Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Broderie computerizata, la masina de brodat 2

+45
kla78
LAURAMARINESCU
jeny60
popica12
pelinarimihaela
fiorenza70@yahoo.it
vlad_mom
Danabors
RAMONA1982
ina1234
Djmanianfs
d3sign
dana.edi71@gmail.com
andreeaX
lilicaD
fitness21
pompilianf
mlizeta
alexia53
Ionut Panaitescu
claudiaV26
simona risteiu
TeoCanada
LRodica
mihaela suciu
kyra
ema13
ankha
kabunta
aly_vali
laly_colcy
Cristinello
adela_design
kytti_20
Chilibiju
Ginel
ismi3ismi
Admina
diada
danabarbu2007
irlandezul73
pech
arabelaa
simona-crina
Teo_730
49 participanți

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Apr 2015, 12:29 pm

Am descoperit la Wilcom cum sa vad broderia mica. Programul deschis, apoi dau open, selectez All files si trec cu cursorul peste ele. Mi le arata in fereasta din dreapta, ca in poza.
Multumesc Ginel!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Mier 29 Apr 2015, 10:20 pm

Admina, ai incercat sa transformi un alt fisier de broderie in .pes? Ca mie mi-a pierdut cusaturi pe drum:)
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de kytti_20 Lun 29 Iun 2015, 10:32 pm

Buna ziua, am cumparat si eu o masina de brodat INNOVIS 750 cu intentia de a broda (cel putin la inceput ) pentru mine o ie dar, in memoria masini nu am nici un model car ar putea sa mearga la o ie. Ma puteti ajuta si pe mine ? Aveti ceva gen punct si cruce care ar semana cu modelul dupa o ie? Sau stiti undeva unde pot sa descarc?
avatar
kytti_20
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 25/09/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Mar 30 Iun 2015, 10:02 am

Uita-te in urma, in ultimele 2-3 pagini de asta am vorbit si am tot cautat si postat. Chiar in primul mesaj de pe aceasta pagina e un link cu cateva modele gratis.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty multumimmmm!!!

Mesaj Scris de adela_design Dum 05 Iul 2015, 11:21 pm

ismi3ismi a scris:Am gasit siteul de unde aveam broderii punct in cruce si altele,free : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
adela_design
adela_design
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 01/07/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de adela_design Dum 05 Iul 2015, 11:34 pm

Buna seara!!! ma poate ajuta cineva cu un model traditional liniar pentru o ie de bebe, in acest week-end tre sa botez si as vrea sa adaug ii cumparate la manecute un model liniar si mai simplu. Va raman datoare Smile. Am un brother 750
adela_design
adela_design
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 01/07/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Cristinello Mar 08 Sept 2015, 11:19 am

Buna ziua si iertare daca nu postez topicul potrivit.

Suntem noi in toata treaba cu broderia computerizata (eu si sotia). Pe noi ne pasioneaza mult broderia traditionala. Sotia mea a facut o ie dar brodata manual. Ne-am dori sa cumparam o masina de brodat si ne-am tot uitat pe net pe diverse forumuri. Am opta pentru Bernette Deco340 datorita ariei mari de brodare si bineinteles pretul destul de accesibil in comparatie cu alte masini. Nu suntem lamuriti insa, daca masina cumparata noua are si softul necesar sau trebuie cumparat separat? Asta ar insemna costuri mult mai mari. Multumesc anticipat pentru raspuns.
Cristinello
Cristinello
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2015

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Joi 10 Sept 2015, 12:13 am

Din cate stiu, e un model mai vechi (dar bun, parerea mea). Se mai gaseste acest model in magazinele online?
Nu are nevoie de unitate de carduri de broderie, are port USB si se poate folosi un stick dedicat (un stick de stocare, gol pe care-l folosesti doar pentru masina de brodat, pt. ca trebuie sa aiba un fisier anume, pe el) pe care pui broderiile in format . EXP (parca) si le poti vedea pe masina, alege si broda. E destul de simplu de folosit. Totusi trebuie sa vorbesti cu distribuitorii, pentru mai multe detalii. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Programe de digitizare

Mesaj Scris de laly_colcy Sam 21 Noi 2015, 10:30 pm

Buna seara. Sunt oarecum noua pe la voi in mesaje desi sunt inscrisa pe forum de prin 2010, de abia acum mi-am facut curaj sa cer ajutorul vostru. Am cochetat cu croitoria pana acum, cand m-am decis sa-mi pun pasiunea la lucru. Mi-am achizitionat o masina de brodat industriala Richpeace cu 12 ace si o masina mai mica de cusut si brodat  - Janome 12000 (printr-un proiect cu fonduri europene) insa m-am lovit de o mica-mare problema si va rog sa ma sfatuiti ce as putea face. Programul masinilor -  cu care au venit -  nu ma ajuta foarte mult la capitolul digitizarea broderiilor. Ce program ma sfatuiti sa folosesc avand in vedere ca sunt incepatoare si totodata nu dispun de sumele extrem de mari cu care se vand unele programe de digitizat pe internet ( mii de dolari / euro).
As fi si eu interesata de modelele in cruce in format dst daca se poate- deoarece nu le-am putut descarca.
Pentru inceput cu aceasta masina am facut un set de 6 costume populare (fete si baieti) pentru un mic ansamblu de copii. Nu sunt perfecte de aceea nu am curaj sa postez imagini. Va multumesc anticipat. Embarassed
laly_colcy
laly_colcy
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de aly_vali Mier 02 Dec 2015, 10:38 am

buna ziua, am si eu o Masina de cusut brodat BROTHER INNOV-IS 955 , si nu am un soft , cum pot sa fac rost, ma intereseaza sa fac iconite...
cine ma poate ajuta si pe mine ? va multumesc
aly_vali
aly_vali
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : dupa acest site
Data de inscriere : 02/12/2015

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de kabunta Mier 02 Dec 2015, 1:29 pm

M-am gandit sa impartasesc cu voi rezultatele unei idei care ma bantuit ceva vreme:

Am facut broderia aplica pe un intaritor gen ceolofan
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

folosind 2 materiale ( unu pt fata si unu pt spate ) si aceeasi ata si sus si la suveica. Apoi am decupat frumos si am suprapus peste broderia facuta in mod traditional:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de diada Vin 04 Dec 2015, 11:07 am

super rezultatul! multumim!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de ankha Lun 14 Dec 2015, 10:54 pm

Buna seara,

Ma introduce si eu in subiect cu o intrebare. Into the hoop ce reprezinta pe romaneste. Am vzt cateva tutoriale pe youtube dar nu imi dau seama exact cam cum se pune in practica. Multumesc pentru ajutor. Cred ca ceva asemanator a facut kabunta. Cred:)


Ma refer la asa ceva:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

O seara placuta,
ankha
ankha
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 28/10/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de ankha Mar 12 Ian 2016, 3:29 pm

Buna ziua din nou,

Ce se numeste la noi tear away stabilizer? De unde il cumparati voi? Help...Help..Help:)...am gasit un model de monstrulet pe care incerc sa il fac, gen ith, si toate au "Hoop tear away stabilizer"...asta ar fi baza. Multumesc!
ankha
ankha
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 28/10/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de ema13 Vin 12 Feb 2016, 8:43 pm

Am si eu o intrebare: stie cineva unde gasesc diagrame de bordure brodate ? Nu conteaza neaparat formatul deoarece am softul si pot transforma in .pes
Multumesc
ema13
ema13
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : brasov
Data de inscriere : 29/01/2016

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de ema13 Dum 14 Feb 2016, 2:05 am

Imi cer scuze, diagrame de borduri brodate.
ema13
ema13
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : brasov
Data de inscriere : 29/01/2016

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty modele de brodat

Mesaj Scris de kyra Vin 19 Feb 2016, 7:08 pm

Buna seara
Sunt noua pe forum si in ale croitoriei .......
Daca s-a mai discutat va rog etichetati ma ca eu nu am gasit
Cum pot broda personaje Disney .....gen Elsa ....Mickey ....... si altele ..
Ce pasi trebuie sa urmez ?
Explicati mi va rog pas cu pas ......ca s iota
Multumesc kiss
kyra
kyra
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/02/2016

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de TeoCanada Sam 05 Mar 2016, 3:53 pm

Kyra,
Daca ai masina de brodat, cauti moele in formatul acceptat de masina ta (Brother, de exemplu accepta modelele "PES", le iei din calculator pe stick si de pe stick le pui pe masina si le brodezi!
...Este simplu!
Sau nu am inteles eu intrebarea?!
Atasat este o poza cu doua pernute realizate de mine....Cer scuze daca gresec inserand un link Facebook, dar cu atasarea pozei am esuat   zid

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de mihaela suciu Vin 01 Apr 2016, 8:26 pm

Buna seara. Am achizitionat recent o masina de brodat si mi-au trimis pe mail mai multe modele de broderii, insa nu le pot deschide, Ma puteti ajuta cu un program? multumesc
mihaela suciu
mihaela suciu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : nasaud
Data de inscriere : 01/04/2016

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de LRodica Sam 02 Apr 2016, 8:50 pm

Ce format au fisierele? nu sunt cumva arhivate.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de TeoCanada Mar 05 Apr 2016, 11:16 pm

Mihaela Suciu...
Nu stiu ce programe se pot folosi ptr alte masini, te pot ajuta daca ai Brother. Pentru fisierele PES (extensia pentru modelele care sunt citite de Brother) eu am descarcat de peinternet un program gratis. se cheama EMBROIDERY READER SI IL GASESTI AICI: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sper sa te ajute...
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de simona risteiu Mier 01 Iun 2016, 6:54 pm

buna ma poate ajuta si pe mine cineva? am masina de brodat brother pe-150 si am nevoie de fomele(contur pentru a mi le pune pe card) cu miky,minie,elsa,helo kity pentru masina mea de brodat.cine mi le poate realiza?
simona risteiu
simona risteiu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : net
Data de inscriere : 01/06/2016

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty modele florale

Mesaj Scris de claudiaV26 Dum 09 Oct 2016, 1:40 pm

Buna fetelor,
mi-am achizitionat o masina innovis 2600 cusut si brodat,dar are cateva modele pentru brodat... ma poate ajuta cineva cu modele florale pes?

Multumesc


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Dum 16 Oct 2016, 2:14 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiect unit de Silvia Dumitrescu)
claudiaV26
claudiaV26
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : braila
Data de inscriere : 24/05/2016

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Ionut Panaitescu Mar 22 Noi 2016, 10:01 pm

Salutare. Am o masina de brodat Brother INNOV-IS 800 si programul de brodat PE Design 10. Vreau sa creez personal modele traditionale punct in cruce. Imi poate spune cineva ce rezolutie ar trebui sa aiba imaginile pentru PE Design? Imaginile pe care le-am deschis cu acest program au fost convertite destul de prost din .jpg in .pes. Multumesc anticipat pentru raspuns.
Ionut Panaitescu
Ionut Panaitescu
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Localizare : Arad
Data de inscriere : 22/11/2016

http://www.broderiitraditionale.ro

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de alexia53 Mier 23 Noi 2016, 9:11 pm

Buna seara. Ma poate ajuta cineva? As vrea sa achizitionez o masina de brodat Happy HCH 701-30. Am inteles ca e mai greoi meniul decat la Brother. Are cineva Happy?
alexia53
alexia53
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : zalau
Data de inscriere : 31/01/2016

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 - Pagina 3 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB