Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Intamplari hazlii cu si despre noi

+52
Si1ver
Gabica
kitty_1973
aleinad
culea mirela
Gabiuta
cillywilly
dorina64
pufoi
tinap
Dorulet
danniela
Ramonica
bubu85
carmenco
Uca
Andata
getik1
olympia
Admina
angells
danabekk
Floren
AlinaJ.Bijoux
betymi72
Day
rosita
mnarcisa
clodi
danae
Giobsy
veniciuc nicoleta
aurishta
came_lia
Cristache
MagdaMarin
leonutza69
CCristinaC
europolis
Noemi
feliciagl
Kristina
rucsy
maria_covacef
ciresicca
Laila
Clio_Ela
firimitura
Ela
andrea.z style
diada
SilviaDumitrescu
56 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Day Joi 16 Sept 2010, 7:28 pm

:laugh
Hai sa va dezvalui si eu momentul meu de genialitate.
Odata,cu vreo doi ani in urma,mi s-a decuplat telefonul fix in timp ce faceam curatenie si,dupa vreo 10 minute de mesterit la fire si cabluri,ma gandesc sa verific.Si sun de pe mobil.Buuuuun!Ghici cine raspunde la fix? ups Si chiar foarte dragut am raspuns!Va dati seama ca am realizat abia cand am constatat ca stateam cu ambele telefoane la urechi,ca Bula din bancuri......
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aurishta Joi 16 Sept 2010, 7:46 pm

Hahaha, mai lipsea sa-ti cauti ochelarii de pe nas! rade rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de betymi72 Joi 16 Sept 2010, 8:23 pm

m-ati omorat!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 16 Sept 2010, 8:52 pm

Mai aveam putin si picam sub birou de ras!!!! Sunte-ti fenomenale!!! rade rade
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Floren Joi 16 Sept 2010, 9:54 pm

Am crezut ca mor cind am citit pataniile voastreeee rade rade rade
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de CCristinaC Joi 16 Sept 2010, 10:00 pm

aurishta a scris:Hahaha, mai lipsea sa-ti cauti ochelarii de pe nas! rade rade

Eu mi-am cautat ochelarii o ora prin casa si ii aveam pe cap. I-am gasit cind mi-am pus (disperata cu nu vedeam bine) o pereche mai veche si am atins bratele ochelarilor dupa urechi.
rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aurishta Vin 17 Sept 2010, 8:48 am

Deci povestea cu ochelarii este deja clasica!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Giobsy Vin 17 Sept 2010, 9:16 am

Daca-i vorba de ochelari, iata ce a patit mama mea:
Intr-o zi a fost la piata, la cumparaturi, pe la supermarket, apoi in vizita la o sora de-a ei.
Dupa pranz, ajunge acasa si se apuca de ale gospodariei. Dar ceva nu era in regula - si-a dat seama ca ii lipseau ochelarii. Si da-i, si cauta...nimic.
Pleaca din nou pe traseul de dimineata, intreband in stanga si-n dreapta daca nu a gasit nimeni o pereche de ochelari. Dupa cautari zadarnice, vine acasa foarte suparata..."ce oameni, dom'le, i-or fi gasit si nu au vrut sa mi-i dea...", facand calcule cam la ce-ar trebui sa renunte pentru a-si face alta pereche de ochelari.
Se apuca de facut mancare.
Deschide frigiderul... si gaseste ochelarii pe raftul din mijloc.


LE: Intr-un episod viitor o sa va impartasesc din experienta mea de vedeta PROTV. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Day Vin 17 Sept 2010, 8:35 pm

Giobsi,genial!Eu mai pun uneori scrumiera in frigider dupa ce o golesc,dar deja stiu unde sa o caut...
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 17 Sept 2010, 8:40 pm

Ce bine ca eu nu am cum sa imi "pierd" ochelari pt. ca fara ei nu vad aproape deloc!!! Oricum, amuzante patanii!!! rade
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Sept 2010, 8:56 pm

rade rade de acum incolo cand nu gasesc ceva frigiderul va fi primul loc unde voi cauta rade
Si apropo de cautat si patnii. Zilele trecute ma gandesc eu merg pana la mama, dar imi vine si ideea creata sa imi pun si lanticul (de aur) la gat, dar.........unde l-am pus oare? Si caut, si caut, pret de vreo 3 ore. intre timp vine vecina si ii spun ce fac si zice " leaga o batista de piciorul scaunului", eu executat (dupa ce am cautat si batista ca de cand cu astea de unica folosinta.... nu prea mai am din cele de carpa). Continui sa caut, vine si cumnata, ii spun si ei, asta zice " intoarce o cana cu gura in jos", eu executat. Si dupa indelungi cautari a data Domnul si l-am gasit. Nu stiu daca a fost de la cana si batista dar important e ca l-am gasit. Dar faza acum vine, nu am mai intors cana si nici nu am mai dezlegat batista. Intra omul meu in casa si gasete pe masa cana cu gura in jos si batista legata de picorul scaunului rade Cand intru si eu in casa zice " ce ai facut azi in casa ai facut farmece?" rade rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Day Vin 17 Sept 2010, 9:19 pm

rade Vaai,Silvia!Woodoo????? rade
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 17 Sept 2010, 9:23 pm

Silvia, nu i-ai spus si tu sotului ca ai pus batista sa se joace motanii si cana la scurs? Ca doar e barbat si crede ce-i spui tu. wink
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Sept 2010, 9:37 pm

nu eu de obicei sunt de acord cu tot ce spune el si imediat am zis : "DA". Scurt si la obiect wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de danae Dum 19 Sept 2010, 12:10 pm

Bine ca nu a mai venit cineva sa iti spuna sa pui 2 bete de chibrit in cruce pe coltul mesei (am eu o vecina care asa imi zice) rade
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de clodi Mier 22 Sept 2010, 7:10 pm

Soacra mea cand cauta un lucru si nu-l gaseste mai si zice ceva... nu injuraturi Smile... da' la ea nu a dat roade zicatura... isi pierduse un cercel si pierdut a ramas rade

Zilele trecute am facut-o si eu si sotul de oaie... impreuna ca deh noi suntem o echipa si la boacane...
Ne-am intalnit cu niste buni prieteni (3 cupluri) la restaurant si dupa ce am papat si ne-am distrat am zis sa plecam cu totii catre casele noastre. Stiam de unul din cupluri sigur ca sunt cu masina. Noi eram si noi cu masina noastra. Si intrebam pe al 3lea cuplu daca si ei sunt cu masina... el zice NU al meu intelege DA si se uita la cel de-al 4lea cuplu si le zice 'Deci, voi veniti cu noi cu masina' rade rade Mi s-a parut mie ca cei doi schimba fete fete dar nu am inteles ce se intamplase. Cei doi pe care i-am lasat (neintentionat) cu ochii in soare se urca in cealalta masina disponibila si atunci ne dam seama de gafa dar n-am mai apucat sa zicem nimic caci in timp ce treceau pe langa noi intraeba 'In ce directie iesim de aici' si eu le raspund hotarat 'Dreapta' - in timp ce aratam cu mana spre stanga rade Al meu sot cu o fata blocata se uita la mine si pana sa reactionam... deja facusera dreapta. raderade
Am aflat a doua zi ca s-au invartit nitel pe stradute dar s-au descurcat, iar cei doi ne-au iertat pentru neintelegere.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Day Joi 23 Sept 2010, 8:18 pm

Hai sa va zic si una mai....intima.Al meu sot ma intreaba intr-o seara:
-Papusa,ma mai iubesti?
eu:
-La fel de mult cum ma iubesti tu pe mine!
Retineti,suntem casatoriti de 18 ani! El face o pauza....destul de lunga,si concluzioneaza:
-Deci nu ma mai iubesti!
Tare,nu? rade
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de europolis Joi 23 Sept 2010, 8:59 pm

rade cred ca asa mi-ar raspunde si mie rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Noemi Joi 23 Sept 2010, 9:06 pm

Vai morrr day rade rade

Acum ce traznaie a facut sotzul meu, ca trebuie sa luam de la aeroport o verisoara ce vine din America, si tocmai i-am pregatit dormitorul foarte primitor. Ce gasesc pus pe pat de sotzul meu... si n-am rezistat sa nu va arat si voua.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bineinteles ca m-a semnat pe mine, si cand am intrebat de ce a semnat Noemi, a spus in stilul lui glumetz :pt ca o singura analfabeta exista in casa asta" rade


Ultima editare efectuata de catre Noemi in Joi 23 Sept 2010, 9:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Joi 23 Sept 2010, 10:02 pm

Noemi m-am stricat de ras rade Analfabeta ???
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 38
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Noemi Joi 23 Sept 2010, 10:05 pm

Yes, from Romenia
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Day Vin 24 Sept 2010, 6:36 pm

Aoleu!Al tau e mai ceva decat al meu! rade
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Noemi Vin 24 Sept 2010, 6:50 pm

Lasa, ca si eu m-am stricat de ras la povestea ta day Smile auzi al tau e sagetator?
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de danabekk Vin 24 Sept 2010, 9:22 pm

Noemi, iubita, sa-i spui domnului acela cu care dormi noaptea ca tu esti "fonetica"... wink
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Noemi Vin 24 Sept 2010, 9:41 pm

Si el va raspunde "fone ce maaaaaa" rade
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 3 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB