Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

+64
alexaaa08
katy51
Niculae Stefania
-iulia-
tomari
dorinacirstea
onuca28
manuela29
Maria B.
teisoara
alinachiri
afilimonb
moma
SilviaDumitrescu
nicoletanoni
corina armasu
doria
melaniecarla
Mickey
sergiu valentin
aurishta
Nina Constantin
emmancita
MihaelaT
valentinadof
ale_bebe
Cristache
Adela Ispas
PAULA CONSTANTIN
despina13cucli
aurelia.c
kla78
geo
barbin
diada
nicole24
Panea Laura
teisanu tatiana
Florina Radu
lacridrumas
vmir
coman lacramioara
clodi
fulguta28
rosita
geanina_scumpica
balanescugabriela
anacris
Karina33
pisi
Admina
elutzamicutza
oana_007
tiana
jderiuoana
MagdaMarin
ivanutamihaela
zylv
aidil
arielas
rozina
geany20062006
geany
carmenzoe
68 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mar 06 Noi 2012, 8:24 am

ma asteptam sa imi prind urechile mai rau dar nu
atele le-am schimbat prin noduri asa cum ati spus si voi si arata si in carte, iar la ace nu a trecut prin ele, am taiat nodurile si am bagat ata
am incercat in mare parte toate tipurile de cusaturi care erau in carte, dela 4 fire si doua cae pana la 2 fire si un ac
este super masina, ma bucur enorm ca am ales sa o cumpar love
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de ivanutamihaela Mar 06 Noi 2012, 9:18 am

Paula,cum i-ti iese cusatura cu a ac si 2 fire?ca n-am incercat si sunt tare curioasa:)
ivanutamihaela
ivanutamihaela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 162
Localizare : google
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mar 06 Noi 2012, 9:49 am

Cu acul pe stanga iese mai lat si larg, eu am incercat pe un bunbac subtirel neelastic
cu acul pe dreapta a iesit frumos pe materialul incercat, dar am mai strans tensiunea fata de ce scria in manualul de instructiuni
imi pare rau ca nu am poze sa iti arat
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de corina armasu Mar 06 Noi 2012, 9:55 am

Mickey a scris:Acum doua zile am vazut oferta de la LIDL si am cautat pe net detalii dar nu am gasit prea multe,apoi mi s-a aprins beculetul si zic,ia sa intru pe lucru de mana ,e imposibil sa nu stie fetele si aici erau discutii aprinse.Azi pe la 11.00 am intrat sa vad daca si-a cumparat cineva si ne da detalii.Am citit si am dat fuga sa-mi cumpar si eu masina.Sper sa ma descurc cu ea,daca nu apelez la voi pt ajutor.
Sa le stapaniti sanatoase! kiss

nu sunt singura...asa am procedat si eu doar ca nu eram suficient de hotarata sa o cumpar.gasisem doar ceva info pe un site frantuzesc.am tot citit pe lucrudemana si cand am vazut cata agitatie e, am zis:GATA!O CUMPAR! E un MUST HAVE!
Aseara sotul meu a venit mai repede de la cel de al 2 lea job ca sa mergem sa o cumparam pupi

La 20:30 eram la LIDL, Bistrita (sunt 2).Am luat-o pe ultima!Raftul era gol.Nu stiu cate mai erau dar eu m-am bucurat ca am mai gasit una!!!

Poate va urma o sectiune cu Tips and Tricks... Smile

Spor la lucru, fetelor!

corina armasu
corina armasu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 41
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de aurishta Mar 06 Noi 2012, 10:05 am

Bravo! ce de fete au achizitionat masina asta! taie Ma bucur mult pentru voi! party
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mar 06 Noi 2012, 10:12 am

Poi la un asemenea pret era si pacat, avand in vedere ca pretul este dublu de fel Cool
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de aurishta Mar 06 Noi 2012, 10:13 am

Intr-adevar, pretul este excelent!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Panea Laura Mar 06 Noi 2012, 10:17 am

Ma bucur si eu pt voi, ma tot gandeam oare cum o fi masina, si din cate citesc se pare ca e foarte ok.
Sa o folositi cat mai mult fetelor kiss
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Mar 06 Noi 2012, 11:27 am

M-am mirat eu ca mi-a iesit infilatul din prima, dar cand sa imbin 2 parti de material, se vede prea mult ata pe fata.am surubait-o dar acuma nu mai stiu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Smile Asta cred, mi se intampla pentru ca nu am udat-o! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Admina Mar 06 Noi 2012, 11:50 am

Barbin, umbla la tensiunea in firele care inconjoara marginea materialului. Uita-te in manual ca ar trebuie sa fie poze cu exemplificari ale tensiunilor gresite si cu ce ajustari trebuie facute. Daca e prea larg firul maresti tensiunea in firul respectiv (iti arata pe schema de pe masina, codurile pe culori) si dai in jos rotita care tensioneaza firul rescpectiv.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de melaniecarla Mar 06 Noi 2012, 12:55 pm

Fetelor,va rog sa ma ajutati.Cum se coase cu 2 ace,sau cu trei ace la Triplock?
Scot un ac? Care?Eu abea mi-am cumparat triplock-ul de la Lidl,este prima data cand cos cu asa ceva.Nu am reusit sa incerc decat cusatura de proba,pe care era setata masina.Si am cusut 2 fete de perina.Multumesc.....!!!!
melaniecarla
melaniecarla
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 05/11/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Admina Mar 06 Noi 2012, 1:29 pm

Pentru coaserea cu 3 ace (unul de sus si cele 2 de la graifar de jos) scoti acul din dreapta, ca sa iasa cusatura mai lata sau pe cel din stanga, ca sa iasa mai ingusta. E nevoie sa schimbi tensiunea in fire, insa. Parerea mea e sa-l lasati setat pe cusatura cu 4 fire, cea mai folosita la surfilat, dar mai ales la imbinare. Oricum aceste cusaturi sunt descrise in manual, o sa le dibuiti pe masura ce aveti nevoie de ele, la diverse proiecte. Nu-l mai chinuiti acum, asteptati sa va familiarizati cu el si apoi schimbati setarile. Sa nu reusiti sa-l dereglati ca o sa va fie mai greu, mai ales ca nu se pricep cei de la Lidl la masini de cusut.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 06 Noi 2012, 1:35 pm

Melaniecarla, in cartea tehnica, daca ai rabdare s-o citesti, scrie ca poti scoate ori acul din stanga, ori cel din dreapta in functie de cum doresti sa-ti iese cusatura si-ti arata si poze cum ies cusaturile. La pagina 6 ai ce tip de cusatura obti daca scoti un ac sau celalalt, iar la pagina 5 ai imaginile.
Nu-i greu de infilat (prima data si mie mi s-a parut greu) ca eu am luat-o de la zero pt ca erau incalcite firele lasate din fabrica. Penseta din dotarea masinii se foloseste cu usurinta si ajuta mult. Am incercat si cu firele legate si e mai simplu, doar cand ajung la gaurele le tai si le introduc din nou ca nu trec prin ac, cel putin la mine n-au trecut si am facut nodul ca la carte.
La mine a mers bine tensionarea data in manual, ca-i data in functie de grosimea materialului.
Incepand cu pagina 30 sunt imagini si tabele cu setarea tensiunii in functie de material si de tipul de cusatura.
Acum, la inceput, e nitel mai greu, dar peste vreo luna fluieram si noi cand o folosim. wink
Rabdare multa si cautam explicatiile in carte sau cer ajutor aici.
Eu abia astept sa ma mai joc un pic cu ea. wink


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 06 Noi 2012, 10:26 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat pag 30b in 30 :) ca nu se intelegea care-i pagina 30b(a fost greseala cand am tastat))

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 06 Noi 2012, 1:42 pm

Ufff Mihaela ce bine ar fi daca toata lumea ar citi cartea tehnica (culmea norocului e si-n romana) INAINTE de-a pune in functiune masina. Si de-a tine cartea alaturi si de-a cauta raspunsul la diverse nelamuriri pe parcurs...dar e mai simplu probabil sa aiba altcineva rabdare (chiar daca nu are acelasi model de masina) sa va dea mura-n gura solutii zid

Felicitarei tuturor pentru chilipirul asta! Sa puneti masina la treaba si sa vedem si noi de ce-i in stare masina sub ghidarea voastra!

Admina eu triplockul il am setat si-l folosesc mai mult doar cu 3 ate pentru functia de acoperire. Nu-mi vine sa-l folosesc la imbinare, nu-s sigura de calitatea finala a produsului asa ca intai cos frumos la liniara.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 06 Noi 2012, 1:51 pm

Karina, eu si cu liniara asa am procedat, am citit-o de-am ametit-o si chiar am stat cu ea langa mine si asa fac si acum ca e mai usor sa caut si sa citesc decat sa sar de pe un scaun pe altul, sa scriu acili şa să-mi rod unghiutele pana primesc raspuns sau poate ca nu primesc si intre timp mai pierd si timp pretios. Aici apar cu intrebari sau bazai cate o prietena Smile cand nu gasesc nici unde raspunsul si nu pot merge mai departe.
Mereu le zic si copiilor, cand aveti nelamurire mai intai cautati si doar cand nu gasiti explicatii sau raspuns pe intelesul vostru intrebati, cereti ajutor. Trebuie sa-i invat sa se descurce, nu sa sune mereu un prieten. Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Admina Mar 06 Noi 2012, 1:58 pm

Karina, deci tu surfilezi fiecare margine si o cosi in liniara apoi? Sau cosi in liniara si apoi imbini la triplock rezervele? scratch Ma refer la imbinari de bluze din jerse, colanti, etc.
Mie imi place mai mult cum arata cu 4 fire, nu stiu de ce dar nu-mi iese o reglare perfecta pentru 3 fire, mai ales daca pun ata de surfilat.
Mihaela, tu esti elev silitor, nu toata lumea e ca tine. pupi Si eu stau cu manualul alaturi, la indemana, mai ales cand schimb cusatura la triplock. La masina de cusut e mai simplu sa reglezi tensiunea, dar la triplock sunt mai multe variabile, butoane, necunoscute. rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 06 Noi 2012, 2:15 pm

La modelele unde se cere cusatura descalcata festonez separat rezervele, dupa imbinare.
La celelalte festonez ambele rezerve impreuna lasand puntina rezerva. Adica cusatura dreapra a triplockului e la maxim 2 mm de cusatura linarei.
Nu prea lucrez materiale elastice si daca o fac sunt mai degraba bluze, nu colanti. Imbinarea in 4 ate mi se pare ca ramane cumva groasa, nu plata ca surfilarea in trei ate. Probabil ca fiind atele toate tensionate mai mult si materialul elastic, aduna prea mult in acoperirea aia si mi se pare ca iese cam prea vizibil.

Admina ia raspunde repede ca un elev silitor ce esti: Cum se incurajeaza cersetoria?
Stiu ca stii raspunsul asa ca nu mai astept si trec si raspunsul: dand de pomana in loc sa trimiti la munca pe cel ce sta cu mana intinsa.

Va pup si va iubesc pe toate ce puneti intai osul la treaba! Indiferent de nevoie... pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mar 06 Noi 2012, 2:29 pm

Asa am facut si eu, am invatat cu cartea in mana, este explicata foarte clar doar ca trebuie sa ai rabdare si sa fi foarte atenta wink
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Admina Mar 06 Noi 2012, 3:03 pm

Karina33 a scris:

Admina ia raspunde repede ca un elev silitor ce esti: Cum se incurajeaza cersetoria?
Stiu ca stii raspunsul asa ca nu mai astept si trec si raspunsul: dand de pomana in loc sa trimiti la munca pe cel ce sta cu mana intinsa.

Va pup si va iubesc pe toate ce puneti intai osul la treaba! Indiferent de nevoie... pupi

rade Ai pus punctul de I. Hai Karina ca nu prea dau din casa (mai ales ca nu prea am ce... cunostinte zic Embarassed ), dar uneori ma mai apuca o bonomie sau cam asa ceva. Nu des, uneori.
In 2008 cand mi-am luat triplock-ul nu prea avea lumea si nu am avut pe cine sa intreb. Tu nu erai prin zona. Manualul de la Privileg era sarac in explicatii si se vedea prost, nu intelegeam nimic din poze. Dar ne-am imprietenit repede, e masina mea preferata din flota. cos Am reusit sa-i repar placuta desprinsa, pupa-l-as eu pe el.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 06 Noi 2012, 5:22 pm

Eu pana mai ieri de mi-am luat triplock,ocoleam subiectul asta.Acum numai asta imi sare in ochi.Si ma imprietenesc cu noua masinuta din ce in ce mai bine.Vorba Magdei,calm si rabdare!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Mar 06 Noi 2012, 8:52 pm

Multumesc pentru raspuns, Admina Nu scriam daca nu incercasem toate setarile din manual si infilarea de mai multe ori.
Imi scapa mie ceva, dar ii dau eu de cap. (dupa ce am sa o ud. )


Ultima editare efectuata de catre barbin in Mar 06 Noi 2012, 10:38 pm, editata de 1 ori
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de nicoletanoni Mar 06 Noi 2012, 9:04 pm

Am si eu o masina de surfilat si nu reusesc sa o reglez. este o masina ruseasca dragonfly si nu-mi iese de nicio culoare cusatura de surfilare.
nicoletanoni
nicoletanoni
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : constanta
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de melaniecarla Mar 06 Noi 2012, 9:51 pm

Multumesc Mihaela.Karina....nu era vorba despre a citi cartea.Eu sunt incepatoare,si se intampla,ca la orice inceput sa nu fi familiarizat cu terminologia,cu partea tehnica,sau sa iti fie teama sa nu dereglezi masina.Si atunci,e bine sa intrebi,si da,sunt fiinte care iti raspund cu rabdare.Si fiinte ca tine.
melaniecarla
melaniecarla
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 05/11/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de arielas Mar 06 Noi 2012, 10:34 pm

Fetelor ce de intrebari, vedeti ca exista si you tube-ul, unde se gasesc de toate si infiletari si cusaturi....spor la treaba
Sau cautati pe forum inapoi.....
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 06 Noi 2012, 10:39 pm

Si eu ma inscriu pe lista posesoarelor de triplock Pfaff produs de Singer.
Si cum?
O rude de-a mea din Bucuresti stiind ca eu ma cam ocup cu croitoria a vazut pe FB ca intreb de el,iar azi m-am trezit pe la 12 cu un curier ca ma suna sa-mi livreze o masina nou nouta.
Am aflat ce este in cutie abia pe la 4 cand sotul ajunsese acasa iar eu eram inca la munca.
Multumesc mult fetelor de pe forum ca mi-au spus de el.
Eu cum am tot cautat informatii pe net si mi-ar fi placut si mie sa am unul mai ales ca e cu brat liber si sorjat incorporat se pare ca nu am cautat informatiile inutil.

Multumesc si celor din Lidl ca au avut aceasta oferta asteptam un cover si o statie de calcat la oferta imbatabila. wink
Pentru cele care nu-si permit ce se vinde in tara e o ocazie nesperata de a avea necesarul si cu bani mai putini.

Azi nu l-am incercat ca am venit tarziu si sunt obosita dar.... maine nu mai scapa ,al meu este.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se pare ca eu functonez pe principiul:
Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se intample. rade wink rade

Oare functioneaza si la barbati frumosi? scratch

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB