Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 02 Oct 2010, 10:50 am

Neata fetelor
Inca o noapte de entertainment Smile. Papat si a adormit, noi suntem ca roboteii de nesomn Smile.
Julie, cu orice te putem ajuta, suntem aici pupi . De-abia astept sa te apuci de chestii concrete cand mai creste bebe in burtica, si sa facem planuri, ce iei, ce pregatesti...e fain Smile.
Aseara am sortat niste hainite a lui Andrei, ca am primit multe de la cumnata, si pt urmatorul bb daca o fi sa fie, sa pastrez numa ce arata f bine, ca sa nu-mi ocupe loc de-aiurea in dulap. Cand am vazut o salopetica lui de newborn cat era de mica...wow Smile!!!
Eu ma gandesc ca m-am ingrasat si pt ca tinusem dieta si slabisem mult inainte (cred ca organismul se simte amenintat si isi face rezerve mari), plus oricum an tendinta de ingrasare, 15 kg mi se pare ceva fantastic, pe bune, si e fain daca reusesti asa. Si daca ramai cu 10 kg dupa nastere, tot mi se pare super, le dai jos super rapid. Am si eu o prietena ca s-a ingrasat 7 kg in sarcina. Ingrasat e impropriu spus, eu aveam minus 7 kg dupa ce am venit de la maternitate, deci.....Slaba tipa, of, of....
Deiutza, tu oricum slabesti mai repede ca mine, chiar daca nu tii strict. Pana ajung eu la un 57 macar....ehe....
Da sunt asa nerabdatoare fetelor, sa am iar feelingul ala ca ma pot imbraca cu orice, deja cand mai probez ceva si vad ca desi sta naspa si ma strange, acuma ma incape....imi aduc aminte cum a fost prima oara cand am tinut dieta. Obiectivul e ca pana la sf anului sa arat acceptabil, nu super slabanoaga, dar macar....Mi-a mai venit inima la loc, ca ma panicasem tare initial, am crezut ca nu mai functioneaza dieta la mine. Oricum, ma gandesc cand face Andrei 9 luni, probabil o sa mearga si mai bine, cica acuma e o chestie secretata de organism, prolactina, care nu te lasa sa slabesti.
Nu stiu cand ma voi mai apuca de sport, acuma mi s-ar parea nasol sa imi tai din timpul cu sotul si Andrei sa merg la sala. Dar am una f aproape, la 5 min de mine, si ma gandesc, macar o banda ceva, tot ar merge. A...plus banii dati acolo....
Dar stiu ca macar o luna de sport tot am sa fac, eventual ceva mai incolo, cand mai slabesc, ca sa tonifiez ce a ramas rade . Desi la cat sport fac cu Andrei in brate si carat carutul 3 etaje, 8 kg Andrei plus 7 kg carut, plus accesorii, iaca 16 kg carate in brate.
Uffff, iar monologhez de nebuna pe aici Smile. Dar asa ce m-am entuziasmat cu dieta, si ma bucur ca am intrat iar in starea aia de n-as pune nici cel mai bun tort in gura. Tin de o saptamana si mi-am propus ca primele 2 saptamani sa nu fac nicio prostie, si daca pot, chiar primele 4. Vreau sa arat bine la ziua nasei de botez a lui Andrei, si la ziua sotului.
Ea a slabit acuma f mult, a tinut Atkins, si cand tinusem eu mereu zicea ca sunt super tare ce am realizat. Si acuma cand vad ca se uita la mine cu compasiune pt silueta pierduta.....ma apuca jalea... Mai am o prietena care a nascut si a inceput sa isi revina, deci o motivatie ca sa nu fiu grasana grupului, ca e naspa tare feelingul rade .
Gata, stop.
Va pup Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 02 Oct 2010, 2:51 pm

ziua buna.
deiuta drum bun si distractie faina.

cris,eu zic ca la 63 de kile nu esti grasa.esti ok..nu poti imbraca chiar orice,dar esti ok.aseara am fost intr-un magazin dupa hirtii de bucatarie si baie si am vazut o tipa ..vaaaaaaai,vaaaaaaai!avea o fusta scurta,scurta,ii acoperea doar fundul, avea picioare groase ,dar cind zi groase ..erau ca bustenii si o celulita ca toata grasimea de pe picoare ii era inceretita...aa mai avea si un tatuaj pe un picior,de jos pina sus, sub fusta cu note muzicale si o camasa care ii exploda si i se revarsau toate peste fusta si camasa...deci aia era grasa...

tot aseara,in magazinul ala,unde sint de toate, ma uitma la haine de gravida. si vine o doamna si imi zice "these are maternity clothes,you know?"si ii zic ca stiu...ma intreaba, daca sint gravida,ii zic da, ma intreaba in cite luni,ii zic, ma studiaza cap-picioare si zice f dezamagaita:" you don t look pregnant.you are very tinny"...pai da...daca ma compara cu una de a lor..toate sint inalte si bine facute...m-a distrat cum s-a uitat la mine din cap pina in picoare,neincrezatoare.Smile

cris,bafta cu dieta..tii sb iar sau alteceva?

simbata faina si insorita..aici e soare si frig..imi place.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de danabarbu2007 Sam 02 Oct 2010, 2:56 pm

eu spun sa aveti totusi grija la dieta dar sa va si bucurati de viata acceptandu-va formele putin mai robuste -asta daca aveti in jur de 4-5 kg peste medie daca nu- sport dieta cat cuprinde.
Spor la treaba!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 02 Oct 2010, 6:18 pm

Julie, da, tot cu SB, o sa o schimb doar daca nu mai functioneaza, pana una alta, dupa principiile de baza am mai slabit nitel. Imi place ca e cat de cat echilibrata, nu iti cere sa te axezi numai pe carne, sau nu imi plac alea 3-3-3.
Adevarul ca in SUA toate fetele noastre de aici par sirene Smile. Ei au alte standarde rade
Intr-adevar, nu pot sa zic, arat acceptabil acuma, sub 65, da oricum am sunci Sad.

PS; si fund mare.....MARE
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Sam 02 Oct 2010, 11:11 pm

Seara buna
Si eu tot SB. Smile Cu nicio alta dieta nu am slabit asa de frumos. Inainte de a ramane insarcinata aveam 63 kg si eram chiar multumita, dar pana ajung acolo e cale lungaaaaa.......
Oricum, nu o sa renunt la lupta. Chiar nu-mi place cum arat si ma simt groaznic.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 03 Oct 2010, 1:00 am

fetelor,bafta cu dieta. sa slabiti si sa va simtiti bine.Smile
cris,voi mai vreti un al doilea copil?
ana-bravo ca ai ajuns la 70 din nou.

noi azi am fost pe afara.am umblat muuult vreo 5 ore pe jos.ma doare spatele.am fost in oras,prin magazine,in cartierul italian,am mincat un canoli mic..am baut o cioco calda..a fost fain azi.racoare dar soare si multi copaci
galbeni, crizanteme peste tot..faaain.imi doresc o gradina sa pot iesi afara,sa ma uit la copaci,la flori,sa vad cum se schimba anotimpurile..
mda..ma scuzati.m-a pocnit melancolia iar:)

duminica faina,va doresc.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 03 Oct 2010, 4:27 pm

Buna ziua Smile
Am venit si noi de afra, uffff, tare frig s-a facut. Iar suntem rupti de oboseala, avem cearcane, inclusiv Andrei. E jale cu dintisorii astia Smile.
Julie, chiar sortam din hainele lui Andrei, si cand le vad pe alea mici, ma puca melancolia.... Mi-ar mai placea un copil. Greutatile cresterii sau nasterii/sarcinii, nu te fac sa renunti la idee Smile. Desi mai am momente cand ii zic sotului "s-o crezi tu ca mai facem unul lol! ".
Acuma....daca ar fi mai buna treaba financiar....ar fi mai simplu de programat. Si daca as sti ca imi iese fetita....
Ii ziceam sotului ca Malina Daria noastra este undeva acolo, pregatita Smile. Da am eu un feeling ca tot baietel ar iesi. Nu ca baietii nu ar fi ABSOLUT adorabili bebic . Dar mi-ar placea daca o iau de la capat sa fie si ceva nou.
Nu am luat nicio decizie....probabil o sa ne adaptam din mers...ca daca lucrurile vor merge mai bine, ne vom apuca nu f tarziu. Dar nici nu vreau sa nu am bani sa ii dau la gradinita. La veniturile noastre, plus rate, plus 10 milioane gradinita la 2 copii (pe putin), mi se pare enorm. In fine....vom vedea....
Ana, asa e, nu e ok daca nu te simti bine in pielea ta. Odata ce esti implinita ca mamica, de ce nu am fi implinite si ca femei?
Va pup fetelor bibe hug

PS: acuma nu mai stiu ce mancare de dieta sa imi mai fac...parca eram mai inventiva inainte, iar chestii de genul, salata de vinete se face in atat de mult timp, uff...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 03 Oct 2010, 5:04 pm

ziua buna.

si aici e frig si gri.se anunta 4 zile de ploaie..eu is cam ametita si nu stiu de ce...
cris,fa pui, fasole, conopida,brocoli..stiu,e usor de zis,mai greu de facut ..
duminca faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Dum 03 Oct 2010, 5:44 pm

Salutare la toata lumea.
Eu am mancat ieri o felie jumate de pizza si azi placinta cu mere. Maine ma cantaresc si speeeeer sa nu fie prea suparat cantarul pe mine.
Oricum, de maine o iau de la capat.
Am avut musafiri ieri si azi si d-aia nu m-am putut abtine, daaaar maine nu mai pun in gura nici o prostie. Smile

L.E. Cris, eu gatesc in general carnea de dieta si restul pentru ei. Daca am carne, imi e usor sa fac repede o salata sau ceva langa.
Am facut si ciorbita de varza, tot de dieta, adica fara morcov, doar cu legumele permise si am stins-o cu ou, ca sa ii dea ceva consistenta.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 03 Oct 2010, 7:41 pm

O sa incerc si eu o ciorba ceva, numai sa apuc. Acuma tot ce imi doresc e sa dorm, dorm, dorm...
Am fost azi in vizite si Andrei a fost fascinat de o masa de bebei, a stat in ea, a tipat s-a bucurat....Cred ca i-a placut ca a stat la aceeasi inaltime cu noi Smile.
Noi inca nu i-am luat ca astept sa ne trimita cumnata una, sper sa nu mai dureze mult.
Asa stiu si eu ce e permis, da nush ce combinatii sa mai fac, sa ma atraga...inainte aveam timp si faceam si mancam cu multa placere...acuma mananc mai mult de foame...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 03 Oct 2010, 8:04 pm

salutare.

eu sint super,extra happy.am gasit gogosari dupa 6 ani de stat aici.cind i-am vazut am vrut sa-i cumpar pe toti:)).
acu voi face o zacusca ,cu un strop de ulei si o supa de perisoare,dar din carne de curcan ,fara orez ,cu spanac si conopida prin ea...asta-i meniul la mine.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Dum 03 Oct 2010, 8:22 pm

buna fetelor

Am mai citit dar nu am apucat sa scriu ceva

Chiar Juli eram curioasa si vroiam sa te intreb daca acolo este traditia cu conservele/muraturi/zacusca/zarzavaturi ..etc cum e la noi?
Mancati muraturi ? ..sau voi papati doar salate ca si garnitura.

...am deschis pag si tocmai am vazut ca vb despre gogosari :D

Al meu a fost bolnav si a stat acasa, de maine iar la gradi. juli David merge la program prelungit , asa cum esti tu ..de la 8- 16 ( ...se poate aduce si lua mai devrme/tarziu ..) dar eu asa il iau.

va salut pe toate va pop si merg sa mai citesc ce ati mai facut.
Eu cu un ochi la voi si cu unul la planificarile mele....ca am ramas in urma (...o data ma documentez si le fac de mana, apoi la calc si apoi le trec intr-un caiet special ..pt fiecare zi/activitate..........deci o gramada de scris...dar nu ma despart de voi :P

kiss kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 03 Oct 2010, 8:54 pm

dana,spor la scris planificari.ce durere de cap e si aia...
nu pune nimeni muraturi aici.eu iau castraveti murati dintr-un fel de magazin cu produse internationale ,trader joe's.sint adusi din germania si sint la gust ca cei pusi de mama..in rest nu am mai mincat alte muraturi.mi-e pofta de gogosari murati,da mai astept pina in decembrie:).nu se pune nimic pe iarna aici..eu un singur lucru as pune,varza..asta doar daca as sta la casa. ken nu manica nici macar castraveti murati si nu intelege cum maninc eu...si mai imi si plac.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 03 Oct 2010, 9:30 pm

Dana, mult spor Smile
Julie, suna fain meniul tau. SI eu ador muraturile, da nu am mai mancat unele bune de casa de un secol Sad
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 03 Oct 2010, 11:13 pm

gata gatitul la mine..asa fain miroase in casa de la amestecul de ceapa,gogosari si vinete..ca acasa:)
mi-am luat si 2 dovleci si am copt seminte in cuptor:D
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 03 Oct 2010, 11:26 pm

Sa stii ca si eu la sarcina m-am apucat de bucatarit mai fain Smile.
In sensul ca stiam ca trebuie sa mananc de toate, asa ca mi-am facut odata si panie, am facut feluri de mancare mai neobisnuite, cate un tort/prajitura...
Dar dupa luna a 6-a e din ce in ce mai greu sa faci chestii.
De ex pe mine m-a dat gata calcatul hainitelor lui Andrei pe care le-am pregatit in ultima luna rade . Pe bune...eram rupta, le-am imparti pe zile.
No, hai ca fug la culcare, sunt terminata si ma intreb daca mai sunt in stare sa ma mai ridic din pat in noaptea asta confused
Va pup... pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 03 Oct 2010, 11:41 pm

noapte buna ,cris.sper sa va odihniti.

eu nu calc nimic.omul isi duce camasile si panatalonii la dry cleaning.ce spalam ,uscam in uscator,alegem progrmaul de "fara riduri"la haine si gata..ies ca si cum le-as fi calcat.
nici nu-mi place sa calc.e un chin pt mine.
o saptamina faina sa aveti.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Lun 04 Oct 2010, 8:33 am

Neatza
Juli, imi place ce ai gatit.
Din cate stiti, eu nu mai am vreme de asa ceva acum. La mine trebuie sa se faca totul repede, repede.
Ah, ce bine ca ai uscator de rufe. Si la noi au inceput sa apara, dar eu nu as mai avea loc, desi mi-ar surade Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 04 Oct 2010, 11:29 am

Neata Smile
Noi am avut o noapte buuuuuna Smile. Sunt mega incantata.
In seara asta s-ar putea sa fim singurei acasa, tati sa ramana in delegatie peste noapte Sad.
Tare nu-mi place, dar sper sa aiba o zi buna Andrei. Si e asa rece afara, pana reusim sa ne pornim mai incolo la o plimbare, o sa fie o nebunie lol! .
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 04 Oct 2010, 2:29 pm

hello gagici,eu m-am inscris azi la ex,am umblat in Deva de la 9 la 14,ma dor picioarele de numa,mai ales ca si ieri am umblat super mult prin Arad si am mancat doar o super mega inghetata cu alune,cu nuci cu frisca cu cioco cu de toate,de-aia faina cum in Simeria nu gasesc,asa ca am profitat.oricum am umblat in jur de 7 km pe jos si se vede la cantar.
am fost si la film 3D,e super super faina imaginea,de-as sta in Arad as merge saptamanal,u ceva de vis,abia astept sa mai merg.
acum merg sa pap ceva si fug la invatat,ca trec zilele in viteza,paaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Lun 04 Oct 2010, 3:42 pm

va salut si eu acum ca mai tarziu nu mai apuc
..acusica plec dupa david la gradi

Juli nasol ca nu se pun muraturi acolo...mie una mi se par f bune.
in primul trim de sarcina am mancat borcane intregi de castraveti murati (...cica daca papi multe acrituri/muraturi o sa fie baiat...si la mine asa a fost)
Am devorat la castraveti...dar au trecut poftele dupa primul trim.
Cum mai e cu greturile?

Deiutza multa bafta. Cand e ex? Mai ai de inv?

V-am dat add pe fb fetelor. Numai k tre sa-mi mai pun si poze :D

..si app de calcat...Urasc sa calc , si o fac ff rar cand chiar e nevoie. Hainele la bebe le-am spalat si calcat doar la inceput cant era f mic. in rest fierul e ca nou :P

va las si o sapt faina tuturor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 04 Oct 2010, 5:50 pm

Nici eu nu i-am calcat lui Andrei decat prima tura de haine.
Acrituri a mancat si maica-mea la sarcina si n-a iesit baietel :P.
Deiutza, sa fie intr-un ceas bun inscrierea...De-abia astept sa treaca 4 saptamani sa tin si eu o zi nesimtita de nedieta :P.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Lun 04 Oct 2010, 8:02 pm

ziua buna.
cris,i-au mai iesit dinti lui andrei? si have fun,doar voi doi acasa.:)cum merge dieta,cris?
deiuta, bafta la examen.unde il dai?acum parca sint centre,nu -i asa?
dana ,cu greturile stau mai bine..adica mai pot face mincare si dimineata parca e mai bine..acu am inceput cu mersul la baie de cel putin 3 ori pe noapte. acrituri maninc, adica doar castarveti ca altele nu sint aici..si de ce o fi,am un feeling ca va fi fata,pt ca vreau baiat :D da' ,om vedea luna viitoare.

aici ploua si-i frig...vreau sa dorm..o saptamina faina sa aveti.


avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 04 Oct 2010, 11:18 pm

Julie, dieta merge bine in sensul ca acuma sunt "committed". Adica m-am hotarat ca trebuie sa slabesc si nu-mi mai sclipesc ochii dupa dulciuri la modul "daca imi mai arunci o ocheada te mananc" rade .
Stiu ca trebuie sa aman momentul cateva luni, ca sa ajung acolo unde vreau. Sper numai sa mearga ca si saptamana asta si sa dau jos cate putin, nu sa stagnez, mai bine cate 100 de gr decat deloc, altfel ma demotivez din pacate. Asa am patit pana acum.
Andrei nu are niciun dintisor vizibil inca, dar ii simt cativa stand sa sparga gingiuta, din cate am pipiait in incercarea de a-l da cu gel calmant.
Probabil ca vom vedea zilele astea. Asta noaptea nu s-a trezit decat de vreo 2-3 ori, doar pt papa, ceea ce e fenomenal comparativ cu ultimele zile.
Ufff, e cam nasol daca deja mergi asa de des noaptea la baie. Eu asa am patit in ultimele luni, poate e doar o faza si mai scapi o perioada.
Legat de sexul bebelusului, incearca sa nu te ambalezi f tare, cum am facut eu, si mai ales, nu spune la nimeni ca vrei baiat. Pentru ca cine n-are ocupatie, daca iti iese fata la ecografie, s-ar putea sa te necajeaza, si ai sa vezi ca devii din ce in ce mai sensibila in perioada sarcinii, n-o sa mai tolerezi chiar orice imbecil.
Oricum, desi asa mi-au zis si mie fetele, si nu le-am crezut, poti sa vrei 1000 de baieti, daca iti iese fata, oricum te atasezi asa de tare de bebe, chiar nu are importanta. Si iti spun eu, care cand am aflat, am fost nitel dezamagita, ca noi asa planuri ce ne facusem cu fetita-fetita....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Lun 04 Oct 2010, 11:54 pm

seara buna.
cris,o sa slabesti .te "vad" determinata de data asta si o sa arati bine in curind.Smile
de sexul bebelui...sa fie ce vrea el:).spun doar ca mie imi plac baietii.ii vad si la scoala.imi plac piticotii astia ce sint baieti,baieti si cind se joaca si cind sint in clasa si care stiu sa isi spuna parerea cind sint certuri intre ei.am unul,italian get-beget..de la felul cum arata ,la ce maninca si cum se comporta.e asa,dur cu copiii cind se joaca ,dar imi place...si e si inteligent de numa..ca sa nu mai zic de asa,copilul de anul trecut.doamne cit de simpatic era si ce drag mi-a fost:)...

fetele is faine si ele..da 'parca tot baietii imi plac mai mult.]
oricum sa fie sanatos si apoi nu mai conteaza.la baieti mai greu de gasit un nume accesibil in amindoua limbile..daca e fata,am zis anna sau malina..
baiat,nu stim inca.om vedea..
scuzati monologul..Smile
noapte buna si linistita sa ai cris.


Ultima editare efectuata de catre juliennej in Mar 05 Oct 2010, 1:54 am, editata de 1 ori
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB