Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

+67
artbaby
violetas
zsofia
tomari
superpower
adadebu
ana.acount
kabunta
Buburuza
AlinaJ.Bijoux
kla78
Gianina4ever
cory74
Motzu
geo
SilviaDumitrescu
Ioana Popa
andreeaX
zylv
olympia
m-julie
Lucia.BlueFlower
RamonaM
mykya
Savu Ramona
aurelia.c
Eliana
mnarcisa
emmancita
geany
gabitica81
ancone
musetel
Steluzza
arielas
aurishta
Giobsy
chocolate
carlogea crinela
MagdaMarin
Dobri Ionela
sym
clodi
firicel
cris69
Vianne
Marry
Nicoleta Irimescu
Admina
RalucaS
mimo
Karina33
ioana soare
valentinadof
europolis
Lucia Ro
bibitu
Noemi
amnro
cristinavas
Gioconda
Uca
didi_cj
teisoara
diada
anigherman
MihaelaT
71 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Mar 03 Aug 2010, 1:28 pm

Diada, super geanta, si cu doua fete!!!!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de diada Mar 03 Aug 2010, 1:32 pm

adevarul e ca la prima vedere ti se pare usor de facut, dar cand te apuci de ea nu mai este asa de simplu, oricum, m-am descurcat rade Ambele fete sunt termoculate.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Mar 03 Aug 2010, 1:40 pm

Chiar ma uitam peste tutorial, e ceva de munca, si multa atentie!!!!! Felicitari!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de anigherman Mier 04 Aug 2010, 6:16 pm

Foarte frumoase gentile Diada si Lucia!
Am facut si eu o geanta si inca o gentuta mai mica tot din acest material, dar careia nu am mai apucat sa-i fac poza.... E foarte practica! Am facut-o cu arici in interior. Iata cum arata:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de anigherman Vin 06 Aug 2010, 11:46 am

Am reusit sa fac poza cu gentuta din acelasi material postat mai sus...e un fel de traistuta in care imi var cheile si telefonul cand ies la plimbare cu fetita. De asemenea am mai facut poza unei genti din denim facuta mai demult, cu fluturi brodati. Se inchid tot cu arici...inca nu m-am complicat cu fermoare sau alte modalitati de inchidere, dar urmeaza sa fac si eu lucrusoare mai complicate, in viitorul apropiat. Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Vin 06 Aug 2010, 12:13 pm

Ani, frumoase gentutele tale, imi plac si fluturasii!!!!! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de anigherman Vin 06 Aug 2010, 1:45 pm

Merci pupi
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de didi_cj Mar 17 Aug 2010, 12:54 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

geanta verde crud Smile
didi_cj
didi_cj
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 08/07/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de ioana soare Mar 17 Aug 2010, 12:56 pm

Uau ce culoare superba! love Si geanta imi place mult, dar primul lucru care atrage este culoarea nemaipomenita!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Aug 2010, 1:03 pm

didi_cj, e superba culoarea gentutei tale, imi place cum contasteaza cu acea cusatura ornamentala.
Nu mai faci o poza si cu interiorul, sau cu ea desfacuta?
Multumesc!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de didi_cj Mar 17 Aug 2010, 2:24 pm

Am vandut-o in weekend la targ la Rosia Montana. Pe dinauntru mai avea un buzunar ptr mobil/portofel, in rest simpla simpla, mai mult spre plasa aducea Smile
didi_cj
didi_cj
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 08/07/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Karina33 Dum 22 Aug 2010, 10:40 pm

Un mic accesoriu pentru un bebe de 1,5 luni la botez: un papion.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de europolis Dum 22 Aug 2010, 10:47 pm

Eeeeeee cu asta m-ai dat gata Karina pupi rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Karina33 Dum 22 Aug 2010, 10:53 pm

Greu rau, nu-i asa!!!
Ia-ti fiara sa-mi tina Bebe-la ocupata si croitorim!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de mimo Mier 25 Aug 2010, 3:29 pm

Foarte frumoase gentutele voastre. Cea verde a lui Didi e minunata, culoarea mea preferata.
Si cele cu mici detalii gen fluturi imi plac mult.
O s aincerc si eu sa postez o gentuta de-a mea. E cu broderie aplicata.
mimo
mimo
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Arad
Data de inscriere : 18/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de RalucaS Joi 26 Aug 2010, 1:03 pm

Nu stiu daca s-a vorbit deja despre site-ul asta, eu nu-mi amintesc sa fi vazut, are chestii foarte interesante de la Prym pentru genti, numai ca sunt cam scumpe.

Cand gasim si noi pe Merceria sisteme de inchidere pentru plicuri, capse, riveti si fermoare metalice (pentru genti si pentru geci)? :D

O sa postez subiectul si la lucrul cu pielea, sper sa nu fie cu suparare.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Joi 26 Aug 2010, 1:15 pm

raluca, dar sunt pe merceria la accesorii metalice, uite capse magnetice
si furnituri diverse

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de RalucaS Joi 26 Aug 2010, 1:22 pm

Uca, am vazut deja ce este pe Merceria, eu vorbeam de ce nu este Smile

Pe merceria sunt capse de cusut pentru textile si unele de capsat dar pentru materiale medii, potrivite pentru materiale de grosime potrivita: bumbac, tricot, tercot, etc.; inchizatpri magnetice si inele.

Dar eu mai vreau rame pentru plicuri Smile [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

riveti speciali pentru genti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si fermoare metalice.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Joi 26 Aug 2010, 1:26 pm

O alternativa la riveti: Hornbach, gasesti la kg, mai multe dimensiuni, de asemenea au si ocheti si tot felul de capse (la set de 20 sau 24).

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Admina Joi 26 Aug 2010, 1:39 pm

O capsa magnetica pentru o geanta, costa 18lei, exista in josul paginii un produs denumit tot capsa magnetica, o bucata 36.8lei. zid Apoi riveti, 8 bucati 36.8lei... Inele D sunt 4 bucati la 11lei, o cheita pt fermoar la 11lei. La un calcul, in mare, ar iesi doar magnetul, rivetii, inele D si cheita de fermoar la peste 75lei. Se adauga materialul gentii, termocolantul, fermoarul, etc. affraid
Magazinul prezentat face o politica neloiala altor magazine care comercializeaza produsele Prym, din simplu motiv ca este chiar magazinul firmei importatoare. Acest lucru nu ar trebui sa fie admis de catre Prym Germania, dar probabil ca nu stiu...
Si, intre noi fie vorba, piata romaneasca nu e pregatita pentru aceste produse, inca. Sa coste furniturile pentru o geanta mai mult de 100lei (am inclus si un set de manere) este putin cam prea mult. Daca ne gandim la "bijuteriile" Ioanei Soare, poate ca merita, dar cate suntem dispuse sa dam aceste sume pentru a experimenta coaserea unei genti?
Pe Merceria vor aparea produse "si mai si", in timp. Spre exemplu, mitica intaritura G785. Dar pretul va fi pe masura calitatii. wink Consumatoarele din afara sunt invatate cu aceste preturi (spre exemplu pt produsele de la Prym) si nu au termen de comparatie. La noi se gaseste termocolant la 4lei si aparitia unui produs cu o calitate mult mai buna, dar la un pret de X ori mai mare... nu va convinge multa lume, din pacate.


Ultima editare efectuata de catre Admina in Joi 26 Aug 2010, 3:13 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Joi 26 Aug 2010, 1:51 pm

Mie mi se par enorme preturile, am comparat pretul la o capsa magnetica de aceeasi dimensiune cu o alta de pe un site recomandat la resuse de Ioana Soare,, si acolo era 1.05 lire, deci aproximativ 6 lei nu 18. Mie mi se par groaznic de scumpe, or fi ele prym...
Eu la cum le-am vazut pe cele de pe Merceria, zic ca merg folosite si la genti ( ma refer la capse si riveti)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 29 Aug 2010, 12:43 pm

Am terminat si eu o geanta si mai am doua in lucru...Nu ma intrebati ce material este ca habar n-am, e ca si inul, poate chiar este in rade La fund ca sa stea frumos am pus o bucata de linoleum ca nu statea doar cu intaritura si am cusut de material.In interior este un buzunar cu fermoar.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de ioana soare Dum 29 Aug 2010, 1:15 pm

Uau, e super geanta Mihaela! ura Si lucrata la perfectie ca de obicei!
Foarte buna ideea si cu linoleumul Idea
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 29 Aug 2010, 1:47 pm

Multumesc, Ioana! pupi
Ma tot gandeam ce sa pun sa stea frumos si mi-a picat fisa ca am o bucata de linoleum, asa ca am incercat si merge bine si chiar se coase Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Dum 29 Aug 2010, 2:02 pm

Frumoasa geanta Mihaela! bucurie

Si multumesc de ideea cu linoleumul Merci
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB