Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling-arta de a rula hartia(2)

+47
vlavi
cretu_veronica22
kristadesign
Cloreta
anutza88
OXENS
Lucia.BlueFlower
danutza442
Ramy_ramona
anaelisabeta
cauia_viorica
anc@
bubu90ruza
julix_2007
nicky3128
dorinamisov
Fleur de Lys
Aditza
vero79
crin
percsovics monica
CARINA ANNA
corcodel
agy12
*Xtina
treinegri
02gaviota
mickyta
ioana soare
Oana_L
Ramurica
maddy13
Marry
SilviaDumitrescu
RoxanaL
RODIK
Cristale
firimitura
Maria77
diada
iuliana72
diana-s
ELENA76
teodosia
denmar
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
51 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de diana-s Joi 25 Feb 2010, 7:46 am

corcodel, shrederu iti lasa fasiile la 6 mm..pe incercate Smile

xtina, superbe tablourile tale, cred ca m-am intersectat cu blogul tau la un moment dat

oana-l, rama are tutorial pe blogul unei rusoaice - inna parca, o sa incerc sa-l caut ca mi se pare ca il am la favorite


Ultima editare efectuata de catre diana-s in Joi 25 Feb 2010, 8:12 am, editata de 1 ori
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de mickyta Joi 25 Feb 2010, 8:10 am

OANA_L UITE AICI CE TE INTERESEAZA. TUTORIAL PT RAMA DIN HARTIE. SPOR SPER SA-TI [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de teodosia Joi 25 Feb 2010, 4:59 pm

maddy13 a scris:Fetelor am gasit un lipici bun, e de la firma aceea nemteasca de renume, nu fac reclama ca nu e voie, se numeste kraftkleber, e transparent si lipeste super. Cu el am lucrat felicitarile pe care le-ati vazut.
Si sa va mai invat o chestie, am gasit printre lucrurile mele un tub de la lacul acela de facut modele pe unghii, care are un capat subtirel, am golit lacul si am bagat lipiciul asta si vreau sa spun ca tot ce vedeti acolo crengute si codite de flori sunt lipite pe muchia cartonului, deci este foarte fin. Eu zic sa incercati si voi.


Ai putea, te rog, sa-mi spui unde as putea gasi de cumparat acest lipici?
teodosia
teodosia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : google
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Vă rog să imi spuneti cum faceti trandafirii si cum se taie hârtia mărunt pentru margarete, nu reușesc să imi dau seama. As vrea si eu să incerc. Va multumesc!

Mesaj Scris de CARINA ANNA Joi 25 Feb 2010, 6:30 pm

Vă rog să imi spuneti cum faceti trandafirii si cum se taie hârtia mărunt pentru margarete, nu reușesc să imi dau seama. As vrea si eu să incerc. Va multumesc!

---------

Sunt nou venită printre dumneavoastră si am rămas profund impresionată de minunățiile pe care le/ati creat, felicitări tuturor pentru aceste minunăți, sunteti cu adevărat înzestrati cu multă răbdare si talent de la Dumnezeu.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Joi 25 Feb 2010, 7:26 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
CARINA ANNA
CARINA ANNA
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : BAIA MARE
Data de inscriere : 22/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de maddy13 Joi 25 Feb 2010, 9:39 pm

Aici am gasit cum se fac trandafirii, poate va ajuta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

CARINA ANNA a scris:Vă rog să imi spuneti cum faceti trandafirii si cum se taie hârtia mărunt pentru margarete, nu reușesc să imi dau seama. As vrea si eu să incerc. Va multumesc!

---------

Sunt nou venită printre dumneavoastră si am rămas profund impresionată de minunățiile pe care le/ati creat, felicitări tuturor pentru aceste minunăți, sunteti cu adevărat înzestrati cu multă răbdare si talent de la Dumnezeu.

Vezi ca am postat mai sus un link spre youtube sa vezi cum se fac trandafirii. Florile gen margarete se fac usor, iti faci intai o rotita stransa bine si lipita si nu o scoti de pe instrumentul de quilling. Apoi iti tai o fasie de 2 cm sau mai mica, depinde cat vrei sa fie petalele de mari si o crestezi pe margine, dar sa nu uiti sa-i lasi o margine, cel mai bine de latimea rotitei pe care ai facut-o. Lipesti capatul fasiei de rotita si incepi rularea pana ajungi in capat. Lipesti capatul si abia atunci scoti de pe ac. Incepand din margine lasi in jos petalele pana ajungi in mijloc. Eu am reusit din prima si nu e greu. Spor la treaba!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Regulamentul site-ului, punctul 6


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 25 Feb 2010, 10:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : fuzionare postari)
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de diana-s Joi 25 Feb 2010, 10:42 pm

am mai facut si eu niste martisoare

ghioceii mei
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fluturii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si pasaricile, inspirate de la firimitura Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 25 Feb 2010, 11:14 pm

F. dragute martisoarele!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de *Xtina Vin 26 Feb 2010, 9:22 am

Foarte dragute martisoarele diana, sincer am vrut sa fac si eu, dar nu am avut punguta sau pliculet de plastic. Oana daca nu te descurci cu rama sa-mi spui si-ti explic cum se face, important e sa folosesti carton mai gros ca altfel se deformeaza. Fetelor eu folosesc Bic White Glue se usuca destul de bine si devine transparent dupa uscare. Se gaseste in orice librarie sau magazin cu specific.

Vă rog să imi spuneti cum faceti trandafirii si cum se taie hârtia mărunt pentru margarete, nu reușesc să imi dau seama.


Carina eu pentru florile cu petale folosesc hartie de 5, 6 sau 10 cm latime.
Trasez o linie pe fasiuta de hartie la 2 sau 3 mm si tai cu foarfecuta franjuri marunte, e adevarat ca sunt putin mai migaloase dar rezultatul final e super.
La fasia de hartie franjurata lipesc la un capat o jumatate de fasie care sa reprezinte centrul florii de 2 sau 3mm aceeasi latime cat linia trasata , apoi incep sa rulez de la banda ingusta tinand cont sa las franjurile spre marginea exterioara. Lipesti la final, scoti sulul de pe ac si indoi franjurile spre exterior. Dureaza mai mult pregatirea materialului decat procesul in sine.

Am mai facut cateva tablouri, si pe wall-e.
Am gasit pe net o poza dupa care m-am inspirat. Sper sa va placa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty extraordinar

Mesaj Scris de percsovics monica Vin 26 Feb 2010, 10:33 am

Ramurica a scris:Foarte dragute si simpatice martisoarele.
Eu am facut ceva mai complicat dar a iesit bine pana la urma.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pot sa spun doar ca am ramas afis, felicitarile mele, maini de aur alta nu
percsovics monica
percsovics monica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 39
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de iuliana72 Vin 26 Feb 2010, 11:04 am

eu tot nu pricep cum se face rama aceea din carton.nu imi dau seama.poti sa imi dai tu dimensiunile daca vrei
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de ioana soare Vin 26 Feb 2010, 11:39 am

Xtina e bestial excavatorul(?) robotel! ura
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de *Xtina Vin 26 Feb 2010, 2:32 pm

Multumesc Ioana, pai este eroul principal din filmul de desen animat Wall-E de la Pixar. Eu cred ca seamana destul de mult. Smile

eu tot nu pricep cum se face rama aceea din carton.nu imi dau seama.poti sa imi dai tu dimensiunile daca vrei

Ioana , ti-am facut poze cu etapele de lucru.
Prima, trasezi cu creionul la dimensiunea pe care o vezi: 1, 2, 1, 2 cm din exterior spre centru.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum, eu am trasat cu un cutit de plastic pt scrisori linii ca sa se indoaie mai usor. Nu stiu cum se numeste operatia, parca biguire. Apoi tai partile hasurate sa-ti ramana pagina astfel:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum indoi pe liniile trasate spre interior.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La sfarsit introduci capetele mici sub cele late si lipesti colturile .
O sa vezi ca e foarte usor. Daca mai ai nelamuriri poti sa intrebi.
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de 02gaviota Vin 26 Feb 2010, 7:55 pm

XTINA ITI MULTUMIM!FELICITARI! kiss
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de maddy13 Vin 26 Feb 2010, 9:26 pm

Am mai adaugat ceva la realizarile mele

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de iuliana72 Sam 27 Feb 2010, 6:58 am

multumesc de intelegere si ca ti-ai facut timp de noi sa ne explici
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de crin Sam 27 Feb 2010, 1:56 pm

buna .sunt fantastice. bravo voua ca aveti atat talent
crin
crin
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : onesti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de maddy13 Sam 27 Feb 2010, 8:24 pm

Am mai facut o felicitare

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


********************************************


Imi cer scuze ca am trimis inca un mesaj dar acum incerc si eu o alta metoda

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


********************************************


Ti-am scris si ieri sa citesti punctul 6 din regulamen... Rolling Eyes Daca citeai stiai sa folosesti butonul Editare.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 27 Feb 2010, 10:58 pm, editata de 2 ori (Motiv : fuzionare postari)
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de *Xtina Sam 27 Feb 2010, 10:41 pm

Maddy sunt foarte frumoase felicitarile! Ce grosime are hartia trandafirului? Se vede super! Felicitari!

Asa cum am promis v-am facut tutorial la soricel.
Hartia folosita este format a 4, si am taiat benzile la 2,5 mm.
Lipiti benzile intre ele inaite de a rula hartia.
4 benzi pentru corp, 2 benzi pentru cap , 1 banda pentru nas si pentru urechi o banda roz si 1/2 gri

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici aveti cerculetele care trebuie sa va iasa , pentru corp, cap , nas si urechi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Luati fiecare cerculet si cu ceva rotund (eu folosesc o bila de lemn sau un pix rotund la cap) , bombati miezul cercului spre exterior astfel:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

interiorul cerculetelor trebuiesc date cu solutie de lipit pe toata suprafata ca sa nu se deformeze cand il asamblati. Lasati sa se usuce putin apoi lipiti cercurile intre ele, cercul mare drept corp, cercul mijlociu drept cap lipit oblic, urechile adica cerculetele cu roz in centru lipite pe cap (lipite de cap si intre ele) , apoi vine nasul iar pe nas taiati cateva fasiute inguste de negru drept mustati. Apoi lipiti ochisorii de cap la baza nasului iar la final codita iar varful nasului colorati-l cu negru si voila , soricelul e gata .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum puneti-l intr-o cutiuta transparenta , atasati un snur si gata martisorul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pupici la toate si weekend placut.
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de firimitura Sam 27 Feb 2010, 10:59 pm

farte usor si frumos soricelul. ms de tutorial. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de maddy13 Dum 28 Feb 2010, 1:04 am

*Xtina a scris:Maddy sunt foarte frumoase felicitarile! Ce grosime are hartia trandafirului? Se vede super! Felicitari!

Trandafirii sunt facuti din hartie normala. Multumesc pentru aprecieri. Sunt din ce in ce mai ambitionata. Azi am reusit sa-mi fac o rama de hartie. Aveam un ambalaj de la niste bomboane, l-am desfacut sa vad cum este taiat si mi-a reusit. E mai complicata decat cea postata pe acest forum, o sa incerc si varianta aia. Maine sper sa ma apuc sa umplu spatiul ramei.
Am insa o intrebare: Ce fel de carton folositi pentru confectionarea ramelor?


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 28 Feb 2010, 6:26 am, editata de 1 ori (Motiv : sters din citat poze si explicatii care nu aveau legatura cu raspunsul)
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de vero79 Dum 28 Feb 2010, 6:44 am

foarte frumos soricelul
vero79
vero79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 44
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 25/01/2010

http://in-casuta-cu-povesti.forumulmeu.ro/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de Aditza Dum 28 Feb 2010, 7:51 am

Foarte haios soricelul! love
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de *Xtina Lun 01 Mar 2010, 4:31 pm

Buna fetelor, La multi ani cu ocazia martisorului!
Multumesc de complimente pt soricel. kiss
martisoare noutati:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de RoxanaL Lun 01 Mar 2010, 5:08 pm

Draga Xtina, ce vrei tu sa faci aici!?!?!?!?! Vrei sa ne urcam pe pereti de ciuda?!?!?! Glumesc, bine`nteles!!! mirat2 Speechless! Cuvintele sunt de prisos! Daca spun "felicitari" as subaprecia creatiile....
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de Fleur de Lys Lun 01 Mar 2010, 5:50 pm

Superbe martisoarele ! felicitari!
avatar
Fleur de Lys
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Localizare : printre nori
Data de inscriere : 10/11/2009

http://www.fleurdelysbijoux.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 4 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB