Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 13 din 31 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Dum 05 Feb 2012, 2:39 pm



[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Buna ziua, doamnelor
Cam asa imi iese mie din firul cel gros.
Marlen, multumesc din suflet pentru incurajari. Adevarul e ca am invatat foarte multe in astea cateva zile de cand ma agit cu proiectul Smile


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Dum 19 Feb 2012, 8:47 am, editata de 4 ori (Motiv : Unit capitole)
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ancush Dum 05 Feb 2012, 5:34 pm

desi nu m-am inscris in proiectul vostru m-am trezit ca va urmaresc
iata proiectul meu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firul este subtire, andrelele supradimensionate
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Carmencyta Dum 05 Feb 2012, 7:08 pm

Superb Ancush.Cu ce nr de andrele si cu ce fir lucrezi?Multumesc Merci
Carmencyta
Carmencyta
helper
helper

Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cris_io_mat Dum 05 Feb 2012, 7:19 pm

Ancush ai facut exact ca mine....m-am uitat am incercat....a iesit frumos,asa cum au iesit modelele fetelor de aici... tricot bravo....
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ancush Dum 05 Feb 2012, 10:39 pm

carmencyta firul e no name, refolosit, andrelele sunt 4,5 sau 5
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Lun 06 Feb 2012, 11:54 am

Fetelor eu sunt in plop si plopul in aer!
modelul meu e ca a lui Mario.asa ca nu pot sa-l mai fac.
adica acelasi model,aceeasi culoare.
sa schimb modelul,care imi place de mor sau sa schimb culoarea? tricot
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 06 Feb 2012, 11:55 am

Abia acum la servici am vazut ce minunatii ati lucrat si toate v-au iesit super ... numai eu am ramas codasa ca nici la diagrama nu m-am hotarat , ce am vrut eu nu mi-a iesit bine .... dar asta zi incep cu forte noi sa va prind din urma kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Lun 06 Feb 2012, 11:59 am

Adela nici eu nu am inceput inca lucrul propriu-zis.
asa ca suntem amandoua codase! pupi
ce bine ca am pereche! rade
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 06 Feb 2012, 12:06 pm

da da , pai cum numai eu sa raman pe urma rade .... dar de azi ca pleaca sotul ma pun pe treaba ca nu ma mai disturba .... hug si stii vorba aia .... cele din urma vor fi cele dintai .... hug
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Lun 06 Feb 2012, 12:23 pm

Buna ziua, doamnelor
Pufoi, de ce sa renunti la model? Daca ai posibilitatea, schimba eventual culoarea. Daca nu, cu siguranta nu vor iesi la fel; tu poti face o margine diferita, o poti face mai lunga, mai lata, etc...
Eu acum ma apuc de etola mea "fulareasca" Smile
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mykya Lun 06 Feb 2012, 1:09 pm

marlen a scris:in afara de a lucra trebuie sa invatam si sa indraznim, acesta e scopul proiectului

Pai se putea o motivatie mai buna? Orice sut in fund e un pas inainte. rade Deci m-am mobilizat si mi-am spus ca trebuie sa pot. Asa ca am pus etola Gail, 79 ochiuri pe andrele nr 7. Acum vine intrebarea: imi place dantelata dar oare e lucrata prea larg?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 06 Feb 2012, 1:36 pm

draga mykya,
n-ai incercat si un esantion mic-mititel pe andrele mai mici sa vezi cum iti place ? mie nu mi se pare larga, ca doar e dantela, dar ca sa fii tu impacata, incearca.

@ restul fetelor,
dragele mele, aici nu exista "codase" ca nu suntem la scoala. vrea sa lucreze fiecare in ritmul ei : numai rezultatul deosebit conteaza !


marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mykya Lun 06 Feb 2012, 1:40 pm

Am incercat pe nr. 4,5 dar nu-s incantata de rezultat. Iar astea mari erau urmatorul nr pe care il aveam prin casa. Mie imi place cum iese sper sa fie ok si dupa blocare. Si fiind andrele mari merge si destul de repede. Smile
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 06 Feb 2012, 1:50 pm

sa vezi ce usor e modelul de la a treia frunza... eu am facut vreo jumate de etola.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de eriliana Lun 06 Feb 2012, 3:03 pm

Eu zic ca am terminat salul meu multicolor.L-am pozat "din avion" pare mic, dar nu e.Astept sa se mai elibereze Marleen si sa-mi arate cum sa-i fac o margine cu croset/andrele .Acum,pentru ca tot sunt atat de harnica (sa nu ma deochi) wink as incepe si etola gail....dar mai stau sa-mi trag sufletul.Multumesc Marleen pentru indicatii Flowers
asa arata salul meu pozat din avion .Nu stiu cum sa-l postez aici .[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de eriliana Lun 06 Feb 2012, 3:05 pm

eriliana a scris:Eu zic ca am terminat salul meu multicolor.L-am pozat "din avion" pare mic, dar nu e.Astept sa se mai elibereze Marleen si sa-mi arate cum sa-i fac o margine cu croset/andrele .Acum,pentru ca tot sunt atat de harnica (sa nu ma deochi) wink as incepe si etola gail....dar mai stau sa-mi trag sufletul.Multumesc Marleen pentru indicatii Flowers
asa arata salul meu pozat din avion .Nu stiu cum sa-l postez aici .[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Habar n-am cum a aparut aici .Offf ce ti-e si cu tehnica asta....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 06 Feb 2012, 3:26 pm

draga eriliana,

pe laturile catre coltul ascutit montezi ochi (vezi tutorialul mele de la primul proiect) si ii numeri. cu diagramele de mai jos, vezi la cat ochi se repeta modelul si ii numeri pe ai tai. faci un rand pe dos si daca e nevoie mai cresti pe ici pe colo cate 1 ochi (ridicat de jos, cat mai invizibil). apoi tricotezi marginea. iti pun aici diagrame cu colt:
..... vezi ca nu mai pot posta imagini.......
da-mi PM cu adresa de email.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Lun 06 Feb 2012, 3:55 pm

De ce nu mai poti posta imagini? E vreo problema tehnica?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mari01 Lun 06 Feb 2012, 5:12 pm

PUFOI eu nu vad nici o problema ca ne-am potrivit in gusturi,vom fi doua ,,frunzarite''.stii ar fi foarte tare sa alegem si aceeasi margine rade .hai eu zic sa-i dai bataie sa vedem ce iasa pupi
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de alessia2007 Mar 07 Feb 2012, 9:07 am

Intr-o zi o sa fac si eu e etola.
O zi am desfacut pana mi-a reusit un model, alta zi am desfacut ca dupa ce mi-a placut cum iesea modelul, nu imi ieseau ochiurile, ramaneam cu mai multe zid (la etola cu frunze mari), pana la urma am reusit, dar trebuie sa desfac iar zid
Asa ca sa va arat ce am facut, ca tot nu ati vazut nimic pana acum. Ca sa stiti ca incerc si eu sa tin pasul cu voi.
Acesta este firul (nu are legatura cu nuanta din poza, este un rosu zmeura)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

M-am trezit ca la scazatura pe stanga, scad aiurea adica am sarit un ochi, am lucrat lucrat pe urmatorul, si apoi am dat ochiul sarit peste cel lucrat. Am zis eu ca mi-e mai usor sa scad asa decat 2 rasucite. Si normal ca nu mai iese ce trebe. Si parca totusi mai pare gresita undeva.
Si nu-i asa ca e cam batuta pentru o etola dantelata?
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cristinadumitru1977 Mar 07 Feb 2012, 9:44 am

Fetelor, eu nu stiu daca pot continua proiectul. De joia trecuta bunica mea este grav bolnava, in spital. Maica-mea sta langa ea tot timpul, iar eu incerc sa stau langa amandoua. O alta problema este ca eu lucrez si stau in Bucuresti, iar ele sunt in Rosiorii-de-Vede; asa ca sunt intre trenuri o perioada de timp.
Doctorii ne-au spus sa ne asteptam la ce este mai rau... Nu stiu ce va fi. Am incercat sa mai tricotez, ca sa-mi mai mut gandurile, insa nu merge...nu fac decat sa insir si sa desir.
Imi cer scuze de postarea unor probleme personale, insa mi-a fost drag proiectul si mi-as fi dorit mult sa-l duc la capat.
In fine, ce va fi va fi. Cateva minute pe zi, de la serviciu, ma minunez de creatiile voastre.
Spor la lucru si sa auzim de bine!
cristinadumitru1977
cristinadumitru1977
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2010

http://handmade-in-romania.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Mar 07 Feb 2012, 10:07 am

Cristina, multa sanatate bunicii tale si tie si mamei tale multa putere! Noi suntem aici sa te sustinem si sa te ajutam cu orice ai nevoie.
Proiectul il vei lucra atunci cand te vei simti pregatita, si daca vei avea nevoie vei primi cu siguranta ajutor la momentul respectiv.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 07 Feb 2012, 10:39 am

@ioana,
am incercat sa pun diagramele si se pare ca nu ma mai primeste pe imageshack fara cont de utilizator. in plus am probleme cu computerul de acasa si am posta duminica vreo 2 mesaje pe care mai tarziu nu le-am gasit pe forum. o sa incerc sa pun iar azi diagramele de margine.

@mari01 & pufoi,
fetelor, daca aveti curiozitatea sa rasfoiti pe google o sa vedeti sute de saluri cu frunze cu sute de variante. daca difera numai marginea - ESTE ALT SAL. eu zic ca trebuie sa ramaneti de aici cu curajul de a lucra singutre, orice model de ajur, cu dimensiunile etolei.

@alessia2007,
draga mea, impune-ti tu singura ritmul de lucru. intai de toate TREBUIE SA-TI FACA PLACERE si sa te destinda. odihna lucrativa, nu ? nu e concurs, numai ne ajutam unele pe alte si o sa ne laudam cu rezultatul la final

@cristinadumitru1977,
draga mea, imi pare rau sa aud de bunica ta. fireste ca ea e cel mai important lucru acum. nu trebuie sa lucrezi salul cu disperare, frustrare si amaraciune. asa ca : fa ce trebuie pentru bunica ta. ii dorim sa treaca cu bine peste vremea asta rea, care e o provocare pentru batrani.
si tie iti spun sa salvezi toate explicatiile in computer, sa revii la ele cand vei considera ca e timpul potrivit

FETELOR EU CRED CA INCEPAND DE IERI 3 SAPTAMANI MAXIM E PERIOADA POTRIVITA SA TERMINAM PROIECTUL. O SA VA ROG SA REVENITI DIN CAND IN CAND CU POST PENTRU LUCRU + FOTO SI BINEINTELES SA NE ANUNTATI CAND ATI TERMINAT.


Ultima editare efectuata de catre marlen372001 in Mar 07 Feb 2012, 12:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : SUBLINIAT ANUNT GENERAL)
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Mar 07 Feb 2012, 12:22 pm

Mie cam asa imi iese

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

prima e dupa primele 37 de randuri ale modelului , iar a doua dupa vre-o ora de tricotat
merge foarte repede , neasteptat de repede Smile, credeam ca cel putin 2 saptamani o sa ma lupt cu el
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 07 Feb 2012, 12:31 pm

Elena ce frumos iti iese ... superb ... mie nu mi iese deloc trinu Sad ... de la ora 4 azi dimineata am tot incercat si degeaba , sunt batuta in cap zid , nu stiu unde gresesc ca nu pot mentine V-ul acela , am facut bumbii aceia si cand cresc pe fata mi se decaleaza si nu iese deloc bine zid trebuie sa mi dea cineva mura in gura ca altfel nu sunt buna de nimic ...
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 13 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 31 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB