Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

+67
artbaby
violetas
zsofia
tomari
superpower
adadebu
ana.acount
kabunta
Buburuza
AlinaJ.Bijoux
kla78
Gianina4ever
cory74
Motzu
geo
SilviaDumitrescu
Ioana Popa
andreeaX
zylv
olympia
m-julie
Lucia.BlueFlower
RamonaM
mykya
Savu Ramona
aurelia.c
Eliana
mnarcisa
emmancita
geany
gabitica81
ancone
musetel
Steluzza
arielas
aurishta
Giobsy
chocolate
carlogea crinela
MagdaMarin
Dobri Ionela
sym
clodi
firicel
cris69
Vianne
Marry
Nicoleta Irimescu
Admina
RalucaS
mimo
Karina33
ioana soare
valentinadof
europolis
Lucia Ro
bibitu
Noemi
amnro
cristinavas
Gioconda
Uca
didi_cj
teisoara
diada
anigherman
MihaelaT
71 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de adadebu Lun 31 Ian 2011, 2:22 pm

Super incantata este fetita ta! Are si de ce, felicitari!
adadebu
adadebu
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de superpower Lun 31 Ian 2011, 2:23 pm

Vai dar frumoasa mai este. Si fetitei mele i-ar placea una!
superpower
superpower
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de tomari Lun 31 Ian 2011, 2:28 pm

Motzu felicitari ptr geanta unicat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana.acount fiind prima geanta-portfard e chiar reusita iar dantela aplicata-i da o nota romantica; in a doua imag ce este in partea dreapta? maner scratch

tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de ana.acount Lun 31 Ian 2011, 2:42 pm

tomari mersi mult , o iau ca o incurajare avand in vedere ca azi am avut `curajul` sa postez din lucrusoarele pe care le-am facut. In partea dreapta intentia mea a fost sa prind detaliile , astea fiind ciucurii prinsi de fermoar si partile laterale bufante (imi pare rau daca m-am exprimat gresit, sper sa ma fi inteles) pentru ca geanta ar fi trebuit sa fie plic datorita manerului pe care eu nu l-am avut
ana.acount
ana.acount
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/08/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de tomari Lun 31 Ian 2011, 2:50 pm

ana nu trebuie sa-ti ceri scuze ptr nimic, doar ca era o nedumerire a mea. Apropo am vazut ce ai lucrat fiicei tale ( seaman leit cu a mea cand era asa de mica acum 17 ani inclusiv la sprancene)
Curaj si te asteptam sa revii si cu alte creatii hug
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de aurelia.c Lun 31 Ian 2011, 7:56 pm

ana, imi place tare mult gentuta, in special culoare Smile
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Lun 31 Ian 2011, 8:13 pm

multumesc mult de tot, mi-a crescut inima kiss Ce bine ma simt....la inceput ma simteam ca un bobocel in ochii vostri....acum simt cum cresc cate putin. Din pacate nu va pot egala, dar incerc sa adun cate ceva de la fiecare. Am tot amanat s-o postez pt ca mi s-a parut "rasuflata" din cauza ca ati vazut-o in octombrie.
ana.acount mult spor in continuare, toti am inceput cu lucruri simple. Prima mea geanta facuta in liceu a fost foarte simpla. Cand am vazut gentuta portfard cum ii zici tu am crezut ca vad o ie, din cauza lateralelor bufante . E frumos modelul, interesant si culorile sunt calde.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de zsofia Lun 31 Ian 2011, 8:41 pm

ana numai sa nu-mi zici ca si pe aceasta ai facut de prima data,fara ca sa stii cum se fac gentile,dupa lucrurile tale nu prea se obsearva ca iesti o incepatoare,ti-a iesit foarte,foarte bine, hug sper ca ravii si cu altele abia asteptam.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de ana.acount Lun 31 Ian 2011, 9:50 pm

Saru`mana MerciMerciMerci , a fost prima tentativa de geanta pe care am croit-o (o noapte intreaga, de cand am culcat fata la 9 pana dimineata la 6 cand sa trezit sotul am stat la ea , fiindca am avut tiparul si nu stiam sigur cum sa o asamblez,zid o insailam , o comparam cu cea din revista, iar o desfaceam....si tot asa pana mi-a iest , sa nu mai vorbesc de captuseala batutincap - adica poseta mea are 2 fete Smile ), Tomari acum ce zici ce culoare? Ca din cate am vazut nu iti prea plac culorile neutre Smile Aurelia si mie mi-a placut culoarea , dar e putin cam greu de asortat asa ca am decis ca o sa-mi slujeasca, ca portfard. Motzu felicitari cred ca domnisorica ta are o personalitate puternica purtand o asemenea geanta, nu a facut inca geanta un `must have`in liceu ???

kiss prietenie
ana.acount
ana.acount
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/08/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Lun 31 Ian 2011, 10:57 pm

ana.acount a scris:Motzu felicitari cred ca domnisorica ta are o personalitate puternica purtand o asemenea geanta, nu a facut inca geanta un `must have`in liceu ???

Daaaa, are personalitate...asta e varsta adolescentei, sa fie cat mai cool si sa iasa in evidenta. A avut intr-o zi o tentativa sa zica ca la o intrunire au facut unele fete: "wow ce geanta faina, vreau si eu, de unde o ai?" si i-am raspuns sa nu se gandeasca sa mai fac alta. rade
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de musetel Mar 01 Feb 2011, 2:24 pm

Motzu,, foarte faina geanta! Oricum, la cate animale exista pe lumea asta, poate ca o sa ai cerinte de geanta-dragon, geanta-leopard sau mai stiu eu ce wink
Am si eu o intrebare referitor la umplutura: care este diferenta intre cea simpla si cea siliconata? Daca ai un picut de timp, poti face te tog frumos o poza cu umplutura respectiva?
Eu am cumparat ceva umplutura de la Materna (este cel mai mare magazin de mercerie din Timisoara, din cate stiu eu), dar nu cred ca e siliconat... si nici pretul nu il mai tin minte, dar cred ca a fost mult de 18 lei, cat zici ca ai dat tu...
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Mar 01 Feb 2011, 3:35 pm


Multumesc frumos!
musetel din pacate nu mai am umplutura pt ca din ce mi-a ramas am facut o perna. Se numeste umplutura pentru pernele de dormit, avem fabrica de netesute in oras, probabil nu distribuie si-n Timisoara. Cand am fost sa cumpar aveam de ales dintre una din vatelina care era mai aspra si mai compacta, cum ar venii fasii; pe cand cea de silicon era mai fina, moale, putin creata, bucatele mici, mici... ca blana de la un caine bichon. Din experienta mea stiu ca pernele cu silicon stau mai mult timp umflate, nu se fac cocoloase inauntru. Ajung zilele astea la magazin si daca am noroc sa gasesc fac o poza. Am uitat sa zic ca nu e luata de la mercerie ci de la magazinele cu materiale de perdele si draperii.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geo Mier 02 Feb 2011, 12:59 pm

Mi-am facut si eu o geanta pe care sa o pot purta cu noul palton Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

materialul e un fel de imitatie de piele intoarsa, dar batos, cred ca soarta lui era sa fie folosit pentru tapiterie.

nu am vrut sa las geanta simpla, si dupa multe tentative de a aplica piele, velur sau alte chestii colorate, mi-a venit ideea sa o decorez cu cusaturi. imi place!! Cool
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de diada Mier 02 Feb 2011, 1:03 pm

Bestiala! Imi place maxim! Felicitari Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geo Mier 02 Feb 2011, 1:05 pm

mersi! hug
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 02 Feb 2011, 1:18 pm

Superba!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Mier 02 Feb 2011, 1:24 pm

Foarte frumoasa, originala!
Felicitari!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geo Mier 02 Feb 2011, 1:28 pm

multumesc!
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geany Mier 02 Feb 2011, 1:28 pm

Frumoasa geanta. Sa o porti cu placere si folos bine
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Mier 02 Feb 2011, 2:12 pm

geo, e faina geanta si merge cu paltonasul. S-o porti sanatoasa! wink
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de violetas Mier 02 Feb 2011, 2:59 pm

Imi place mult geanta ta, Geo, iar floarea..." face toti banii''. Sa o porti sanatoasa!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geo Mier 02 Feb 2011, 3:00 pm

va multumesc! kiss
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Ioana Popa Vin 04 Feb 2011, 1:22 pm

Ce frumoasa este geanta ta, Geo!!! Imi place enorm, mai ales ideea de a face o aplicatie din cusaturi! Felicitari!
In alta ordine de idei, pe la sfarsitul lui ianuarie Cory74 a postat ghiozdanelul superb facut pentru fetita ei, despre care, v-am spus atunci ca imi da idei pentru baietelul meu care va merge din iunie la gradinita. Cu greu am reusit sa gasesc ceva materiale interesante, in Iasi nu par sa fie textile vesele, copilaroase...asa ca a trebuit sa improvizez ceva. Mie imi place cum a iesit si ce este cel mai important Stefanut pare sa nu se mai desparta de el..."e de vina" catelusul de pe clapeta... Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Catelusul este de fapt bleu, dar lumina de afara a fost prea puternica si in fotografii se vede alb...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


kiss Spor la treaba tuturor!!!
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geo Vin 04 Feb 2011, 1:52 pm

hihi, ce dragut e!!! si ghizdanul si Stefanut Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de tomari Vin 04 Feb 2011, 2:02 pm

Nu cred ca asteapta pana in iunie la cat de fericit este love
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 10 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB