Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 14 din 31 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 07 Feb 2012, 12:46 pm

@elenao,

e perfect ! dar iti si place, asa-i ? asta e cel mai important.


@ivanoiuadela9,
cum adica cresti ochii aceia ? la urmatorul rand pe fata se scad toti dintr-o miscare. ai facut asta ?
daca nu iese si nu iese, lucreaza diagrama fara a tine cont de bumbi. ca si cum n-ar fi.

Spor, fetelor !
tricot

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cld Mar 07 Feb 2012, 12:48 pm

marlen nu stiu sigur daca o sa fac acum pentru ca nu am ajuns la oras sa imi iau fire (sunt un pic inzapezita) dar m-ar interesa explicatia salului cu doua triunghiuri. am salvat explicatiile pentru primele doua, dar pe asta nu il gasesc.
mersi!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de eriliana Mar 07 Feb 2012, 12:49 pm

Marleen,ajutor..cum incep etola? Nu pricep ...de pe diagrama imi iese sal...am inteles "ochii vii" ,dar mai departe??? Te rog, nu ma lasa....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Mar 07 Feb 2012, 1:22 pm

Multumesc ...imi place tare mult cum merge si cum iese Smile

daca nu eram in grupul acesta probabil nu aveam curaj sa incep , asa ca meritul e al vostru ca m-ati impulsionat, vazand atatea proiecte frumoase si stiind ca mergem deodata mi-a dat curaj

asa ca multumesc hug
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Mar 07 Feb 2012, 1:25 pm

Elena pe mine m-ai facut sa-mi doresc un sal negru love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 07 Feb 2012, 1:44 pm

Marlen , prima data am facut fara bumbi ( abia acum am priceput cum se fac ) si tot asa imi iese adica ...
la primul rand vine ... scazatura tripla , 5 f , 1j ,1f ,1 j,1f ,1j, 1f, 1j, 5 fata , scazatura tripla ...
randul 2 pe dos ....
randul 3 .... scazatura tripla , 4f, 1j, 1f , 1j , (scot bumbii ) 3 fata , 1j , 1f , 1j , 4 fata , scazatura tripla ...
ca sa va explic mai pe inteles intre jeteuri mie mi se mareste spatiul si la randul 3 am .... 4 fata 1 J , 3 fata ( aici creste nr de ochiuri ) 1 j ....etc
ALtfel nu stiu cum sa va explic ..... zid
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Mar 07 Feb 2012, 1:54 pm

Cristina, multa sanatate si putere bunicii, tie si familiei tale!

Asta e ce am lucrat pana acum:

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Mar 07 Feb 2012, 2:24 pm

Danida - Iese foarte frumos modelul pe fir gros si arata foarte bine in culoarea asta, inveseleste iarna Smile
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 07 Feb 2012, 2:33 pm

@cld,
draga mea, esti singura care a sesizat problema. am lucrat la post, dar nu s-a mai interesat nimeni si mi-am zis sa nu mai complic lucrurile. si am avut probleme cu computerul.

e foarte simplu : montezi 3 ochi pe andrea si cresti intre ei inca doi si apoi altii asa incat sa ai : la margine 2 pe care-i vei lucra numai fata, apoi mereu un jeteu, apoi diagrama, apoi jeteu. 2 ochi in mijloc, diagrama (al doilea triunghi), jeteu si cealalta margine.
practic : ai mereu in fiecare margine cate 2 ochi si la fel la mijloc. jeteuri/ cresti la margini catre interior si la mijloc de o parte si de alta.
poti face si un sal numai cu bordura ca aici :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] numai pentru poza, ca pattern-ul trebuie platit.
modelele care se preteaza la sal triunghiular sunt triunghiuri si varful catre jos (de unde incepi).
ai aici niste exemple :
sal FIORE ROSA AICI [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SWALOWTAIL SHAWL aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SUMMER MYSTERY aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si HARUNI AICI [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
TOATE SUNT GRATIS, va sfatuiesc pe toate fetele sa le download-ati.

@eriliana,
zau, nu stiu de pe ce diagrama lucrezi.
diagrama de la etola e si aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si diagrama de acolo e in mod clar dreapta. pe ce diagrama te uiti ? cea de sal ?

spor, fetelor !
tricot
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Mar 07 Feb 2012, 2:36 pm

Pe culoare mizez si eu, Elena, ca am fost tare suparata la inceput cand am vazut ca n-am in casa nici un fir subtire. Dupa ce termin etola, ma apuc si eu de un sal, al tau iese minunat pupi

Marlen, cred ca pe imageshack trebuie sa-ti faci cont ca sa pui pozele. Pe mine asa m-a lasat. Eu una imi doresc sa mai pui poze Smile Multumesc inca o data pentru tot!
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Mar 07 Feb 2012, 2:42 pm

eu am montat etola triinu pe ochi vii, am lucrat 2 modele , am scapat un ochi pe care nu l-am putut recupera si apoi am stricat tot....
aseara am montat din nou si am inceput...cu ffff mare atentie de data asta...
merge greu, firul e extrem de subtire si lucrez cu ace de 4..
sper sa va pot arata in curand ceva...
mult spor tuturor...am vazut niste frumuseti pe aici aplauze
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Mar 07 Feb 2012, 2:54 pm

Kmn, ca bine zici. M-am gandit sa scriu mai demult, caci am patit-o si eu ca tine, dar am uitat complet.

O data la 10-15 randuri (sau la primul rand al repetitiei de model, ca sa fie mai usor de localizat), poti pune o "lifeline", o "linie a vietii", adica un fir care prinde toate ochiurile randului respectiv. In felul asta, daca dupa vreo doua randuri s-a intamplat sa pierzi un ochi, nu se poate duce mai jos de acea lifeline. Poti desira linistita si iti vei recupera toate ochiurile de pe acea lifeline si in loc sa pierzi tot ce ai lucrat pierzi doar cele doua randuri cat ai lucrat mai sus de linia vietii.
Uite un filmulet explicativ aici

In prima parte este exemplificata operatiunea cu niste andrele care nu sunt disponibile la noi. Abia in partea a doua (pe la minutul 5:30) este metoda pe care o putem folosi noi cu andrelele noastre simple.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cld Mar 07 Feb 2012, 2:57 pm

multumesc de raspuns marlen!
o sa incerc acasa cu ce am sa vad daca inteleg. saptamana care vine ajung la oras.
te pup!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Mar 07 Feb 2012, 3:12 pm

ioana... hug multumesc...chiar ma gandeam ca ar trebui sa fac ceva sa nu mai patesc asa....
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de eriliana Mar 07 Feb 2012, 3:14 pm

OFFFam zis eu ca tehnica asta ma omoara ...Acum ,da m-ai lamurit.Dar eu am in fata o diagrama care incepe cu un colt.Si am sucit-o si rasucit-o ,si nu-mi iesea nimic .Acum ,da am diagrama corecta.Saru-mana pt ca m-ai luminat. Merci Am gasit eu diagrama,dar tot tontonela sunt zid ; nu stiu sa incep si pace .Cred ca renunt.O sa fac "coada de peste "si gata.E simplu si numai bun modelul pentru neuronul meu inghetat
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 08 Feb 2012, 3:39 pm

Din mai multe motive sunt nevoita sa spun pas acestui proiect.
Spor in continuare fetelor!
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Mier 08 Feb 2012, 9:04 pm

Eu ma apuc acum de marginea salului. A mers foarte repede si foarte usor pana acum, sa vad cum ma descurc cu marginea :D si cat imi ia sa o fac.

Spor la toata lumea!
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 08 Feb 2012, 9:06 pm

@elenao,

vezi ca marginea e explicata in a doua diagrama. sunt bradutii aia de ajur.
modelul are margine. sau vrei sa-i faci tu altceva ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Mier 08 Feb 2012, 10:11 pm

Multumesc Marlen. Incerc sa fac modelul din a doua diagrama, sa vad cum iese, din poza imi pare ca se potriveste cu modelul. Ma gandeam sa pun si un fir de siguranta cum a explicat Ioana si daca nu imi iese sa desfac si sa caut altceva.
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Mier 08 Feb 2012, 10:40 pm

elenao....ce viteza de invidiat ai....
eu azi am facut calcule....mie imi ia mai mult de o ora sa fac un motiv intreg, ma incurca rau acele "estonian nupps", acolo merge tare greu si nici nu sunt sigura ca e bine cum le fac eu si ca asa ar trebui sa arate....
deci...pentru a avea lungimea dorita imi trebuie 38 de motive=38 de ore de lucuru efectiv
eu pot lucra o ora, maxim 2 ore seara ....si asa am ajuns la concluzia ca nu ma incadrez in timp daca nu lucrez mai mult..... rade
marlen cand o sa desfac ata alba si o sa montez cealalta parte pe ochii vii nu va iesi ondulat lucrul la mijloc, acolo unde acum am niste colturi?
inca ceva....bobitele arata bine?...se mai aseaza la blocat?
asa arata acum lucrul meu...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Mier 08 Feb 2012, 11:32 pm

kmn lucrul tau arata super!
si eu abia maine incep lucrul,pentru ca am avut numai ,,bete in roate'' pana acum.
ba firul prea subtire,ba firul care se intrerupe cand ti-e lumea mai draga....acuma e firul prea gros si numai dantela nu e!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 09 Feb 2012, 9:19 am

Kmn eu zic ca ara super ... eu nu am facut decat un motiv de proba ... fara bumbi sa vad cum iese .... o sa posteze silvia poza mai tarziu .... pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 09 Feb 2012, 9:27 am

iata poza
ivanoiuadela9 a scris:Aseară am încercat a 4 oara trinu (fără bumbi ) şi vă arăt cum a ieşit să mi spuneţi dacă sunt pe aproape cu modelul. Firul nu este cel din care o să fac etola că încă nu a ajuns. Pupici kiss

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 09 Feb 2012, 9:57 am

@kmn,
da, bobitele arata bine si la blocat se va intinde lucrul. ce ar putea sa se mai aseze ?
ai dreptate cu ochii vii. nu cred ca o sa cada bine, fiindca ies modulele defazate. in carte etola triinu e dintr-o bucata. ochii vii ii poti lasa, dar o sa punem la final model de margine in ei, sau nimic, fiindca arata bine. poate numai un rad de ajur. ca sa iasa simetrie putem la final sa facem niste coltisori vor avea la mijloc cate 1 jeteu de o parte si de alta a ochiului de mijloc si pe margine scazaturi.

@ivanoiuadela9,
draga mea, poza nu se vede deloc.

spor, fetelor !
marlen tricot
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kmn Joi 09 Feb 2012, 10:11 am

deci..pot continua asa?...ca parca nu ma indur sa stric...
eu am vazut si triinu lucrat din doua jumatati dar nu stiu cum a facut-o de cadea bine...
ma las pe mana ta..om vedea ce va iesi la final...
mult spor tuturor...
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 14 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 31 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB