Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

+20
lushca
diada
vlavi
AlinaJ.Bijoux
ralucahanc
Noemi
julix_2007
alessia
snoopy
crixuta
ramomic
andreea_2008
dana_mi16
livia1981
avr_dana
Roxy
ana_bela
juliennej
deiutza23
arime
24 participanți

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mier 14 Apr 2010, 12:31 pm

Smile Si eu.
Atunci am ajuns eu la aproape 70 de kg, de stres. Era vara cand s-a imbolnavit, a stat saptamani intregi prin spitale, nu am plecat nicaieri in concediu, in fiecare zi la spital, mancare, ingrijire post operatorie, ajungeam acasa si baxam sa ma linistesc Sad.
Da important e ca e totul bine acum.....
Mai trecem uneori si prin chestii din astea naspa tare.
Fug sa pap ca de-abia a adormit soricelul meu cel ganguricios Smile.


Ultima editare efectuata de catre crixuta in Mier 14 Apr 2010, 12:39 pm, editata de 1 ori
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 14 Apr 2010, 12:33 pm

kiss soriceulului
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mier 14 Apr 2010, 12:53 pm

Multumesc fetelor. Ce bine ca sunteti aici sa ma incurajati. kiss
Mi-e asa de teama. Prea multe persoane dragi am pierdut in ultima perioada.
Mie mi-e tare greu ca suntem si departe. Plus ca Iannis e mic si depinde de mine 100%.
Sper ca se vor hotari sa se mute la Lugoj. Asa o sa fie mai usor si pentru mine si pentru ei. Azi vorbeste mama cu tata si sper sa-l convinga.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mier 14 Apr 2010, 2:04 pm

Am mai pus poze Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de lushca Mier 14 Apr 2010, 3:52 pm

ana vreau sa te incurajez f mult.gindestete la Dumnezeu, si va avea grija de fam . ta poate se rasgindeste si tatal tau si va fii bine.multa sanatate va doresc.Iar cu boala mamei stai linistita am un var care de 1 an i se spune ca are cancer dar dupa asta sau razgindit si iau spus ca nu iese la analize nici o boala si ca nu stiu ce are asa ca luativa inima in dinti si sa treceti cu bine peste operatie
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mier 14 Apr 2010, 5:57 pm

lushca a scris:ana vreau sa te incurajez f mult.gindestete la Dumnezeu, si va avea grija de fam . ta poate se rasgindeste si tatal tau si va fii bine.multa sanatate va doresc.Iar cu boala mamei stai linistita am un var care de 1 an i se spune ca are cancer dar dupa asta sau razgindit si iau spus ca nu iese la analize nici o boala si ca nu stiu ce are asa ca luativa inima in dinti si sa treceti cu bine peste operatie
Mii de multumiri pentru incurajari. Asa e, Dumnezeu e mare si bun si va avea grija si de noi. hug hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de alessia Mier 14 Apr 2010, 7:24 pm

Buna!

ANA,imi pare rau ca mama ta e bolnavioara,insa nu dispera,trebuie sa crezi ca totul va fi bine. Mama mea a avut cancer uterin si desi initial i-a zis ca boala e avansata si ca e inoperabila,totusi s-a dovedit a fi operabila ,iar acum sunt 7 ani de a operatie si e complet vindecata.Sanatate multa si sa va ajute Dumnezeu sa rezolvati cat mai rebede si cu final fericit si problema asta.

CRIS,l-am vazut si pe ANDREIUTZ,deja a crescut muuuuult,se vede o mare diferenta.E un scump si un dulce si se vede ca tati e topit dupa el.

ANDRICA pupi . Frumos raport pe ieri.

RAMO si ROXY inca nu si-au facut aparitia dupa Paste;sper sa nu ne paraseasca,ci doar sa fie momentan ocupate.

Va doresc o seara linistita si revin la noapte cu raportul coarda
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de avr_dana Mier 14 Apr 2010, 8:28 pm

seara buna fetele

Juli f frumos ca va planificati o vacanta in Romania. Te cred ca esti super entuziasmata ;)
Tu cu ce grupa de varsta lucrezi?
Alessia si Andrica felicitari pt ambitie si pt rapoarte Smile
CRis cum e acasa? Nu ti-e dor de servici? Cum ti se pare meseria de mamica? Andrei e un scump .......doamne , ce mai trece timpul. Mai ieri era Ana insarcinata, apoi tu..bebeii cresc........brrrr ma apuca melancolia pupi
E super ca poi sa te abtii de la dulciuri si ca papi echilibrat.
Ana sanatate multa mamei tale. wink Lui Iannis de ce ii dai Singulair? David il ia de ceva vreme .

Eu sunt inainte de CM si sunt tare haotica cu papa Sad +umflata si balonata .
O sa incerc si eu sa beau apa caldutza de dim ( de la 6.30-9) si abia la 9 sa iau md ...si poate ma reglez si eu. LA mine e tare greu incepand cu ora 5 cand is acasa......Smile)) parca imi e pofta de toate si bag dulce sarat, mancare, suc, ceai, apa.,......de toate odata si tare balonata ma simt Sad
..astept sa ma reglez si cred ca incep si eu un Sb

VA pup si ne mai auzim Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mier 14 Apr 2010, 9:49 pm

Alessia, Dana pupi
Cris, vazut Andreiutul. E total. Pfai si ce mare eeeee!!!! kiss
Dana, Iannis ia Singulair pentru ca a tot facut bronsiolite, iar ultima ne-a speriat rau de tot.
Maine plecam la Hunedoara si nu stiu cand o sa mai pot intra.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Joi 15 Apr 2010, 2:54 am

seara buna

ana-muuulta sanatate mamei tale.sa dea cel de sus sa fie bine!

dana-copiii au intre 2,5 si 3,5 ani.inainte lucrasem cu 3-6.sint grupe mixte,asa se impart in progamul asta-toddlers-18 luni pina la 3 ani si apoi 3-6,6-9 ani ,9-12 ani si 12-14...

cris--vazut s eu pe andrei.e tare scump.cred ca sinteti topiti dupa el.
alessia-bravo ca te tii de dieta.cu sportul cum stai?

eu tocmai m-am intors de la gym,o jumate ora pe elptica si o jumate de ora alergat alternat cu mers alert si urcat.

o zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 15 Apr 2010, 9:11 am

ana inca o data bafta multa si sanatate mamei tale :pupic:hug
alessia bv ca te tii si tu de SB
cris vazut pozele, andrei e un scump kiss

Md: 2felii jambonel pui, 2felii fitness, 4rosii cherry, 4felii castravete, 1cafea cu lapte
P: omleta din 2oua, 1felie jambonel pui, 1felie cas, 1strop ulei, 4rosii cherry
G: 30g seminte fara sare
C: branza, muchi, rosie, castravete
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 15 Apr 2010, 9:52 am

buna dim fetelor,ieri am fost la tara la aer curat,ca atunci cand sunt acasa nu-mi vine sa ies cu copiii dupa mine,mai ales ca am de facut mancare,mai si invat si dc ies cu ei asa trece timpul si parca nu mai am timp de nimic.noroc ca-i mai scoate tata afara.
ANA imi pare rau pt mama ta,sa dea Dumnezeu sa fie bine,nu uita ca nu sunteti singuri,aveti pe Cineva care va iubeste si nu va lasa la greu pupi .

eu cu "dieta" deocamdata bine,alaltaieri 850 cal si 97% mancare sanatoasa si ieri 950 cal si 75% mancare sanatoasa.sunt si in a 3-a zi de M,asa ca mi-e pofta de multe,dar cum zicea si LUSHCA incerc sa mananc sanatos dar dc mi-e pofta de prostii mananc cateva guri si gata si asa imi doresc sa fie stilul meu de viata pe viitor,sa mananc orice dar mancarea ce ingrasa doar cateva guri si sa nu mai mananc seara cu 2-3 ore inainte de culcare.dc merg la tara si ajung acasa la 20 mananc atunci ca oricum nu ma culc pana la 23-24.
sper sa pot face asa si atunci sigur voi si slabi si ma voi si mentine.
azi sunt acasa,imediat ma apuc de invatat,mai intru mai tarziu,paaaaaa kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 15 Apr 2010, 10:01 am

deiutza, nu te supara pe mine ca-ti tot repet dar ce-i cu atat de putine calorii?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 15 Apr 2010, 10:10 am

am si eu zile si zile,dar in zilele in care pot manca putin ma bucur,sincer,pt ca eu slabesc cand mananc putin si nici nu mi se incetineste metabolismul,pt ca dc azi mananc de ex 1400 cal si maine 900 nu are cum sa se incetineasca.
iau fiecare zi asa cum vine,sper sa reusesc chiar si asa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 15 Apr 2010, 10:12 am

dc mananci azi 900 si maine 1400 sa zicem ca slabesti dar la tine de obicei mananci o perioada ff putine si dup-aia sari la 2000 sau mai stiu eu cat. in fine, tu stii cum iti e mai bine pupi
eu incerc sa nu scad prea mult cant de mancare desi in unele zile chiar nu-mi e foame pt ca am vazut pe pielea mea ca nu merge ok asa, cel putin la mine. dc fac asta slabesc dar pun imediat la loc tot
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 15 Apr 2010, 11:55 am

eu pun tot la loc indiferent ca slabesc repede sau incet,dc nu am grija la ce mananc clar pun tot la loc,asa ca nu mai bine slabesc mai repede?
dc ma arunc dupa pe mancare nu am cum sa nu ma ingras,asa ca mai bine e sa slabesc mai repede decat mai incet si apoi sa ma invat minte,intr-un final si sa am grija ce mananc si cat mananc si atunci sigur ma mentin.

apropo ANDRICA,tu mai mananci crenvusti,poti sa-mi spui cate sute de grame au 2 crenvusti si 1/2,ca nu am cantar de bucatarie si nu stiu cum sa calc cal.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 15 Apr 2010, 2:25 pm

cei mai mici au cam 30g/buc, cei normali 50g/buc
da' poti sa vezi si fara sa ai cantar de bucatarie. cand ii cumperi pe eticheta scrie gramajul exact si imparti la nr de buc cumparate ca au cam aceeasi greutate
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de alessia Joi 15 Apr 2010, 7:29 pm

Buna fetelor hug .Aseara n-am mai intrat la raport,ca eram obosita si-am mai avut cate ceva de facut.Dar il dau acum;
-MD 2 clatite SB;o cafea s free;
-P:salata cu piept de pui la gratar;2 cani ceai verde;
-C:salata de spanac cu rosii,castravete ,o felie feta,ulei de masline,pastrama de curcan;o cafea decaff s free;
-G: 10 migdale,o mini dark chockolate s free,o guma,500 ml iced tea s free.

Meniul de ieri seamana f bine cu cel de alaltaieri si cu cel pe care-l voi da in seara asta wink .Dar imi place tare mult ce mananc ,e si destul de sanatos si ma simt chiar satula.Oricum mai variez seara dressingul in salata(fie ulei de masline si balsamic vinegar sau lamaie sau red wine vinegar si gustul e diferit;iar la servici frunzele de salata sunt mereu diferite,deci nu e borring deloc).

CRIS ,ce face azi bebe Andreiutz?

DEEA,tie ce-ti mai fac copilasii? Ce nazdravanii mai fac?

ANDREEA,de acu o sa ma tin de dieta mult si bine,ca mai am 4 luni pana la nunta si chiar vreau sa nu ma fac de rusine.Vreau sa am poze frumoase de la nunta,sa fie mandra fetitza/-ele mandra/-e de mine cand se uita la poze.

JULIENNE,ma tin de sport,chiar daca nu mai zic cand dau raportul. Am fost la sala duminica si luni si am facut cate o ora si jumatate de cardio,apoi marti,miercuri si azi joi am facut acasa dupa dvd ,exercitii cu mini-gantere pt abdomen,brate ,spate si piept.Si mai fac si maine. Si ma simt super... N-am facut febra musculara ,pt ca deja am o luna de zile de cand fac sport acasa de 4-5 ori pe sapt,cate 30 min.Acum am inceput mai intens si intentionez sa fac de 6 ori pe sapt.

Am fugit la servici,pupici.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 15 Apr 2010, 8:31 pm

wow alessia, chiar te tii de sport ;) dar cred si eu cu asa o motivatie. abia astept sa vedem si noi pozuci

Md: 2felii jambonel pui, 2felii fitness, 4rosii cherry, 4felii castravete, 1cafea cu lapte
G: ciocolata calda diet
P: ciuperci cu piept de pui, salata verde; 30g seminte fara sare
G: budinca diet
C: ciuperci cu piept de pui, salata verde, 4patratele cioco diet; 30g seminte fara sare
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Vin 16 Apr 2010, 1:36 am

ana_bela a scris:
Ramo, mama are ceva probleme. Inca nu stiu ce e, cred ca la colon, la intestin, in zona aia. Dr. de la Hunedoara banuieste ca e vorba de o tumora. Urmeaza sa o opereze vineri. Daca am vrea si o a doua parere, ai putea sa ne ajuti cu un dr. bun si fara fitze? Adica, unul abordabil, care sa iti explice cum stau lucrurile. Oricum, o sa mai revin, pentru ca acum nu stiu prea multe.

ANA, vrei sa o aduci pe mama la Cluj?
Eu m-am gandit la un medic in caz ca te hotarasti, dar nu il cunosc personal. Maine lucreaza sotul si ii amintesc sa puna niste intrebari medicului din echipaj. O sa-l rog sa intrebe si cum se ajunge la dansul (Puia se numeste - Chirurgie III).
A operat-o pe bunica sotului si mi s-a parut foarte de treaba si stiu ca e f.bun in ceea ce face.
Sper sa vezi mesajul ... altfel nu stiu cum sa dau de tine.
Multa sanatate pt.mama ta hug .
Pup toate fetele kiss .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de alessia Vin 16 Apr 2010, 8:11 am

RAMO,ce bine ca ai aparut!!!!!!!!!! hug Ce-ti mai face printzesa cea frumoasa? pupi -pt ea,dar si pt tine.

ANDREEA,ai papat frumos iarasi;bravo!

DANA,cum e cu DAVID la gradinita,mai plange acum?Daca o sa te apuci de SB1,sigur o sa ai rezultate.Eu deja ma simt mai slabutza,dupa 4 zile de dieta.

JULIENNE,de ce nu mai dai raportul asa cum faceai inainte? Rolling Eyes

Eu am mancat azi asa:

-MD:2 clatite SB;o cafea s free
-P:salata si piept de pui la gratar
-C:seafood salad stropita cu lamaie;o felie de light swiss cheese;o cafea decaff s free
-G:10 mgdale,o mini dark chocolate,o guma s free,500 ml iced tea s free.

Noapte buna,pe maine!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de cris_27 Vin 16 Apr 2010, 9:15 am

Buna fetele,am si eu o intrebare pentru voi daca nu deranjez pe nimeni:mersul la sala fara a tine un regim alimentar pt slabit poate da rezultate sau e cam inutil?Si care ar fi cele mai indicate exercitii pt slabit?Mi am facut curaj sa merg in sfarsit la sala ,am mers alaltaieri prima data si vreau sa spun ca am o febra musculara ca nu stiu cum voi face fata azi.Am uitat sa va spun ca am 1.69 inaltime si 64kg si evident as vrea sa scap de vreo 8,9 kg dar nu stiu daca voi reusi.Va pup si astept sfaturi (sper ca am postat unde trebuie) kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 16 Apr 2010, 9:42 am

buna dim fetelor si spor la dieta si azi si in we care se apropie.
eu ieri am mancat 1530 cal,asta pt ca am facut clatite si nu m-am putut abtine,oricum am mancat doar 4 pe toata ziua,altadata ajungeam si la 10 Embarassed Embarassed Embarassed ,asa ca tot e bine.
CRIS 27 eu nu am fost in viata mea la sala asa ca nu stiu ce sa spun,stiu doar ca eu cand am facut acasa tae bo cardio dupa dvd,am facut zilnic 50 de min si nu am tinut nici un regim si nu am slabit nici macar 100 de g.dar am si mancat exact cat am vrut,asa ca,ma gandesc ca dc tu mananci in limita bunului simt,fara exagerari si faci si sala ar trebui sa se vada ceva.o sa te sfatuiasca mai bine fetele care fac sala hug .

azi ma pun copiii sa le fac pizza,nu stiu cum o sa rezist,apoi ma apuc iar de invatat,asa ca doar mai tarziu mai intru sau maine.
va poop pe toate,paaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 16 Apr 2010, 9:43 am

neata fetelor wink

cris_27 cred ca depinde ff mult de ce fel de stil de a manca ai. dc mananci deja sanatos si fara grasimi/dulciuri at e f posibil ca mersul la sala sa fie ce-ti trebuie tie. dc in schimb nu e asa at cred ca ar fi f util macar sa ai grija la ce mananci. nu zic sa te apuci de o dieta f stricta dar macar sa limitezi cantitatea de alimente nu tocmai bune pt dieta. exercitii pt slabit nu stiu pt ca eu n-am fost pana acum la sala dar eu stiam ca pt slabit sunt eficiente ex cardio gen aerobic, alergare etc. in timp ce ex la aparate sunt pt tonifiere
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 16 Apr 2010, 9:46 am

ANDRICA deja ai slabit 2,5 kg love love ?
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB