Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 18 Ian 2010, 2:26 pm

buna ziua fetelor si o sapt frumoasa.
pana azi am mancat la fel,mult si prost,de azi gata,ca nu-mi place deloc de mine asa.am baut aseara ceai antiadipos si am eliminat cat de cat si azi am 59,4 kg.
azi am baut cafeaua cu 150 ml lapte si am mancat 3 virsli cu 1 felie de paine si cu mustar si mai mananc la lucru doar fructe,inca nu stiu ce,va spun maine.
merg sa vad poze si mai vb maine,ca azi la 16:30 plec spre munca,s-a terminat concediul.paaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 18 Ian 2010, 2:31 pm

zi usoara la munca deiutza pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 18 Ian 2010, 2:33 pm

Neata fetelor
Cu intarziere si eu azi, va citesc, ma uit la poze si mai completez la mesaj Smile.
Nu vad micul dejun Ana.. Sad
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Lun 18 Ian 2010, 2:34 pm

saluatre
si aici ninge de numai!
dana-nu stiu de unde poti lua exercitiile..dar am vazut acuma ca agasit ana ceva.incearca le.tipa e f motivanta.de copil a fost obeza ,mincarea era singurul confort si legatura pe care o avea cu tatal ei...oricum lucreaza toti muschii ,toate zonele problema pt "thiner,leanner ,better you"cum zice ea!
mai are o carte despre cum lucreaza hormonii si cum noi incercind sa slabim ,nu facem decit sa ne ingrasam sau sa stam la aceeasi greutate..am comandat-o si pe aia de pe amazon.stie f multe tipa,am fot impresionata.

alessia- ffaine poze.si fain si vanny.
nu mai stiu cine zice de piine in aparat.ei eu fac,defpat nu eu,K face. e f buna si miroase asa fain...facem cu seminte,fara,neafra,cu banane...multe fleuri se pot face.

andrica-ai sczut repede de la 55.bravo!si curatatu de zapada e un sport,sa stii.Smile

eu sint prin zona azi...Smile
o saptamina faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 18 Ian 2010, 2:38 pm

ar fi cazul sa fie ca de cand am scris mesajul ala am mai dat o data + curatenie in casa rade
am scazut de la 55 in 2sapt dar nu erau asezate bine kg ca erau puse in luna decembrie
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 18 Ian 2010, 2:46 pm

Gata, am venit cu continuarea:
Legat de alptat, oricum n-o sa pot in primele saptamani sa ma gandesc eu la dieta….
Dupa aceea o sa imi fac un plan. Ce e nasol, n-o sa mai am acelasi timp sa imi gatesc papa speciala pt mine…..desi, varnd nevrand, oricum va trebui sa se adapteze si sotul si pe mama sper sa o determin sa gateasca cum vreau eu, ca sa fie si ok pt alaptat si sa nu fie rau pt silueta…O sa ma linistesc cand voi avea doar 7-8 kg in plus, dar pana acolo, as vrea sa dau jos mai repede, ca daca da caldura si eu is cat casa, ma deprim sigur…
Ooo, vad ca am smuls o promisiune de la tine Julienne, buuuun, gata, inseamna ca ma apuc serios de Montessori …
Ana, am inteles ce vrei sa zici…ca orice bebe e diferit si e posibil sa tolereze anumite lucruri dar trebuie sa le introduce pe rand alimentatie si sa le testezi…
Ramo, am salvat informatiile de la tine, merci mult, cand ma apuc sigur te mai bat la cap…..cred ca panea asta ar fi mult mai buna pt mine la un inceput de dieta….
Julienne, ma apuc de studiat linkurile, oricum, daca mai are nevoie cineva, eu am salvat undeva linkurile de la tine toate, sa fie acolo….
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Lun 18 Ian 2010, 2:51 pm

Cris, acum am vazut ca nu merge sa vezi poza. O sa o pun pe grup.
Andreea, la noi e soare. :-)
Azi am alergat ca planuim ca in 14 februarie sa facem binecuvantarea lui Iannis si a trebuit sa cautam restaurant. Am gasit unul dragut si cu pret ok. Mai ramane sa comandam prajiturile si tortul. Si eu trebuie sa imi cumpar ceva de imbracat, plus piticotul, ca doar e sarbatoritul. Dar pana atunci trebuie sa mai scap de niste kg si de examene. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Lun 18 Ian 2010, 2:58 pm

cris-nu te gindi la depresii.stii ca e f rau pt bebe cind mama are depresii.e rau pt ca nu mai comunici cu el,nu mai ai aceasi grija de el...kilogramele o sa se duca..prioriatea e bebe andrei acuma.maninca santaos si bucura te ca o sa ai un copil frumos ,sanatos si o sa i oferi dragoste,comunicare si atentie maxima.
in camera lui,incearca sa te pui jos si sa privesti totul de la nivelul asta...

andrica,sigur e sport ce ai facut tu!
deea -spor la treaba.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 18 Ian 2010, 2:59 pm

Gat, concluzionez ca am vazut si pozele fetelor:
Dana.....arrribaaaa!!!! stii cum face lupul ala in desene animate, ii ies ochii din orbite si urla? :P
Ce mai tura-vura? Toate aratam mai bine cand suntem slabute, de-abia astept sa imi revin si eu.....
Alessia, sunteti niste dragalasi, tu, sotul, si catelul Smile
Ana, atept sa vad poza.
Julienne, nu ma depresionez eu sa imi afecteze rolul de mama, nu cred ca as putea ajunge in stadiul asta, da tare mi-as dori sa arat bine la vara, cat de cat macar...iar spre sf verii sa fiu ok, ca inainte.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 18 Ian 2010, 3:19 pm

inainte nu erai "ok", erai super pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 18 Ian 2010, 3:54 pm

andreea_2008 a scris:inainte nu erai "ok", erai super pupi

Of! rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 18 Ian 2010, 3:58 pm

ce? wink asta-i adevarul ura
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 18 Ian 2010, 4:03 pm

Acuma imi dau iar seama ce important e sa apreciezi cand esti slabut, cat de slabut esti. Oricum, nu ma vad asa grasa, insa ma cam panicheaza pardalnicul asta de cantar....parca prea trage mult. Nu arat cat zice cantarul...
Cum i-am zis si doctoritei mele, mai in gluma, mai in serios: sa stiti ca am mare retentie de apa :P, s-a uitat pe sub ochelari la mine, ii venea sa rada....
Ana, am vazut poza cu micul tau dejun, ce sanatos arata Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 18 Ian 2010, 4:06 pm

lasa ca e bine, lasi mai multe kg in spital
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 18 Ian 2010, 4:21 pm

Stiu ca o sa las, dar variaza, sunt persoane care au lasat 7, altel 10.......
varianta a 2 a suna cel mai bine :D
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Lun 18 Ian 2010, 4:26 pm

cite kile ai luat cris?
lasa ca scapi de toate in timp.
ana-f sanatos micul dejun .si ce faini sint picii..cred ca esti o femeie implinita.bravo! hug
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 18 Ian 2010, 4:42 pm

Julienne, misterul il dezvalui luna viitoare, iti dai seama....
Oricum nici nu ma mai cantaresc des, ca nu vreau motive de depresie...
Sta cantaru intr un colt si se prafuieste off topic rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Lun 18 Ian 2010, 4:45 pm

Buna fetele

Ana super sanatos md-ul tau..si consistent .Asa imi place si mie un md sa ma satur si sa nu-mi fie foame in jumad eora. Te felicit pt asta si pt kg date jos..Acu sa nu te lasi .Bafta la ex [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Si la ce ficiori ai...doamneee ce mare a crescut ala mic......bolfosu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cris depinde de pers..si eu am lasat destul kg in maternitate , am venit doar cu 5 in plus , acasa. Oricum nu cred ca te-ai ingrasat f tare , si pana la vara ffff lejer dai cateva kg. Smile

MAi fetelor ms de complimenturi , ehheee sa stiti ca si eu m-am ambitionat, si vorbele voastre is de incurajare....nu de alta dar mi-ar fi rusine fata de voi sa nu fac nik si sa raman la fel. 10 kile nu-i un capat de lume :D

Alessia vazut poze...oricum ..no comment. Arati ff elegant, ai o alura f feminina si slabuta din cale-afara . Felicitari pt modul in care arati [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Juli daca si tu ai facut febra musculara.....inseamna ceva .Eu cred ca as muri de-a dreptul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ramo..chiar ca ai inceput sa papi mai bine de cand dai raportul. DA-i batai in continuare Smile

Fetelor ma retrag...ca am venit inghetata, ma ia un pci cu raceala asa ca fug in pat.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Lun 18 Ian 2010, 5:25 pm

cris-asteptam sa dai la iveala misterul!Smile
dana-hai ca 10 kg le poti da jos relativ in timp scurt. Smile merita sa arati din nou asa,nu??
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Lun 18 Ian 2010, 8:49 pm

Am revenit
Go Dana, go!!!!
Cris, abia am reusit sa pun poza. Imi tot dadea eroare.
Raportul pe ziua de azi:

Mic dejun: 1 ou, cascaval light, sunca de pui, jumate de ardei capia, o felie de paine integrala, un ceai fara zahar, un iaurt 0% grasime
Pranz: sufleu de conopida. Am pus 4 oua, branza, smantana, cascaval. Am papat jumatate de portie. Restul e pentru maine
Cina: un polonez
Gustari: 1 baton cioco dietetica, 1 batom muesli, 5 biscuiti dietetici.

Ma duc sa vad acum filmuletul care l-am coborat.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 18 Ian 2010, 9:04 pm

am venit si eu cu raportelul:

Luni (ziua15 SBI):
Md: 3felii sunca pui, 1felie branza, 1rosie mica, 4felii castravete, 1cafea
P: 6chiftelute de vita la Teflon, 1ou
C:mancare de ciuperci cu pui, salata verde,2perisoare(fara orez)
G: 140g iaurt 0%
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de waby Lun 18 Ian 2010, 9:28 pm

Buna fetelor,
Scriu de cateva sptamani pe forum dar la rubrica fimo pt ca sunt pasionata de asa ceva. Una peste alta m-am decis sa scriu si aici pt ca mi-am propus pentru anul acesta sa slabesc. Am f multe kg in plus si cred ca cel mai bine ar fi sa ma apuc de slabit sub atenta supraveghiere a unui nutritionist, cum de fost am mai fost eu pe la doctori din sistemul de stat care mi-au zis sa nu mai manac prajeli si dulciuri si gata m-am decis sa o caut pe doamna doctor Mihaela Bilic. Am tot cautat pe net datele de contact, un nr de tel de la un cabinet ceva dar nimic, poate stie careva...Va rog mult sa-mi dati o mana de ajutor, am cam 40 de kg in plus asa ca....sunt cam disperata.
Multumesc!
waby
waby
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Lun 18 Ian 2010, 10:08 pm

seara buna!
bun venit waby!
azi am facut doar 20 de minte din 40 din program ca nu mai puteam de febra musculara.
am mincat asa;2 oua ,2 biscuti whole wheat cu o cupa lapte soia(totul a avut 330 calorii)
prinz-un wrap din curcan ,tortilla si ardeu rosu.
cina-o sa maninc pui cu o cupa de orez brun(asta ar fi dupa carte)dar cred ca o sa maninc pui cu o salata...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 18 Ian 2010, 10:37 pm

suna bine meniul tau julie

waby bine ai venit Smile
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Mar 19 Ian 2010, 3:11 am

Salutare fetele kiss .
ARIME pupi tocmai am terminat de admirat inca o data tortuletele love . Cum merge invatatul? Iti doresc multa bafta cu examenele hug ... tuturor care aveti sesiune va doresc bafta multa.
WABI bine ai venit printre noi hug ... din pacate, eu nu te pot ajuta cu info de care ai nevoie. Poate daca ramai cu noi vei reusi sa dai jos cateva kg wink .
Eu imi voi cumpara o cartea aparuta acum, a doamnei doctor Gabriela Man, bazata pe indicii glicemici ... am inteles ca exista deja in librarii, iar daca nu o gasesc, atunci o comand online si ajung cu cheltuieli postale cu tot la 27.5 ron wink . Poate va intereseaza si pe voi fetele wink.
ANA acum descarc si eu filmuletul Smile ; mersi de info pupi . Super bine arata papica ta.
ALINUTZA, frumosi ca intotdeauna, iar Vanny e dulce rau imbracat asa wink, iar tu arati super bine pupi .
JULIENNE, ne-ai oferit atatea informatii despre educatia copiilor, iar eu nu sunt in stare sa studiez problema si sa o pun in practica Sad . Simt ca nu am deloc control asupra situatiei si nu stiu cum sa ii captez atentia Marutzei, sa o "linistesc" putin (nu stiu cum sa ma exprim) pt.a o invatat lucruri noi. Are atata energie bounce1 baschet. Vad pe strada copii care merg linistiti de manutza cu parintii, dar ea e intr-o continua alergatura; asta vara, in parc, copii se jucau fiecare cu ceva, dar ea si acolo trecea mereu de la un lucru la altul ... ba vroia la nisp, ba in leagan, ba pe tobogan ...... mereu altceva. De invatat, invata orice, adik spune poezii, canta, spune Ingerasul, numara, dar toate astea in miscare albina . Povesti pot sa-i spun doar la culcare, la pranz si atunci imi cere ea povestea pe care sa i-o zic (de obicei Alba ca Zapada), dar nu sa citesc ca atunci cu siguranta nu doarme ci sta calare pe carte. Iar am scris un roman despre fiicamea Merci .
DEIUTZA, ce repede a trecut concediul Smile ; hai ca nu-i rau wink , ai tot sub 60 kg pupi .
CRIS, poti sa ma stresezi oricand cu orice fel de intrebari hug . Apropo, eu am luat in greutate in sarcina 23 kg si m-am intors din maternitate cu 11 kg in minus Smile . Acum, de Sarbatori era sa ajung la greutatea pe care o aveam inainte sa nasc Sad .
Sa dau si eu raport:
- un bol ciorba de fasole verde + 2 feliute paine facuta de mine
- o omleta cu de toate (ciuperci, ardei, ceapa, branza slaba, sunca) + salata de castraveti si rosii
- 2 clatite a'la ALINUTZA unse cu dulceata dietetica
Incerc acum sa calculez cate calorii am pt.azi wink .

Deci:
Paine Vita Rustica Vel Pitar - 160 grame, 348.2 calorii, 11.2 proteine, 1.9 lipide, 71.5 carbohidrati, 5.4 fibre
Supa legume cu fasole verde - 300 grame, 321 calorii, 1.8 proteine, 3.6 lipide, 9.3 carbohidrati, 1.8 fibre
Ou de gaina - 200 grame, 286 calorii, 26 proteine, 20 lipide, 2 carbohidrati, 0 fibre
Ciuperci champignon, crude - 50 grame, 11 calorii, 1.6 proteine, 0.2 lipide, 1.7 carbohidrati, 0.5 fibre
Ardei capia - 20 grame, 5.2 calorii, 0.2 proteine, 0.1 lipide, 1.2 carbohidrati, 0.4 fibre
Ceapa - 25 grame, 10.5 calorii, 0.2 proteine, 0 lipide, 2.5 carbohidrati, 0.4 fibre
Ulei de masline - 10 grame, 82.4 calorii, 0 proteine, 10 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Salam cu sunca - 25 grame, 40.5 calorii, 5.3 proteine, 2.1 lipide, 0.1 carbohidrati, 0 fibre
Branza de burduf Albalact - 30 grame, 84 calorii, 6 proteine, 6.6 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Rosii - 100 grame, 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 lipide, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre
Castraveti - 180 grame, 21.6 calorii, 1.1 proteine, 0.4 lipide, 4 carbohidrati, 1.3 fibre
Branza proaspata dietetica Covalact - 65 grame, 55.3 calorii, 11.1 proteine, 0.7 lipide, 1.3 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1165 grame, 1283.7 calorii, 65.4 proteine, 45.8 lipide, 97.5 carbohidrati, 11 fibre
Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

PS: ANDRICA in 15 min.ai descarcat filmuletul? Al meu e la jumatate doar Sad ... sper sa se descarce pana merg la somn.

Va pup fetele pupi prietenie .

PS1: MIKI nu ne mai zici nimic? Smile
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB