Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Fotografia, intre hobby si arta

+69
Dorulet
raluk0182
LRodica
diada
diaviviane
Alexutza99
IOSIF ELENA
symos
dorinamisov
cillywilly
anamaria79"
pufoi
culea mirela
Uca
piciul
emmancita
rivka
veronica.l
denis21
arime
godeta
angells
Floren
roxx
dorina64
d_oana
annamaria26985
Dodo-pui
Ioana Stanciu
SilviaDumitrescu
diana-s
carmenco
nicopop
Anusca
anidaz
dienutzababy
aurishta
betymi72
kitty_1973
firicel
mykya
cris69
LadyA
Crissy86
Avi
mitb67
vlad_mom
AKD
oana_007
kristadesign
Dionisia
firimitura
artistplastic64
ioana soare
Pui_dEuropolis
mnarcisa
olympia
teisoara
Fraise
MagdaMarin
Fran78cesca
Lucia.BlueFlower
mickyta
letho
AlinaJ.Bijoux
mariaisfs
kisslandia
Admina
geany
73 participanți

Pagina 5 din 14 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Urmatorul

In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Mai 2011, 1:28 pm

Alina, imi place mult pasaroiul. Si primele doua sunt frumos incadrate, cu elementele de interes pe diagonala.
Un sfat pentru cine pozeaza persoane, sau chiar animale. Evitati sa incadrati in centrul imaginii elementul pozat (la pasaroi e placut, ca sunt imitatiile de frunze de nufar, asimetrice). De obicei lasati mai mult spatiu in partea in care se uita persoana, animalul, pentru a da dimensiune pozei, a nu-i taia orizontul. Normal, la multe instantanee e imposibil, dar asa e de preferat.
De asemenea, cand incadrati un obiect, o statuie, un copac, un om fie pozati intreagul, fie pozati un element, un detaliu. Deci daca tai fruntea unui om, cand faci un portret, nu e ok. Si ar trebui scoase din cadru elementele care nu au legatura; un cos de gunoi, un biciclist, un rucsac. Incadrezi fara cosul de gunoi, astepti sa plece biciclistul, muti rucsacul; dau viceversa...rade
Cand pozati ceva pe drum, e de preferat sa iesiti din masina, sau macar sa lasati geamul. Si surpindeti o actiune, ceva interesant. Flori in pamant sunt doar ceva ce vedem zilnic, daca folosim zoom-ul si surprindem o albina pe centrul unei flori e altceva. La locatii, daca puteti surpinde un peisaj natural, fara oameni e mult mai impresionant decat cu turisti la gratar (straini, nu familie)... Sau copil in iarba e frumos, e natural, dar copil in iarba jucandu-se cu sticla de suc sau pe langa vreun ambalaj aruncat pe jos, e banal. Sunt mai mult pareri personale, unele, altele sunt reguli in fotografia artistica.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Crissy86 Dum 15 Mai 2011, 4:02 pm

Câteva fotografii din colecţia cu insecte:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de letho Dum 15 Mai 2011, 5:18 pm

Da, sunt frumosi caii! Arunc si eu o privire prin poze vechi:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Soimuletul a fost ranit la o aripa si l-am ingrijit vreo 3 luni. Ne este dor de el.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 15 Mai 2011, 9:24 pm

Admina a scris:Alina, imi place mult pasaroiul. Si primele doua sunt frumos incadrate, cu elementele de interes pe diagonala.
Un sfat pentru cine pozeaza persoane, sau chiar animale. Evitati sa incadrati in centrul imaginii elementul pozat (la pasaroi e placut, ca sunt imitatiile de frunze de nufar, asimetrice).

Ma bucur ca va plac pozele!!! Nu sunt cine stie ce dar, mie mi0au placut cum au iesit. Oricum nu sunt profesionista in facut poze, nici eu nici mama, care facem de obicei poze!!!
Apropo de frunzele de nufar, chiar nu sunt imitatii ci frunze adevarate si noi chiar ne miram cum de il sustine acea frunza pe acel pasaroi!!! Smile A....multumim de sfaturi Admina!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Mai 2011, 9:32 pm

Crissy, imi plac macro-urile cu insecte. Si mi-a placut mult turla bisericii, pe fundalul cerului interesant.
Alina, eu credeam ca primele poze au frunze adevarate, cele de sub pasaroi pareau prea mari si prea simetrice... rade
Letho, mie imi plac pozele tale, tot timpul. Si cele cu bijuterii (cele de la concurs love ) si acestea cu animale. Le editezi in PS?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de letho Dum 15 Mai 2011, 9:48 pm

Multumesc, Admina. Editare minima si doar daca este necesar: luminozitate, contrast, din astea si fotografiez intotdeauna in raw, jpeg-ul il folosesc numai pentru preview.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 15 Mai 2011, 10:02 pm

Sa va mai arat cateva poze tot de vara trecuta!!! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Mai 2011, 10:09 pm

Ai DSLR? Ce obiectiv folosesti? Eu folosesc unul general, slabut si se vede. Editarea nu prea are ce sa modifice, daca e obiectivul incapabil... Sad
Spre exemplu, poze facute jpeg cu P&S, la dimensiunea 4000x3000 pixeli... de o calitate foarte buna, doar micsorate.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de anidaz Dum 15 Mai 2011, 10:15 pm

Si eu am cateva fotografii care-mi plac si cred eu ca au iesit bine:
Nepotelul meu surprins prin rasucirea aparatului,da senzatia de miscare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Seara Craciunului
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Asta iarna in decembrie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Seara inainte de furtuna
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Felinarele din parc
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Una dintre prietenele mele,obosita dupa zbor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



La cules de polen

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Incarcata si-a luat zborul spre alta floare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Intr-o dimineata de aprilie anul acesta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anidaz
anidaz
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : Lipova
Data de inscriere : 07/05/2010

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de letho Dum 15 Mai 2011, 11:25 pm

Alina, imi plac primele 2 poze, mult de tot. Anidaz, da, sunt frumoase Smile.
Admina, nici eu nu am obiectivele pe care mi le-as dori ci pe alea comune, adica un fix de 50 ieftin si bun, un 18-55, un 70-300 si mai des folosit un 18-200. Imi plac mult si ultimele poze pe care le-ai pus... Na!... ca mi-a venit cheful de pozat Smile Ah.... si sa nu uit sa-mi mentin ideea, ca poti face fotografii bune si cu un aparat mai slabut, de exemplu prima noastra camera compacta, un ixus 55 se descurca de nu-mi vine sa cred...
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Crissy86 Lun 16 Mai 2011, 10:41 pm

Mulțumesc Admina.
Frunzele alea de nufăr, din câte îmi amintesc, pot ajunge la un diametru de 1,5 m și pot susține cam 5 kg.
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Anusca Lun 16 Mai 2011, 11:21 pm

Frumoase poze ..eu am reusit sa fac si o "meserie" din "pozatul"ca hobby...si cand ma gandesc ca am inceput dintr-o joaca....o sa incerc sa pun si aici cateva "OPERE" wink si sper sa va placa..
[img]<script src='http://img811.imageshack.us/shareable/?i=35759315007fd0648204o.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img]
[img]<script src='http://img807.imageshack.us/shareable/?i=364005820765fbf142abo.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img]
[img]<script src='http://img51.imageshack.us/shareable/?i=335536801590a6620d7cz.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img]
[img]<script src='http://img7.imageshack.us/shareable/?i=3575123363bce5c35178o.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img]
[img]<script src='http://img34.imageshack.us/shareable/?i=36802388513180b0a672o.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img]
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 17 Mai 2011, 12:21 am

F. frumoase. Sunt facute de tine? scratch
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Anusca Mar 17 Mai 2011, 12:28 am

Multumesc, da Alina sunt facute de mine Smile ..imi place sa arat partea frumoasa a unui nimic ...
am sa postezi aici si idei pentru cele ce muncesc margelute si tot felul de lucruri marunte.... straduiti-va sa folositi lumina naturala, dar nu soare puternic, folositi un "background" adica asezati obiectul pe ceva alb sau negru eu de obicei folosesc un carton alb,negru,rosu depinde ce culoare e obiectul pentru un mai mare contrast, focalizati cat va permite aparatul si incadrati cat mai artistic, daca nu reusiti cu aparatul o puteti face in Photoshop sau in alte programe de retusat poze...incercati sa fotografiati "curat".. cu siguranta veti face niste poze superbe daca nu le faceti deja...exersati, cunoateti-va aparatul, eu prima mea expozitie am facut-o cu un aparat fuji s900 nici pe departe profesional wink Smile sa aveti spor
[img]<script src='http://img862.imageshack.us/shareable/?i=3487537741c1c3d60252.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img]
[img]<script src='http://img846.imageshack.us/shareable/?i=331526592576a66f7686o.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img][img]<script src='http://img263.imageshack.us/shareable/?i=35128400541270a7a991z.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img]
[img]<script src='http://img59.imageshack.us/shareable/?i=3488552120b1d7a7a3d8z.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img][img]<script src='http://img219.imageshack.us/shareable/?i=2679581450d2b109dd6eo.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img][img]<script src='http://img508.imageshack.us/shareable/?i=34879926833ff6cab8bez.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img]


Ultima editare efectuata de catre Anusca in Mar 17 Mai 2011, 1:15 am, editata de 1 ori
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Admina Mar 17 Mai 2011, 12:48 am

Anusca, felicitari pentru fotografiile tale. Albumul e superb, pacat ca nu sunt impartite pe categorii. Anumite poze te transpun, iti dau un sentiment si dupa, apar dudui, care te scot din stare... peace scuze, ca mi-am permis sa carcotesc.
Poate ai timp sa ne impartasesti cateva sfaturi, privitoare la fotografia de produs. Sunt multe forumiste interesate despre cum isi pot poza creatiile, cat mai bine.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Anusca Mar 17 Mai 2011, 1:18 am

Multumesc ma bucur ca place Merci .... si cu siguranta pot imparti sfaturi daca aveti nevoie...sau pot face eu pozele cine vrea... daca aveti nevoie, Smile fara nici o obligatie... wink
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de letho Mar 17 Mai 2011, 5:14 pm

Frumoase poze, Anusca. Felicitari atat pentru ele cat si pentru faptul ca ai reusit sa-ti transformi un hobby intr-o meserie. hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Vizitato Mar 17 Mai 2011, 6:57 pm

Anusca, felicitarile mele...Nu stiu ce as putea adauga le cele spuse inaintea mea... am ramas fara cuvinte.
Foarte frumoase pozele!

Eu nu sunt o profesionista in ale fotografiatului. Am gasit o poza care m-a emotionat mult cand am facut-o.
Acesti palmieri sunt singurii, in bataia vantului, pe o plaja imensa. Numai ei doi. Brazilianii i-au numit: Romeo si Julieta!
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de aurishta Mier 18 Mai 2011, 3:26 pm

Imi place mult poza cu Romeo si Julieta! love
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de nicopop Mier 18 Mai 2011, 4:09 pm

Foarte frumoase poze am vazut aici.Vreau sa va arat si cateva din ale mele,eu iubesc sa fac poze si cand prind aparatul in mana fac la orice.Am un Canon nu foarte profi,dar pentru mine e suficient.
Gata cu vorba,urmeaza dovezile:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Vizitato Mier 18 Mai 2011, 5:07 pm

aurishta a scris:Imi place mult poza cu Romeo si Julieta! love

Obrigada! (Multumesc in lb.portugheza)
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de carmenco Joi 19 Mai 2011, 12:36 pm

Luna plina din 17 mai 2011, privita prin telescopul personal.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de diana-s Joi 19 Mai 2011, 1:22 pm

foarte interesatn acest subiect, o sa-l citesc si rascitesc cu atentie, inca nu am apucat decat vreo 2 pagini de citit

eu am un Nikon, comparativ cu ce e pe piata acum e depasit de mult, are doar 3.2 mgapixeli, dar meniul mi se pare atat de usor, de frumos structurat ca nu l-as schimba pentru nimic altceva
deja cred ca face 10 ani,a fost luat din SUA de sora mea si ne gandim ca ar trebui si el inlocuit dar va fi cu siguranta tot un Nikon

carmen te invidiez pentru telescop, noi am improvizat cu un binoclu puternic si cu amarata noastra de camera Laughing o s-o pun diseara din calculatorul de acasa

ma pun sa citesc cu atentie despre progamele de editare, le-am evitat pana acum dar cred ca ar fi cazul sa ma arat mai receptiva Laughing
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de carmenco Joi 19 Mai 2011, 1:34 pm

aparatul foto nu e cel mai performant, e clasic... cel performant (al prietenului) nu a vrut sa fotografieze Smile, pt ca isi regla singur distanta si fiind aproape de lentila nu putea Smile. Asa ca, tot unul mai putin performant e mai bun Smile
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de letho Joi 19 Mai 2011, 1:55 pm

carmenco , am si eu o oarecare invidie pentru telescopul tau ... asa cum am pe Habana ca poate sa pozeze locuri asa frumoase... (luati sensul bun Smile). In afara de asta, multumim ca impartasiti cu noi imagini atat de frumoase! hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Fotografia, intre hobby si arta - Pagina 5 Empty Re: Fotografia, intre hobby si arta

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 14 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB