Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Intamplari hazlii cu si despre noi

+52
Si1ver
Gabica
kitty_1973
aleinad
culea mirela
Gabiuta
cillywilly
dorina64
pufoi
tinap
Dorulet
danniela
Ramonica
bubu85
carmenco
Uca
Andata
getik1
olympia
Admina
angells
danabekk
Floren
AlinaJ.Bijoux
betymi72
Day
rosita
mnarcisa
clodi
danae
Giobsy
veniciuc nicoleta
aurishta
came_lia
Cristache
MagdaMarin
leonutza69
CCristinaC
europolis
Noemi
feliciagl
Kristina
rucsy
maria_covacef
ciresicca
Laila
Clio_Ela
firimitura
Ela
andrea.z style
diada
SilviaDumitrescu
56 participanți

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 30 Mar 2011, 11:46 am

rade sunteti de coma rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 01 Apr 2011, 7:24 am

Aurishta si Ucabesty tari fazele cu sugrumarea si cu popa rade rade .
Stati ca va zic eu 2 una cu popa si una cu mine.
Intai popa.
Pe preotul care era in comuna noastra (inainte ca satul nostru sa aiba o biserica si un preot doar al nostru)il chema Marcel.Dumnezeu sa-l ierte.
Soacrei mele ii fatase vaca intr-o marti si fatase taur.
Taur pe care-l botezase Marcel.
Vine popa cu botezul vede taurul si o intreaba cum il cheama?
Iar soacra zice:
-Marcel parinte ,Marcel.
Iar popa izbucneste in ras,ca apoi soacra sa-si de-a seama ca pe popa tot Marcel il cheama Embarassed .
A zis-o,a zis-o ce sa-i mai faca.



Acu eu.De 2 zile tot cautam o bricheta mai mare ca asta din poza.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu cu ea aprind focul.Stiu ca fata a pus mana pe ea ultima oara, dar nu am mai gasit-o.Am cautat-o peste tot,ba chiar l-am banuit pe Vio ca mi-a aruncat-o(e cam defecta, dar merge).
Marti am cautat-o peste tot nimic.Aseara il intreb pe Vio daca mi-a dat-o la gunoi.
El nu,caut-o shot ca ce iar a pus aia mica mana pe ea ,tu ce pazesti etc.
O caut iar peste tot,pe sub toata mobila,pe dupa,nimic.
Ce-mi vine Idea i-a sa ma uit si in cuptor,ca fata cam umbla pe acolo.
Unde credeti ca era???
In cuptor, da unde?zid zid zid
Ridicase clapita de metal unde se aprinde cuptorul si o scapase acolo.
Puteam sa o caut mult si bine, ca nu se vedea.
Bine ca nu am folosit cuptorul sa bubuie bricheta in el zid .

Uite ce-mi face fata mea.De cand a vazut intr-o dimineata in cuptor o prajitura si ei ii era foame a inceput sa deschida cuptorul.
In dimineata aia eu il imbracam pe Marius urmand sa mergem la masa.
Fata fugise in bucatarie si era cuminte,prea cuminte, Suspect ma duc sa vad pe unde mai rascoleste,ea era jos in fund cu usa la cuptor deschisa manca dintr-o prajitura.foame
De atunci tot cauta in cuptor sa vada daca mai gaseste ceva. rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de carmenco Vin 01 Apr 2011, 8:56 am

Apropo de cuptor... aveam o soba cu plita, acum multi ani...
Baiatul meu era mic, cred ca pana in 2 ani. Vine soacra mea de la serviciu, isi scoate de prin geanta diverse, se mai invarteste prin casa, sta de vorba cu noi iar intr-un tarziu spune: unde sunt banii mei????? Mobilizare mare, cautam cu totii.... nimic, nici urma de bani. Ii avusese in pat intr-o agenda. Erau 10 bancnote de 10 lei (parca), erau bani pe vremea aia si nici nu erau ai ei. Trebuia sa plateasca cuiva, ceva.
Intr-un tarziu, nu mai stiu cui, ii da prin cap sa deschida usa la soba!!!!! Bani erau acolo!!!!! Frigeau, nu ajunsesera la flacara dar se incinsesera bine.
A fost atat de bucuroasa ca i-a gasit!!!! " Smile
Bineinteles ca baiatul nu putea sa ne spuna, era prea mic, noi l-am intrebat dar... nu ne-a zis nimic.... de unde sa stie el ce-s aia bani Smile)
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de bubu85 Vin 01 Apr 2011, 9:07 am

carmenco tare faza cu cu banii rade
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Ramonica Lun 11 Apr 2011, 11:52 pm

Am ras cu lacrimi. Sa va zic si eu una tare. Acu vreo 3 ani merg cu iubitul meu la restaurant, rasfoiesc meniu si zic" Oau au supa de cocos, eu asta vreau''(imi place f mult nuca de cocos). Vine chelnerul, ne ia comanda si cand vine mancarea mare dezamagire, era supa de cocosh(pasare). Am ras amandoi de nu ne mai opream.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 12 Apr 2011, 12:23 am

Esti tare!!! Trebuiau sa puna si virgula la s!!! rade rade
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Ramonica Mar 12 Apr 2011, 12:25 am

Si mai tare e ca atunci cand cerut chelnerul nu a sesizat nimic.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de carmenco Mar 12 Apr 2011, 10:10 am

Smile Am patit si noi intr-un an la cabana 3 brazi. Stateam mai muti la masa cu meniurile in fata. Ne uitam ce ciorba sa comandam si, cand dam de cea de cocos, mirare mare, ce sa fie, cum sa fie. Nu ne puteam imagina cum e ciorba de cocos. Abia cand l-am intrebat pe ospatar ne-am lamurit. Oricum, cred ca nu eram primii, noi ne-am tavalit pe jos de ras iar el doar zambea putin, se vedea ca era obisnuit cu astfel de iesiri rade

Si ne mai si intrebam de ce oare nu au scris ciorba de nuca de cocos rade
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Ramonica Mar 12 Apr 2011, 11:49 am

Tot la Trei brazi eram si noi, dar mie chelnerul nu mi-a zis nimic, eu chiar am intrebat daca au si mi-a zic ca da.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Uca Vin 15 Apr 2011, 10:40 am

Vine o vecina la noi cu nepotica de trei anisori.
Buna ziua, buna ziua... alea alea.
-Hai sa vedeti cate stie nepotica mea: Spune fructele.
- Mele (mere) , pele (pere) spune nepotica,
- Legumele :
- Mocov (morcov), .... (inca cateva dar nu le mai enumar)
- Cerealele ( Bunica , mandra foc)
- Nestle si Chocapic ( de colo nepoata foarte sigura pe ea)
rade rade rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 15 Apr 2011, 10:47 am

nici cerealele nu mai sunt ce-au fost wink rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aurishta Vin 15 Apr 2011, 12:15 pm

Mi-am amintit ointamplare de-acum cativa ani. Patricia avea vreo 3-4 anisori. Ea dintotdeauna a fost o fetita plina de energie, voiosie si culoare. Replicile si reactiile ei sunt o nesfarsita sursa de amuzament pentru cei din jur.
Era noaptea, tarziu , si ea nu dormea. Mama se necajea s-o culce si-i canta un cantec de leagan, dar mai degraba adormea dansa, caci glasul era din ce in ce. mai tulbure;"Dormi, dormi, puisor, ingerii fie-ti aproape..." Deodata s-a auzit un strigat puternic si autoritar: "NUUUUUU!" Mama, sarmana,a sarit speriata din atipeala ei, uitandu-se nauca prin camera, Pati statea in picioare cu o atitudine martiala de-a dreptul, iar noi radeam de ne prapadeam de hazul situatiei.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de danae Sam 16 Apr 2011, 5:13 pm

Tare de tot, Aurishta! rade

haideti sa va zic si eu despre Bia. Stiti reclama aceea de la hartia igienica Lotus. Tipul ii cere iubitei o rola de hartie, ea ii arunca una si ii rade freza, mai cere o rola si ii arunca una care i se sparge in brate si a treia oara cand ii cere hartie, ii arunca o rola de Lotus care este numai buna. Bia ma intreaba: "mami, de ce are nevoie omul asta de atata hartie igienica?" rade
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aurishta Sam 16 Apr 2011, 7:51 pm

O observatie pertinenta! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de danniela Sam 16 Apr 2011, 8:21 pm

Eu sunt racita si dimineata a plouat, o ploaie rece. Vin acasa si ma bag in pat si le cer la copii sa imi faca un ceai. Fecior-miu se ofera sa mi-l faca. Vine cu cana pe tava (mance mama pe el) si ce credeti??? Mi-a facut ceai de slabit!!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aurishta Sam 16 Apr 2011, 8:31 pm

Deja se stie in lume ce vrea mama! rade Mie imi aduc ciocolata zid , cum sa-i refuz? zid
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de danniela Sam 16 Apr 2011, 8:36 pm

Mai o pastila, mai un ceai, mai o ciocolata, si uite-asa ne facem bine rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 16 Mai 2012, 9:02 pm

De mai bine de 1 an nu a mai scris nimeni pe aici wink
Hai sa readuc in actualitate acest subiect povestindu-va cum am petrecut eu prima seara in Turcia.
Dupa masa de seara ne adunam cativa pe canapelele de la receptie si incercam sa socializam wink Socializam atat de bine incat repede ajungem la concluzia ca ar merge o bere sa nu stam asa pe uscat wink dar cum programul de all inclusiv se terminase si cu bani era foarte scumpa acolo la hotel, hotaram sa mearga 2 baieti sa cumpere de undeva de prin preajma. Ne interesam la portar/usier/ paznic ce era una care se tot invartea pe langa intrarea in hotel, de unde sa luam... acesta ne esplica mai in turca, mai in engleza, mai in dat din maini, de unde sa ia bere. Zis si facut. Pleaca 2 baieiti, ia bere ( dupa ce scoala turcul care inchisese magazinul wink ) vine cu ea la hotel. Si...... surprizaaaaa.... acelasi personaj care ii indrumase de unde sa cumpere nu ii lasa sa intre cu berea in hoteeelll... rade Pe motiv ca "nu lermite legea" rade zid Baieti nostri lasa berea jos in fata hotelului, in grija personajului wink rade si vin la noi in receptie sa ne spuna si sa hotaram ce facem . Acum..... cate 2 cutii de fiecare nu ar fi fost greu de ascuns pe sub haine, sau mergeam unu din noi in camera si luam o geanta (ca baietii o adusesera in sacosa de plastic transparenta ca daia le daduse turcu wink ) numai ca acum cand personajul stia despre ce este vorba.. clar ca facea gura si nu ne lasa. Ce sa facem noi..... Hotaram sa iesim afara sa o bem, ca acum..... na... doar nu era sa o aruncam wink Iesim afara.......un vaaanntt... dar noi.. Batman Batman wink Si asa ajungem undeva pe aleile hotelului unde am baut berea. Am spus bancuri si am ras de au rasunat imprejurimile. Timp in care "personajul" dadea ture pe holurile hotelului care dadeau spre acea alee ca sa "ne supravegheze" wink Poza cu mine pe post de statuie este din aceasta poveste. Dupa ce am baut berea.... sa mergem si noi fiecare la camerele noastre sa ne culcam? Eiii asi... abia ni se deschisese apetitul wink rade cineva propune si se aproba pe loc sa mergem la unu dintre noi in camera si sa continuam cu cele 3 cutii de bere pe care am hotarat sa le ascundem si cu tuica pe care o avea respectivul in camera. Zis si facut. Povestim noi, mai bem o bere. mai o tuica... fiecare ce poate wink dar vine vremea sa mai mergem si la camerele noastre totusi pentru ca a doua zi era plecarea la vizitat hoteluri la ora 8,30 . Cum eram cazati cate 2 in camera si colega mea nu participase.... si cum nu aveam decat o cheie de la usa, ... si cum acea cheie/cartela trebuia sa stea in chestia aia ca sa fie curent in camera... normal ca eu trebuia sa ciocan la usa sa o scol sa-mi deschida. Nimic rau numai ca..... cu 2 beri la bord, si chef de ras.... am gresit si am ciocanit la alta usa.... rade Din interior se aude o voce ( mai groasa e drept dar atunci nu am luat in seama) "cine o fi mai frate" rade , si se aude trosait de picioare catre usa. Usa se deschide atat cat sa iasa la iveala o fata de barbat care intreaba somnoros, moracanos si apasat " ceeeeiiii???" Binentele ca printre hohote de ras i-am explicat omului ca am gresit usa, dar una din fete cu care fusesem si care ma astepta sa vada daca imi deschide colega ( daca nu sa ma ia la ea) a fost pe jos la propriu de ras. Norocul nostru ca urmatoarea usa la care am batu a fost chair usa care trebuia si ca m-a auzit imediat colega de camera ca altfel cred ca sculam tot palierul cu rasul nostru.
Asaam petrecuteu prima noapte in Turcia wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 16 Mai 2012, 9:21 pm

Da ai petrecut nu gluma!!! Esti de pomina Silvioara!!! rade
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Dorulet Mier 16 Mai 2012, 9:27 pm

E asa de fain cand e un grup mare.Sper sa ne distram si noi in croaziera,ca mai vin niste prieteni.Poate mai gasim si pe vapor pe cineva pe mintea noastra(o minte cam prea serioasa,dar poate ne schimbam si noi).Apropo de schimbul de cuvinte cu strainii:cand am fost prima data la Viena cu trenul,la plecare,sotul s-a dus sa caute si el un loc unde merge si regele pe jos.La intoarcere,n-a mai stiut pe unde sa intre in gara,s-a ratacit pe cea mai aglomerata strada(Mariahilferstrasse).Disperat(eu eram disperata in sala de asteptare),a folosit gesturile(si onomatopeele:ciu-hu-hu-hu) si a gasit drumul,persoana l-a inteles si i-a aratat ca era chiar unde trebuia.Doar ca gara e ca un urias mall.Dar fiecare calatorie are si momente hazlii.Si asa e bine.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de tinap Mier 16 Mai 2012, 10:16 pm

ma-ti facut sa rid fetelor!Dorulet,tu pleci in croaziera?Mamaaaa,ce norocoasa esti!Mi-a povestit si mie o verisoara cum a fost pe "Oasis of the seas",cel mai nou vapor,in Caraibe,cu 6000 de pasageri.Spunea ca erau strazi pavate,cu magazine,McDonalds,cu masute si umbrele pe trotuare...cu palmieri...am vazut poze,de necrezut...Biletul lor a costat 2000$ de persoana,n-am intrebat daca era si cel mai scump bilet.
Dorulet,sa ne povestesti cum a fost.Daca coboriti din vapor pe traseu,ai grija sa nu se mai rataceasca sotul,ca la tren a fost mai usor sa faca ciu..hu..hu..dar cum sa imite vaporul? rade
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de pufoi Mier 16 Mai 2012, 10:57 pm

Fetelor am ras cu lacrimi!
Mai Silvisor, da' sa bei tu atata bere si rachiu si sa incurci camerele?
Pai amaratul ala de l-ai trezit cred ca era in extaz! sa-l deranjeze asa o doamna in puterea noptii!!ce femeie fara suflet! rade
Dorulet mi-ai amintit de luna mea de miel. scuzati: de miere!
Eram si eu odata tanara si ametita si mereu pofticioasa! si plecam noi la Bicaz, Lacul Rosu, cu trenul. ca masina cumparasem, dar a durat o luna pana ce a luat sotul carnetul.
si in gara la Piatra Neamt, se face oprire de cateva minute si un miros de covrigi calzi si tot roamanu' cu covrigul, si eu:vreau si eu covrigi. sotul fuge dupa covrigi. cumpara covrigii, si vine triumfator inspre tren, dar nu vede ca trenul se pusese in miscare! Eu da-i si tipa:mi-a ramas sotul jos... Ma si vedeam in luna de miere fara obiectul muncii! rade
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 24 Iun 2012, 2:51 pm

Sa va povestesc si ce am mai facut eu.
Intr-o zi venisem de la munca lihnita.
Si vorbeam la mobil cu fratele meu,incercand sa-mi prajesc si niste oua.
Scot tigaia din cuptor ,palavragind verzi si uscate,o pun pe foc,ma duc la frigider si scot cutia de lapte si o torn in tigaie. cam o cana pana am realizat ce fac zid
Ametita de mine in loc sa iau uleiul din dulap si ouale din frigider am luat lapte,cand i-am spus fratelui ce facusem,mi-a zis ca poate vroiam sa fierb lapte in tigaie. rade

Ieri alta boacana.
Croisem din acelasi jerse maro colanti si maieuri ,le iau sa le imbin al triplock.
Cand constat ca perechea de colanti e cam larga.O strimtez si.... constat ca de fapt eu aveam in mana un maieu cusut la rascroiala manecii ca si colantii.
suicid
Ma miram eu ca avea o forma mai ciudata la betelie colantii mei scratch
Ia-m desfacut am cusut maieul asa cum trebuia dar... e cam ingust la solduri.
Norocul meu e ca mai am material destul si ma potrivesc cu destinatara lui,asa ca il opresc eu si ii fac ei maine altul.



_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 26 Iul 2012, 12:09 am

Poveste cu prosti (dar proooosti)
A fost odata un el si o ea, care si-au betonat intrarea in curte si in fata casei, sa fie frumos. Intr-o zi de sambata, cand termometrul arata muulte grade (peste 35) au mai cumparat aproximativ un metru cub de beton de la o betoniera care trecea pe strada si a carui sofer a facut si el un ciubuc. Pana aici toate bune si frumoase numai ca... betonul proaspat preparat trebuie asezat repede la locul unde ai nevoie deoarece cred ca toata lumea stie ca se intareste. Adica asa credeam, ca stie toata lumea dar se pare ca "el si ea" nu au stiut ;) Au carat ei cateva galeti ici, cateva colo... si cum caldura era mare.. au acoperit gramada de beton cu un linoleu vechi si s-au bagat la umbra pentru siesta de dupa amiaza ;) Seara cand s-au hotarat ei sa mai munceasca putin.... SURPRIZAAA... betonul se intarise. Apoi acum..... trebuia facut ceva ca sa poata intra in curte si in casa fara sa urce si coboare gramada de beton. Ce sa faca? ce sa faca?...... Pai ce altceva decat sa puna mana pe dalta si ciocan si sa inceapa sa sparga. ;) Si au spart... si au spart.... si au mai spart si cu bormasina... si mai spargeau si mai carau bulgarii ... asta asa pana miecuri seara cand in final au reusit sa dovedeasca mormanul de beton intarit.
Aceasta poveste este o intamplare adevarata, pe care nu am fost inspirata sa o imortalizez, iar personajele daca le privesti nu par a fi retardate mintal ;)
(am scris aici in ideea ca nu vor vedea aceasta postare caci daca o vad si se recunosc .... nu ma mai spala nici apa din Oceanul Atantic, ca cea din Marea Neagra nici nu se ia in calcul =)))

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de tinap Joi 26 Iul 2012, 12:49 am

rade Silviaaaaaa,m-ai facut sa rid cu lacrimi!!! rade Mai fata,da chiar prosti!!Cu diploma! rade
Silvia,daca ii filmai,cistigai 10 000 $ la emisiunea American Home Video!!
Era buna si la stirile de la ora 5,pe linga crime! rade Se vede ca e autentica,pai daca iti storceai creerii 10 ani si nu aveai cum sa-ti treaca prin cap asa capodopera!rade
Editez,ca mai citii inca o data,si nu ma pot oprii din ris! rade
Pai Pacala era bebelus,pe linga ei!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 5 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB