Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling-arta de a rula hartia(2)

+47
vlavi
cretu_veronica22
kristadesign
Cloreta
anutza88
OXENS
Lucia.BlueFlower
danutza442
Ramy_ramona
anaelisabeta
cauia_viorica
anc@
bubu90ruza
julix_2007
nicky3128
dorinamisov
Fleur de Lys
Aditza
vero79
crin
percsovics monica
CARINA ANNA
corcodel
agy12
*Xtina
treinegri
02gaviota
mickyta
ioana soare
Oana_L
Ramurica
maddy13
Marry
SilviaDumitrescu
RoxanaL
RODIK
Cristale
firimitura
Maria77
diada
iuliana72
diana-s
ELENA76
teodosia
denmar
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
51 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de firimitura Dum 11 Apr 2010, 8:59 pm

revin cu un nou suport pentru lumanare, pt ca tot am fost libera si iubitul imi e plecat din Bucuresti, mi-am fpermis sa stau sa lucrez mai mult.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si cateva felicitari : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de vlavi Lun 12 Apr 2010, 12:02 am

Grozav de mult îmi place tot ce văd. Dincolo de modele, dincolo de abilităţile tehnice, apreciez la fiecare dintre voi, stimate doamne, dorinţa de a lucra, de a realiza ceva cu mâinile voastre.
Şi mie îmi place să-mi ocup timpul cu astfel de lucruri.
Primul mele tablouri realizate în această tehnică au fost acestea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Şi una dintre ele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de nuty Lun 12 Apr 2010, 9:08 pm

poze cu bijuterii facute in aceasta tehnica nu am facut pentru ca le-am facut seara si apoi dimineata le-am si dat si nu am apucat sa fac poze.voi pune poze cu alte lucrari dar inca nu am invatat cum sa le postez sper sa am timp zilele astea sa ma documentez mai bine si apoi sa pun cateva poze.
nuty
nuty
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : tuzla,c-ta
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 12 Apr 2010, 11:23 pm

Nuty, uite, daca vrei sa pui poze pe forum, eu zic sa iti faci cont pe photobucket.com, incarci poza in contul tau, alegi dimensiunea pe care vrei sa o aiba poza si apooi copiezi link-ul acesteia si il postezi in mesajul pe care il scrii aici pe forum. Si gata, poza ta va aparea aici. Eu una asa fac!!! Smile kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Quilling

Mesaj Scris de alexandrina84 Vin 16 Apr 2010, 10:20 am

Buna tuturor,

M-am "molipsit" si eu de quilling si vreau sa impart cu voi cateva din umilele mele creatii . Sper sa va placa. Pentru taierea foilor la dimensiuni eu folosesc o masina de facut paste, le taie cam de 1,6 mm, putin cam subtiri, insa m-am obisnuit cu ea Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alexandrina84
alexandrina84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 39
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 27/03/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de kristadesign Vin 16 Apr 2010, 10:31 am

sunt minunate..cata rabdare Merci suportul de lumanare e superb...
kristadesign
kristadesign
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 434
Varsta : 43
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/03/2010

http://www.kristadesign.ro

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de firimitura Vin 16 Apr 2010, 10:36 am

alexandrina84 - am citit bine ,ai spus ca folosesti masina de paste pt a face fasiile de hartie?maisna din aia normala pt paste? nu de alta da am si eu masina de paste si o folosesc la fimo. pt hartie nu am incercat pana acuma
frumoase creatiile tale.mai ales ouale, care ma inebunesc ca nu am gasit si eu sa fac anul acesta.
kiss

se pare ca am citit bine, merge super cu masina de paste:D kiss multumesc de pont


Ultima editare efectuata de catre firimitura in Vin 16 Apr 2010, 10:38 am, editata de 1 ori (Motiv : am testat metoda cu maisna de paste)
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de betymi72 Vin 16 Apr 2010, 11:55 am

pai e posibil sa fi spus asa...daca face paste face si taitei...nu??e multifunctionala...imi trebuie si mie una!!! Sad
doar ptr fimo ca quillingul(scuzati cacofonia) mi se pare prea greu....oricum ceea ce ati facut este nemaipomenit!!! Merci
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de nuty Vin 16 Apr 2010, 1:09 pm

buna , este o idee bune de a taia hartia cu ap de taitei,eu tai cu cutterul dar dureaza mult. nu am postat inca fotografii cu ce am lucrat pt ca nu am reusit sa imi fac cont pe photobucket, netul meu merge foarte incet si poate de aceea nu reusesc dar mai incerc.am facut si eu oua de pasti dar pe oua golite au iest bine si chiar am avut succes cu ele , am avut cateva comenzi.acum lucrez la un tablou si mi-a reusit si rama postata aici.multumesc pt idee. taie
nuty
nuty
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : tuzla,c-ta
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 16 Apr 2010, 7:05 pm

Alexandrrina, superbe lucrari!!! Felicitari!!! Chiar acum fug si eu in bucatari sa iau masina de paste si sa incerc daca merge sa tai fasii!!! Va spun mai incolo daca am reusit!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de firimitura Vin 16 Apr 2010, 9:00 pm

Alina eu am testat imediat ce am citit acolo , si merge de minune,atat ca trebuie sa fii atenta cand pui foaia sa stea dreapta sa nu se taie fasii strambe
. dar e super. mie imi taie in fasii de 6mm si de 2mm
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 16 Apr 2010, 9:37 pm

Da, am incercat si eu si pot zica ca merge destul de bine. Prima incercare mi-a iesit cu fasii cam strambe la cele de 6 mm iar la cele de 2 mm mi-au iesit drepte dar, nu s-au taiat asa de bine. Mai fac eu cateva incercari, ca trebuie sa imi iasa si mie bune pana la urma!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 19 Apr 2010, 3:25 pm

Salut toate furnicutele harnice de pe acest site!
Sunt la prima postare, chiar daca mi-am facut de ceva vreme cont aici. M-a fascinat acest domeniu si m-am lasat prinsa in... hartii si cartoane. Pentru ca am inceput in preajma Pastelui, am facut ceva si pe tema aceasta. Mi-am permis sa mai ma inspir de pe site-uri recomandate de voi, v-am urmat sfaturile ptr. confectionat unelte (pentru care va multumesc din suflet) si acum am ceva lucrari. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Din motive financiare, multe le-am vandut si nu am apucat sa le fac poze. Va intreb acum, credeti ca mai poti scapa de acest hobby? Pe unde ma duc, daca gasesc un petec de hartie, parca se lipeste de degete sa-l modelez rade
Va rog sa nu fiti prea exigente, abia m-am acomodat cu aceasta arta.
Mult succes si voua!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de firimitura Lun 19 Apr 2010, 4:56 pm

tantelu, foarte frumoase si foarte ingrijit lucrate.imi place ca ai folosit cartoane frumoase, culori placute. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de 02gaviota Lun 19 Apr 2010, 9:23 pm

tantelu01,felicitari suntf. frumoase love
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 19 Apr 2010, 9:40 pm

Va multumesc foarte mult pentru aprecieri si ma bucur ca v-au placut. Acum imi doresc sa apara si la noi magazine, macar on line, cu accesorii ptr. aceasta minunata arta. Tot ce am gasit la noi era pe stoc 0 sau la preturi incredibil de mari. Poate cineva se va gandi sa faca o afacere din producerea si comercializarea unor astfel de produse. Pana atunci... sa avem succese cu inventivitatea noastra! kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 19 Apr 2010, 10:15 pm

F. frumoase!!! Felicitari, imi plac si nu imi prea vine sa cred ca sunt primele lucrari facute de tine!!! Shocked
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de danutza442 Lun 19 Apr 2010, 11:36 pm

10 cu felicitari! Super! aplauze
Ondulate cu ce le faci?
avatar
danutza442
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 43
Localizare : Galati
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 20 Apr 2010, 7:14 am

hartia aceea ondulata este cumparata sau o faci tu? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de Oana_L Mar 20 Apr 2010, 7:37 am

Foarte frumoase lucrarile tale, tantelu01 Imi place ca lucrezi ingrijit.

Va referiti la aceste onduleuri? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Un foarfece cu model gen [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] rezolva problema.
Oana_L
Oana_L
helper
helper

Numarul mesajelor : 55
Localizare : pe-aproape
Data de inscriere : 28/12/2009

http://cutiameacuvise.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 20 Apr 2010, 9:59 am

Sa stiti ca nici mie nu imi vine sa cred ca in asa putin timp (am inceput din 17 martie) am reusit sa ma indragostesc de aceasta arta. Oana are dreptate, daca va referiti la genul asta, dar daca e vorba de onduleul pe verticala (nu stiu sa postez aici o poza cum a facut Oana) am facut o inginerie inspirata tot de pe net. Am luat doua racorduri de furtun de gradina, zimtate pe margini, si le-am fixat cu suruburi intre doua placute de lemn, astfel incat sa se invarta una pe alta. Daca pui o fasie de hartie intre ele si invarti una din rotite, iese hartia pe cealalta parte, gata ondulata. M-am chinuit nitel pana am gasit sa fac improvitatia, dar am reusit. Poate reusesc sa pun o poza cu ea, asta daca invat sa postez o poza direct aici sau sa regasesc sursa de inspiratie. hug

Am vazut acum ca mi-am salvat link-ul din care m-am inspirat. Aici dispozitivul e facut din piese lego. Daca aveti aceste piese, e mai simplu. Eu nu am reusit sa fac rost. Tot aici am gasit si cateva modele pe care am reusit cat de cat sa le fac si eu. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de Oana_L Mar 20 Apr 2010, 12:17 pm

peace ma gandeam eu ca onduleurile de care vorbeam eu erau prea simple si nu intelegeam de ce vi se par greu de realizat. Cap in traista :P sorry
Si multumim de idee, tantalu01.
Oana_L
Oana_L
helper
helper

Numarul mesajelor : 55
Localizare : pe-aproape
Data de inscriere : 28/12/2009

http://cutiameacuvise.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 20 Apr 2010, 12:28 pm

rade esti o scumpa, Oana. Nu aveti ptr. ce sa-mi multumiti, doar am adaptat o solutie gasita de cineva inventiv. Merci
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 21 Apr 2010, 2:33 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asta e "jucaria" si am mai mesterit nitel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 03 Mai 2010, 3:47 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(2) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB