Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 27 Aug 2010, 1:23 pm

neata fetelor

cris-cum ai dormit? te-ai odihnit putin?

eu ieri dupa masa nu am dormit deloc si aseara la 8,30 eram in pat,gata de somn.

pe 7 sept am primul control,la 2,20 ultrasounds si la 3 restul..rest care nu stiu ce inseamna...

cris-drum bun si weekend fain.ce as merge si eu pina la ai mei.. Smile
wekend fain ,fetelor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 27 Aug 2010, 1:44 pm

juliennej a scris:neata fetelor

cris-cum ai dormit? te-ai odihnit putin?

eu ieri dupa masa nu am dormit deloc si aseara la 8,30 eram in pat,gata de somn.

pe 7 sept am primul control,la 2,20 ultrasounds si la 3 restul..rest care nu stiu ce inseamna...

cris-drum bun si weekend fain.ce as merge si eu pina la ai mei.. Smile
wekend fain ,fetelor.

Da, ca a dormit mai binisor Andrei, ne-am trezit la 9, dar tot as mai dormit nitel Smile.
Numa ca el doarme si acuma ii fac supica, si am nevoie de ceva timp....

Weekend fain, si iti doresc un bebelac santos, sa fie totul bine la eco Smile, si NEAPARAT poza !!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 29 Aug 2010, 3:45 pm

salutare.

liniste de weekend pe aici..

cris,ce fain ti-ai pus numele lui andrei .

ieri am fost la o ferma organica si am cules vreun kil de zmeura. azi fac dulceata.cred ca o sa iasa un borcanel..ca restul le-am mincat:)

un rest de duminica faina si o saptamina usoara. kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 29 Aug 2010, 8:54 pm

ce mai faceti fetelor? noi iar am fost la plimbareala week-end-ul asta si acum asteptam ziua de miercuri ca sa plecam in concediu Merci
maine si poimaine nu stiu dc mai apuc sa mai intru pt ca o s aam 2zile fff incarcate la munca asa ca julie iti urez de acum bafta multa la control pupi
va pupic si va urez o sapt cat mai frumoasa
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 29 Aug 2010, 10:31 pm

andrica,merci. drum bun ,vacanta frumoasa si relaxanta. pupi
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 30 Aug 2010, 12:21 am

Buna fetelor Smile
Handrica, decstractie placuta !!!!
Julie, tot noi aici suntem baza...uffff
Noi ne-am intors si e o nebunie la noi in casa, mama soacra estem cu noi, venit la apel. Da-mi doamne rabdare.... Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Lun 30 Aug 2010, 12:23 am

cris,bafta cu soacra Smile .sper sa nu stea prea mult pe capul tau.cum i-a placut lui andrei excursia la ai tai?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 30 Aug 2010, 1:58 pm

juliennej a scris:cris,bafta cu soacra Smile .sper sa nu stea prea mult pe capul tau.cum i-a placut lui andrei excursia la ai tai?

Ei, a fost cam agitat, cel putin in prima seara, deh, am schimbat locul. Dar ii place mult de mama Smile. In schimb vad ca mai greu cu soacra acuma, desi mie mi se pare super ca bunica (poate alimentati mai putin, dar stie jocuri, cantece, etc)
Saraca, voia sa il vada pe cel mic, si am tot amant-o....da ma mai ajuta putin, ca de ex sotul meu a plecat la 6 dimi azi si revine maine seara. Singura e cam greu, asa e mai bine cu ajutor....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Lun 30 Aug 2010, 5:15 pm

buna fetelor

Andrica concediu frumos si distracctie maxima!!

Cris ..cateva zile trec , si cred ca nu o sa inceapa sa te bata la cap cu diverse lucruri fiind mai mult ca un musafir...si un pic de ajutor e binevenit oricand, nu?

Ce pustiu pe aici ............fetele astea nu mai vor deloc sa intre RAMOO , chiar asa ocupata sa nu dai un semn?
Deiutza nu ati venit de la tara? AI mai dat ex pt barou?

...eu mai am o zi de vacanta ..maine si am o gramada de treaba de facut.

VA poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Aug 2010, 1:44 am

seara buna!

dana-spor la treburi si la instalarea clasei. si noi avem sapt asta inchis pt a aranja clasele.miercuri seara am "orientation ninght" cu noii parinti..am emotii.

fetelor,voi ati avut dureri de cap?
noapte buna..defapt, neata buna.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mar 31 Aug 2010, 11:28 am

Neata fetelor Smile
Dana, da, as avea nevoie de un pic de ajutor, insa asta mic nu vrea la mama soacra Sad Smile. Inca nu stiu daca sa plang sau sa rad...Nu-i place si plange la ea. Nici cu maica-mea nu sta ore intregi, dar a acceptat-o usor ...
Ufffff
Julie, spor, Dana, bafta!!!!! Smile
Nu Julie, f putine dureri de cap am avut, ca nici nu stiam ce sa iau. Eu am luat no spa care mi-a atenuat si durerea de cap.
Va pup!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Aug 2010, 1:32 pm

neata..
azi la 4 m-am trezit:(.

cris-nu stiu ce-i no spa si nici nu cred ca gasesc aici.n-am luat nimic orcm pt durerile de cap...astept pina merg la doctor..sint suportabile oricum.
cris-el trtebuie sa se obisnuiasca cu mama soacra.acum e in perioada,cred, cind ei trec prin asa zisa"separtion anxiety".pt el e o fata noua..si poate e si ea mai rece ...nu stiu,zic si eu..
o zi minunata. dana,bucura-te de ultima zi de vacanta.eu o sa am loong weekend, vineri,simbata,duminica si luni-freeee..dupa aia aincepe showul cu 16 piticoti..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Mar 31 Aug 2010, 1:33 pm

Buna lume

Juli si eu tot no-spa am luat pt orice durere. Dar sincer nu prea am avut nici un fel de durere. Eu am avut o sarcina super -usoara , fara greturi, fara dureri fara nimic...abia dupa ce a inceput burtica sa creasca ( si asta dupa 5 luni si..) eram si eu o "insarcinata".
LA tine au mai trecut greturile..sau inca te lupti cu mirosurile?

Cris...poate nici lui nu-i plac"soacrele" Smile))

...ce urat e afara ...ploua....ce urat a inceput septembrie...si eu vroiam maine sa ma duc in fusta Sad
Astept sa se mai incalzeasca sa fie o toamna placuta, calduta si bogata.
Mi-am propus sa merg in parc sa culeg frunze si sa le pastrez...cine stie ..poate imi vor fi de folos la gradi :D ...SA facem animalute sau alte chestii.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mar 31 Aug 2010, 3:48 pm

Smile Mda....nu stiu ce sa zic....
Eu n-o agreez in mod deosebit pe mama soacra. Desi ma port ok cu ea, e posibil sa ma simta Andrei, Julie? La maica mea n-a facut chiar asa. Si ea nu l-a vazut mai des ca soacra-mea. Sau o fi ca seman cu ea, inclusiv la voce? Sau o fi din cauza ca soacra mea fumeaza si miroase a tabagist din ala naspa?
Chiar caut o explicatie. Azi Andrei e la fel ca ieri, ma gandeam ca treptat treptat....
Asa e cam nasol, ca nici ajutor, ca A nu sta cu ea, si cu soacra pe cap.....uffff
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ema Mar 31 Aug 2010, 6:27 pm

A incercat cineva dieta mediteraneana? Chiar te simti mai bine din punct de vedere al sanatatii?
Dar de slabit, chiar ajuta?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Aug 2010, 8:56 pm

seara buna


dana-eu anul trecut am cules frunze, ghinde,conuri de brad si am facut o"sensorial table",adica le-am pus intr-o water table(unde de obicei aveam water work).le-a placut f mult la copii si o sa fac si anul asta.plus ca asa e un mod in plus sa adnci natura in clasa.daca nu ai water table,pune-le in ceva mai larg ,un castron urias din lemn sau gasesti tu.o sa fac poze cu clasa si o sa pun ,poate te ajuta.
cu mirosrile stau mai bine,dar tot am o senzatie de greata. dimineata nu mai pun mincarea pt hombre, si-o pune singur iar eu nu mi-am luat nimic de mincare in ultimele zile...

cris-daca tie nu ti-e drag de mama soacra, sigur andrei te simte. si mai poate fi si mirsoul de tigari,daca fumeaza..asta mai ales daca daca nu a prea fost expus la mirosul asta...

ema-nu stiu ce raspuns sa-ti dau...
cam asta e treaba..aa..azi a fost sa-mi iau un sandwhich si l-am mincat pe tot.de obicei nu maninc atit de mult.una dintre colege s-a prins si m-a intrebat daca-s insarcinata. am zis ca nu,dar m-am rosit toata ,asa ca ...cred ca s-au prins...
seara buna.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Aug 2010, 8:57 pm

crixuta a scris:Neata fetelor Smile
Dana, da, as avea nevoie de un pic de ajutor, insa asta mic nu vrea la mama soacra Sad Smile. Inca nu stiu daca sa plang sau sa rad...Nu-i place si plange la ea. Nici cu maica-mea nu sta ore intregi, dar a acceptat-o usor ...
Ufffff
Julie, spor, Dana, bafta!!!!! Smile
Nu Julie, f putine dureri de cap am avut, ca nici nu stiam ce sa iau. Eu am luat no spa care mi-a atenuat si durerea de cap.
Va pup!!!

nu stiu ce am facut, se poate sterge mesajul asta....scuze.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mar 31 Aug 2010, 10:20 pm

Julie, cred ca numai tu ii poti da delete Smile. Eu nu prea am avut probleme mari de mirosuri, tare m-am bucurat, ca e greu sa faci fata la toate plus jobul. Dar oricum eram mai sensibila, clar. La servici n-am decartat ever. Bine, nici acasa, dar uneori imi mai venea.
Pe mine m-au terminat arsurile la stomac spre sf sarcinii, si in luna 5 mi s-au iritat f tare gingiile, ma dureau de numa. Ca sa previi, incearca sa folosesti dental floss cat mai des si sa ai grija de dinti. Nu toata lumea trece prin asta oricum.
Aaaa, si daca ai planuri de curatenie generala sau chestii mari, fa pana in luna 5, ca dupa aia e tare greu cu burta. Eu ma aplecam asa de greu cu burta, e un feeling tare naspa, plus picioarele umflate...Bine, si cu mega kilele luate spre sf....ma dureau si genunchii frate...
Acuma nu toate sarcinile sunt la fel, iti zic prin ce am trecut eu, poate ajuta.
Vad ca acuma e mai ok, mai sta Andrei si cu ea, soacra nu s-a descurajat....speram la mai bine :D, macar sa facem"the best of it".
Dana, sa ne tii la curent, cum e la gradi,c e faci cu copiii, etc. Oricum, e un job fain, eu si acuma imi aduc aminte de aducatoarea mea, am tinut f f f mult la era, era rabdatoare, atenta si draguta, copiii cred ca simt f repede asta, mie celelalte educatoare de acolo nu-mi placeau, fugeam cand o inlocuiau in unele zile pe doamna mea Smile.

Ema, imi pare rau, nu cred ca cineva de aici a tinut dieta asta....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 31 Aug 2010, 10:42 pm

hello :D am mai intrat si eu putin pe aici

dana bafta muuulta la gradi pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Aug 2010, 10:47 pm

cris-nici eu nu am vomitat niciodata.nici inainte nu vomitam decit ffffffffff rar cind chiar stomcaul nu-mi suporta ceva.
chestii de genul curatenie generala nu am in plan pt ca acum am hiba cu mirosurile si sint super obosita ,iar mai incolo ..nu stiu ce alte hibe mi-or mai aparea..
cu dintii n-am avut probleme niciodata,sper sa n-am nici de acuma...
in rest..nu stiu...bine o sa fie,sper.

cu andrei,poate pina la urma o sa se obisnuiasaca cu ea..cit mai sta la voi?

sint obosita.toata ziua am facut materiale pt clasa..acu am ajuns acasa si tre' sa termin hirtoabele pt parinti.mi-e groaza un pic ca nu stiu ce parinti om avea anul asta...stiu ca o sa avem 2 mame si de obicei ,cuplurile de genul asta sint mai greu de multumit..
om vedea miine seara...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Aug 2010, 11:04 pm

andrica kiss
gata bagajele? drum bun si sa te relaxezi din plin.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 01 Sept 2010, 9:16 am

neata Smile
acum o sa ma apuc de bagaje pt ca plec abia diseara la ora 23
kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 01 Sept 2010, 11:19 am

Drum bun Handrica and have fun!!!
Julie, nu stiu cat sta, n-am idee....asta e mereu in aer, dar sunt convinsa ca n-o sa mai vina curand. E a nu stiu cata oara cand vine si imi zic ca totul va fi ok, dar nu ma pot obisnui cu ea in casa, cu stilul ei. De-abia astept sa plece.
Imi pare rau ca sunt asa, dar n-am ce face...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Mier 01 Sept 2010, 9:47 pm

seara buna fetelor

Andrica Drum bun !! ...tare plimbareata mai esti :P

CRis..e nasol cu soacra prin preajma...eu am 3 ani si tot nu m-am obisnuit .
Sa plece cat mai repede a ta !! Si clar..daca e inhibata cu tutun ..pute si copilul simte .

EU azi am fost prima la gradi...pana au venit celelalte am inspectat gradi , am mers prin fiecare sala si sincer mi-a placut. E o gradi aflata la parterul unei scoli ( 2 etaje parca) cu intrare separata . E curata, renovata si cu un aer copilaresc. Salile de clasa nu sunt f mari....parca nu am spatiu...dar sper sa o asez in ase fel incat sa-mi creez spatiul. MAi sunt si 2 sali mai mari la alte educ.
In zilele astea tre sa ma duc sa pun planse pe pereti ( au fost date cand s-a varuit) sa-mi vina idei cu ce as mai putea pune , sa-mi organizez mobilierul etc.
Cu siguranta o sa pun poze Smile

MA gandeam sa pun pe o coala de polistiren subtire ( scartz ) floricele decupate din hartie colorata cu numele fiecarui copil. Sa fac cumva catalogul grupei. Initial vroiam sa fac un rebus cu numele fiecarui copil iar pe diagonala sa-mi iasa Grupa mijlocie. MAi vad eu :D

...a apropo de asta , o sa am grupa mijl 4-5 ani .
LA noi in inv prescolar sunt 2 niveluri carora le corespund 4 grupe
LA niv I - gr mica (3-4 ani) si gr mijl (4-5 ani)
la niv II - gr mare (5-6) si gr pregatitoare ( 6-7 ani )

...ce e cel mai trist e ca tre sa ma descurc cum pot pt tot ce imi propun sa fac. Nu am nici un ban de nicaieri. Ori de la mine ..ori de la partinti. Deja in prima sapt incep si eu cu cerutul banilor...pt aia, pt ailalta pt caiete, pt foi etc
E nasol...dar asa e de cand ma stiu in inv romanesc....fondul clasei e vesnic .
Si chiar imi trebuie. Vreau sa fac fise la xerox, creioane, hartie colorata etc...toate trebuie cumparate

hai k v-am zapacit :P

pooop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 01 Sept 2010, 9:59 pm

seara buna!

dana,chiar am intrat sa vad cum a fost la tine..
bafta si sa fie bine.si la mine parintii aduc snack si flori pt toata clasa ,o data la 16 saptamini le vine rindul..
dar restul,le iau cu banii scolii.am un credit card de la scoala,in valore de 500$ si iau ce imi trebuie.

eu tot la scoala, de la 7,30...nici nu o sa ajung acasa pina diseara la 7,30. am orientation night cu parintii...clasa e gata...mai am eu d epus niste chestii pe un bord si gataaaaaa.
citi copii o sa ai?

andirca,drum bun si have fun:)!

cris-cam ciudat ca nu va zice soacra cit sta...eu nu prea as putea asa,sa stea pe peioada nedeterminata..greu!!!
am minca un buritos in 2 reprize si acu as dormi!!!
in weekend cica vine uraganul..in unele blocuri se dau lampi cu gaz,magazinele-s asaltate de oameni ce fac provizii...sa speram ca nu o sa fie chair asa mare lucru!
oricum,acu e caaaaaaald si umed,azi 38 grade.
noapte buna !
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB