Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

+67
artbaby
violetas
zsofia
tomari
superpower
adadebu
ana.acount
kabunta
Buburuza
AlinaJ.Bijoux
kla78
Gianina4ever
cory74
Motzu
geo
SilviaDumitrescu
Ioana Popa
andreeaX
zylv
olympia
m-julie
Lucia.BlueFlower
RamonaM
mykya
Savu Ramona
aurelia.c
Eliana
mnarcisa
emmancita
geany
gabitica81
ancone
musetel
Steluzza
arielas
aurishta
Giobsy
chocolate
carlogea crinela
MagdaMarin
Dobri Ionela
sym
clodi
firicel
cris69
Vianne
Marry
Nicoleta Irimescu
Admina
RalucaS
mimo
Karina33
ioana soare
valentinadof
europolis
Lucia Ro
bibitu
Noemi
amnro
cristinavas
Gioconda
Uca
didi_cj
teisoara
diada
anigherman
MihaelaT
71 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Ioana Popa Mier 09 Feb 2011, 8:55 am

Gianina4ever chiar ieri am dat peste un tutorial care cred ca te va ajuta, daca nu il stii deja. E vba de cum sa faci o fusta dintr-o pereche de jeans. uite-l aici!
Spor la treaba tuturor! kiss
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 09 Feb 2011, 9:28 am

Multumes,Ioana,nu-l stiam,am vazut intr-o revista germana ideea,dar era la cineva si n-am putut lua o copie ceva la pagina,ca eram la curte,intr-o tabara de copii,etc.,de aceea o intrebam cum a facut gentuta sau daca stie de fusta. kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de gabitza05 Mier 09 Feb 2011, 8:51 pm

Gianina4ever a scris:Super ti-a iesit...felicitari!avand in vedere ca e cusuta si la mana,a iesit prea bine.Ai cusut direct fata de spate,nu?si inauntru i-ai pus captuseala?
Te intreb ca am si eu o pereche de blugi care s-au rupt exact sub fund,scuzati expresia,nu stiam cum sa zic...ma gandeam din craci sa fac o fusta... Smile

Multumesc pentru apreciere!Gentuta se face usor. iti atasez un link. sper sa intelegi ceva. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
gabitza05
gabitza05
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Localizare : Galati
Data de inscriere : 11/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de cris69 Joi 10 Feb 2011, 2:43 am

ce de genti frumoase. tare mult imi plac. felicitari
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de degetica Joi 10 Feb 2011, 10:02 am

Gabita, ti-a iesit foarte bine si e o idee excelenta. Cata rabdare ai avut sa cosi de mana! Imi aduc aminte ca am facut si eu o fusta odata tot asa de mana si se cosea foarte greu pentru ca era materialul gros.
Imi place mult gentuta ca a pastrat buzunarele blugilor. Felicitari!
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de corina corina Joi 10 Feb 2011, 12:47 pm

Gabi , felicitari ! Super idee ! Si cand ma gandesc cate genti puteam sa am...Dar nici acum nu e prea tarziu . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Ioana Popa Mier 16 Feb 2011, 3:00 pm

Buna fetelor! Am gasit un material deosebit...e o catifea raiata neagra cu inflexiuni rosii si am facut doua traistute cu aspect asa, mai gothic lolita. Ele fac parte din prima mea colectie de accesorii Smile Prima gentuta are fundul rotund si intarit si se inchide cu snur, de asemenea ii atarna bucati de dantela...iar cea de-a doua are o brosa detasabila din organza si buzunar interior cu fermoar. Ea se inchide cu scai. Nu stiu cat de bine se vede materialul, dar mie imi place foarte mult:)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Numai ca atunci cand am facut a doua gentuta am intampinat ceva dificultati la imbinarea snurului...voi cum faceti? Eu m-am chinuit mult si sunt asa-si-asa multumita de rezultat...asadar voi cum puneti cap la cap un snur gros, usor destramabil cum e cel rosu de la cea de-a doua gentuta? Multumesc muult! Pup si spor la treaba! kiss
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de mamiboom Sam 19 Feb 2011, 2:44 pm

Buna fetelor, uite ca revin si eu dupa mult timp, am intrat zilnic pe site dar daca nu am mai facut nimic nu am indraznit nici sa comentez

Oricum vazand minunatiile voastre, mai ca nici nu-mi vine sa arat nimic din ce am facut.
Va arat totusi o gentuta facuta zilele trecute.... dintr-un denim gros , iar pe post de captuseala un material reciclat de la niste pantaloni pe care nu-i ma puteam purta....


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de diada Sam 19 Feb 2011, 2:58 pm

Este cu 2 fete? Imi place!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de mamiboom Sam 19 Feb 2011, 3:18 pm

In mod normal ar fi trebuit , dar nu mi-a iesit cu doua fete, asta a fost de incercare. Urmatoarea (pe care o am deja in plan) va fi cu doua fete si va arata mai "profi"
Multumesc
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Savu Ramona Sam 19 Feb 2011, 7:57 pm

Foarte reusita si ingrijit lucrata! Imi place , si o asteptam pe urmatoarea.
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Vianne Sam 19 Feb 2011, 8:20 pm

Foarte frumoase posele voastre, fetelor!!
Am facut si eu niste posetute:-)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Dum 20 Feb 2011, 9:43 pm, editata de 2 ori (Motiv : sters img.)
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Ioana Popa Sam 19 Feb 2011, 8:36 pm

Ce dragute sunt! Imi place mult posetuta ta Vianne cu floricica mov! Felicitari fetelor...se pare insa ca nimeni nu a vazut intrebarea mea, iar eu tot nu i-am dat de capat problemei zid....va intrebam daca voi aveti vreo idee cum pot uni un fir gros si destramabil ca cel pe care l-am folosit la gentuta asta...solutia pe care am gasit-o nu e deloc buna...si pentru a finaliza cu adevarat gentuta trebuie sa vad sa fac ceva care sa tina...ma gandesc ca in general nu merg cu geanta goala...Smile va pup, multumesc!!!! kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Sam 19 Feb 2011, 8:47 pm

Foarte frumoase gentute, felicitari fetelor! bucurie

Ioana, snurul e sintetic?
Daca da atunci poti topi capetele si sa incerci sa le unesti pana sa se raceasca si intareasca. Daca firul e sintetic face priza buna prin topire. Eu am procedat asa la snurul acela tip cordelina, si a rezistat.
Si mai poti interveni cu cateva cusaturi manuale de unire ale firelor, asa de rezistenta. Sper sa te fi ajutat. hug

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Ioana Popa Sam 19 Feb 2011, 9:02 pm

Multumesc Uca, numai ca nu merge prin ardere...am incercat deja Sad Uf!
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de mamiboom Sam 19 Feb 2011, 10:18 pm

Ioana Popa a scris:Ce dragute sunt! Imi place mult posetuta ta Vianne cu floricica mov! Felicitari fetelor...se pare insa ca nimeni nu a vazut intrebarea mea, iar eu tot nu i-am dat de capat problemei zid....va intrebam daca voi aveti vreo idee cum pot uni un fir gros si destramabil ca cel pe care l-am folosit la gentuta asta...solutia pe care am gasit-o nu e deloc buna...si pentru a finaliza cu adevarat gentuta trebuie sa vad sa fac ceva care sa tina...ma gandesc ca in general nu merg cu geanta goala...Smile va pup, multumesc!!!! kiss


Ai putea trece firul de tot prin tiv si sa legi in partea de sus (la umar) astfel incat sa iti ramana capetele si sa apara ca un ciucure.... nu stiu daca intelegi....

zic si eu....daca prin ardere nu a mers....

mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Karina33 Sam 19 Feb 2011, 10:33 pm

Ioana stii cum sunt prinse elasticele de par cu chestia aia metalica? Fa in genul ala o legatura cusuta manual dintr-o bucatica de matarial. Va tine cu siguranta!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de musetel Sam 19 Feb 2011, 11:38 pm

Vianne, foarte frumoase.
Esti o norocoasa ca poti gasi materiale atat de frumoase, contribuie si ele mult la farmecul creatiilor tale.
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 20 Feb 2011, 11:27 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB