Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 05 Mar 2010, 3:48 am

ramomic a scris:Buna fetele dragi kiss .
Iar apar eu spre dimineata Rolling Eyes .
In primul rand AND-EEA, LA MULTI ANI FERICITI!!! Iti doresc sa fi fericita, iubita si 100% implinita pupi hug. Ne e dor de tine Sad . Super tortuletul de ziua ta wink ... felicitari ARIME pt.inca o reusita pupi . Am vazut si cadoul cel roz love .
ROXA, ANDRICA e bine si asa cum papati voi, adik un mod de viata sanatos nu neaparat dieta e cel mai ok bine . Problema mea e ca sunt disperata sa scad ceva in greutate de aceea adopt o dieta anume, testata si care stiu ca da rezultate wink ; sper sa ma si tin de ea si sa am si eu rezultatele altora Merci .
DANA_MI pupi .
ANA? Sper ca sunteti bine si baietii sunt sanatosi pupi .

JULIENNE sper ca-mi amintesc tot ce vroiam sa intreb.
Deci:
- intotdeauna la cina se mananca ca si la pranz doar fara paine (cand e cazul, adik la amidornuri si la fructe, ca la proteine e clar ca da, iar la carbs trebuie cioco si tort)
- tu ai mancat banane?
- avocado la ce zi merge si cum il mananci tu? (stiu ca i-ai mai spus o data ANEI ca la salata, dar nu imi amintesc exact)
- in ziua de fructe mancai multe seminte, alune, chestii de genul?
- la amidonuri ai mancat des cartofi? sau care a fost alegerea ta in principal?
- ai tinut ziua de apa?
- la un moment dat citisem ca se pot manca fructe si dupa ora 12, inafara zilei de fructe, la 2 ore distanta de mese. Tu ai mancat asa?
- ai respectat 100% regulile?
- cat ai slabit?
- poate iti amintesti ce mancai, macar asa in mare wink .
- ce zici (la ziua de carbs) de tofu pe blat de pizza cu ciuperci, ketchup, ardei?
Maine am zi de carbo si seara iesim cu niste prieteni. Ma gandeam sa pap papanasi la cina, desi astia sunt cu branza ... nush daca merg. Tort sau ciocolata neagra nu stiu daca pot manca cand sunt rupta de foame Sad . Parca vad ca maine calc in strachini ametit .
Ca reguli generale mi-am stabilit asa: orez = orez salbatic si/sau basmati, spaghetti integrale sau din grau dur (fierte al dente), faina = faina speciala slabesti mancand (cu IG mic), painea = paine facuta din faina SM, cafea = 1/2 decaf + 1/2 arabica.
La ziua de proteine pp ca pot manca ton la conserva, nu?
LIVIA te rog sa mai intri pe aici ... stiu ca sora si mama ta au tinut dieta asta si sigur poti sa ma sfatuiesti si tu hug pupi .

Mersi anticipat pt.raspunsuri fetele pupi .

Raport pe azi:
- 120 gr.struguri, o banana mica
- salata de cartofi (cartofi fierti, ceapa, ardei gras, ulei de masline), salata (castraveti, rosii, ridiche, ceapa), 1/2 felie paine SM
- la fel ca la pranz, dar fara paine
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1170 grame, 933.4 calorii, 17.8 proteine, 17.9 lipide, 187.3 carbohidrati, 19.5 fibre

Va pup fetele, noapte buna pupi prietenie .


la multi ani ,andrica roz!

ramo-la cina se maninca ca si la prinz,fara piine.la ziua de carbs,la prinz mincam fie paste ,fie pizza fara bbrinza,doar cu legume,fie crackers,fie orzo.la cina,da maninci ceva dulce,o praji,tort,de ce ai tu chef,plus cioco neagra.eu mincam cu peste 70%cacao.pot minca miine seara ,la cina papanasi.
-am mincat si banane si struguri.in vara mincam la ziua de fructe si cite un kg de struguri.banane mincam de obicei dimineata,in masina ,in drum spre lucru.
-avocado,eu stiu ca e considerat un fruct,dar eu il pun salate.il mincam cu salate si chiar si la ziua de fructe.e f satios si daca iti faci o salata de rosii,castra si tai niste avocado ,storci niste lamiie,iti tine de foame si e si fffff gustoasa.
-am mincat cartofi si orez..am ales orezu in principal(salbatic),dar si cartofi,mai ales copti in cuptor.este o limita,dar nu mi mai amintesc...parca de 200 de grame de cartofi,120 grame paste9asta pt ziua de carbs).
-nu am tinut ziua de apa pt ca nu cred ca-i sanatos(asta e parerea mea)!
fructe poti minca din 2 in 2 ore,da ultima masa de fructe trebuie sa fie cu 2 ore inainte de prinz.distanta intre prinz si cina sa fie de 4 ore.
-nu am tinut 100%,adica seara mai mincam poate ,o felie de piine...sau mai mult decit jumate decit portia de la prinz.
-am mincat f multe seminte si fructe uscate.e si aici o limita,dar nu mai stiu cit..o sa ma uit exact,insa am depasit-o cu siguranta.
am slabit de pe la 61 de kile pina la 57.ajunssesm la 55 ,dar m-am mentinut f putin.acum sint intre 57-59,depinde de zile...
-tofu e proteina ,deci nu-l minca la carbs ci la ziua de proteine.
mie mi-a placut dieta asta.daca te poti controla un pic si mai ales daca iti poti amina poftele,se poate.vei slabi cu siguranta.fa-ti un calendar si pune -l la vedere ca sa stii ce zi urmeaza.

-ce am mincat-proteine-am mincat pui,tofu,curcan cu salate
-amidon-cartofi,orez ,fasole,linte,mazare
-carbs-pizza,paste,orzo,spaghete
-fructe-de toooooooooooooate+seminte si fructe uscate
ramo,tine te de dieta si sigur o sa slabesti.orice intrebare ai ,raspund cu mare placere.sper ca ti-am fost de ajutor.
o zi faina tutror si un inceput de weekend fain!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 05 Mar 2010, 9:16 am

suna interesant rina asta dar nu cred ca are rost sa ma complic atat wink mie mi se pare mai greu de tinut decat SB pt ca trebuie sa ai grija in fiecare zi din ce grupa de alimente mananci....asa ca dupa muceninci revin la SB-ul meu
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Vin 05 Mar 2010, 9:51 am

Neata la toata lumea
Chiar daca nu am scris, v-am citit.
Cris, pentru dureri de burtica Espumisan. Asta ne-a recomandat noua pediatra. Nu stiu sa-ti zic daca e bun sau nu, ca nu prea l-am folosit. Iannis nu s-a plans de colici.
Eu pentru colici am o alta recomandare, tine-l in brate cat mai mult si daca poti piele pe piele. Eu sunt una din mamicile care nu cred ca exista colici, ci doar nevoi ale bebelusului pe care si le exteriorizeaza cum poate. wink
Noi nu suntem tocmai ok, adica Iannis nu scapa de bronsiolita. zid zid Se pare ca e o reactie fffff nasoala la vaccin, drept pentru care pe asta de 6 luni nici nu il mai facem.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Vin 05 Mar 2010, 10:33 am

Ana, imi pare rau pentru Iannis. pupi Multa sanatate ! Tudor a facut o eactie mai urata la vaccinul de un an, v-am mai povestit eu, nici nu stiau doctorii astia sa spuna ce are.Stiu ca e greu... Amanati vaccinul sau renuntati de tot ? Niste cunostinte de-ale noastre au o fetita deodata cu Tudor si de mica a avut probleme cu bronsiolita, dar zicea ca o ajuta aerosolii. Si-au luat acasa aparat. Oare Iannis e prea mic pentru asa ceva ? pupi

LE. Si inca ceva, Ana, iti dau perfecta dreptate cu nevoiele bebelusului. Ei incearca sa comunice cu mijloacele pe carele au. Tudor adormea foarte des intins cu burtica pe pieptul meu sau a sotului. Si uneori o face si acum desi e maricel, Am o prietena care a nascut in ianaurie si vorbim destul de des la telefon si ce ma socheaza e ca tot timpul fetita plange, urla de-a binelea. Eu tot incerc sa scurtez convorbirile ca sa se poata ocupa de ea, dar degeaba. Am intrebat-o de ce plange, raspunsul a fost: "Mofturi, vrea in brate,dar sa astepte...Nu o tin in brate decat cand o alaptez. Si le-am interzis tuturor din familie sa o ia in brate mai mult decat cateva minute. Doar nu o sa ne comanda ea." Sad
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 05 Mar 2010, 11:16 am

CRIS superba pov voastra,ma bucur ca te vad asa fericita hug .
ANA multa sanatate la Iannis si tie putere sa rezisti psihic,e tare greu cand sunt bolnaviori.pupicei de la noi pupi .
eu fug la mama sa las copiii,apoi revin sa fac mancare si la 16 avem serbarea de 8 martie.mai vb,paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 05 Mar 2010, 12:06 pm

Buna fetelor
Andrei al meu cel mic a avut niste prolemute la burtica, nu pot zice chiar colici ca nu e ceva constant.
Espumissan am primit si eu ca recomandare de preventie, si a functionat dar nu extraordinar de mult, acuma ii dau to ceva similar ca administrare, Sab Simplex si vad ca se simte f bine de la el, doarme bine, e linistit.
Intr-adevar e f important contactul direct cu cei mici, dar legat de colici, ce sa zic, chiar exista. Cel mic al meu mai scartaia, incepea sa planga, se sucea, foia. La un moment dat m-am gandit ca e doar nevoia de contact cu mine si de asta se poarta asa, insa am observat de mai multe ori ca in timpul acestor momente, s-a inrosit dintr-o data, s-a incordat, a tras un vanticel si s-a linistit. Deci problema principala vine de la burtica. Insa oricum e topit sa stea langa mine, sa-mi auda vocea, asta il linisteste f mult, ii place sa i se vorbeasca, sa fie pupacit Smile.
Aaaaa, si legat de kilograme. Ei bine fetelor, la sarcina am pus pe mine cam 26 de kg, insa in ultimele zile m-am umflat si mai mult, am avut 83 de kg pe cantarul de la spital inainte sa intru in operatie, deci in total 29 de kg acumulate, daca va vine sa credeti shot rade . Bine ca n-au fost 30 rade .
Pana acum am dat jos cam 12 kg, am vreo 71. Vad ca scad in fiecare zi, probabil se datoreaza alaptatului dar si faptului ca nu mai pap prostii, dulciuri.
Sper sa se mai duca macar vreo 5 tot asa, mai repede pt ca inca nu imi vine verigheta pe mana, deci eu zic ca n-am eliminat toata apa din corp, nu stiu ce sa zic....dar chiar ma enerveaza chestia asta. Mamicilor, ce parere aveti? Ati patit si voi asa?
Va tin la curent cum evoluez, sunt hotarata sa arat iar bine, ca acusi se face cald si mi-e rusine Smile.
Burtica in mare patre s-a retras, arata bine, sper sa ramana asa. Am niste tentative de vergeturi pe coapse, dar acolo nu ma deranjeaza.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Vin 05 Mar 2010, 12:33 pm

Cris, super. Eu am tot 73 kg si ma enerveaza rau, dar inca nu am vointa.
Pentru colici mai este si apa de colici. Asta e un lichid, cred din marar.

Nu, nu mai facem vaccinul deloc. Nu mai risc.

Am raspuns tare telegrafic, dar tre sa fug sa pun supa la incalzit ca vine Edy de la gradi. :D

Deiutza, Sori cand merge la scoala? In toamna?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 05 Mar 2010, 3:51 pm

deiutza distractie placuta la serbare wink
cris important e ca n-ai aj la 30 wink iar dc deja esti inapoi la 71 e f bine, cu ce o sa mai elimini din apa si tot asa o sa aj pe la 60 si ceva, maxim 65 iar la cat esti tu de ambitioasa n-o sa ai drum f lung cu restul de 10kg pupi

eu ma pregatesc sa ies, sa aveti un week-end cat mai frumos kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Vin 05 Mar 2010, 4:43 pm

Andreea, pupi Weeken fain si tie.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de adar Vin 05 Mar 2010, 7:22 pm

Buna seara frumoaselor Smile
Am scris povestea abdominoplastiei si am atasat si pozele aferente, aici

Stiu ca erau fete care au vrut detalii Smile

Va doresc o seara frumoasa si, daca aveti intrebari, sunt aici si va raspund cu drag!
Concluzia este ca sunt mandra ca am facut-o!!!! Smile


Ultima editare efectuata de catre adar in Vin 05 Mar 2010, 7:33 pm, editata de 1 ori
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Vin 05 Mar 2010, 7:31 pm

Buna fetelor!

Si eu sunt in criza de timp;desi fac aceleasi lucruri mereu,am impresia ca timpul e din ce in ce mai scurt.

RAMO,si mie i se pare dieta RINEI mai grea decat disociata Irinei R..In primul rand cred ca e aproape imposibil sa tii zi doar de apa sau doar de fructe.Dar daca tu te simti pregatita pt ea f bine.Eu zic ca e ff important pt a slabi sa gasesti o dieta care sa ti se potriveasca tie si sa simti ca poti sa o tii fara eforturi supraomenesti.

CRIS,imi pare rau de dureriile de burtica ale lui ANDREI,dar o sa treaca cu siguranta.Nu te-ai ingrasat asa mult,mai ales ca inca cel putin o luna mai ai de eliminat apa si alte chestii. O sa fie bine si ai slava domnului suficient timp pana la vara sa scazi sub 60 kg.

JULIENNE,vad ca tie ti-a priit tare bine dieta Rinei.F tare ca poti face asa mult sport.

ANA,imi pare rau de IANIS ca a facut complicatii de la vaccin;sper sa se faca bine repede. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

DANA.cum merge cu dieta Irinei R.Am inteles ca asta tii tu acum in linii mari.Ceva rezultate?

ROXY,manacatul sanatos si constant e cea mai buna dieta;as vrea si eu sa fac la fel,dar...

Va pup fetelor,o seara frumoasa!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Sam 06 Mar 2010, 11:21 am

Fetele kiss .
Aseara am ajuns tarziu de la restaurant si nu am apucat sa intru.
Mersi JULIENNE pt.raspunsuri pupi ... saptamana viitoare imi ajunge cartea si ma lamuresc mai mult atunci cu cantitatile. Oricum eu am mancat cam 250 gr,cartofi doar la pranz si seara inca vreo 200 gr ... deci nici vorba de 200 gr.cartofi la ziua de amidonuri.
Ieri am mancat asa:
- 2 capsuni, 2 felii pomelo
- paste integrale al dente cu ciuperci, rosii, ceapa, ierburi, condimente
- 2 linguri mamaliga cu branza (am incercat sa evit branza, smantana, costita prajita Sad ... am fost la un restaurant super fain, cu mancaruri traditionale si mai toata lumea a comandat si mamaliguta pe langa altele, asa ca am gustat si eu Merci ) + 1 papanas si jumatate wink
Nu stiu cum, dar in 3 zile de Rina's am ajuns de la 87.9 kg la 86.4 kg Smile . Sper sa nu fi eliminat doar apa ca am baut in fiecare zi si ceai de soc, urzica, ceai verde ...
De azi cred ca se instaleaza si ciclonul Neutral ... tot pe cand am si eu ceva rezultate tre sa vina furtunile zid .
ALESSIA bafta cu disociatul 3+3 hug ; vad ca esti hotarata la dieta asta. Eu nu cred ca pot 3 zile fara legume, fructe + ca am dat-o in bara si invers, adik am mancat sunca la ziua de V Embarassed , iar eu ma laudam ca pot trai fara carne deloc lol! . Sper sa pot tine Rina's strict macar o luna dupa ce primesc cartea si imi mai lamuresc unele lucruri (nu citisem nicaieri de cantitati, dar vad ca sunt limite).
ANDRICA, Rina's nu mi se pare deloc complicata, trebuie doar sa-ti insusesti unele reguli, dar asta e valabil la orice dieta wink
CRIS, Bonisan si Sab Simplex ii dadeam si Marutei, dar ei ii "placea" mai bine Bonisanul wink . De kg ce sa zic? Nu parea din poze sa fi pus atata, dar ai si dat jos bine acum la nastere. Ideea e sa ai grija ce mananci si vei vedea ca inca se mai duc din kg pupi . De verigheta Sad eu nu o pot purta nici in ziua de azi, iar la picior am ajuns de la 35 la 37 Rolling Eyes . Inainte ma trimiteau vanzatoarele la raionul de copii dupa pantofi, iar acum la unele imi vine chiar 38 cyclops .
ANA, ciudata reactia asta la vaccin No ... asta inseamna ca nu ii poti face nici un fel de vaccin de acum incolo?
Fetele va pup pe toate
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Sam 06 Mar 2010, 1:06 pm

BUna fetelor...v-am citit dar nu in totalitate.
.CRis ce mai....o mamica implinita fericita...........superba povestea voastra.Smile
Si intr-adevar colici exista........o prietena are al 2lea bb si a avut ea colici. ZIcea ca o luau durerile de burta de numai...se indoia si strangea genunchii la piept ...o taia prin burta cateva sec apoi se linistea. DAr a zis ca-i groaznic sa se intample asta la bb.
eu i-am dat apa aia cu marar se cheama GRIPE WATER ....e oki il linisteste...dar DAvid nu prea a avut prob mari cu colicii

Cris sunt sigura ca se vor duce repede kg, la ambitia ta nimic nu e imposibil. Doar ai mai avut o data 70 , nu :D

Ana muulta sanatate lui Iannis.....e greu cu bronsiolitele astea. Eu am aerosoli acasa si ii fac. La mine David a avut f multe pneumonii si bronsiolite si pe fondul unor alergii e pasibil de astm Sad

RAmo bafta in ceea ce te hotarasti sa tii si sa ai rezultate . Suntem alaturi de tine wink

Alessia .....am cu -1.3 kg......si nu am tinut tocmai exact nici macar 3/3 ca totuci miercurea si vinerea mai postesc....si am mai ciugulit si altele dar in linii mari sunt multumita Smile

merg la bucatarie si poate revin sa citesc de citit
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Sam 06 Mar 2010, 1:21 pm

ziua buna si un weekend fain!

ramo------vreau sa zic ca nu sint sigur de cantitati,dar stiu ca exista o limita la cartofi,paste ,orez si seminte,dar nu le mai stiu.eu nu am masurat niciodata cantitatile si tot am slabit..nu am niic exagerat,am mincat cit sa fiu satula ,la prinz is la cina.
tine -te de dieta si sint sigura ca vei slabi.

alessia si andrica-nu-i grea dieta asta.trebuie doar sa -ti disciplinezi un pic poftele,dar in rest e simpla.

dana-spor si tie cu dieta ta.

cris-o sa slabesti cu siguranta.maninca sanatos si se duc incet,incet si kilele.

weekend fain tutror.
aci o sa fie azi soaaaaaaaaaare si cald!!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Sam 06 Mar 2010, 2:35 pm

Ramo felicitari ...1.5 kg e ceva . BAfta si sa te tii de dieta ..de data asta, da? croseta

Wk fain tuturor
Juli mai e zapada la voi sau vine primavara? Aici au fost vreo 2 zile superbe s-a uscat in totalitate pe jos, un pic soare....................dar de ieri lapovita si ninsoare...iar s-a acoperit de zapada..uffff ce m-am saturat de iarna asta Neutral
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Sam 06 Mar 2010, 2:43 pm

dana-aici ieri si alaltaieri a nins,a plouat,tot asa..dar weekendul asta si citeva zile sapt viitoare,o sa fie caaald.si eu astept primavara!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Sam 06 Mar 2010, 2:46 pm

...la noi cica o sa mai dureze vremea asta urata. Abia spre sf lunii o sa vina primavara............de mult o astept
Cu masina ce ai mai facut?
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Sam 06 Mar 2010, 3:08 pm

au reparat-o.am garantie inca..

david mai merge la gradi?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Sam 06 Mar 2010, 4:59 pm

E bine. S-au miscat destul de repede....nu ca la noi. :D
DA DAvid a mers toata saptamana....acum tuseste un pic ....sa vedem poate merge si sapt viitoare. Iarna asta nu a mers flux continu din pacate. Vroiam sa te intreb daca stii vreo metoda sa-l determin sa invete o poezie. De cand e la gradi nu a inv nici una. zice 1-2 versuri si gata. daca-l pun sa spuna vreo poezie inventeaza pe loc ceva-de la desene de la calc..apoi bombane ceva si gata .Oricum nu inteleg nimic........Uneori imi fac griji ca inca vorbeste f stalcit ......ufff greu cu copii astia
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Sam 06 Mar 2010, 6:16 pm

Salutare la toata lumea
Ramo, nu stiu ce sa zic. Pediatra a zis ca are suficienti anticorpi si de aia face reactiile astea. S-ar putea sa nu ii mai fac nici ala de 1 an.
Eu tot sustin ca nu exista colici si nu pentru ca nu au avut copiii mei, ci pentru ca de obicei bebeii se linistesc cand sunt luati in brate de mamici sau cand sunt pusi la san sau alte asemenea metode. Smile
Si la noi a fost soare si frumos, iar de vreo 2 zile ninge. e cald si nu se prinde zapada, dar veau primavaraaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Sam 06 Mar 2010, 6:34 pm

avr_dana a scris:E bine. S-au miscat destul de repede....nu ca la noi. :D
DA DAvid a mers toata saptamana....acum tuseste un pic ....sa vedem poate merge si sapt viitoare. Iarna asta nu a mers flux continu din pacate. Vroiam sa te intreb daca stii vreo metoda sa-l determin sa invete o poezie. De cand e la gradi nu a inv nici una. zice 1-2 versuri si gata. daca-l pun sa spuna vreo poezie inventeaza pe loc ceva-de la desene de la calc..apoi bombane ceva si gata .Oricum nu inteleg nimic........Uneori imi fac griji ca inca vorbeste f stalcit ......ufff greu cu copii astia

dana-nu-l forta sa invete nimic.daca iti faci probleme cu vorbitul,citeste-i multe povesti,vorbeste cu el tot timpul si incearca sa limitezi timpul la tv sau calculator.
dar ,de fortat nu-l forta sa memoreze.daca stii ca ii place vreun caracter de poveste,provoca-i imaginatia si lasa-l sa inventeze despre el ,chiar incurajeaza-l.
citi ani are david?3 ?

ana-cum se simte iannis?
cris-cum merge teambuilding-ul?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Sam 06 Mar 2010, 7:03 pm

Juli, e mai bine pupi acum sunt doar furioasa pe dr. de familie, dar o sa-mi treaca.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Sam 06 Mar 2010, 8:05 pm

ms Juli hug Ceea ce ma incanta si pe mine e ca inventeaza...are o imaginatie debordanta, chiar daca nu vrea sa memoreze poezii . SI are 3, 9 luni . In iunie face 4 ani love
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Dum 07 Mar 2010, 12:57 am

Buna fetele pupi .
Am trecut sa dau raportul wink :
- 3 migdale
- 250 gr.struguri
- 70 gr.arahide
- o banana mare
- 60 gr.fistic
- o banana mare
- 1/2 mar verde
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1277.4 calorii, 36 proteine, 63.3 lipide, 163.2 carbohidrati, 22.7 fibre

Chiar daca am mancat chestii satioase, "ingrasacioase", am fost lihnita de pe la pranz incoace Sad . Nu stiu daca voi putea tine zilele de fructe Rolling Eyes , dar ma gandesc ca poate-poate se mai micsoreaza stomacul si scap de senzatia asta de foame boo .
JULIENNE deocamdata tin dieta asta asa cum pot ... daca dupa ce primesc cartea nu reusesc sa tin 100% corect, atunci macar dupa Paste sa incerc sa tin o luna ca la carte wink . Am o prietena care a slabit 18 kg cu Rina's, dar zice ca a tinut fara abateri si a tinut si ziua de apa in fiecare luna Shocked. A slabit in ianuarie-martie 2008 si la fel arata si acum dupa 2 ani Merci. Vreau sa va spun ca tipa a nascut la cateva minute dupa mine (aug.2007) si in martie 2008 arata mai bine decat inainte de sarcina wink . Eu acum sunt mai grasa cu 2.5 kg decat dupa nastere zid zid zid . Gandul meu acum e ca trebuie sa ma fortez 3 luni si poate scap definitiv de o parte din kg, probleme, stresuri .... Sad .
JULIENNE tu cat ai tinut dieta?
DANA felicitari Flowers ... ce bine e cand cantarul arata mai putin lol! . Pupici lui David pupi .
ANA ma bucur ca e bine Iannis hug . Azi m-am intalnit cu mama unei prietene si zicea ca si nepotelul ei a facut o faza urata rau de la vaccinul de 1 an Neutral ... febra mare dupa cateva zile cu convulsii si varsaturi si iar febra mare No .
Noapte buna fetele si o duminica superba va doresc pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 07 Mar 2010, 1:35 am

seara buna!

ramo,eu am tinut in din iulie sau august pina in toamna.
eu n-am slabit mult,dar nici 100%n-am tinut.am fos insa ff multumita.

o duminica faina !
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB