor pt incurajari! pupi
Asa sunt eu mai panicoasa cand vine vb de Stefan. Cam cu toate mi-am facut griji, pt ca n-au venit normal, natural cum fac alti copii. Cred ca am ramas cu o teama ca poate avea probleme motorii sau neurologice din cauza prematuritatii si atunci imi tot fac probleme, cum toate ca mai rau imi fac.
Stiti voi si cu kinetoterapia cat m-am agitat, pt ca avea trecut de 5 luni si nu misca defel, apoi cu mersul imi tot faceam probleme (oare Claudde pe unde o fi, aici mi-am amintit de ea) cu mancatul inca n-am terminat, dar suntem pe drumul cel bun (uneori Smile )acum cu vorbitul.
Juli n-am stiut de Blaga, dar stiam de Einstein, care a vb aproape de 4 ani si primul lucru spus :"supa asta e prea ferbinte" ...
Felicitari pt slabit, ai vazut ce face perseverenta. pupi
Andreea concediu placut asteptam multe poze, sa nu uiti acasa aparatul foto si bateriile. pupi
Cris cum te mai simti, ce mai face Crixutza? Mi-ar fi placut sa-ti faci un ticker aici cu evolutia bebelinei, eu te urmaresc sa sti Smile
Roxy ma bucur ca ai mai trecut pe aici! pupi Cand ai timp sa ne mai povestesti de Tudor. Multi pupici si multa sanatate!
Celelalte fete?
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Joi 13 Aug 2009, 5:17 pm

hug Multumesc Livia, pe crixutza de-abia astept sa o duc poimaine la prima ecografie cu masuratori si la dublu test, atunci cred ca o sa ma linistesc de tot, ca sunt cam panicoasa :P Smile, ca sa vezi ca nu esti singura.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Vin 14 Aug 2009, 10:20 am

'neata fetelor!
Am ajuns acasa luni dupa-amiaza, dar n-am reusit sa intru din motive de sanatate. Duminica seara, inainte sa ne intoarcem la Bucuresti problema a inceput cu scaunul tot mai subtire.Dimineata am luat ceva pt. intarit stomacul, speram ca mi-am revenit (asa parea), insa odata ce a venit noaptea m-au luat iar durerile de stomac si de atunci pana acum tot incerc sa-mi revin cu tratament. Am avut temperatuta, stari de voma, scaun apos... inca am ameteli si iau tratament. Am mancat ceva si de aici infectia la stomac. zid Daca nu iau antibiotic n-o sa-mi dispara aceasta (bacterie). Azi trebuie sa fac un tort si abia stau pe picioare... Sper sa reusesc sa pun poze din vacanta asta seara.

Dana_me ti-am dat accept pe group wink
Roxy ma bucur ca ai revenit si sper sa ne intalnim la o vba. virtuala ca pe vremuri draga mea hug
Livia nu te ingrijora cu piticul, fieare copil cu ritmul lui. Raisa a spus primele 2 cuvinte "mama" si "tata" la 4 luni, insa de vorbit abia acum, dupa 2 ani a inceput sa vorbeasca cat de cat, acum face si fraze, la 2 ani si 5 luni! Asa ca nu te ingrijora, ei inteleg tot ce le spunem, tot ce aud. Trebuie doar sa comunicam cu ei si sa avem rabdare. Vor vorbi doar in momentul in care sunt siguri pe ei. Pe Raisa o faceam sa vorbeasca in special dimineata cand era odihnita. Atunci era receptiva la tot ce ii spuneam, in rest daca era obosita ma ignora. Incearca sa vb. cu el cand sta pe langa tine si are chef de joaca, de atentie!
Andreea distractie placuta si o vreme frumoasa! wink
Juli ma bucur pt. tine, ca te-ai simtit bine alaturi de fratele tau! wink
Ramo, An-deea hug

Numai bine tuturor si multa sanatate! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 14 Aug 2009, 4:41 pm

Hello fetelor,

Eu sunt pe fuga, trebuie sa merg pana la Fagaras, asa ca poate intru maine, dar nu sunt sigura,va urez weekend placut.
Am intrat sa ii urez Andreei concediu placut sa se odihneasca si sa vina cu forte proaspete! pupi
Arime multumesc pentru accept! pupi
Va pupacesc pe toate!!!!!! kiss kiss kiss
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Vin 14 Aug 2009, 4:55 pm

Buna fetelor!
Ce mai faceti? Sper sa revenim curand la echipa completa si sa stam la povesti ca odinioara pupi
Cris si eu abia astept sa vi cu vestile bune. pupi
Arime multa sanatate, imi pare rau ca ai avut neplaceri in concediu, macar e bine ca s-a intamplat la sfarsit si nu ti-ai stricat concediul de tot. Astept poze cu tortuletul Smile si eu trebuie sa fac unul pt maine, pt o bubulina de 6 saptamani. Sa vad ca-mi iasa si va arat si voua. wink
Dana_mi ma bucur ca totusi mai treci din cand in cand pe la noi pupi Sa ne ti la curent cu jobul.

Eu cu hardul n-am recuperat mare lucru, am ramas cheala de toate pozele (de astea imi pare cel mai rau, restul le mai gasesc eu pe net)...
Cu Stefan incerc sa nu mai mai strezez pt ca oricum nu rezolv nimic. Cu timpul sper sa-si dea drumul. De inteles intelege perfect cam tot ce-i spun, hai la papa, el ii primul in bucatarie, imi da babetica si incerca sa se urce pe scaun, aduce unele lucruri pe care i le cer, aduna jucariile, le recunoaste, cunoaste cainele, pisica, scoate niste sunete ciudate pt fiecare un fel de "ham si miau" dar spuse cu gura inchisa, deci probleme nu cred ca aibe, probabil ceva lene...
Pupicei! kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Vin 14 Aug 2009, 6:02 pm

Salut fetelor! Am mai trecut putin pe aici,pt ca-mi era tare dor de voi hug .

Livia,daca si doctorul ti-a zis ca e totul ok cu STEFAN,nu vad de ce-ti mai faci griji.O sa ai ceva mai mult de munca cu el pana o sa-si dea drumul,dar asta nu mai conteaza.Bine ca merge deja,ca are chef de joaca si ca papa. pupi

DANA_ME,drum bun si te asteptam cand mai ai tu timp.

ARIME,imi pare f rau ca nu te simti bine.Daca problema e asa serioasa,poate ar trebui sa vezi un medic(daca n-ai facut-o deja).Sper ca totul a fost bine in vacanta la munte si ma duc imediat sa vad daca ai pus si poze.

JULIENNE,felicitari inca o data pt slabit! Deci,chiar functioneaza disociata asta!Care e targetul tau final?
Pe 27 august vine la mine un var din Romania si o sa stea vreo 5 zile la mine.El a venit cu viza de student si a lucrat vreo 2 luni intr-o tabara pt copii prin Chicago.E pt prima oara in aproape 3 ani cand vad pe cineva de acasa!

ANDREEA,pupici si distractie placuta! O sa ne fie tare dor de tine,pt ca tu esti singura cccare posteaza zilnic!

CRIS,ce mai faci? Ce mai face BIANCA? Cine a botezat-o pana la urma?

ROXY,un pupic dulce pt TUDOR pupi ! Sper ca esti bine ;eu una ma bucur tare mult cand apari pe aici.

O seara frumoasa tuturor! Aaaa...si weekend placut,ca e deja vineri.Va trimite si VANNY cate un pupic dulce!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB