Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyAstazi la 8:46 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyIeri la 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 09 Aug 2011, 3:41 pm

las ca ti revii cris.incet,incet te reobisnuiesti cu toate..
da, cu alaptatul e bine ca o pot linisti,numai ca ei ii place sa maninca intinsa in pat ,sa se joace ,apoi sa mai manince un pic..asa ,sezind in scaun nu-i prea place,dar ne-om descurca noi cumva..

dana, daaaa..am deja o cutie de hainute ce i-au ramas mici.incredibil ce repede a crescut din ele.oricum le-ampus in cutie si le salvez pt cine o avea fetita.asa ca,daca sinteti doritoare,dati batai pt o fetita:))
aa..se intoarce de pe spate pe burtica, citeodata ii ramine minuta sub ea si face taraboi.isi prinde piciorusle si le duce la gurita.
acu inca doarmeee!noi mai avem inca treaba multa pina plecam...dar nu mai am chef sa fac nimic..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 09 Aug 2011, 4:20 pm

Julie, cred ca va fi ok, Anna va fi bucuroasa sa stea in brate la tine, cu atata necunoscut in jur Smile.
O sa iti spun daca ma mai apuc de o fetita Smile....de-as castiga la loto!!!! rade ar fi fain sa aiba Andrei o surioara...acum ma gandesc cat de frumos ar fi sa ii vad impreuna Smile
Eu citesc putin teoria si apoi fac exercitii, si azi vad ca tot imi vine a pauza :P.
Italiana nu o iau de la 0, am facut un curs la servici, pacat ca n-am invatat atunci cum trebuie, e mai fain sa te dirijeze cineva....acuma n-are cine sa-mi raspunda la intrebari, si nici nu gasesc nenorocitul ala de caiet unde imi luasem atunci notite!!!!! zid
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mier 10 Aug 2011, 8:51 am

Neatza

La mine nu se prinde nimic. M-am cam dezumflat. Piticii nu ma lasa deloc. Cele 2 ore cand doarme Iannis nu-mi ajung. Seara nu mai sunt in stare sa invat, nu mai merge ca-n studentie cand citeam si pana la 3 dimineata.

Juli, sa va bucurati de noua locuinta. Imi place tare mult ce povestesti tu acolo. Cred ca Anna o sa fie ok cu zborul. Il mai pui si pe Ken sa o distreze. Smile

Cris, bafta cu invatatul. Eu stiu cum e. Stiu ca acum nu mai merge asa de bine, dar trebuie sa ne mobilizam.

Dana, Andreea?????

Va pup. Sa aveti o zi faina.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 10 Aug 2011, 6:54 pm

salutare

ana,poate [ina te reobisnuiesti cu invatatul mai trece o vreme.dupa ce ti intri "in mina" o sa fie ok.tot am vrut sa intreb, cum mai e tatal tau?

cris,bafta si tie cu invatatul si bine o sa fie.va admir ca aveti putere si pt asta.

eu impachetez de zor..totul e in cutii, nu mai stiu pe unde -s puse unele chestii...sper sa nu plec fara ceva esential...in 2 ore plecam la aeroport...am emotii cu carul de cum va fi anna.
ne citim din romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!uraaa!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 10 Aug 2011, 8:39 pm

Aoleu Julie, cred ca ai plecat deja Smile.
Da ti-am urat ieri drum bun ....cred nor
Asa e, iti intri in mana...eu deja parca retin mai repede acum, cred ca e vorba de exercitiu. Important e sa nu ai dintr-o data si volum de munca f mare si sa fii si presat de timp....deci e bine ca exersez asa acum...
Si eu ma apuc din seara asta sa mai pregatesc una alta....maine seara mergem la cumparaturi...sper sa tina vremea cu noi ca aici ploua cu galeata.
Azi am tinut dieta, ca aveam 53,5 si in unele zile mi-a aratat si 54....deci era cazul :P
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 11 Aug 2011, 8:39 am

Neatza

Juli, sa aveti zbor lin. Mi-as dori sa ne vedem in Ro. Smile
Tata e la pat, cu scutece si sonda. Nu mai e om. Uneori isi pierde memoria. De la diabet are o rana imensa la calcai si una la un deget si are dureri mari. Uneori urla. Ziua doarme si noaptea se vaieta si o pune pe mama sa il ridice sau sa-l intoarca. Mama e foarte, foarte obosita. Nici nu imi dau seama cum mai rezista. O mai ajuta matusa, dar tot greul pe ea cade. Ii e tare, tare greu si eu nu am cum s-o ajut. Nici nu prea apeleaza la mine.

Cris, la mine e si volum mare si sunt si presata de timp. Asa ca nu stiu de voi reusi sa ma incadrez. Acu sunt pe nicaieri.

Maine plecam si noi la Orastie, la Arsenal Park. Fugim de acasa ca la noi sunt zilele orasului si cum stam in centru parca tot circul e in casa la noi. Muzica e pana la 12 noaptea si-i muzica populara. zid

Deci, Deiutza, daca citesti, de maine seara suntem la Orastie. Poate ai vreme sa dai o fuga, sa ne vedem. Smile

Sa aveti o zi faina.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 12 Aug 2011, 9:23 am

Buna fetelor
Julie, sper ca ai ajuns cu bine iar Anna e alintata de toata lumea in timp ce tu savurezi un cocktail Smile
Noi plecam pe la 14 cica, iar eu sunt in plop cu pregatirile :P
Of, ce ma enerveaza stresul dinaintea plecarii, nici nu stiu pe ce sa pun mana acum rade
Sa aveti un weekend fain, probabil mai sunt pe aici pana plec...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Vin 12 Aug 2011, 8:38 pm

Buna fetelor

Eu m-am apucat de copt ardei/vinete de pus castraveti la murat :D

Juli sper ca ati ajuns cu bine si ca-i place Annei in Ro. Odihna placuta alaturi de cei dragi. Eu Ex am dat in iulie. Gata cu inv pana la anul viitor .

Cris vacanta placuta si sa aveti o vreme buna de plimbat.
Mie mi-e ciuda ca nu am inv germana in facultate la Centrul Cultural....dar lenea era mare atunci, acu a ramas regretul. Si asa engleza o stiu doar de conversatie si pe asta o uit...noroc ca ma mai uit la filme Smile

Ana poate o sa reusesti sa inveti. Cand e ex? E f greu sa inveti cand ai copii. Pupici si relaxare placuta si voua

Se pare ca toate sunteti plecate in wk . Va poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 13 Aug 2011, 4:12 pm

salutare
am ajuns in ro,joi.a fost ok cu anna,n-a plins a fost chiar neasteptat de cuminte.
inca nu s-a obisnuit cu fusul orar.azi a dormit mai toata ziua si ieri noapte avea chef de poveste.
in rest..e fain acasa..mai ales ca putem iesi.toata lumea-i topita dupa ea si ea nu stie ce -i cu atita atentie..miine o botezam.mama i-a facut haine populare ca-n mm si arata mortal.
no cam atita...seara faina si cris vacanta placuta.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 15 Aug 2011, 9:42 pm

Buna fetelor Smile
Julieeeee, superba a fost Anna Smile. Ce minunata idee sa o imbracati asa, suuuuper!!!!!
Cred ca sunteti fericiti si linistiti ca ati trecut prin crestinarea ei, mai ales in Ro, alaturi de toti cei dragi Smile
La noi a fost fain la munte, scurt, si destul de rece seara, im mare contrast cu caldura de aici Smile
Suntem super obositit, of, si iarasi rutinaaa....
Revin cu detalii cand apuc

Revenit Smile
Acu incarc pozele pe fb, inca sunt in depresia post-vacanta...
Tare pleostita sunt azi rade , ca o gaina batrana, dar fara sa fac supa in niciun fel :P...
La munte a fost racoare dar si cald ca la munte, m-a izbit iar soarele de aici, ma obisnuisem sa nu arda atat de tare.
La pensiune a fost fain ca aveau si piscina, si butoi din ala cu apa calda in care sa te balacesti, la lacul Sf Ana am facut gratar, picnic pe partie, ne-am plimbat peste tot, e fain cand mergi cu mai multi, si mai sunt copii Smile, zarva, agitatie, veselie Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 18 Aug 2011, 9:18 pm

buna fetelor Smile
gata concediul si la mine...incepand de marti am revenit la munca si la dieta rade sa vedem cat ma tine de data asta rade rade rade
inca nu mi-am intrat in ritm si sunt f obosita dar am intrat sa va citesc

ana si cris spor la invatat
julie felicitari pt mutat si ma bucur ca a fost ok cu zborul

fug sa vad poze, mai vb pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Dum 21 Aug 2011, 6:14 pm

salutare


vai ce liniste pe aici.noi tot in ro,in mm.e fain, annei ii place, e f sociabila, zimbeste si baleste la toata lumea.e deja rece aici, parca e toamna.simbata viitoare mai avem un eveniment, nunta lui fratello si gata. ken tre sa plece mai devreme cu o saptamina, noi plecam in acelasi timp cu mama.
am mincat de toate, m-am ingrasta sigur, dar asta e.....oi slabi dupa ce ajung inapoi in us.

cris, faine poze si pare f relaxant.la anul sper sa mergem si noi pe undeva ca acuma-i cam greu...

andrica, spor la lucru si la dieta.
ana, dana?cum sinteti?
seara faina la toata lumea..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 21 Aug 2011, 10:51 pm

Handrico, nasol moment, reintoarcerea la munca, si depresiv Smile hug
Julie, ce bine ca te simti fain...cu mancarea...e imposibil sa nu scapi, asa e in concediu....
Cu bb e greu in concediu si cand e mic si cand e mare.....Andrei al meu nu sta o clipa locului, macar cocuta dormea mai mult :P.
Asa ca daca aveti chef sa mergeti pe undeva sa va relaxati....am auzit ca aerul de munte face minuni la astia mici, dorm dusi Smile
Si eu astept fetele mai mult la palavragit....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mar 23 Aug 2011, 11:46 am

Am vazut pozele voastre...superbe

Anna e o dulceata , si foarte frumos imbracata. Oricum sigur o sa slabesti dupa ce ajungi acasa si intri in rutina, mai ales cu serviciul. Vine mama ta sa stea cu Anna?
Andrei e un sugubat dupa cum se vede. E perioada cand nu stau locului o secunda si te obosesc de numa.
Ana cum mai esti?

Andrica spor la munca...

Eu am o stare de leneveala de numa, iar a venit caldura si nu am chef de nimic,.As lenevi o zi intreaga.
Si eu trebuie sa ma apuc de slabit macar un pic ca mi-e groaza de mine. Toata vara am purtat haine lejere iar cand tre sa ma imbrac in pantalon normal sau alte haine simt ca nu ma mai incap.
Plus ca duminica mergem la o cumatrie si nu am cu ce ma imbraca, si nu am nici un chef sa ma imbrac festiv ca nu mai simt bine cu kg in plus, care se vad bine.

Ieri m-m tuns maine ma vopsesc si poate o sa mai pun si eu niste poze, dar calc asta e asa virusat si merge f greu , plus ca nu am cablu de date si tre sa ma chinui.
Dar mai vad eu
Nimic nou la noi ..astept sa-mi treaca lenea :D

pupici
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Aug 2011, 7:19 pm

feteleeeee kiss

ce mai faceti? imi e dor de voi

la mine nu e nimic nou doar ca sunt in cautare de foto, video si dj pentru nunta :D sper sa gasesc ceva care sa imi placa si sa fie si ok ca pret

pfff...ce=as mai pleca putin in concediu rade abia ne-am intors dar parca nu mi-a ajuns, mai vreau. pot sa stau in concediu cam 2-3 luni rade dar sa iau si salariu in perioada asta

ana suna suuuper ce povestesti tu acolo, tare mult as vrea sa aj si eu in zakintos dar pretul la biletul de avion mi se pare destul de piperat iar cu autocarul faci cam 24 ore ceea ce mi se pare enorm!

sambata viit merg la o nunta, sper sa reusesc sa slabesc putintel pana at

l.e.: fetelor am nevoie de un sfat. as avea ocazia sa aplic la un post unde salariul ar fi cu 50% mai mult decat am aici numai ca as face cam tot ce fac acum (si nu imi place) dar in conditii mai stricte si in ture...ce ziceti, merita sa incerc macar pana gasesc altceva mai pe placul meu?
singurele avantaje la noul post ar fi salariul mai mare si faptul ca, spre deosebire de firma unde sunt acum, exista si posibilitati de avansare
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 23 Aug 2011, 10:42 pm

Handrico, cred ca ti-ai raspuns singura la intrebare Smile
Chiar daca e mai greu, ture bla bla, e clar ca la tine nu e ok si nu mergi spre mai bine. Daca mai poti si sa avansezi...e clar. Nu mai zic de bani.
Si oricum ideea e ca daca ceva nu merge bine, e clar ca nu se va imbunatati daca folosesti aceleasi metode, deci e nevoie de schimbare. La tine clar ca trebuie sa schimbi ambientul :P.
PS: nu uita sa le mentionezi ca totul e ok, doar ca vei avea nevoie de liber la nunta.
Dana...si eu vreau leneveala!!!!!!!!
Si cu kg tot ma chinui, ba slabesc, ba pun la loc 1 kg jumate, iar il dau jos...asta e soarta noastra a femeilor, mai putin a celor extraterestre care nu se ingrasa de felul lor.
Apropo de job-ul Handricai: of, deja am cosmaruri reale noapte...visez job, servici, reintoarcere..asa patesc de cand Andrie a facut un an jumate, am realizat ca mai am f putin, si tare mi-e groaza ce va urma....
Sper sa fie bine !!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 24 Aug 2011, 2:42 pm

salutare


dana, da vine mama sa stea cu ea.vine deodata cu mine..
cu kilele ,simt ca m-am ingrasat .oricum am mincat cam de toate,mai putin carne...placinta cu brinza e preferata mea si am o matusa care -mi face tot a doua sau a treia zi si -mi aduce...durereeeeeeeeeeeeeeeee!!!

andrica, eu as accepta noul job far doar si poate.

cris, si eu am cosmaruri cu intoarcerea la lucru.nu stiu cum va reactiona anna...si mi se stringe stomacul cind ma gindesc..prefer sa nu ma gindesc deocamdata.

de abia astept, cumva sa ne intoarcem, sa am o rutina, sa fac ceva in afara de a minca.Smile)
aa..si sa ma apuc de slabit..si sa merg la gym..tre sa -mi fac o lista cu "to do-uri"...

weekendul asta avem nunta lui fratello si apoi inca o saptamina de roumanie...
in boston cica a fost cutremur si acu vine si uragan, weelendul asta..defapt pe toata coasta de NE.
ana, esti ok???

va pup si mai dati pe aici.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Aug 2011, 11:23 pm

Julie, cosmarul meu principal e legat de cum va fi cu banii, cu munca, ce gasesc la firma cand ma intorc....in 2 ani s-au schimbat multe....daca voi avea proiect...intr-un fel mi se pare ca pt Andrei va fi ok, totusi faptul ca am stat 2 ani cu el cred ca a fost tare bine...desi ma si panichez asa...ca e atat de atasat de mine, mi-e sa nu aiba un soc, sa nu fie prea mare schimbarea....probabil va trebui sa imi fac un plan de gestionare a schimbarilor. Vreau ca el sa se simta in siguranta in continuare.
Poate totusi castig la loto pana atunci :P rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 25 Aug 2011, 12:52 pm

salutare


si mie mi-e de cum o sa o las pe anna fara mine...oricum e mai bine cu mama decit cu babysitter..
aici e o caldura nebunaaaa!

iar am mincat placinta si salata de vinete..
miine plecam la cj.
cam asta e treaba pe aci.
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Joi 25 Aug 2011, 1:06 pm

Andrica...acelasi job "neplacut" cu bani mai multi...hmmm nu tre sa te gandesti mult :P

Juli distractie placuta la nunta . Si eu tre sa-mi fac o mega lista cu "to do" incepand de luni :D

Cris si eu vreau sa castig la ceva, ca sa-mi mobiliez/utilez casa...dar de unde... Rolling Eyes Cu cine va sta Andrei?
Incearca sa-l mai lesi cu altcineva cateva ore sa stea si cu alte pers( asta daca ai) Daca e foarte sociabil at no problem

Dav al meu pana la vre-un an a stat cu toata lumea, cu toate prietenele mele. Faceam cu schimbul- in functie de programul de la facultate . Saracul cred ca nu stia care-i ma-sa :D. Si dupa aia statea cu oricine. Fata de alti bebei de varsta lui care daca plecau din bratele mamei lor tipau o gura.

Si eu astept parca cu emotii sa incep noul an scolar...m-am saturat de mancat si lenevit. Cantarul nu mai merge dar is grasaaa grasaaa.

Is asa aeriana incat nici nu stiu in ce zi a saptamanii sunt. La mine e ori inceput de sapt ori wk .
Azi ma vopsesc.

MAine mi-am propus sa fac curat in casa - ca sa nu inchei chiar toata saptamana de lene. Nici mancare nu mi-am facut ....am asteptat sa-mi faca socrela :D..

va poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 25 Aug 2011, 3:57 pm

Julie, concediul e ca sa te relaxezi, sa mananci, sa te simti bine. Kg se duc, dar bucuria din suflet ramane wink
Dana, bunicile vor sta cu Andrei. Pe rand, probabil. La 3 ani vreau sa il dau la gradi. Cresa nu intra in discutie.
Si profita de socrela :P. Te-am mai intrebat unde e gradi unde lucrezi tu in BT?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Dum 28 Aug 2011, 10:00 pm

Hello

Tata a murit ieri.
Eu sunt bine. Ma incurajez cu ideea ca acolo unde s-a dus e mai bine. I-a fost tare rau in ultima vreme. Mama e extenuata si fizic si psihic. Acum e la noi. Maine e inmormantarea.
Am abandonat si planul de admitere in Barou ca nu m-au lasat pruncii sa invat si nici nu am avut cu cine sa-i las. Poate am noroc mai mult la anul.

O saptamana faina.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 29 Aug 2011, 6:37 am

Ana_bela condoleate,imi pare tare rau . Sad hug

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 29 Aug 2011, 8:20 am

marinmagda18 a scris:Ana_bela condoleate,imi pare tare rau . Sad hug

Multumesc. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de dorina64 Lun 29 Aug 2011, 8:51 am

Condoleante Ana. . Stiu ca inseamna boala asta si pentru bolnav si pentru cei din jur,tatal meu s-a stins din acelasi motiv . Dumnezeu sa va dea putere tururor !
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB