Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Broderie computerizata, la masina de brodat 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Broderie computerizata, la masina de brodat 2

+45
kla78
LAURAMARINESCU
jeny60
popica12
pelinarimihaela
fiorenza70@yahoo.it
vlad_mom
Danabors
RAMONA1982
ina1234
Djmanianfs
d3sign
dana.edi71@gmail.com
andreeaX
lilicaD
fitness21
pompilianf
mlizeta
alexia53
Ionut Panaitescu
claudiaV26
simona risteiu
TeoCanada
LRodica
mihaela suciu
kyra
ema13
ankha
kabunta
aly_vali
laly_colcy
Cristinello
adela_design
kytti_20
Chilibiju
Ginel
ismi3ismi
Admina
diada
danabarbu2007
irlandezul73
pech
arabelaa
simona-crina
Teo_730
49 participanți

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Teo_730 Lun 01 Dec 2014, 12:55 pm


<------ [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

----------------

Buna ziua. De curand mi-am cuparat o masina combinata de cusut si brodat Brother Innovis 955. Am facut cateva proiecte, unele au iesit bine, dar la altele se trage destul de mult ata de jos din suveica si se vede deasupra. Stiti cumva care ar putea fi cauza? Sa fie materialul de vina, ata sau stabilizatorul?


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Lun 01 Dec 2014, 1:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : Trecere la capitol nou)
Teo_730
Teo_730
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/10/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de danabarbu2007 Lun 01 Dec 2014, 1:09 pm

verifica tensiunea firulul de sus sa nu fie prea strans
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty soft pentru masina de brodat

Mesaj Scris de simona-crina Mar 16 Dec 2014, 10:18 pm

Buna seara, am si eu o intrebare,daca ma puteti informa,cu masina de brodat, softul pentru broderii se cumpara din magazin care e destul de scump,sau se poate cumpara si de pe site-uri on line; Mersi mult.
simona-crina
simona-crina
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 19/09/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de arabelaa Mier 17 Dec 2014, 7:54 am

Retine extensia fisierelor de brodat, apoi cauta pe net aplicatii cu care se pot deschide.
Ai sanse destul de mari sa gasesti un demo sau chiar aplicatii gratuite de prelucrare a desenelor. Depinde cat de mult vrei sa faci in domeniul asta, ce facilitati cauti la aceste aplicatii.
arabelaa
arabelaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/12/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de pech Sam 10 Ian 2015, 9:41 pm

buna seara, cine ma poate ajuta si pe mine cu conversitrea a doua imagini jpg in format pes?
va multumesc pt ajutor
pech
pech
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/01/2015

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Va rog sa ma ajutati

Mesaj Scris de irlandezul73 Vin 16 Ian 2015, 8:08 pm

Buna ziua! de curind am cumparat o masina de brodat Brhoder 90E,nu am cd cu modele la el,din magazin mi sa spus ca asa vine pachetul,daca stie cineva de unde fac rost de soft sau de programul unde pot sa prelucrez modelul sau o imagine
irlandezul73
irlandezul73
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 16/01/2015

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de LRodica Vin 16 Ian 2015, 8:24 pm

Citeste la broderie poate gasesti acolo.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Sam 17 Ian 2015, 9:45 am

Stiti cumva daca e voie sa se foloseasca modele de broderie de firma sau semne cu copyright sa zicem, pe produse pe care le vinzi? Ceva in genul siglei Star Trek sau Mickey Mouse, de exemplu.
Apropo de Disney, nu de vandut, dar de folosit pentru copiii din dotare. Aveti cumva salvate astfel de broderii? Stiu sigur ca aveam cateva, dar nu le mai gasesc, chiar cand vreau sa le folosesc. Merci

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 17 Ian 2015, 10:53 am

Pe produse pe care le vinzi nu e voie,eu asa stiu...ceva in legatura cu dreptul de autor,cred...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Sam 17 Ian 2015, 5:43 pm

Nici daca as cumpara modelele online, oare? Cred ca trebuie sa le gasesc mai intai si ar trebui sa scrie pe site-urile respective.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Dum 08 Feb 2015, 11:33 am

Buna ziua doamnele mele, va urmaresc demult si am invatat multe pe acest forum. Mi-am cumparat o masina de brodat Brother Inovis 700 E si acum incerca sa ma imprietenesc cu ea. Am insa o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv si nici nu am gasit-o in manual. Imi pun o broderie in format pes pe card si cand bag cardul si apas pe butonul de "citit cardul" imi spune ca acel card nu poate fi folosit la masina mea. Cel de la care am luat-o spune ca l-a folosit fara probleme. Pe card scrie Brother, intra la fix in lacasul sau. Am incercat sa leg masina cu cablu, de computer. Mi se deschide fereastra respectiva (a masinii), drag and drop broderia, dar nu stiu cum sa o vad in masina. Daca apas pe modelele din ea, nu apare si modelul meu. Ma puteti ajuta? Am windows 8 pe computer, nu stiu daca asta conteaza.
Multam
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Dum 08 Feb 2015, 8:03 pm

Daca ai port USB poti folosi un stick de memorie, direct, fara cablu. Insa nu gasesc unde scrie in manual de stick.
Pentru folosirea cardului de broderie, uite manualul la pagina 55: AICI
Se poate sa fie cardul stricat, se mai intampla. Dar daca ai Usb nu ai nevoie de card, uita-te in manual unde gasesti in meniul masinii, broderiile de pe usb (cablu legat la calculator sau stick).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de danabarbu2007 Dum 08 Feb 2015, 8:30 pm

Buna nu stiu daca asta e ,dar conteaza programul in care descarci broderia si mai conteaza si formatul in ...dimensiune al broderiei..la mine daca e mai mare de 4*4 sau 10 *10 nu recunoaste si nu salveaza in masina
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Masina Inovis 700 E

Mesaj Scris de Chilibiju Lun 09 Feb 2015, 7:04 am

Multumesc pentru raspunsuri. Nu am port de USB. Programul pe care il folosesc este PEDesign 8, a venit odata cu masina de brodae am vrut eu sa descarc era o broderie mica, iar masina mea are si gherghef mare, cred ca se incadra in dimensiuni. Formatul broderiei este *pes. Daca e problema de card, adica e stricat, de unde as putea sa iau altul? Am tot cautat pe site-urile care vand Brother si nu am gasit.
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Lun 09 Feb 2015, 7:31 am

"Am incercat sa leg masina cu cablu, de computer. Mi se deschide fereastra respectiva (a masinii), drag and drop broderia, dar nu stiu cum sa o vad in masina. Daca  caapas pe modelele din ea, nu apare si modelul meu. Ma puteti ajuta? Am windows 8 pe computer, nu stiu daca asta conteaza. "
Cum ai legat masina de calculator? Nu are port USB?
Vad ca in manual nu gasesc nimic de aceasta metoda de importare a broderiilor, dar nu-mi vine sa cred ca la un model nou nu au pus port usb... zid
Ma mir pentru ca am o masina de brodat veche, un PE 150 si e tot asa, fara usb, trebuia sa le incarc pe card.
Se gasesc carduri cu modele, care se pot sterge si rescrie, mi se pare. AICI Dar pretul e prohibitiv. Poate gasesti pe vreun site in afara mai ieftin.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Mar 10 Feb 2015, 8:53 pm

Multumesc admina pentru raspuns. Leg masina de computer printr-un cablu, dar mufa din masina nu este usb, este cumva patrata. Doar mufa care intra in computer este de usb. Mi-ar trebui un card nou, dar nu gasesc la noi. Pe linkul de la tine este un stick cu modele, n-am unde sa-l bag in masina:) Nu are nimeni un card in plus?
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de diada Mier 11 Feb 2015, 6:51 am

Pai asa este si cablul meu, si are un lacas unde intra in masina de brodat. Cam pe unde intra si mufa de curent. Nu am incercat sa o leg cu stick doar la laptop, o recunoaste imediat.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Mier 11 Feb 2015, 7:36 am

Asta zic si eu, daca se poate lega la calculator ar trebui sa vada masina de brodat ca pe orice dispozitiv de stocare, sa zicem si sa mearga trimise spre broadare direct. Sau se foloseste softul PE Design?
Oricum nu ar trebui sa fie nevoie de cartela de broderii. Apropo de cartela de broderie din link, cred ca e aiurea denumita. Cum sa vanda un stick obisnuit (usb) cu 259lei?! Cred ca habar nu au ce vand, stick-ul denumit de ei e de fapt cartela de broderii, cu modele.
Poti merge la Brother (site cusutsibrodat) din Bucuresti si sa ceri detalii. Intrebi daca au cartele de broderii si spui ce model ai, intrebi cum poti sa importi. Sunt foarte de treaba, sigur te ajuta. E si interesul lor, daca faci masina sa mearga poti cumpara ate de brodat, alte accesorii. Merita incercat.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Mier 11 Feb 2015, 8:11 am

Ok, asa voi face. Le-am scris un mail intai, sper sa raspunda:) Va tin la curent. Multam frumos de ajutor

_________________________________________________________________________

aaaa, revin pentru admina: da, o vede ca pe orice dispozitiv de stocare (cu cablul in cauza), mut broderia mea acolo, in format *pes si nu e prea mare (4 cm/5cm), dar nu o gasesc in masina. Adica am dat de butoanele alea inainte-inapoi de mi-au sarit capacele iar broderiile sunt cele predefinite. Aia a mea nu este nicaieri:)
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Mier 11 Feb 2015, 6:21 pm

Te rog sa nu mai postezi mesaje consecutive, foloseste functia Edit sa editezi mesajul precedent.

Uite aici un video, cum sa folosesti modele de broderie importate de la PC. In video e alt model, dar asemanator.

Si uite in manual unde sa gasesti modelele, la pagina 50 AICI, ai:
5. Cartela de broderie
6. Modele stocate in memoria masinii (detalii la pagina 63)
Din cate inteleg din video, le stocheaza in "buzunar", adica la butonul cu un buzunar desenat. In video are si un buton de importare direct de la calculator (cel cu schema calculator si cablu), dar modelul 700E nu are asa, vad.
Eu am presupus ca are cablu usb si la capatul dinspre masina, de aia insistam cu stick-ul. Sunt multe modele care au (nu la Brother, cred), dar modelele mai vechi de Bernina Deco, aveau. Si fie legi calculatorul la masina de brodat, fie bagi direct stick (ma rog, si aia e cu cantec, pentru ca trebuie sa faci un fisier denumit nu-stiu-cum si sa pui broderiile acolo; pe stick nu trebuie sa mai fie altceva).


Ultima editare efectuata de catre Admina in Joi 12 Feb 2015, 8:30 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Joi 12 Feb 2015, 8:22 am

am inteles cu mesajele consecutive, scuze. Am reusit! Atunci cand bag cablul, apare pe ecran buzunarul ala cu un cablu desenat. Apas pe el si se vede broderia transferata in memoria masinii. Nu stiu de ce nu am gasit-o prima data, probabil nu era cablul bagat bine. Cei de la Brother nu mi-au raspuns inca. Multam mult pentru ajutor. Promit sa postez prima broderie:) asta daca ma descurc cum sa postez o fotografie. O sa citesc instructiunile de pe forum. Multumesc frumos admina. Video-urile de la tine n-am reusit sa le vad, nu pare sa fie link pe "aici"Smile
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Joi 12 Feb 2015, 8:31 am

Ma bucur ca a mers. Am editat si mesajul, acum se vede video.
Sa folosesti masina mult si bine! cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Lun 09 Mar 2015, 7:43 am

Ginel, mai citesti acest topic? Sau oricine stie sa foloseasca programe de digitizare. Am incercat sa convertesc o imagine de broderie punct in cruce, romaneasca si are patratele de la hartia gradata. Nu stiu de ce imi adauga vreo 200 de culori, am schimbat contrastul, sa nu se mai vada patratelele si s-au mai schimat nuantele de rosu, negru si nu stiu cum reuseste sa scoata dintr-o imagine in 2 culori, una de 200+ culori. zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A salvat cineva broderiile punct in cruce postate de Ginel prin vara? Am nevoie sa fac niste bratari si nu gasesc nimic sa semene cu modelele romanesti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Chilibiju Vin 13 Mar 2015, 3:58 pm

Admina, da-mi o adresa de mail si iti trimit eu un pes care seamana a broderie romaneasca. Am cumparat fisierul de pe net. Si voiam sa te intreb: ai vreun mecanic bun pentru masina de brodat? Mi s-a blocat si mi-e frica sa o desfac:))))
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Admina Vin 13 Mar 2015, 6:03 pm

Cum s-a blocat, ce mesaj da? Si ce model e, poate gasim ceva pe net care sa ajute. Curata-o la bobina, sa nu fi ramas scame, daca ai brodat mult cu ea. Daca e ceva mecanic o poti rezolva daca o desfaci, dar daca e de soft, nu stii ce sa-i faci.
Pentru masina de brodat nu as recomanda orice mecanic. Daca e noua du-o in service, daca nu du-o oricum la reprezentanta ei. Deci daca e Brother sau Bernina la cei de la Brorom Bucuresti, cusutsibrodat.ro si daca e alta marca, poti cauta reprezentanta in Bucuresti, pentru ca fac si service. Nu sunt asa de scumpi pe cat ne temem. Si anumite probleme pot sa fie simple, sa le rezolve in 30min, o ora. Intrebi oricum pretul inainte.
Trimit PM. Merci. Merci

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat 2 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB