Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 16 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 01 Sept 2010, 10:33 pm

Bafta sa treaca repede uraganul Julie Smile.
Ei, soacra asteapta sa fie rugata sa stea mai mult de obicei, insa mereu ma satur de ea in 2 zile, nu-mi place cum face una alta, se baga in seama, acuma e chitita pe mancarea lu asta mic, are senzatia ca il tin sa faca foamea, ei, fine.....
Pe de o parte ar fi fain sa ai ajutor, insa e nasol sa ai pe cineva in casa.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 01 Sept 2010, 10:44 pm

cris,eu zic ca mai bine le faci tu cum poti decit cu ajutor in compania cariua nu te simti ok..
nu-i place cum il hranesti pe andrei?eh...nu baga in seama,ca plaeaca si apoi faci tu cum stii ca e bine pt piticotul tau. kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 01 Sept 2010, 11:48 pm

juliennej a scris:cris,eu zic ca mai bine le faci tu cum poti decit cu ajutor in compania cariua nu te simti ok..
nu-i place cum il hranesti pe andrei?eh...nu baga in seama,ca plaeaca si apoi faci tu cum stii ca e bine pt piticotul tau. kiss

Daaa, stiu. Da insista sa vina, eu cedez ca simt ca nu mai apuc sa fac nimic, si iaca.....
Cand vine oricum regret. Da am zis, nu se repeta.
Julie, oricum eu fac cum vreau eu, si asta de fata cu ea. N-o iert. Nu am de ce sa zic ca ea si sa fac ca mine, cum se zice. Zic ca mine si fac ca mine, si am si pretentia sa accepte [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PS: mega surprise!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In sfarsit am facut rost de pozele de la botez. Am pus cateva, inclusiv cu tortul, noi, nasii, cum apuca Andrei crucifixul preotului (ca doar luceste, nu Smile ), si cum dormea rapus dupa botez. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 02 Sept 2010, 3:32 am

cris, ce scump e andrei..si grasunel love doamne ,frumos e..Smile
sa creasca mare si sanatos.
si tu arati f bine si pari fffff fericita.
noapte buna/neata buna..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Joi 02 Sept 2010, 3:55 pm

Buna fetelor

Juli..wow uragan.....sa treaca fara incidente hug

Eu o sa am in jur de 20 de copii .Sigur o sa vad dupa prima sapt ...sa vad daca nu mai renunta pe parcurs sau daca mai vin.

Azi am aflat ca de fapt clasa mea era una mai spatioasa dar mi-a luat-o altcineva...cum am fost ultima care am venit ...ce era sa fac. Plus ca educatoarele sunt f de treaba, ma ajuta , is sociabile si nu ma exclud din grupul lor sau se dau mari ...ca vezi ele au vechime sau eu sunt noua :D

Oricum m-am gandit sa-mi org micul spatiu pe care il am in 4 centre : constructii ( am un amarat de dulap in care tin lego, cuburi etc ) si acolo or sa se joce copii. Un centru de arte unde or sa picteze, modeleze etc . Un centru "biblioteca" cu carti colorate, carti pt colorat , enciclopedii etc..si un colt al papusii.

E bine Juli ca voi aveti un buget. La noi ZERO lei. Pana sa le cer parintilor o sa pun de la mine sa arate clasa cat de cat primitoare si dupa o sa le cer si lor.

CRis inca nu a plecat soacra?
Imi place ca esti hotarata...bv . :P Doar tu esti stapana acolo , nu? Smile
Pup Andrei mic pupi
merg sa vad pozici
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 02 Sept 2010, 4:40 pm

Merci Julie Smile
Dana, nu, si cred ca saptamana asta nu pleaca, ufff. Sper sa se tireze luni, fac rugaciuni Smile)))
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 02 Sept 2010, 4:57 pm

neata buna.


de azi pina marti sint acasa.ma pregatesc de uragan.am fost la cumparat mincare...imediat plec dupa lampa c gaz si lanterne.atita mai amentinta astia de la stiri si pina la urma n-o sa fie nimic...dar de o sa fie o sa fie naspa..acu 12 ani,imi zice K ca nu au avut o saptmaina luminca,magazinele au fost incheise..u sper sa nu fi nimic..

dana-aici scoala priivata.cladirea e a tipei,nu are de platit chirie...+ parintii platsc lunar ,la mine in clasa ,$1600.
asa ca resurse sint suficiente...

cris-iti tin pumnii sa iti plece soacra.
mai vreau sa zic ca t citec, din cind in cind si dincolo,pe dieata...azi te-am citit ca sint libera si..vreau sa zic ,bravo pt felul in car vezi problema tipei cu mincatul fetei.n-am citit ce hibe are, dar am vazut ca mai multe dintre fete o imping doar spre alaptat. bravo,bravo pt ce si cum ai zis.Smile

cris si dana-se poat minca brinza ca feta, blue, gorgonzola??numai brinzeturi si lapte as minca...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 02 Sept 2010, 7:22 pm

juliennej a scris:neata buna.


de azi pina marti sint acasa.ma pregatesc de uragan.am fost la cumparat mincare...imediat plec dupa lampa c gaz si lanterne.atita mai amentinta astia de la stiri si pina la urma n-o sa fie nimic...dar de o sa fie o sa fie naspa..acu 12 ani,imi zice K ca nu au avut o saptmaina luminca,magazinele au fost incheise..u sper sa nu fi nimic..

dana-aici scoala priivata.cladirea e a tipei,nu are de platit chirie...+ parintii platsc lunar ,la mine in clasa ,$1600.
asa ca resurse sint suficiente...

cris-iti tin pumnii sa iti plece soacra.
mai vreau sa zic ca t citec, din cind in cind si dincolo,pe dieata...azi te-am citit ca sint libera si..vreau sa zic ,bravo pt felul in car vezi problema tipei cu mincatul fetei.n-am citit ce hibe are, dar am vazut ca mai multe dintre fete o imping doar spre alaptat. bravo,bravo pt ce si cum ai zis.Smile

cris si dana-se poat minca brinza ca feta, blue, gorgonzola??numai brinzeturi si lapte as minca...

Merci Julie Smile
Am zis chestia asta pt ca desi eu alaptez si sustin alaptatul, mamica respectiva a fost constant agresiv sustinuta sa nu cedeze sa ii dea lapte praf sub nicio forma.
Pana a intrat sa ne zica ca fata are rahitism, e deshidtratata, a inceput sa nu doarm, sa fie agitata etc (desi eu i-am spus sa ii dea nitica apa, i s-a spus ca e prea mica sa i se dea si ca nu-i trebuie. Daca un copil papa LP, ala e facut cu apa, nu? ).
Acuma eu zic asa: pt dezvoltarea lui, copilul trebuie sa pape cum trebuie, nu zic, il lasi o masa nemancat ca dupa aceea sa termine sanul, dar nu zile intregi. Primordial e sa fie bine bebe, si daca nu papa Sad....
Oricum eu sunt sigura ca medicul deja i-a spus sa ii dea lapte praf si facea asta. Ideea era sa o sustinem, nu sa o punem la zid.
Oricum, ii putea da si completare si san, deci nu scrie nicaieri ca nu trebuie sa mai dai deloc.
Julie, eu stiu ca se poate papa de toate la sarcina, deci branza e ok Smile.
E pe net lista cu alimente interzise, in principiu anumite ceaiuri si peste cu continut mare de mercur, dar nu le stiu pe de rost. De medicamente, tutun, alcool, e clar ca stii si tu.
Ideal e sa papi de toate, sa nu te privezi de anumite chestii.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 03 Sept 2010, 9:01 am

neata..eu nu pot dormi si nu e decit 1 noaptea....Sad

o zi faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 03 Sept 2010, 1:05 pm

juliennej a scris:neata..eu nu pot dormi si nu e decit 1 noaptea....Sad

o zi faina.

Incearca sa dormi Julie, se zice ca somnul lui bebe va semanacu cel al mamei din timpul sarcinii. Suna empiric, dar in general s-a verificat pe cunostinte...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 03 Sept 2010, 3:17 pm

neata...Smile

am dormit de la 4sau 4,30 pina la 7,45.. e bine si asa..

cris,ti-a plecat soacra??
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 03 Sept 2010, 4:28 pm

Ei bull...it.....
Ma eneveaza....tare bine era daca pleca, ca vine weekendul si in loc sa stam si noi linistiti.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 03 Sept 2010, 5:11 pm

cris-intreab-o cind pleaca...

uite un blog cu super montessori [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si inca un articol fain:http://montessorihome.com/article_designingenvironment.shtml
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 05 Sept 2010, 2:47 pm

juliennej a scris:cris-intreab-o cind pleaca...

uite un blog cu super montessori [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si inca un articol fain:http://montessorihome.com/article_designingenvironment.shtml


Julie, merci.
Nu-o pot spune asa ceva.
Deja au inceput discutii intre mine si sot din cauza ei.
Ca ea se lauda ca a venit sa ne ajute, daaar, am senzatia ca a venit sa se relaxeze si sa faca ce vrea ea, nasol e ca ma incomodeaza deja f mult. Poate sunt si eu putin exagerata, dar mereu cand vine muncesc mai mult si sunt mai obosita ca de obicei.
Eu cu Andrei avem ritmul nostru si ne simtim mai bine singuri, pana si el e mai agitat si isi da programul peste cap.
Julie, sunt faine jocurile de pe site. De-abia astept sa le pot face cu Andrei, tre sa le adaptez si pe romana Smile.
Tu ce faci, cum te mai simti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 05 Sept 2010, 3:35 pm

salutare cris!

nu o lasa sa intervina intre voi..e cel mai nasol lucru.nu inteleg de ce exista asa oameni si ce folos are ea ca va vede pe voi cum va certati din cauza ei?
Sad

eu de joi tot stau...ieri iar am avut niste intepaturi si nu m-am simtit prea bne,azi dimineata s-a dat omul cu parfum si mi s-a facut rau...in rest ,nimic..a trecut uraganul care a fost mai mult o furtuna cu mult vint si umezeala..
mai am miine liber si apoi gata,incepe treaba serioasa pina in decembrie..
azi vreau sa merg la ikea sa iau farfurii, boluri si pahare pt piticoti..adevarate si nu de plastic.asistentele mele sint sceptice si se tem ca le vor sparge,dar eu stiu ca nu va fi asa.
cris-dumincia faina si nu te enrerva..o sa plece incurind si scapi tu de ea. kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 05 Sept 2010, 3:41 pm

Julie, e o chestie trecatoare, apar discutii, noi in general nu prea ne certam si la noi e mereu faina atmosfera, nu imi plac familiile care au numai tambalau in casa.
Nu stiu cum se descurca cei care stau cu soacrele in casa, e tare greu, uite Dana cred ca e mai buna ca mine, probabil nici nu se agita ca un pepsi, eu imediat ma enervez.
SI eu pana pe la 3 luni am avut diverse chestii ciudate, imi era frica si sa dansez Smile.
O sa fie fain la job, eu as fi lucrat si pana in ultimul moment daca m-ar fi tinut, asa am stat o luna acasa.
Bafta cu copiii, sa ne mai povestesti cum e Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Dum 05 Sept 2010, 7:42 pm

seara buna

Cris inca nu a plceat socrela? Nici nu da semne?
Uff tare greu...mie imi spui. Dar uneori nu ai ce face. Cel mai bine e cand sunt la serv si dav la gradi si venim mai pe seara. A mea nu e bagacioasa dar e asa pretentioasa, mofturoasa...chh. In plus dormitorul ei e in cealalta parte a ap , la intrare iar al nostru e in spatele ap.

Nu are rost sa te certi cu el. Mai rabda si tu un pic si poate pleaca.

Juli gata vin piticotii la scoala? Eu mai am o sapt, lunea viitoare...brrr am emotii.
Duminica placuta si o sapt cat mai placuta fara soacre si fara greturi :P
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 05 Sept 2010, 8:18 pm

avr_dana a scris:seara buna

Cris inca nu a plceat socrela? Nici nu da semne?
Uff tare greu...mie imi spui. Dar uneori nu ai ce face. Cel mai bine e cand sunt la serv si dav la gradi si venim mai pe seara. A mea nu e bagacioasa dar e asa pretentioasa, mofturoasa...chh. In plus dormitorul ei e in cealalta parte a ap , la intrare iar al nostru e in spatele ap.

Nu are rost sa te certi cu el. Mai rabda si tu un pic si poate pleaca.

Juli gata vin piticotii la scoala? Eu mai am o sapt, lunea viitoare...brrr am emotii.
Duminica placuta si o sapt cat mai placuta fara soacre si fara greturi :P

Ufff [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nici a mea nu e extrem de bagacioasa, dar de ex as prefera sa fie mai pretentioasa. Uite, la macare, nu face frate ceva sa mananci, face niste chestii asa, invartite de 2 ori ca sa ai ce baga in matz. SI ma enerveaza, ca ea cica vine sa ne ajute, dar tot eu tre sa gatesc daca vreau sa mananc.
Ma enerveaza ca mie imi palce sa am bucatica mea de intimitate. De ex a iesit cu sotu si Andrei la plimbare, au stat o gramada, si cand au venit, mi-era dor sa il pup pe Andrei si sa vb cu el. Si il intrebam, cum a fost, ce a vazut afara, nah, bla blauri ca sa ii spun ceva. Si ea statea in sufletul meu si imi raspundea in locul lui. Imi venea sa ii dau 2, lasa-ma fumeie, ca sunt intrebari retorice, pur si simplu vreau un moment cu baiatul meu fara cineva care ba ii trage o sosetuta, ba sa mi-l ia din brate, in fine.
Ii tot zic sa nu mi-l infofoleasca, mereu il gasesc cu patura pe el, si sunt vreo 25 de grade in casa, ufff.
Ma enerveaza ca stii cand vine da nu stii cand pleaca. Pana si sotul se satura, si acuma stam ca prostii si asteptam sa zica ea, eu plec daca nu mai aveti nevoie de mine. Si e o saptamana deja, gata!!!!
Ma enerveaza ca se trezeste la 6 dimineata si se freaca pe usi, tranteste vase, isi face cafea, si se batzaie pe usa la fumat (ca n-are voie in casa). Ca vine si il ia pe Andrei, si miroase ingrozitor a fum de tigara. Ca nu se spala pe maini, si sotul meu e fumator, dar nici nu se apropie de el pana nu se spala cu sapun, si pe dinti cu pasta.
Ca atunci cand vrea sa bata apropouri, vorbeste cu el: da tu ai papat destul? cata supica ai papat (ca sa imi dea ea sfaturi despre diversificare), vai da ce unghiute mari ai (eu i le tai cand doarme el bine, ca sa nu-l stresez inutil si sa nu-l ranesc inutil)etc
Ca desi a venit cica sa ne ajute, odata am rugat-o si eu sa spele vasele ca a intrebat ce sa mai faca, si mi le-a lasat cu varf in chiuveta, ca rupta de somn, am stat dupa ce s-au culcat toti, sa le spal(ca altfel n-aveam loc a doua zi dimineata sa ii pregatesc lui papica), sa intind toate rufele din masina, ale lui care sunt mici si imi iau un secol, si ea a mai dat si stingerea acolo unde doarme, respectiv in camera de trecere.
Ca si eu sunt pretentioasa, dar la mine daca vine maica-mea este o mancare buna in casa care ne place la toti, face curat si Andrei o tolereaza f bine si sta cu ea. Si chiar nu sunt subiectiva, ca initial pornisem cu ideea ca maica-mea sigur n-o sa se descurce, dar e topit dupa Andrei si el sta frumos cu ea.
Ma rog, astea sunt cateva ex. Stiu ca si eu le da prea multa importanta, insa ma enerveaza ca ea cica vine sa ne ajute, probabil ajunge acasa "spetita", dar concluzia mea e urmatoarea: eu acuma imediat o comentez, ii zic, vedeti ca ati lasat geamul deschis si au intrat tantari, acuma mi-l pisca pe asta mic, nu-l stergeti cu hartie igienica la gura [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , saaaaau, ca acuma (ca m-am oprit ca sa il spal si schimb pe asta mic ca facuse caca), si nu ma lasa frate sa ii termin de pus pantalonasii ca mi-l smulge din brate, si i-am zis sa ma lase sa termin ce am inceput, ca asa face mereu in puii mei (vai fetelor, m-am enervat acuma cu ea si ma doare si mai tare stomacul, macar mi-am dat seama de la ce ma luasem). Asa imi face de cand era mic, ca imi plangea in brate si mi l-a smuls contrar protestelor mele. Atunci, cand era Andrei mic, am mai lasat de la mine, da acuma sunt mai scorpie din cate vad.
Asaaaa, ca ma pierdui pe drum in detalii. Deci, am ajuns la concluzia ca atunci cand ma purtam super frumos cu ea, se purta ea naspa cu mine, si imi arunca vorbe si mai strica cate o faza, acuma de cand o taxez eu, nimic nu mai spune frate. Deci, mai bine asa, decat sa mi-o iau eu.
Acu la sf de mesaj, vad ca imi trece si durerea de stomac, ce inseamna sa te mai descarci. Alui meu daca ii zic, imi zice ca nu sunt in stare sa mai trec cu vederea si sa fiu mai placuta, si pe de o parte asa e, daaaar [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 05 Sept 2010, 8:22 pm

seara buna

eu m-am intors de la ikea cu cumparaturi pt clasa,multe...sper sa nu-mi aud vreo doua de la boasa pt cit am cheltuit:D..

dana-ce zice david de gradi? e bucuros?asteapta? tu mai ai de lucru la clasa?
cris-o sa plece socreala si cine stie cind mai vine..asa ca inca un pic.
ai mai facut cu andrei din jocurile alea?daca ai un borcan mare, dar maaaaaaaare de tot, din plastic, pune in el o minge fie de ping pong ,fie un pic mai maricia si las-al pe andrei sa o ia si sa o puna in borcan.o sa-i placa..asta dupa ce sta in fundulet calumea.

cred ca numai noi am mai ramas din "trupa"..
seara faina,fetelor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 05 Sept 2010, 8:30 pm

juliennej a scris:seara buna

eu m-am intors de la ikea cu cumparaturi pt clasa,multe...sper sa nu-mi aud vreo doua de la boasa pt cit am cheltuit:D..

dana-ce zice david de gradi? e bucuros?asteapta? tu mai ai de lucru la clasa?
cris-o sa plece socreala si cine stie cind mai vine..asa ca inca un pic.
ai mai facut cu andrei din jocurile alea?daca ai un borcan mare, dar maaaaaaaare de tot, din plastic, pune in el o minge fie de ping pong ,fie un pic mai maricia si las-al pe andrei sa o ia si sa o puna in borcan.o sa-i placa..asta dupa ce sta in fundulet calumea.

cred ca numai noi am mai ramas din "trupa"..
seara faina,fetelor.

Crezi tu ca cine stie cand mai vine. Cand pleaca si ajunge acasa, ne zice, sa ma mai chemati cand mai aveti nevoie de ajutor [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
Daca ne si mutam, am pus-o, de-abia asteapta sa vina iar.
I-a luat sotul mingi colorate lui ANdrei si s-a jucat cu el de a ras in hohote.
Apropo de jocuri, e fan castronele si farfurii si ii punem jucarele in ele si le scoate, le punem la loc. Ii place.
M-am uitat weekendul asta dupa magazinul ala cu chestii din lemn pt copii, dar a disparut. Cam nasol.
Iar pe baricade aici....nu prea mai suntem multe. Ana nu stiu ce e cu ea, n-a mai scris nici partea cealalta.
Deiuta trebuia sa se intoarca de la tara pana acum cred.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 05 Sept 2010, 8:30 pm

cris-chiar sint nasoale stuatiile.nu mi se pare ca esti "nedreapta" sau "rea" cu ea..daca vrei sa te ajute cu ceva,mai ales daca ea te intreaba ,spune-i clar ce vrei.daca nu face,spune-i iarasi.si cu andrei si cu mincatul,spune-i iarasi,clar, ca stii mai bine ca ea si sa nu iti mai spuna cum sa l hranesti,ca oricum nu vei face cum zice ea.

eu am invatat aici, sa spun ce gindesc...si o fac.citeodata supar oamenii, dar asta e..
si inca ceva,eu as intreba-o ,fara suparare ,cit mai are de gind sa stea..pt ca aveti si voi planurile voastre.
curaj si nu te mai supara pt ea. spune-i clar ce vrei de la ea si gata.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 05 Sept 2010, 8:35 pm

pai de asta,spune-i clar..ca daca re in plan sa vina des si sa stea la nesfirsit, atunci mai bine va "clarificati" situatia de acuma..

si la noi a venit a stat peste noapte mama lui ken cu frate-su mai mic....si si la noi e mic spatiul.eu le-am spus ce au de facut de la inceput.daca maninca,pot sa spele si farfuriile,sau sa-si puna chestiile de pat la loc.

cu ai mei,la fel..eu ii spun clar la mama sa nu-si bata gura de pomana ca oricum nu voi face cum zice ea si vorbeste in vint.se supara ,dar ii trece..tata nu se prea baga..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 05 Sept 2010, 9:02 pm

juliennej a scris:cris-chiar sint nasoale stuatiile.nu mi se pare ca esti "nedreapta" sau "rea" cu ea..daca vrei sa te ajute cu ceva,mai ales daca ea te intreaba ,spune-i clar ce vrei.daca nu face,spune-i iarasi.si cu andrei si cu mincatul,spune-i iarasi,clar, ca stii mai bine ca ea si sa nu iti mai spuna cum sa l hranesti,ca oricum nu vei face cum zice ea.

eu am invatat aici, sa spun ce gindesc...si o fac.citeodata supar oamenii, dar asta e..
si inca ceva,eu as intreba-o ,fara suparare ,cit mai are de gind sa stea..pt ca aveti si voi planurile voastre.
curaj si nu te mai supara pt ea. spune-i clar ce vrei de la ea si gata.Smile

Si eu sunt adepta clarificarii in genul asta de situatii.
Doar ca intr-un fel mi-e teama sa ajung la un conflict direct cu ea pentru ca e mama sotului meu. Pentru ca orice ar fi, nu pot modifica chestia asta si nici nu vreau sa il ranesc pe el-f mult, ca deja na, nu ii convine ca el e la mijloc si nu se simte confortabil. Asa situatia aparent e pasnica. Cu maica-mea imi permit sa ma contrazic pt ca stiu ca relatia e alta si ca tine la mine si ca ne impacam. Ea....ma tolereaza ca-s nevasta lu fi`su.
Si ca sa o lamuresc, e f greu. Nu pot sa ii spun: nu mai gati, ca gatesti naspa, curatenie ...spoiesti pe deasupra, na, sunt niste situatii grele, nu vreau sa ma bag in asa ceva. Adica...cu cateva zile inainte de nunta i-am facut eu curat in apartament, de rusine, ca venea lumea si vedea muste moarte pe jos la baie si jegul ala de luni de zile si imi crapa obrazul...nah.
Cred ca asa putem sa ne prefacem in continuare ca ne iubim, daca incepem, cred ca iese jale.
Dar macar acuma m-am convins ca nu o voi chema sa ma ajute cu Andrei cand ma intorc de la servici ca probabil ne-am lua de par intr-o saptamana,


PS: latest update, pleaca maine la 15!!!!
Initial ma gandeam ca poate trebuia sa o mai tin putin, poate se mai uita la Andrei cat mai coc eu maine o vanata, dar m-am linistit cand noi ne-am dus cu masina sa il adormim pe asta mic, si ea a stat ca printesa, s-a uitat la TV si a rontzait si a fumat. Tot eu mi-am curatat bucataria si mi-am pus ordine prin casa acuma inainte de somn.
Mititica, o fi fost extenuata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (bai ce rea-s, da dupa ce ca e stresanta, nici nu face nimicc [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Lun 06 Sept 2010, 3:05 am

cris-inseamna ca la voi"dragostea" e mai veche:)...
mai daca vede ca ai treaba de facut, ar putea sa te ajute,dar e clar ca nu prea binevoieste.oricum bine ca pleaca si o sa aveti voi iar linistea voastra.Smile

am vazut un film superb:"adam" se numeste si e despre un tip cu asperger syndrome..f fain...cine are vreme de filme,vi-l recomand.
eu mai am o zi de lenevit...
o saptamina faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 06 Sept 2010, 3:38 pm

juliennej a scris:cris-inseamna ca la voi"dragostea" e mai veche:)...
mai daca vede ca ai treaba de facut, ar putea sa te ajute,dar e clar ca nu prea binevoieste.oricum bine ca pleaca si o sa aveti voi iar linistea voastra.Smile

am vazut un film superb:"adam" se numeste si e despre un tip cu asperger syndrome..f fain...cine are vreme de filme,vi-l recomand.
eu mai am o zi de lenevit...
o saptamina faina.

Leneveala placuta Smile.
Eu acum sunt soacra-less :D [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si ma simt tare bine. Am lasat-o dimineata cu A si mi-am terminat treburile, mi-am facut dus. M-a intrebat daca nu mai am nevoie sa mai stea c [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] nd a vazut ca roboteam ca o albinutza, i-am zis, nu, sa stea linistita, sa mearga sa se odihneasca Smile.
A zis ca daca avem nevoie de ajutor, de munca la noul ap cand ne mutam, sa vina sa ne ajute....i-am zis, da, daaaaa Smile.
Mi-e ca acuma va insista sa vina mai des ca a vazut ca Andrei n-o recunoaste si si-a dat seama ca o vede rar. SI noi o sa ii zicem: stay there, stay there [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB