Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Broderie computerizata, la masina de brodat 2

+45
kla78
LAURAMARINESCU
jeny60
popica12
pelinarimihaela
fiorenza70@yahoo.it
vlad_mom
Danabors
RAMONA1982
ina1234
Djmanianfs
d3sign
dana.edi71@gmail.com
andreeaX
lilicaD
fitness21
pompilianf
mlizeta
alexia53
Ionut Panaitescu
claudiaV26
simona risteiu
TeoCanada
LRodica
mihaela suciu
kyra
ema13
ankha
kabunta
aly_vali
laly_colcy
Cristinello
adela_design
kytti_20
Chilibiju
Ginel
ismi3ismi
Admina
diada
danabarbu2007
irlandezul73
pech
arabelaa
simona-crina
Teo_730
49 participanți

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Cute Embroidery

Mesaj Scris de Ionut Panaitescu Mar 29 Noi 2016, 10:01 am

Are cineva toate literele gratuite de la cuteembroidery? Am putea sa punem aici linkuri catre literele fiecaruia/fiecareia.
Ionut Panaitescu
Ionut Panaitescu
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Localizare : Arad
Data de inscriere : 22/11/2016

http://www.broderiitraditionale.ro

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de mlizeta Mar 29 Noi 2016, 11:42 am

Azi pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
este free litera N. Daca-ti faci cont la ei si urmaresti zilele cand au gratuit faci rost de toate literele.
Am mai gasit litera L aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am gasit litera A.
Daca scrii pe pinterest alphabet embroidery sigur vei mai gasi si alte litere gratuite.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ionut Panaitescu Vin 02 Dec 2016, 10:05 pm

La ii cu cat faceti cross-urile? 2 mm cu trecere de 2 ori?
Ionut Panaitescu
Ionut Panaitescu
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Localizare : Arad
Data de inscriere : 22/11/2016

http://www.broderiitraditionale.ro

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de pompilianf Vin 13 Ian 2017, 12:21 pm

Buna ziua,
as avea nevoie de ajutor pentru brodat.
Am o masina Bernina 790 si softul V8. A venit o tipa de la Bernina luna trecuta sa imi prezinte softul, dar am avut impresia ca nu stia mare lucru in afara de digitizat alfabet. Am tot cautat tutoriale video, carti de instructiuni, dar tot nu reusesc. Mai precis, incerc sa folosesc Photostick si nu imi. iese. In plus, nu stiu de unde sa fac rost de broderii mari, pt ghergheful de 21x40 sau si mai mari( pt mai multe gherghefuri)
pompilianf
pompilianf
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de fitness21 Vin 13 Ian 2017, 11:08 pm

Salutare tuturor!Ma numesc Costin si am ajuns si eu pe aici cautand detalii despre broderie computerizata.Astazi mi-a sosit masina de brodat innov is 800E.Sunt 4 manuale,niciunul nu este in romana si nici engleza.Am gasit acum in romana pe internet.Dar nu ma pricep deloc,sunt inca paralel:).Cine se pricepe pe aici la masinile brother?Am si pe design 9,am invatat sa fac digitizare,la computer ma pricep...dar la masina(praf).Am vazut cateva tutoriale,dar nu arata exact.Ce ata imi trebuie la suveica(jos) si ce ata imi trebuie sus?am vazut ca sunt de 20,40,60.Eu am primit o ata alba la masina si pe ea scrie:#90(e codul?),scrie 1000m,aici e simplu.scrie 100dtex/2...pls ,cine ma lumineaza.Sus am vazut ca 40 poliester,nu se decoloreaza,e ok?nu stiu,care ma ajuta,pls.Multumesc anticipat!
fitness21
fitness21
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : google
Data de inscriere : 13/01/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Problema masina brodat Brother

Mesaj Scris de fitness21 Joi 19 Ian 2017, 8:56 pm

Buna seara si imi cer scuze daca trebuie sa poastez in alta parte.Mi-am achizitionat o masina innov is 800E de la Brother.Ieri mi-a ajuns si ata de la Madeira 40Polyneum.Am facut un desen cu ata neagra si a iesit ok,n-am folosit stabilizator.Apoi am folosit un stabilizator,l-am atasat pe tricou,si am facut acelasi desen.Desenul are 26000 de impunsaturi.La 22000 s-a rupt ata si a ramas blocata,incurcata pe bratul acela care lasa acul sus si jos,cand misc volanta ...se misca si bratul.Deci nu pe piciorusul presor si sus...deasupra lui,incerc sa pun si poza.Ce pot sa-i fac?Multumesc!
fitness21
fitness21
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : google
Data de inscriere : 13/01/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Broderie IE traditionala romneasca pt. masina brodat digitala

Mesaj Scris de lilicaD Joi 26 Ian 2017, 7:54 pm

Buna ziua.
Are cineva un link sau un fisier the broderie pt. IE in format PES (Brother)?
Caut ceva simplu pt. o IE barbateasca.
Multumesc,
Lili
lilicaD
lilicaD
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/01/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Vin 27 Ian 2017, 8:27 am

Poate atasezi o poza. Inteleg ca e masina de brodat, deci voi muta subiectul la Broderie.
Ca incepatoare poate e bine sa faci modele mai simple, pe bucati de material intai. Nu introdu direct tricouri si modele complicate. Folosesti spray adeziv special pentru broderie si stabilizaor de hartie?
Sigur ai vazut multe video, dar iti atasez si unul in romana, cu alt model ce-i drept, dar operatiunile de baza sunt la fel.
Ata de la caneta (bobina, spon) trebuie sa fie diferita de cea de brodat, in cel mai rau caz poti pune de cusut, de poliester.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de lilicaD Vin 27 Ian 2017, 4:35 pm

Acum sunt in Canada. Am incercat sa cumpar un program dar nu au plata cu card pt. international.
Ma poate ajuta cineva cu un model broderi in format PES?
lilicaD
lilicaD
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/01/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty brother

Mesaj Scris de ema13 Sam 11 Feb 2017, 1:34 pm

fitness21 a scris:Salutare tuturor!Ma numesc Costin si am ajuns si eu pe aici cautand detalii despre broderie computerizata.Astazi mi-a sosit masina de brodat innov is 800E.Sunt 4 manuale,niciunul nu este in romana si nici engleza.Am gasit acum in romana pe internet.Dar nu ma pricep deloc,sunt inca paralel:).Cine se pricepe pe aici la masinile brother?Am si pe design 9,am invatat sa fac digitizare,la computer ma pricep...dar la masina(praf).Am vazut cateva tutoriale,dar nu arata exact.Ce ata imi trebuie la suveica(jos) si ce ata imi trebuie sus?am vazut ca sunt de 20,40,60.Eu am primit o ata alba la masina si pe ea scrie:#90(e codul?),scrie 1000m,aici e simplu.scrie 100dtex/2...pls ,cine ma lumineaza.Sus am vazut ca 40 poliester,nu se decoloreaza,e ok?nu stiu,care ma ajuta,pls.Multumesc anticipat!

Eu folosesc ata poliester de la Coats, ata normala pentru masina de cusut si am grija sa fie aceeasi ata si sus si jos. Pentru atele speciale de brodat terbuie folosita ata speciala de suveica, aceea fiind mult mai fina decat ata normala. Ata poliester 40 este ok. Depinde ceea ce vrei sa brodezi. Pentru prosoape mie mi s-a parut prea subtire si de aceea am folosit ata normala. Precizez ca am un Broteher Inovis 750E
ema13
ema13
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : brasov
Data de inscriere : 29/01/2016

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ionut Panaitescu Mier 15 Feb 2017, 9:07 pm

Am terminat prima ie, un model traditional din zona Aradului:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ionut Panaitescu
Ionut Panaitescu
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Localizare : Arad
Data de inscriere : 22/11/2016

http://www.broderiitraditionale.ro

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de LRodica Joi 16 Feb 2017, 6:51 pm

Spor in continuare. Arata bine.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de andreeaX Lun 20 Feb 2017, 6:04 pm

Buna! Am cautat cu insistenta o formula de intarituta pentru materiale elastice, tricouri, si nu am gasit ceva sa ma multumeasca, raman niste cute mici inestetice, oricat as schimba intaritura, aveti ideea ce ar trebui sa folosesc sa nu se mai icnreteasca? Ma straduiesc sa fac un tricou de nu stiu cand si nu-mi iese Smile))
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de dana.edi71@gmail.com Vin 31 Mar 2017, 9:47 am

Buna,

Ma numesc Dana si abia m-am inscris pe acest site.
Sunt nerabdatoare sa aflu tehnici si modele noi in lucrul de mana.
De aproape un an, cochetez, in timpul liber, cu brodatul.
As vrea sa invat tehnici noi, mai ales in broderia sparta, sa facem schimb de modele...
Din cate am citit pe acest site, aici gasesc ceea ce ma intereseaza.
Sa aveti spor la lucru!
dana.edi71@gmail.com
dana.edi71@gmail.com
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 31/03/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Djmanianfs Joi 09 Noi 2017, 6:08 pm

Salutare tuturor!
Mai este valabil acest topic, vad ca nu s-a mai postat din februarie in el... M-ar interesa si pe mine modele de broderie (orice) pentru Brother. Link-urile vechi nu mai sunt active...
Multumesc!
Djmanianfs
Djmanianfs
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/10/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Extensii fisiere masini de brodat/Softuri masini de brodat

Mesaj Scris de d3sign Dum 12 Noi 2017, 9:52 pm

Va salut!
Intentionez sa fac motive populare virtuale si nu am nici o tangenta cu partea de masinarii de brodat si toate aspectele legate de fisierele sau mai exact extensiile ce trebuiesc folosite pentru aceste masini!
Ma puteti ajuta cu aceste extensii? am inteles ca exista extensii precum *.PES sau *.EXP? mai sunt si alte fisiere?
Ce softuri imi recomandati pentru a face aceste fisiere? unde pot gasi aceste softuri?
Mentionez ca nu doresc sa realizez fizic aceste motive populare, voi crea cat pot de multe si le voi pune pe un site care il voi anunta atunci cand va fi gata!
Va multumesc anticipat!
d3sign
d3sign
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 47
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 12/11/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Djmanianfs Vin 17 Noi 2017, 7:08 pm

Nimeni, nimic?
Djmanianfs
Djmanianfs
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/10/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Sam 18 Noi 2017, 10:05 pm

Buna ziua!
Lucrez digitalizare si broderie ,
lasati scris ce tip de modele v-ar interesa si ce marime are ghergheful masinii dvs am sa incerc sa va ajut
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Djmanianfs Dum 19 Noi 2017, 7:58 pm

Salut Ginel!
In principiu as dori modele cu broderii aplicate cu motive pentru copii mici.
Daca ai ceva modele si daca nu este deranjul prea mare, pune-ne si noua aici ce ai. Masina de brodat este Brother NV M240ED DISNEY si ghergheful standard cu care vine este 100x100 mm.
Multumesc pentru ajutor!
Djmanianfs
Djmanianfs
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/10/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Djmanianfs Mar 21 Noi 2017, 9:49 pm

Salut Ginel!
Nu ne uita cu modele, te rugam...

PS: am facut rost de niste modele de broderie in format .pes pt Brother, daca mai e cineva interesat pot ii dau, doar lasati scris aici!
Djmanianfs
Djmanianfs
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/10/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Djmanianfs Sam 25 Noi 2017, 6:28 pm

Revin cu o intrebare: cum pot sa modific o broderie plina (ca cea din imagine) intr-una aplicata?
Ce program am nevoie, pot s-o fac cu PE Design?
De exemplu la imaginea data as vrea sa pot pune material alb la ochi, galben la corp si albastru la pantaloni.
Orice raspuns este de ajutor.
Va multumesc!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Djmanianfs
Djmanianfs
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/10/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Dum 26 Noi 2017, 10:10 pm

Buna seara!

Modele in PES [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Dum 26 Noi 2017, 10:27 pm

Cat despre modificat modelul ,trebuie sa modificati digitalizarea.
Scoateti cu programul broderia plina de la pantaloni sau alt loc unde doriti sa puneti material, apoi faceti un contur cu RUN cu care se coase materialul ,apoi taiati materialul de jur imprejur ,apoi se programeaza un cordon de SATIN cam de 2mm peste material si astfel se astupa conturul.Nu stiu daca am reusit sa va lamuresc Va las si un tutorial [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sa scrieti cum v-a mers asa invatam toti
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Djmanianfs Lun 27 Noi 2017, 10:18 pm

Multumesc pentru modele Ginel!
O sa urmaresc video-ul si te tin curent cu ce am invatat.
Multumesc pentru ajutor inca odata!
Djmanianfs
Djmanianfs
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/10/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Djmanianfs Mar 28 Noi 2017, 10:12 pm

Salut Ginel! M-am uitat pe acel filmuleț de youtube pe care l-ai pus dar nu găsesc nimic concret din ce as vrea eu. Ca sa fiu mai explicit: deschid fișierul pes cu imaginea de mai sus cu minionul cu PE Design si pe partea stânga a programului imi arată fiecare etapa a broderiei, cum coase conturul, cum brodează,cu ce culoare. Ideea era daca pot sa elimin sau sa modific o etapa in care am broderie plină (unde se umble exclusiv cu ața spațiul/figura) si sa aplic material textil, la final masina să-mi brodezi conturul. Exemplul ar fi acest Minion la cre as vrea ca sa am corpul lui din material galben, nu din ața... ce program ar trebui sa folosesc ca sa pot face schimbarea? Multumesc!
Djmanianfs
Djmanianfs
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/10/2017

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 4 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB