Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Nici o saptamana, fara lucru de mana!

+26
mariaisfs
mamiboom
clodi
maria_covacef
kisslandia
SilviaDumitrescu
angells
Clio_Ela
olympia
AlinaJ.Bijoux
rucsy
ileana cosanzeana
Lucia.BlueFlower
CristinaB
ioana soare
LYNDA
carmenush
firimitura
Ana Maria
geany
diada
marlen372001
dianavieru
julix_2007
kitty_1973
Admina
30 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de mamiboom Dum 14 Mar 2010, 12:11 pm

Admina--> eu saptamana asta m-am chinuit la bluza aceea la care nu imi ieseau manecile si la care m-ai ajutat asa de mult. Numai ca am lucrat cate 30 de min pe zi la ea ca am fost la serviciu toata saptamana si sambata. Am reusit sa le desfac, sa le insailez din nou asa cum mi-ai zis,si mi-au iesit "tande pe mande", si sper ca maine sa am timp sa le cos la masina si sa-mi iasa bine. La mine merge tare greu. Mi-e frica sa nu gresesc si sa stric materialul, asa ca lucrez incet si sigur.
Abia astept sa o termin, pentru ca mai am multe de lucrat zilele astea.
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de mariaisfs Dum 14 Mar 2010, 2:26 pm

Ce fain e de voi ca stiti sa croiti, bunicamea a fost croitoreasa, maicamea a fost croitoreasa, au avut si fabrica ..dar din mine nu a iesit nimic.. nu s-a lipit croitoria... am incercat si eu si era sa imi cos degetele.... Smile)...ca invidiez un pic >Smile
mariaisfs
mariaisfs
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti/Galati
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de olympia Dum 14 Mar 2010, 4:07 pm

Admina, ti-a iesit perfect... sau mai mult ca perfect, cureaua!
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 14 Mar 2010, 4:13 pm

Admina a scris:Julix, sunt foarte frumoase toate felicitarile tale. Clientii apar ei, incearca sa faci un blog, sau ceva de gen, cu felicitari pentru diverse teme, eventual si niste invitatii haioase pentru nunti/ botezuri. Ar merge facute marturii in acest gen, eventual personalizate cu numele mirilor/ bebelusului si data si un desen dragut (animalute in costume de nunta, bebelus ursulet, etc).

Admina, multumesc.
Nu e rea ideea. Mi-am propus sa fac un stoc cu tot felul de chestii: felicitari, semne de carte, dupa care ma arunc in/ pe piata, si sa te tii afacere... rade
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Mar 2010, 10:26 am

dragelor,

stiu ca e mijlocul saptamanii, dar vin si eu sa dau raportul
- saptamana trecuta am terminat boleroul de la proiect: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

- saptamana asta la inceput : set de bebe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

asa ca va doresc si voua spor la lucru !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 58
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de valentinadof Mier 24 Mar 2010, 12:48 pm

atatea lucruri frumoase pot face mainile noastre ,si mie imi e asa de ciuda ca nu am timp cat as vrea sa pot lucra ,pe mine ma apuca asa in valuri ,operioada tricotez,oalta croitoresc apoi crosetez.si ma tine asa cam 2-3 sapt perioada,in functie de cum intru pe-aici si vad ce minunatii mai faceti voi.acum sunt la masina de cusut am de terminat o bluza si dupa ce o termin va arat si o jacheta cu fusta lucrate tot in aceasta perioada.dar de... cand ai copil mic timpul este destul de limitat ......dar las ca se face ea mare Smile kiss
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de adelina24 Mier 24 Mar 2010, 1:36 pm

Valentinadof , nu esti singura care stai prost cu timpul . Eu am doi copii si nu am timp sa respir . Vad multe proiecte pe acest forum si as face foarte multe . Ba mai mult incep mai multe lucruri deodata . Calcat , spalat , mancare , curatenie , teme , sa te joci cu copii , sa faci piata , sa scoti copii in parc - cand sa le facem pe toate ? Eu sunt restanta la multe .
Norocul meu este ca am podul casei mai mare si le mai ingramadesc acolo ca sa nu le mai vad .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 51
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de clodi Mier 24 Mar 2010, 4:28 pm

Eu desi nu am copii tot nu am timp sa fac cate as fi vrut... zid acum m-a mai apucat si febra margelitului Smile M-am apucat aseara sa ii fac un colier mamei de ziua ei (modelul de aici de pe forum) dar parca nu iese asa ordonat si frumos cum am vazut in poze.. cred ca il reincep cu alte margele. Sa nu mai zic ca mai am terminat aproape o pereche de pantaloni pentru sotul meu si in 3 zile nu am gasit timpul sa le fac si tivul.. scratch Iar pe termen lung am un teanc de haine de-ale mele de modificat - am impresia ca termenul acesta devine nelimitat wink
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de valentinadof Dum 28 Mar 2010, 9:36 pm

mi-am propus ca saptamana asta sa nu mai lucrez,imi pregatesc casa pt sarbatoarea sf.pasti,doar ca voi vopsi oua,oricum mi-am atins scopul,am termminat compleul jacheta si fusta pe care le-am postat la cap respectiv ,as mai avea de facut butoniere la o bluza nu cred ca rabd sa ramana neterminata si cam atat,e o saptamana mai speciala incarcata spiritual si va invit pe toate sa gustati un pic din emotia ce ne cuprinde odata cu apropierea sf invieri.
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de irish05 Mier 28 Sept 2011, 7:44 pm

mda.
sa spun c-am desirat de 2 ori. mai am bentita de la gat de lucrat pentru o vesta , apoi bentitele pt rascroitura de la maneci, de cusut si gata. dar nu prea am chef. si totusi tb sa termin !
apoi am in proiect o basca tricotata, de care mi-e teama pt ca nu stiu cum sa cresc k sa iasa perfect (maica-mea e super pretentioasa! zid )
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de duchess Vin 03 Aug 2012, 6:18 pm

Eu anul ăsta am cusut perniţe, mai am puţin şi termin un goblen .
Vreau să fac şi eu un fular dar nu am nicio motivaţie.. Sad
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Nici o saptamana, fara lucru de mana! - Pagina 3 Empty Re: Nici o saptamana, fara lucru de mana!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB