Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

+31
Admina
Gabica
Dorulet
Amaliamda
rosita
ANCA ECATERINA
Carmen T
CarmenClaudia
Andacris
Tache Marilena
ALICET
stejara
barbin
alinachiri
Chirrox13
aurishta
emmancita
eriliana
SilviaDumitrescu
Mickey
dorinami
letho
Angelica18
victoriacus
T_mihaela
ema
danniela
emilia-elena
ancabanu
gabi1972
bisisica bijuterii
35 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Mier 07 Noi 2012, 7:58 pm

Buna seara!

In primul rand, o rugaminte catre admininstratori: am tot citit pe forum si nu am gasit pe nicaieri ca ar fi topicul. Daca exista, va rog sa il mutati. Multumesc! Merci

Intrebarea, mai rog, mai multe intrebari harnica sunt legate de hobby-ul (sau afacerea) noastra
Perechea (in speta sotul) va sustine in demersurile voastre?
Familia (mai restransa sau mai extinsa) cum a reactionat/reactioneaza?

Multumesc! love

________________________________________________________________________________


Si e frumos sa incep eu, nu? :P

Pe principiul cine se aseamana se aduna, sotul meu are si el un hobby mai migalos: picteaza figurine (mici 2-3 cm...si e mare aspirant sa ajunga la cele mai mari idee ).
Cand mi-a venit prima data ideea de a ma apuca de facut ceva, a fost cel care m-a sprijinit si mi-a spus ca pot sa o fac (si chiar mai bine ca multi altii), si ca as fi o mare fraiera daca nu.
Acelasi lucru e valabil si de la mine catre el.
Iar asta inseamna: dispute pe resursele financiare ( ups cine si cat si cand isi mai ia cate ceva), pe timp (cine si cum si cat sta cu piticul - aici se sta non stop - prietenie ), pe calculator (aici e lupta cea mai crancena crash box ).
Astia suntem noi!
Si ne mandrim unul cu altul! bucurie love

Edit Admina: te rog sa folosesti functia Edit, daca nu a postat altcineva dupa tine!
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de gabi1972 Mier 21 Noi 2012, 1:18 pm

O daaaaaaaaaaa , perechea ma sustine.Doar am zis ca as vreau masina de cusut si am primit imediat una love Am plin cu materiale si ate prin dulapuri ,colturi deja am ajuns sa le depozitez in portbagaj rade Sa nu mai zic apoi de toate marimile de crosete si andrele tricot
Intradevar cu timpul stam mai rau , dar imi fac mereu ptr un pic de lucru de mana , mai ales in weekend.
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de ancabanu Mier 21 Noi 2012, 1:33 pm

Interesant subiect...
eu m-am apucat dintr-o intamplare de cusut cand am primit masina cadou de la amica din franta sa fac niste costume unor copiii, dar copiii nu au mai vrut uiar eu am ramas cu masina si uite asa m-am apucat.
La inceput a inceput ca fac mizerie, ca sunt numai ate, ca imi pun materialele peste tot, ca stric materialele si nu imi iese nimic bla bla bla...apoi a vazut ca fac economie de bani pentru ca imi lucram eu nu mai dadeam banii pe ele si nu a mai spus nimic....dar tot timpul ma alearga cu materialele de aici colo cand facem curatenie, ba sa strang masina, ba sa o mut.......dar sper ca la anul sa imi inchid un hol si sa ma mut acolo cu toate sa nu ma mai vada sau sa-l barai la cap (asta il enerveaza cel mai mare)....
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de emilia-elena Mier 21 Noi 2012, 1:39 pm

corect ,corect...cine se aseamana se aduna.....pe mine ma sustine toata lumea...mama,tata ,frati ,matusi,bunici...toti se minuneaza ce fac....si mai ales ma sustine domnul ..se intreaba cum de am asa rabdare..imi cumpara fire sau ce vreau,chiar ne sfatuim la culoare si model...aa in plus el e tareee multumit cand se uita la programul sportiv ca am ocupatie ....copilul nu mai spun ii tare mandra de mama cand ii face ceva
Aveam o fata de masa inceputa la laseta de multttt ....si vine ea intr-o zi cred ca avea 8 ani :mama tu stii de cand ai inceput asta ?de acum in fiiecare zi lucrezi cate o ora la ea sa o termini ,da?
Ce puteam spune m-am apucat de treaba
cam atat cu mine si ai mei kiss
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de danniela Mier 21 Noi 2012, 1:51 pm

Eu nu pot sa spun ca ma sustine insa nu imi face nici observatie, atat i-ar trebui rade rade rade insa a fost placut surprins cand am vandut. Daca vreau sa fac ceva fac, daca nu, nu, e ok pentru el.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de ancabanu Mier 21 Noi 2012, 2:04 pm

dada, la fel a fost si la mine , cand am vazut ca fac si banuti a fost mirat si multumit :D
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de ema Mier 21 Noi 2012, 2:32 pm

A vazut hainele pe care le-am facut cand eram in Romania si i-au placut (cred ca mai mult a zis-o din politete pt ca toti din familia mea au zis ca sunt carpe Sad )
Daca vreau ceva, nu zice nu Dimpotriva Orice, numai sa nu ma plictisesc si sa ma apuc de altele :laugh Glumesc
Masina de cusut a vrut sa-mi ia dar din asta electrica nu am folosit niciodata si mi-e putin teama Deh, ca orice inceput
Si totusi cand vad cate haine si cate modele frumoase gasesc in magazine...
Ma rog, e totusi un hobby si imi voi cumpara si masina de cusut si voi gasi si magazine de materiale
Deci, da, nu spune nu
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de danniela Mier 21 Noi 2012, 3:00 pm

Emma eu la masina de cusut normala, pe care o avea mama, mi-am cusut si degetele si unghiile, la asta electrica nimic, nu e mare inginerie, trebuie sa exersezi pe niste carpe pana iti formezi mana si pasul. Daca ar fi sa te sfatui ti-as spune sa iti iei din start electrica.
In Romania mi-a luat-o cu scandal ca mamica lui voia sa mi-o bage pe gat a ei cea veche si sa i se cumpere ei cadou electrica, soacra-mea scoate bani din asta.
Aici i-am zis ca nu duc perdelele la cusut pe cati bani mi s-au cerut, si cu 1/3 din banii care i-as fi dat pe cusut mi-a luat una simpla electrica cat sa fac perdele. Daaar incepusem sa si croitoresc...pacat ca m-am lasat!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de T_mihaela Mier 21 Noi 2012, 5:39 pm

Pai asta sa fie secretul, sa vand ...ca sa fiu si eu acceptata in familie cu hoby-ul meu?Nu e idee rea .la mine se isterizeaza toti cand ma vad cu andrelele parca-s posedati.Acum sunt mai organizata , nu mai las fire si gheme peste tot, tre sa cauti bine sa gasesti ceva unelte la mine in casa ca le ascund de ochii profanilor. shot
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de victoriacus Mier 21 Noi 2012, 6:08 pm

Eu ,la inceput,am invatat furand meserie de la mama,care a lucrat foarte multe tricotaje,desi doar la masina de tricotat ,nu manual,iar croitorie facea doar pentru ea,cateva fuste simple.Insa mi-aplacut foarte mult si m-am apucat de toate.am avut o masina de cusut Ileana ,care a decedat acum vreo 2 ani si nu mi-am mai luat alta.
In schimb am mai cusut la mana si crosete si tricotez ori de cate ori am timp.
iar sotul meu nu este deranjat deloc de asta,ba chiar e foarte incantat cand vede cate lucrusoare ii fac zanei noastre
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 21 Noi 2012, 6:14 pm

Acum sotul meu nu e in tara,dar cand m-a cunoscut,in urma cu 8 ani,aveam depozit de fire.Asa m-a luat,asa ma are.Nu i-a placut niciodata sa lucrez pentru bani,dar daca fac pentru noi,nu comenteaza niciodata.Mai imi zice uneori sa-i mai fac si lui ceva.Unul dintre puloverele pe care l-am facut pentru el(preferatul lui) i-a fost furat la sala.Si acum ii pare rau dupa el.Acum mi-a zis sa-i fac,pe cand vine acasa,doua caciuli si doua fulare.Trebuie sa ma comformez,altfel va comenta ca numai lui nu-i fac nimic.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de letho Mier 21 Noi 2012, 7:01 pm

Nu ma incurajeaza dar ma tolereaza ceea ce este mai mult decat as putea astepta! Cand ii arat ceva spune "da, e frumos, dar stii ca nu ma .... pasioneaza" iar eu nu ma descurajez si-i mai arat una si inca una pana cand zice apasat "e foaaarte frumos" rade Cu toate acestea, ma ajuta si-mi cumpara chiar el singur diverse unelte de care am nevoie, in schimb face alergie la fire si periodic imi atrage atentia cu un "vezi ca iar au crescut cutiile". Atata vreme cat nu ma rasfir prin toata casa, e ok. Cu banii se stie: un hobby mananca banii, nu-i face, asa incat daca nu sar calul, nu avem nici discutii pe tema asta iar eu incerc sa acopar cat de cat, macar sa nu ma simt prea vinovata.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de dorinami Mier 21 Noi 2012, 7:01 pm

Ce interesant subiect! Sotul meu stia de pasiunea mea pt.lucru inca de pe cand eram prieteni. Pe atunci tricotam, crosetam sau lucram in cruciulite. Este o persoana f.atenta asa ca pe la inceputurile casniciei noastre imi desena si panzele cu modele pt.laseta. Ulterior cand am inceput cu broderia manuala tot el ma ajuta, cand avea timp cu imprimatul desenului. ..Tot el mi-a facut cadou masina de cusut electrica (prin anii '95). Fetele mele au folosit-o "la greu" . Isi croiau lucrusoare de pe tipare din revista Burda si era f.incantate de reusita lor. Mai am si azi lucrusoarele cusute de ele si le pastrez ca sa le aiba ca amintire.... De asemenea sotul meu este f.intelegator cand vede ca nu mai are loc pe nicaieri de atele mele si materiale.... si tot el este cel cu care ma mai sfatuiesc si care ma incurajeaza in tot ceea ce fac. Daca ar avea timp m-ar sustine si mai mult (pt.ca este extrem de priceput in toate si nu face nimic de mantuiala)...dar este si el tare ocupat...dar ma juta cand poate!
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de Mickey Mier 21 Noi 2012, 8:05 pm

Sotul meu are o mare pasiune pe care a descoperit-o pe cand avea 7 ani,porumbeii voiajori si de cand ne-am cunoscut ii tot spun sa renunte la ei,dar anul acesta si-a facut o serie de voiajori albi si merge cu ei la nunti si ne-a adus si ceva banuti.El m-a lasat mereu sa-mi fac damblalele,ba chiar mi-a cumparat doua masini de cusut,si cand am cumparat-o pe a doua nici nu prea aveam banuti,dar a zis ca daca eu o vreau,a mea sa fie.Imi zice,de ce sa-mi mai bat capul cu tine,ca tu faci tot ce vrei rade
Mickey
Mickey
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 62
Varsta : 47
Localizare : Slatina
Data de inscriere : 23/11/2010

http://autismcatalina.blogspot.com

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de danniela Mier 21 Noi 2012, 9:11 pm

Cred ca Letho a folosit cuvantul magic, tolereaza asa ca e bine. Cat despre bani.....eu sunt contabila casei asa ca .... habar nu are, nici eu nu pot sari calul.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 21 Noi 2012, 9:21 pm

nu ma sustine dar nici nu ma bombane. wink Vorba lui letho , ma tolereaza wink rade mai ma bombane cate odata ca am umplut casa de fire desi sunt doar intr-un colt undeva o stiva de cutii dar... trebuie sa zica sie cate o data ceva wink rade Acum in ultimul timp s-a cam prins el ca eu am vandut wink Momentan nu m-a intrebat de bani dar... nu se stie cand i se pune pata. dar nu-mi e frica ca imi sclipeste mie mintea imediat ceva. Si daca nu-mi sclipeste in acel moment... ridic tonul la el imediat ca nu e treaba lui ce fac eu cu ce lucrez sau cu ce iau pe ce lucrez rade eee asa ma enervez de.... dispar ca teleportata din fata lui pana uita rade rade


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mier 21 Noi 2012, 10:47 pm, editata de 1 ori

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de eriliana Mier 21 Noi 2012, 10:00 pm

Ce subiect tentant...eu pot spune ca am deschis ochii pe lucru de mana ,mai precis crosetat.Bunica mea, mama -mare cum ii spunem noi, a crosetat km de ata...a facut perdele, seturi de mileuri, fete de masa,apoi pt nepoata (adica pt mine) rochitele si palarioare cat eram mica, apoi cand am mai crescut imi croseta platcute pe care le "atasam"la bluzele de panza topita...ce sa zic tot de la ea am invata ca tot timpul sa am ceva inceput ca "si daca lucrezi o ora pe zi ,tot se cunoaste"...asa ca sotul nu are nimic impotriva impletitului/crosetatului doar mai "maraie"atunci cand e vb de preturile lanurilor (pana acum am cumparat f scumpe, dar datorita voua dragele mele ,am descoperit un site cu preturi mai accesibile ).Ii place ceea ce fac si apoi nici nu-l prea bag in seama cand comenteaza....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de emmancita Joi 22 Noi 2012, 12:01 am

Ba al meu mai bombane, nu mereu daaar...zice" mie nu-mi trebuie sa cosi/crosetezi/lucrezi tu aia sau ailalta"... dar MIE imi trebuie, d-aia nu-i fac lui nimic rade doar mie si copiilor, dar m-am invatat sa nu-l bag in seama. Bombane pana ii trece, si daca ma vede cu alte haine/fire nici nu mai intreaba... fac ca Silvia, ridic tonul imediat si apoi schimb eu vorba, sa nu-si mai aduca aminte wink Niciodata nu stie el cantitatea de fire achizitionata si nici teancurile de materiale care s-au adunat sus, in dulapul copiilor!
Dar si cand termin un lucrusor si il vede , ii place si lui wink Tot raul spre bine!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de aurishta Joi 22 Noi 2012, 10:52 am

Sotul meu ma sustine foarte mult, ma incurajeaza, chiar ma intreaba din cand in cand daca am mai lucrat ceva dar... exista si un dar...nu-i place sa ma vada ca lucrez, trebuie s-o fac cand nu este el acasa daca vreau sa am spor Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 22 Noi 2012, 11:10 am

Al meu sot nu ma lasa sa lucrez noaptea prea mult din cauza dioptriilor cam mari Sad . In rest, lui ii place ce iese din mainile mele si mereu imi spune sa ii mai fac si pentru el macar un pantalon de casa sau de pijama Smile ca devine gelos pe Delia rade . Ii place mult sa o vada pe fetita imbracata mereu altfel, din acest motiv garderoba ei este dubla cat a mea si a sotului....Se ia cu mainile de cap cand dau hainele fetei de-o parte cele care au ramas mici pentru ca ii plac mult. Si ii place ca reciclez cat pot de mult. El e plecat in timpul zilei si seara cand vine de la servici il mai rog in cand in cand sa isi faca timp si pentru aparatul foto defect...poate imi aduce mosul si mie unul....
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de alinachiri Joi 22 Noi 2012, 11:59 am

Mă susține... Si la noi e fiecare cu pasiunea lui!! Eu cu lucru de mana si manichiura (din ultima adun si bani pt materiale, margele si consumabilele-geluri si alte nebuni), el cu colectia de bani si mobila (la comanda)!!! Masina de cusut Singer a fost cadou de Craciun anul trecut, cea din Lidl a fost cadou de ziua mea de nume anul asta!!! Se bucura cand vând fie bijuterii făcute de mine, fie cate ceva cusut de mine sau cand mai vine cate una alta ba cu perdele si draperii, ba cu o lenjerie... Zice: ai produs si tu ceva azi!!! Mergem la shopping???Smile))) A fost o perioada mai fara treaba ca am acut piticul mic si imi ocupa tot timpul, dar acum ca se ridica in picioare si aproape merge mai am timp si de cate ceva de lucru!!!Smile)) Familia mă susține-oricum mereu le fac cate ceva cadou: huse de scaune, perdele sau diverse suporturi si bineinteles bijuterii si o manichiura impecabila!!!Smile)
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de barbin Vin 23 Noi 2012, 10:35 am

Cand ai sustinere si vointa restul lucrurilor decurg de la sine. Eu am fost sustinuta in noul meu hobby, chiar daca pana acum nu am dat niciodata semne de talent in croitorie . Nu si-a pus problema ca as putea sa imi cumpar masina de cusut degeaba. E bine tare asa. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Banii oricum se duc, dar creativitatea nu creste pe garduri. Trebuie sa ne inteleaga ca noi avem nevoie sa ne mai "coloram" putin timpul si ca asta ne face bine.

Voi aveti povesti tare simpatice. Abia astept sa va mai citesc pe subiectul asta.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de danniela Vin 23 Noi 2012, 10:44 am

Alina, daca te referi la piticul tau cel mic ca o sa mearga, ha, ha, nu prea o sa ai timp de lucru, o sa te tii dupa el ca o sa agate si sa se agate de tot. Asta pana intelege ce e voie si ce nu!!!
Barbin, ai dreptate, cand e intelegere toate merg bine, cand nu, motive se gasesc o mie de scos ochii si reprosat.
Tatal meu nu suporta camama sa faca ceva, ea tesea iarna la gherghef covoare, coverturi, prosoape, presuri. Cum punea ghergheful sau razboiul de tesut cum incepea scandalul si tinea cam toata iarna. Daca nu tesea nimic iar era rau, toata iarna nu ai facut nimic zid zid , femeile din sat tes, lucreaza etc etc. D-zeu sa il ierte ca era tare dificil. Si colac peste pupaza o ajuta pe mama, punea ata pe suveica, taia carpe pentru presuri, facea gheme......era greu de inteles. De croitorie iar, mama ne facea de imbracat, masina i-a cumparat-o tata cand m-am nascut eu, insa nu suporta sa o vada cosand la masina zid zid doar daca era vreo izmana de carpit.....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Dum 02 Dec 2012, 4:26 pm

Vai fetelor, mi-ati facut o mare bucurie!!! kiss
Chiar credeam ca nu primesc niciun raspuns... Sad
Adevar ca nici eu nu am mai intrat de mult pe forum.

Ati adus o raza de soare intr-o negura!
VA MULTUMESC!
prietenie
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de stejara Dum 02 Dec 2012, 4:48 pm

Ma sustine, sa-l vedeti ce frumos deapana la fire, mai da si el idei.. kiss
Atata doar sa nu obosesc ochii si mainile in rest ma lasa, ma invita langa el, stam pe pat de vorba el la tv, eu cu lucrul..
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB