Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 15 din 31 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 23 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Joi 09 Feb 2012, 10:20 am

Si eu va doresc mult spor!
Elena, abia astept sa vad salul, te-ai miscat foarte repede. Eu sunt aproape de jumatate, cred Smile
Kmn, mie imi place ce se vede Smile
Pufoi, iti fac galerie! Cat despre firul gros, eu ce sa mai zic? Ma fac mica, mica Embarassed
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Feb 2012, 10:23 am

nu este adevarat - triinu se monteaza pe fir provizoriu , asa cum a facut Kmn. Era necesar lucrul acesta pentru a putea lucra cele doua borduri in sensuri diferite, pentru a fi simetrice. Intr-adevar bordura de sus se lucreaza in continuarea lucrului, dar pentru cea de jos se scoate firul provizoriu si se lucreaza in sens invers.
Nu vor fi probleme dupa blocare, iar bordura iese si ea cu colturi, dar mai multe decat cele ale corpului esarfei. Trebuie doar sa alegi cate repetitii de model de bordura vrei sa faci. La modelul original se inmultesc pentru bordura vreo 22 de ochiuri, dar tiu trebuie sa schimbi numarul, pentru ca ai repetat de mai multe ori modelul de baza, nu doar de 3 ori asa cum apare in carte.

edit: firul provizoriu este doar pentru lucrul bordurii de jos, nu pentru jumatate din esarfa. Blocarea ar rezolva imbinarea, dar nu cred ca i-ar sta bine asa jumatate intoarsa.

Lasand totul la o parte(estetica, borduri, ce scrie in carte, etc...), in cazul in care ti-ar fi parut rau ca ai inceput pe fir provizoriu si te-ai fi razgandit, nu ar fi fost nevoie sa strici totul. Pur si simplu ridicai ochiurile pe andrea si le incheiai.
Dar eu imi mentin ideea, ca esarfele care nu au bordura incorporata, adica nu au o bordura care se lucreaza in acelasi timp cu esarfa (cum este Alpine Knit Scarf) este cel mai bine sa se monteze pe fir provizoriu, pentru a evita orice muchie inestetica de ridicare a ochiurilor.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Joi 09 Feb 2012, 11:08 am, editata de 1 ori
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 09 Feb 2012, 11:05 am

@ioana,
tu ai citit ce am scris eu ? ca etola se lucreaza dintr-o bucata si numai in margine se pune pe ochii vii modelul de margine ?
si atunci, ce "nu-i adevarat" ?
daca ti se pare ca recomandarile mele nu sunt clare, asta e altceva.

nu am stat sa verific modelul, dar e clar ca modelul de baza e lucrat numai intr-un sens.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Joi 09 Feb 2012, 11:06 am

Kmn arata superb ce ai lucrat, o sa iasa foarte frumos, cred ca merita timpul investit Smile Dar cel mai important cred ca e sa iti faca tie placere si sa te bucuri de produsul finit Smile
Al meu merge modelul foarte repede, pt ca eu nu am viteza de obicei la tricotat. au fost mai multe ore la descifratul modelului si facut si desfacut proba decat la salul propriuzis.

Spor la toata lumea!
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de squirrel Joi 09 Feb 2012, 11:17 am

Uite ca m-a apucat dorul de a lucra un sal cand v-am vazut pe toate mobilizate. Numai ca fac un sal PI, ma rog, ceva asemanator. El se cheama Honeysuckle: [url=http://www.ravelry.com/patterns/library/honeysuckle-4] si nu stiu cand il voi termina si nici nu pot lucra cu deadline. Asa ca, atunci cand il voi termina il voi pune si eu. (Scuze ca nu se incadreaza la proiectul Marlenei, rog administratorul sa-l mute in alta parte dc nu e corect.)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu stiu care se vede mai bine, asa ca mai pun una:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spor tuturor fetelor! kiss
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Feb 2012, 11:19 am

Intr-adevar nu intelesesem ca Kmn vrea sa o lucreze de la jumatate, credeam ca se refera daca bordura va arata bine. Raspunsul meu s-a bazat pe ce am inteles din mesajul lui Kmn, la al tau nu am fost foarte atenta, imi cer scuze.

S-ar putea ca blocarea sa rezolve imbinarea si in cazul in care o lucreaza jumi-juma, dar nu stiu daca ar arata bine modelul, o parte asa si o parte asa.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 09 Feb 2012, 11:21 am

refac mesajul cu poza Adelei, cu scuzele de rigoare
ivanoiuadela9 a scris:Aseară am încercat a 4 oara trinu (fără bumbi ) şi vă arăt cum a ieşit să mi spuneţi dacă sunt pe aproape cu modelul. Firul nu este cel din care o să fac etola că încă nu a ajuns. Pupici kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de diada Joi 09 Feb 2012, 1:14 pm

Revin in forta rade

iata a doua mostra:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

problemele mele:

1. nu stiu nr la andrele, nu am subler sa le masor, dupa cum m-am uitat la andrele a doua mostra eu zic ca am lucrat-o cu 3,5 dar pare mai rau acum... zic eu.
2. parca nu lucrez frumos, uniform zid
3. eu vreau sa fac ceva de genul: jos/sus - randuri pe dos si lateral sa zicem 10 ochiuri pe dos = marginile, ca pe mine ma pierdeti cu ochii vii...
4. lucrul trebuie blocat dupa fiecare spalare?
5. ma mai gandesc ca mai am rade

asa-i ca sunt super incepatoare?

aaa si prima mostra:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

edit: am trimis mesajul de la 9 si l-am postat la 2 rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 09 Feb 2012, 1:55 pm

@squirrel,
draga mea, lucreaza ce crezi ca-ti place tie. nu conteaza ca nu am dat eu modelul. numai sa-ti placa sa pui rezultatul alaturi de noi la final.

@ivanoiuadela9,
draga mea, mie mi se pare foarte super ok. daca vrei sa iasa mai ingusta - ai vazut sunt 3 module. un pic mai lata 4 module. nu uita de ochii de punct lenes de margine.

@diada,
mie imi plac amandoua(si aia cu andrele mai mici, si aia cu andrele mai mari.) ai 200 g de fir ? alege care-ti place tie. cu cat va fi mai perforata, cu atat mai subtire si de vara...
masoara, vezi cat e 50 cm latime, pune la margini pe lateral cate 3 ochi de punct lenes, si "panzele sus!"

bravo, fetelor! spor !
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 09 Feb 2012, 2:04 pm

Marlen nu as putea incepe direct cu o bordura la ambele capete ( sa nu mai pun ochii vii ) si sa fac din mers si pe lateral ( pe margine) o bordura , sau la modelul acesta nu merge ? pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Feb 2012, 2:51 pm

Diada, da, trebuie blocat dupa fiecare spalare. Dar nu va trebui spalat atat de des, ca doar nu il vei purta in fiecare zi.
Il poti bloca rapid daca gasesti niste tije subtiri (cam de 1-1,5mm grosime) si lungi. Le bagi prin ochiurile de margine si prinzi doar din loc in loc tijele cu ace. Mai mult de 10 minute nu dureaza.
Dar problema e mai degraba cu spatiul ocupat pana se usuca, nu? Dar fiind asa subtire si diafan, se va usca intr-o noapte. Mai ales daca e noapte de primavara sau vara.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 09 Feb 2012, 2:58 pm

Aoleu , pai atunci nu suna prea bine ... eu vreau sa l fac cadou ... toate trebuie blocate la fel ? ... cum sa i spun doamnei ca trebuie sa l blocheze ... daca nu se blocheaza se strange sau de ce trebuie facuta blocarea asta ... pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Feb 2012, 3:07 pm

Da, neblocat arata ca o carpa mototolita, nu se vede dantela in toata splendoarea ei.
Cand ii dai cadoul va trebui sa ii explici cum sa aiba grija de el, cum sa-l spele si cum sa procedeze dupa spalat.
S-ar putea, daca nu stie, sa se apuce sa-l calce cu fierul, ca sa scape mai repede, dar asta il va strica.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 09 Feb 2012, 3:31 pm

@ivanoiuadela9,

merge, merge...
stii sa montezi ochii pe lateral ?
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 09 Feb 2012, 3:40 pm

Marlen tu te referi la faptul ... dupa ce termin etola sa iau ochi pe margine pe lungime ?
Ma gandeam ca poate pot sa i tricotez din mers o bordura din cele postate de tine .(coltisori )
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de diada Joi 09 Feb 2012, 4:02 pm

Am inteles, stai sa vezi cat imi ia sa ma calculez acum! multumesc frumos!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de eriliana Joi 09 Feb 2012, 4:21 pm

Fetelor nu stiu daca am voie sa scriu aici, Merci dar ...scriu.Am vazut niste fire trasnet la "Paradisul firelor" si as vrea sa va intreb daca ati comandat vreodata de aici si daca ati fost multumite de ceea ce ati primit.
Multumesc mult
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 10 Feb 2012, 9:55 am

neata, fetelor,

nu am terminat, mai am.
dar nu ma pot stapani sa nu va arat ce a iesit in margine pana acum.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nu stiu cum vi se pare, dar eu sunt incantata.

va doresc spor in continuare la lucru,

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Vin 10 Feb 2012, 10:03 am

Marlen, e superb!! Imi place mult si culoarea si modelul si executia. Superb! ura Flowers
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mari01 Vin 10 Feb 2012, 10:15 am

MARLEN este superb imi place foarte mult.mie nu-mi iese marginea am incercat cu mai multe dar e clar ca sunt zid
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Vin 10 Feb 2012, 10:17 am

wow e superba culoarea asta nebuneasca .. imi place ...
primul rand de jos sunt ochii vii de se vede asa ? pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kerkyra Vin 10 Feb 2012, 10:28 am

Marlen, eu nu am apucat sa lucrez niciun model de aici, insa impulsul a fost dat. Am fost deturnata de Mari cu niste modele frumoase de bolero, asa ca am lucrat unul din ele si am inceput la al doilea, sunt cam la jumatate. De fapt, tiparul arata ca o etola care se coase altfel ca sa ia forma de bolero. Sunt un pic pe langa subiect, dar scriu ca sa stii ca nu am disparut de tot, si chiar daca nu am ales o etola sau un sal, lucrez impulsionata de acest topic si in rand cu voi Smile .
Acestea sunt modelele ales iar bolerourile finite le voi pune la topicul respectiv.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 10 Feb 2012, 11:00 am

@ivanoiuadela9,

nu, ochii vii sunt la jumatate. dupa ce termin o sa si sexplic cum e lucrata. e etola gail sau "spring leaves" modelul e usor, nu trebuie urmarita diagrama la fiecare rand.

@kerkyra,
nu conteaza de unde ai luat modelul, frumoase creatii. bravo !

spor, fetelor !
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Vin 10 Feb 2012, 11:00 am

Arata superb Marlen, f. f frumos.
Em am desfacut de 2 ori marginea cu braduti ca am papat niste ochiuri zid noroc cu ata de siguranta .

Spor la toata lumea!

elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kerkyra Vin 10 Feb 2012, 11:25 am

Multumesc Marlen hug
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 15 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 31 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 23 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB