Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Broderie computerizata, la masina de brodat 2

+45
kla78
LAURAMARINESCU
jeny60
popica12
pelinarimihaela
fiorenza70@yahoo.it
vlad_mom
Danabors
RAMONA1982
ina1234
Djmanianfs
d3sign
dana.edi71@gmail.com
andreeaX
lilicaD
fitness21
pompilianf
mlizeta
alexia53
Ionut Panaitescu
claudiaV26
simona risteiu
TeoCanada
LRodica
mihaela suciu
kyra
ema13
ankha
kabunta
aly_vali
laly_colcy
Cristinello
adela_design
kytti_20
Chilibiju
Ginel
ismi3ismi
Admina
diada
danabarbu2007
irlandezul73
pech
arabelaa
simona-crina
Teo_730
49 participanți

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Vin 13 Mar 2015, 7:48 pm

M-am conversat cu Niculae de la Brother, i-am scris simptomele si mi-a zis ca trebuie desfacuta de un mecanic. E blocat axul sau motorul sau mai erau 2 chestii. Am desfacut-o si eu si am curatat-o si am uns-o. Nu am rezolvat nimic. Am vazut ca la Brother Bucuresti e 100 lei/ora. Daca nu gasesc un mecanic, o sa-i chem pe ei.

PS am trimis pe mail, sper sa-ti placa. Si daca mai gasesti, da si mie, pls:) tot cusaturi cu tenta romaneasca, in cruce, si tot .pes
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Mar 24 Mar 2015, 5:27 pm

Bun a ziua! Daca aveti nevoie de clisee pt broderie in cruciulita lasati.mi scris cum sa le urc.Pe filebox nu reusesc.Cat despre digitalizare am nevoie de o poza clara si cateva descrieri in plus-dimensiune ,nr de culori ...Doamne ajuta!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Mier 25 Mar 2015, 5:22 am

Cred ca inca mai merg trimise de pe email pe email, pe transfer.ro
Eu cred ca am unele de la Ginel, dar parca n-am gasit chenare. Nu am nici un program de vizualizat/editat bun acum... am folosit Sewart parca in versiunea demo si mi-a expirat. Deci ce broderii am salvate le vad oribil, schematice, mazgalite cu firele de legatura intre ele. Dar chenare cum zice Chili, pt bratari sau mai lungi nu am vazut.
Chili, le-am primit. Multumesc.Merci Nu am prea am avut timp sa o incerc. De convertit in alt format e simplu, sunt site-uri pe net.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Vin 27 Mar 2015, 11:11 pm

Buna seara!Va pot lasa Wilcom Truesizer Vizualizeaza,converteste si modifica dimensiunea cliseelor de brodat.Cum il urc,filebox e blocat
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Sam 28 Mar 2015, 11:25 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aici aveti un pg de vizualizare si modificare clisee brodat Sper sa va fie de folos
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Sam 28 Mar 2015, 9:26 pm

Ginel, nu ne urci si niste broderii in cruce? motive nationale romanesti? Te rugaaaaaaaaaaaaam. Adica vreau si eu:)

PS Am rezolvat cu masina, trebuia schimbata suveica cu totul.
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Broderie in cruce

Mesaj Scris de Ginel Lun 30 Mar 2015, 4:46 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
                                    Buna ziua!Sigur ca da dar nu am deocamdata motive romanesti,pana acum n-am facut-o pt ca nu stiam ca va trebuie si ca sa urc file box nu ma lasa intodeauna ,dar am sa incerc Diagramele urcate sunt de pe un catalog nu stiu exact ce va trebuie.Eu lucrez digitalizare broderie si brodez.Am facut ceva digitalizari pentru persoane din Romania(eu locuiesc in Spania)dar majoritatea le vor unicat doar pt ei si eu ma oblig sa le respect dorinta.Va rog sa probati cliseele inainte de a broda.DACA NU S-A URCAT CU FILE BOX ,LASATI-MI SCRIS CU CE ALCEVA SE POATE URCA Pe curand!

Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Lun 30 Mar 2015, 8:28 pm

Ginel, multumesc pentru program. Merci L-am luat si merge, am vazut broderia de la Chili si am convertit-o in .exp ce aveam nevoie. Acum sa incerc sa o folosesc. In fisier, nu se vede poza mica cu broderiile, daca sunt formate altele decat .emb, nu? M-ar fi ajutat sa vad pes-uri, pentru ca am cateva sute de broderii format pes si nu pot sa le vad, decat pe rand, daca intru in fiecare. Nu sunt sortate prea bine, pe categorii. zid Acolo aveam si broderii punct in cruce.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Lun 30 Mar 2015, 9:45 pm

Admina ,programul deschide  majoritatea tipurilor de diagrame,cand deschizi dupa ce dai OPEN,pe desfasurator dai ALL FILE .Nu toate diagramele au foto de prezentare,iar daca au foto nu se deschid cu acest program.Daca doriti programul  are obtiune de a pastra diagrama in format foto .FILE-CAPTURE DESIGN BITMAP-SAVE TO DISK si-l pastrati in folderul in care se afla diagrama,dar poza nu se poate vedea cu acest pg ci cu unul de poze.
Va rog sa-mi lasati scris cum as putea urca imagini aici
Multumesc si succes!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Mar 31 Mar 2015, 7:42 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Pentru atasarea pozelor pe forum. In mare, ai butonul al 13-lea de deasupra ferestrei unde scri mesajul si incarci imaginea acolo.
Am inteles ce mi-ai explicat. Cred ca nu m-am exprimat eu bine, ziceam sa se vada poza mica (thumbnail), chiar si la extensiile de broderie, deci nu ca poza salvata separat. Nu stiu cum sa ma exprim, am avut Embird inainte (program de broderii) si cand puneam cursorul peste broderii (orice extensie), imi arata o mini imagine cu broderia. Deci nu era salvata ca imagine (.jpeg, etc.) ci imi arata chiar broderia, dar mica, fara sa fie nevoie sa o deschid cu programul. Asa imi arata si SewArt, parca, dar cu o calitate mult mai proasta, se vedeau la multe cusaturile si firele netaiate, deci nu intelegeam mare lucru din imaginea respectiva.
Ma ajuta cand sunt multe in fisier si au numere in loc de nume, ca sa vad ce sunt, mai repede.
Dar e ok, pot folosi Wilcom, daca mi-ar merge laptopul mai repede, ce bine ar fi...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Mar 31 Mar 2015, 10:11 pm

Ai dreptate ,pg asta e limitat,ceea ce-mi descrii  se face cu programe complete de digitalizare.Cat despre calculatorul ,ar fi bine sa nu -l conectezi la net si sa-i dezactivezi antivirusul si alte prog care solicita multa memorie ,daca aveti posibilitatea ,sa-l folosesti doar pt broderie.
Unde as putea gasi foto de broderie in cruce autentice romanesti am nevoie pt a le digitaliza .Multumesc!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Mier 01 Apr 2015, 9:56 am

Sper sa mai raspunda si Chili, sa ataseze poze. Eu am pus pe pagina trecuta o poza si am incercat sa o digitizez cu SewArt, in varianta demo (o luna). Nu mi-a iesit, ca e facut pe hartie milimetrica si nu am reusit sa ii scot patratelele, imi calcula vreo cateva sute de culori... ma rog, era o tentativa, am modificat doar poze simple logo cu 2-3 culori, pana acum.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am mai gasit cateva, daca ai putea sa le modifici, dar doar daca nu-ti ia mult timp. hug Si doar daca se poate, pentru ca nu par cu rezolutie prea buna, nu stiu ce calitate ar putea avea broderia, daca e poza mica/ neclara.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

p.s. pozele puse de mine, nu sunt autentice romanesti... Embarassed poate primul.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Mier 01 Apr 2015, 4:01 pm

Multumesc frumos pt poze.Intradevar doar prima pare sa fie traditionala .De fapt asta cautam scheme pt brodat in cruce ,sunt mai clare Cand voi avea timp am sa incerc s-o digitalizez.Cat despre digitalizare eu folosesc si recomand sa fie facuta prin metoda costructie dureaza mai mult dar si rezultatele sunt pe masura Aici in Spania nu se prea foloseste metoda de digitalizare automatic deoarece genereaza multe impunsaturi,taieri de fir,de asemenea nu se poate crea un efect artistic bun pt broderie,ma refer la densitatea,orientarea broderiei ,degrade de culori , tipuri de impunsaturi si alte detalii.Deasemenea nu permite ca diagrama sa poata fi adaptata la diferite tipuri de material  si cam atat ,nu vreau s-o fac pe interesantul.Sunt aici pt ca vreau sa ajut cu ce stiu despre brodat si sa aflu si lucruri noi despre cum se brodeaza in Romania si pentru asta va multumesc.Pe curand!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 03 Apr 2015, 10:59 am

Ginel,astea sunt bune pt tine? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Te urmaresc indeaproape.Multumesc mult pt ajutor;pt explicatii,pt fisiere,pt tot! ! Merci
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Vin 03 Apr 2015, 5:40 pm

s-a trezit si Chili:))) Ginel, dau mai jos un link cu o carte de cusaturi traditionale romanesti. Nu stiu daca le poti digitiza, pentru ca imaginile nu sunt foarte clare.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Poze clare nu am. Am incercat sa fac in corel un omulet in cruce dar imi iese prea mare fata de ce imi trebuie. Iese bine la 15 cm, mai mic daca il fac se "puchineste" cusatura si pe panza nu iese deloc frumos. Stiu ca se poate mari sau micsora din program, dar nu iese bine apoi, pe panza. Daca reusesti sa faci vreo cusatura traditionala romaneasca in cruce si daca vei vrea sa o urci pe wetransfer sau alt mijloc, eu una voi fi profund recunoscatoare.
Admina, daca mai vrei broderii in cruce, iti mai pot trimite, dar tot .pes-uri vor fi. In general am niste flori si ursuleti.
Asta e o cusatura din Dolj care ar merge la fix la ii sau bratari.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 03 Apr 2015, 6:45 pm

Chili,te rog mult,daca ai punct in cruce,ma intereseaza si pe mine.Aveam si eu cateva luate de pe un site,daca le vrei,le caut si ti le trimit (nu sunt traditionale...) .Foarte frumoase motivele atasate mai sus,insa nu stiu cum se digitizeaza,din pacate... Merci
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Vin 03 Apr 2015, 7:03 pm

Am gasit si eu un blog cu imagini de cusaturi in cruce. AICI
Ginel, daca si cand ai timp, orice iti place si ti-ar folosi si tie. Merci Multumesc in avans. Mie mi-ar placea mult primele doua; sunt pe sfert moldoveanca si trandafirii sunt slabiciunea mea. love
Ismi, daca poti sa-mi trimiti si mie ce ai. Merci
Eu am reusit sa repar partial laptopul (reinstalat) si sper sa-l tina sa mut fisierele si sa caut prin ele. Daca gasesc le separ si le incarc undeva.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 03 Apr 2015, 10:49 pm

Admina,desigur,iti trimit ce am punct in cruce .Pe mail,da? Si eu iti multumesc pt link.Sper sa imi iasa si mie treaba asta cu digitizarea...incerc maine si daca imi iese,iti trimit.  love


Ultima editare efectuata de catre ismi3ismi in Sam 04 Apr 2015, 7:35 pm, editata de 1 ori
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ginel Sam 04 Apr 2015, 7:19 pm

Va sunt recunoscator pt linkuri sunt foarte bune .Cand am sa gasesc timp liber am sa fac ceva diagrame Va multumesc pt tot. Mai jos sunt cateva diagrame pt brodat in cruce,sper sa va placa ,lasati-mi scris daca va sunt bune sunt in PES

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Sam 04 Apr 2015, 9:35 pm

Ginel, sunt foarte frumoase, multumim mult. Mie imi plac cele cu flori foarte-foarte mult. Si astept cu interes cusaturile traditionale, cand vei avea timp sa le faci.
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 07 Apr 2015, 9:35 pm

Am gasit siteul de unde aveam broderii punct in cruce si altele,free : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Mier 08 Apr 2015, 9:18 am

Eu pazesc astea doua site-uri. Incarca o broderie la 10 minute si uneori mai au si broderii in cruce:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Vin 10 Apr 2015, 11:35 am

Mie imi place broderia pe piele:)Sa aveti un Paste frumos, va ureaza Chili:)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Mier 22 Apr 2015, 5:55 pm

Chilibiju a scris:Eu pazesc astea doua site-uri. Incarca o broderie la 10 minute si uneori mai au si broderii in cruce:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Hai ca mi-ai dat de lucru! Pandesc si eu site-urile, chiar au modele dragute. Multumesc. Merci
Nu stiu ce s-a intamplat, insa, am dat salvare de doua ori la un model si nu mi l-a salvat deloc. Si era dragut, normal.
Foarte frumoase bratarile, le-am admirat de cand le-ai postat. Cu ce masina brodezi pielea si cu ce ac? Si cum stabilizezi in gherghef sau faci pe material si dupa aia decupezi?
Am si eu 3 broderii pentru bratari, brodate pe fetru, doar ca nu le-am decupat si finisat. De mult...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Mier 22 Apr 2015, 9:53 pm

Admina. Se mai intampla sa nu salveze, dar nu dispera, modelele se mai repeta. Eu le am deschise in permanenta si din cand in cand mai arunc cate un ochi. Brodez pielea cu aceeasi Innovis 700 de care ma plangeam mai devreme. Cu ac normal, numai ca un pic mai gros. Cred ca e de 85. Pielea o stabilizez normal, nici macar nu pun intaritura, ca am piele de 1,2 mm grosime in general. Problema e ca pierd multa piele asa. Exista si varianta cu taiat fasii si stabilizat cu spray, dar mi se pare prea complicat asa. Brodez si apoi decupez.
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB