Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim 2

+24
firicel
clodi
lennny
mariaz_09
cris69
victoriacus
ismi3ismi
ema
ancone
SilviaDumitrescu
Admina
adelina24
mnarcisa
Ioana Popa
Clio_Ela
margelutamea
cris_io_mat
rosita
MarianaCr
elenaxx
aurishta
corina corina
Savu Ramona
canadianca50
28 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 17 Feb 2011, 8:06 pm

da Cris ai dreptate cu slabitul si cu boala Eu ma trag la fata mai mult ca si la coapse si imediat ;;;amabilele ;;; ma atentioneaza ; esti bolnava ? esti trasa la fata ! Sa maschez , ma fardez si ma simpt mai bine !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Lun 21 Feb 2011, 1:20 pm

Fetelor, ce liniste pe-aici! Oare toate ati ajuns la greutatea mult-visata? Eu (inca) nu! M-am cantarit sambata si tot atatea kg am ca acum doua saptamani, adica 89. Acest lucru nu m-a descurajat, mai cu seama ca am cam calcat pe alaturi cu dieta, dar nu rau! In schimb, mi s-a imbunatatit vizibil aspectul general, talia mi s-a subtiat, burta e la jumatate, pielea arata foarte bine si am un tonus excelent. Am imbracat sambata o fusta pe care, acum o luna, mi-era jena s-o port, ca prea scotea in evidenta toate detaliile anatomice!Acum este chiar lejera si, nu numai ca nu mai trebuie sa sug burta ca sa pot incheia fermoarul, chiar coboara cativa cm sub talie. Cam asta e raportul!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Ioana Popa Lun 21 Feb 2011, 1:26 pm

La acest sfarsit de saptamana la mine in familie a fost mare petrecere mare...bunicii mei cu facut 63 de ani de casatorie...ceea ce va doresc la toate:)...asa ca era si normal sa calc stramb cu dieta la ce bunatati a pregatit mama! Asa ca de azi mai cu sarg "biciclesc". Va pup! Haideti sa avem spor! kiss
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Lun 21 Feb 2011, 2:43 pm

Inca nu m-am cantarit. Prefer sa o fac o data pe luna ca sa nu tocesc cantarul rade .Oricum ma astept sa stagnez luna asta . N-am calcat prea stramb , dar dupa 3 kg date jos pe neasteptate organismul sigur va opune rezistenta . Sport nu prea am facut cum trebuia , dar sunt multumita daca ma mentin macar .Apa beau cu regularitate , chiar mai mult de 2l pe zi . A devenit necesar , desi nu credeam .Pur si simplu mi-e sete mai des si cred ca asta e bine . Oricum o sa am grija la ce mananc si dupa ce trece furia martisoarelor sper sa am ceva mai mult timp pentru stepper .
Esti bine , Aurishta , eu asa zic .Vei mai avea praguri de stagnare , dar sa nu te descurajezi , ca-mi esti de mare ajutor.Stiu ca si Elena e pe aici pe undeva . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Lun 21 Feb 2011, 2:45 pm

Elena trage cu ochiul si ia notite boo
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Lun 21 Feb 2011, 5:54 pm

Buna ziua dragele mele. kiss M-a cam pus jos o raceala, si nu m-am mai atins de PC.Dar am revenit wink si va pandesc,si ma pandesc si pe mine, ca mai am tendinte de a calca stramb rade bucurie
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 21 Feb 2011, 6:00 pm

Aurishta, nu te lua dupa cantar, ci dupa centimetru sau haine (de fapt ai obs tu deja)
Sunculita se transforma in muschi, si ei stim ca sunt mai grei. Asa ca... si daca sunt kg la fel, volumul conteaza Smile

Eu am "slabit" 700 de grame... Adica, macar nu m-am ingrasat. Darf tre sa recunosc, si saptamana asta am papat prajiturele, pur si simplu nu ma pot abtine. Dar de la 1 martie incep sa merg la sala (cel putin asa am planuit)
Maine fac o vizita sa vad cum e la "fitness in ritm latino"... asta e ceea ce imi place cel mai mult din cursurile oderite de studioul de sport unde o sa merg.

Eu numai cu sportul imi fac ceva sperante sa slabesc, pentru ca papa bun imi place. Nu mananc mult, dar mananc si ce ingrasa...

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Mar 22 Feb 2011, 10:15 am

Draga Clio_Ela esti de invidiat . Si mie imi place dansul si cred ca pana la urma e cea mai placuta forma de sport si da si rezultate . Nu ti se pare ca faci ceva la impus si trece timpul fara sa iti dai seama cat ai muncit .In Romania insa sunt prea putine locuri unde se face dans . De aceea eu mi-am propus sa-mi fac un living mare unde sa am loc de dansat , dar sa vedem cand mi se va implini visul asta ca mai sunt multe lucruri pe lista de asteptare .
Elena draga , am vazut ce gatesti si cum gatesti si cat gatesti , asa ca e normal sa mai calci si pe alaturi . Ai grija cu raceala ca cica e o epidemie de infectii respiratorii cam in toata tara . Iti recomand ceai de soc si cimbrisor . Face mai mult decat un antibiotic .Sa te faci bine repede !
Si ce sa mai zic ? Haideti sa slabim fetelor !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Mar 22 Feb 2011, 10:31 am

Stiti voi ce este periculos la mine in casa? Avand cinci copii este aproape imposibil sa nu fie dulciuri prin casa. Ieri m-am tinut tare toata ziua, dar seara a venit fiul meu cel mare cu punga mare cu napolitane zid Va dati seama ca nu puteam sa-l refuz, era asa de fericit ca adus ceva bun!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de cris69 Mar 22 Feb 2011, 10:41 am

buna fetelor dar vad ca nu va lasati. bravo. va admir.
eu nu va zic cate kg am dar am dat ceva jos. adevarul este ca de ceva timp la amiaza si dimineata cand ies din tura cobor cu multe statii inainte de statia mea si vin pe jos. macar atat sport sa fac. si mai dansez in casa de nebunica.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Mar 22 Feb 2011, 7:39 pm

Buna seara dragele mele si bine v-am gasit. Cum merge treaba?
Aurishta, nu ti-a fost mila de napolitanele alea sa le mananci, saracele?Ce rau ti-au facut?Hmmm? kiss
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 22 Feb 2011, 8:17 pm

Elena lasa, ca poate erau dietetice rade sa nu faca prea rau la dieta...pai ce,napolitanelor le e mila de noi de sunt asa de bune (mai ales daca sunt cu crema de cacao si glazurate cu ciocolata frumos ).Eu am tacut chitic caci nu am mai respectat nimic.poate cantitatea a ramas la fel si ceaiul si in plus am o durere de bila combinata cu ficatul de ceva zile..hai fetele,sus stacheta
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Admina Mar 22 Feb 2011, 8:39 pm

Hai nu mai fiti asa suparate, ca nici vremea nu tine cu noi... Eu am ras 2 castroane de supa de linte, deasa ca o tacanita. rade Pai cum sa nu mananci cand e ger si bate vantul. Si e vremea asta, care te trage la somn nu la biciclit si topait.
Important e sa vedeti ceva rezultate, cum vede Aurishta pupi si ne motiveaza. Vreau si eu muschiuletii intinsi, nu celulita si colacel pe burta. Dar ajungem noi si acolo, totul e sa nu ne uitam telul.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Mier 23 Feb 2011, 1:47 pm

Ca dulce graiesti , tu , Admina ! Mancare si somn...aaa ...si un tel mai la sfarsit asa . Cum am putea sa uitam cand oglinda cea nemiloasa spune tot , zilnic ? Question
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Mier 23 Feb 2011, 2:52 pm

Ia zi cu supa aia de linte, Admina! E dietetica? Tare ma tenteaza ideea! foame
Elena draga, nu mi-a fost mila de napolitane, le-am urat chiar, de-aia le-am si dat gata, ca nu meritau sa vada lumina zilei urmatare! shot
In rest, am fost (aproape) cuminte cu dieta, cu sportul merg inainte, ca mi-e absolut necesar, cu apa mi-a cazut apometrul din perete de atata consum rade , deci, sunt pe pozitie! Ma tot gandesc la supa de linte a Adminei, trebuie sa fac musai niste cercetari asupra subiectului study
Aaaaa, am citit ceva interesant pe un site de slabire, cica sunt mai dietetice lipiile libaneze din faina integrala decat painea(tot integrala, bineinteles) Cum vi se pare chestia asta?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Vin 25 Feb 2011, 9:21 am

Vad ca fetele au parasit ringul, sau ma insel? Ieri am bantuit putin pe un site de fitness, nutritie s.a. si am avut o cruda revelatie! Sunt acolo multe fete care-si tin jurnalul alimentar on-line si, credeti-ma , m-am descurajat cand am vazut ce exacte sunt ele cu regimul. Parca ai citi in carti cu retete dietetice. Imediat mi-a venit gandul: ''pai mi se pare ca eu ma mint singura''. Nici o abatere! Nici o abatere! De bunaseama ca fetele alea sunt determinate, nu joaca! Sincer ,m-am cam dezumflat (moral, nu fizic Sad ) Totusi, o tin tot inainte fiindca grasime nu vreau! Macar asa scad si eu, incet, incet.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Vin 25 Feb 2011, 3:04 pm

Pai , draga mea , asa patesti daca bantui pe unde nu trebuie . Ce ne trebuie noua jurnal ?Cum spuneam mai sus ne este de ajuns oglinda cea paracioasa . La cat ai slabit tu , eu nu cred ca te minti . Incet - incet e cel mai bine de slabit , asa nu se mai pune la loc . Asa ca tine-te tu de ce te-ai apucat si o sa se vada ca esti fata ambitioasa . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Vin 25 Feb 2011, 3:11 pm

Ma tin, ma tin, dar ma tot gandesc la zmeoaicele alea. Cum or putea sa fie asa stricte? Nici macar o abatere? Sau poate au si ele, dar nu le declara!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Admina Vin 25 Feb 2011, 4:10 pm

Aurishta, uite supa de linte. Daca ii scoti cartofii e dietetica, Monti accepta lintea ca fiind cu indice glucidic mic. Eu am facut-o si cu cartofi, de aia ma "laudam" ca am mancat 2 castroane... Smile Dar ma mentin, cu sau fara cartofii din supa. Am citit ca sunt ok cartofii, depinde de cum ii preparam. Fierti si copti, nu ingrasa (cred ca are legatura tot cu principiile monti). Normal ca in salata de boeuf, ingrasa datorita amestecului cu maioneza, dar intr-o salta orientala cu putin ulei, sunt ok. Si cei prajiti sunt dezastru...
Va propun un exercitiu si sper sa ma tin si eu de el. Urcati scarile cate 2, nu treapta cu treapta. wink Bine, nu si daca veniti cu sacosele pline, de la piata... Eu urc si cobor de zeci de ori, 1-2 etaje, la munca si daca as sarii peste o treapta ar fi un exercitiu pentru dorsal si pulpe, exceptional.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Sam 26 Feb 2011, 12:16 am

Multumesc pentru reteta Merci In ceea ce priveste scarile, n-am ce fac si le urc de cateva ori pe zi, ca stau la et 3! Si sa vezi ce fain e cand sunt cu Angelica in brate, ea avand 13 kg! E bine totusi ca a inceput si ea sa urce singura, macar ca nu poate din 2 in 2 rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 26 Feb 2011, 8:16 pm

Hallo dragelor, vin si eu...
Azi m-am urcat pe cantar, am 68,5 kg Sad
Am fost la sala de sport sa inchei contractul (v-am povestit de cadoul primit de la sotiorul meu). Am cam strambat din nas cand am vazut pretul (e cu 40% mai scump decat unde mergeam inainte de sarcina.) Dar... faptul ca pot merge cu caruciorul, apoi... sunt si aparate, nu numai cursurile.
Acum urmeaza partea interesanta... desi e o taxa in plus, am programare marti la teste, EKG si test de toleranta la efort, apoi controleaza in ce stadiu sunt muschii, si in functie de teste si de cate kg vreau sa slabesc, mi se face un program individualizat de exercitii. Si am si trainer ;).
Daca ma tin de treaba, 7-8 kg pana in iulie se vor duce. Si de mancat sa mananc normal, nu tin nici o dieta. oricum la cate ceva dulce in fiecare zi nu renunt.

abia astept sa incep si sa vad si rezultate...
Spor la slabit!!!!!!!!!!!!!!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Dum 27 Feb 2011, 3:41 pm

Mult succes, Ela, si spune-ne si noua ce minuni te invata acolo. Suna bine pana acum! pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de ancone Mar 01 Mar 2011, 10:57 pm

Fetelor sper ca nu sunteti la fel ca mine cu moralul la pamant. M-am urcat azi pe cantar si nici macar jumatate de kg nu am dat jos. Sad . Si cand ma gandesc ca acum 3-4 ani in doua saptamani dadeam kg jos instantaneu...off.
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 02 Mar 2011, 12:04 am

Ancone, imi pare rau ca nu apar rezultate, dar nu te lasa!!
Eventual schimba ceva, poate pt organismul tau e nevoie de altceva...

Eu am inceput azi sa merg la sala. O jumatate de ora am completat formulare, apoi au urmat ceva exercitii de proba, sa vada in ce stagiu sunt muschii, am spus ce scop am (adica 2 kg oe luna de dat jos)- daca se poate mai mult e super, insa pt sanatate si pentru ca nu vreau sa tin regim alimentar ci sa mananc normal, e ok.

am hotarat sa merg de 3 ori pe sapamana cate 45 de minute pentru exercitii la aparate, asta pot face la pranz cand e aproape gol si am voie sa merg cu leutzul, ca si asa doarme in carucior.

Apoi seara, as merge martea la aerobic in ritm latino, joia la step-aerobic si vinerea la gimnastica pentru spate, ca de cand plimb pruncul (care a trecut de 7 kg) in brate am dureri de shale.
In astea trei zile se ocupa sotiorul meu de leutz apoape o ora jumate..
Pe langa sportul de la sala, pun si cele 30 de minute de mers la pas rapid (dus-intors).

Cand merg sa fac pe apararte Incep cu 7 minute (iar de sapt viitoere 15) la crosstrainer (bicicleta eliptica), nivelul 5 din 20, apoi trec la programul pe care l-am facut impreuna cu traienrul.
Am un tabel pe care tre sa il comletez de fiecare data cand merg si sa bifez fiecare exerctiu. In tabel mi-a trecut la ce aparate am de facut, cum le pregatesc pt mine, ce greutati, cat de intinse corzile sau ce mai e de setat pentru inaltimea si forta mea.

Am de facut cate 2 serii de 20 - pentru spate, piept, biceps, triceps, abdomen, picioare ... Asta inseamna nu mai mult de 20 de minute.
apoi, daca pruncul doarme si e ok, trec la bicicleta sau crosstrainer (bicicleta eliptica) la viteza de 5-6km/h, pentru ca mai mult nu e ok pentru mine. Imi ajunge pulsul la 170 dupa cteva minute daca merg mai repede, si nu e bine. Intre 14o si 160 puls e "zona aeroba", cand e bine sa faci durata lunga, iar daca trec de 160 se consuma zaharul din corp si apar ameteli. Penzru arderea grasimilor e bine sa fie durata lunga si pulsul constant, intre 140 si 160.

La fiecare 15 minute obligatoriu apa. In aprox. trei sferturi de ora cat fac eu la sala, trebuie sa beau intre 500 si 750 ml de apa. APA, nu suc, nu ceai.

Peste doua saptamani am iar "sedinta" cu trainerul, sa modificam programul, sa punem eventual mai multe greutati, si sa nu fie plictisitor mereu aceleasi exercitii, aceleasi aparate.

Abia astept sa pun centimetrul pe sunculite peste 2 sapt, ca de cantarit... stiti cum e, daca scade sunculita si se intaresc muschii la cantar nu se simte diferenta.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Mier 02 Mar 2011, 10:25 am

Imi place programul tau, este elaborat, nu gluma! Si, apropos de apa, am avut mai de mult de-a face cu o profa de sport care imi zicea ca daca beau apa in timpul antrenamentului n-am cum sa slabesc. Bineinteles ca n-am ascultat-o, nu vroiam sa ma deshidratez, mai ales ca era plina vara! Ce sfaturi neprofesioniste si daunatoare pot da unii, asa-zis experti !
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB