Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Intamplari hazlii cu si despre noi

+52
Si1ver
Gabica
kitty_1973
aleinad
culea mirela
Gabiuta
cillywilly
dorina64
pufoi
tinap
Dorulet
danniela
Ramonica
bubu85
carmenco
Uca
Andata
getik1
olympia
Admina
angells
danabekk
Floren
AlinaJ.Bijoux
betymi72
Day
rosita
mnarcisa
clodi
danae
Giobsy
veniciuc nicoleta
aurishta
came_lia
Cristache
MagdaMarin
leonutza69
CCristinaC
europolis
Noemi
feliciagl
Kristina
rucsy
maria_covacef
ciresicca
Laila
Clio_Ela
firimitura
Ela
andrea.z style
diada
SilviaDumitrescu
56 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de dorina64 Joi 26 Iul 2012, 9:17 am

Silvia mi-ai inveselit ziua, te-am citit si pe facebook!
Asa ceva....chiar ca-i de Pacala!
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de cillywilly Sam 04 Aug 2012, 1:10 pm

deci sa va bag un tare de tot. Pentru lamuriri, Muca e pisicuta.

Serile trecute m-a inoportunat un necajit cu un apel pe mobil. Voia el sa ne-o tr.agem wireless, ca pe webcam e demodat. Nu intru in amanunte, l-am trimis sa vizioneze ceva stiri politice si va avea or.gasm asigurat, dar nu, el voia cu mine. Am oprit telefonul cateva secunde si omu' s-a simtit descurajat. De unde avea nr meu, n-a vrut sa spuna decat dupa ce il vindecam de plictiseala.
Cum la mine replicile potrivite nu vin chiar la fix si au intarzieri de cateva zile, si in cazul de fata, tot asa s-a intamplat. Trebuia sa-i spun omului ca sunt lesb.iana si ca nu pot sa prestez cu un mascul in calduri.
Hlizindu-ma in sinea mea, m-am dus la somn. Eeeeee si unde visez eu ca eram la o gaseala intr-un loc superb, si cum vine la mine o domnita si dai si ma zmocaie pe bot cu patima. Sar in sus din pat, de zboara cat colo si Muca de sperietura, si incerc sa ma dezmeticesc. Am un gust tampit in gura si ma duc la baie sa fac gargara. M-am spalat pe dinti cu inversunare si ma uit in oglinda. Parul sculat fix in sus, cu periuta-n coltu gurii, si in ochi o ceva ce semana a sperietura. M-a bufnit rasul, am sters oglinda ca o improscasem cu spuma de pasta de dinti si m-am dus la culcare.
Ma culc eu la loc, Muculet vine sovaielnica si se aseaza pe burta mea. Adorm, si visez frate...ah ce vis!
Ieream pe un iaht , cu kevin Costner. Nu rade! era anshea spre apus, si doar ce ma salvase omu de pe barca in care pluteam in deriva. Ma tineam strans de bratul lui si simteam cum ma cuprinde linistea si aveam anshea neste fiori in des'te, placute mah, dar ma cuprindea somnul desi fata lui se tot apropia de a mea. Va inchipuiti stupoarea mea? Cand sa mi se intample si mie ceva fain, dupa visul precedent, adorm lemn in picioare precum caii? Ma oftic in somnul din vis si in somnul normal, si incerc sa deschid ochii. O limbuta calda imi tot linge barbia. Face Kevin asta? Nu Muca tampita , care vrea s-o scarpin sa adoarma.
S-a dus draq visul meu . Muca ma priveste si chitaie rugator.
- 's crucea ma-tii de tam.pita! o scarpin ce sa fac?
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aurishta Sam 04 Aug 2012, 2:56 pm

rade rade Am ras cu lacrimi rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Gabiuta Sam 04 Aug 2012, 5:03 pm

Ai har la povestit....m-am distrat pe cinste rade rade rade
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 04 Aug 2012, 5:49 pm

cillywilly trebuia sa o pupi in botic ca poate se transforma in kevin Costner rade mai stii..? poate in loc de broscuta era pisicuta rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de culea mirela Sam 04 Aug 2012, 6:58 pm

Am citit intamplarile voastre si m-au amuzat foarte tare ...in mod special mi-a placut treaba cu mortarul rade ...si acum sa va povestesc si eu...
Am fost in concediu intr-un sat pe langa Targoviste...(.la nasii mei..)...intr-o seara am onorat o vizita impreuna cu sotul si fetita la o d-na pe care am cunoscut-o pe acest forum...am plecat de la ea cam tarzior undeva pe la 11 noaptea...bineinteles ca eram cu masina deoarece statea la celalant capat al satului...eu am stat in fata cu fetita in brate...si eram foarte atenta la drum..pe parbriz s-a asezat o insecta mare (eu nu o vazusem)..in schimb ....in departare in raza farurilor se vedeau lucind niste ochi de animal...fata ma intreaba ?mami ce este aia?eu raspund...nu stiu ,,,cred ca este vreo pisica (crezand ca vorbeste de ce vazusem eu)....ma mai intreaba o data ca era nelamurita ...eu insist cu ochii pe pisica....la care se intoarce catre mine si imi arata cu degetul pe parbriz....MAMA insecta asta e pisica?....va dati seama ca am ras cu lacrimi.... rade
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 04 Aug 2012, 7:30 pm

culea mirela a scris: ............ la o d-na pe care am cunoscut-o pe acest forum.......
o fi ea insecta cat pisica dar totusi...... despre ce doamna e vorba si vrem poze doveditoare rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de tinap Sam 04 Aug 2012, 9:45 pm

Eu am ris cel mai tare la faza cu cimentul...!!!!Inca mai rid..Asta a fost cea mai tare!Nu auzi/vezi in fiecare zi asa ceva!!Am povestit si la copii mei,si iar ne-am pus toti pe ris...Ti-maginezi ce munca de simbata pina miercuri?? zid Si sa nu mai poti sa intri in casa din cauza prostiei?Daca era numai unul,dar erau doi???!!!!Nici unuia nu ia trecut prin cap ca betonul se face beton? rade Cred ca au fost rupti de oboseala!Da ce-or fi zicind vecinii??S-or fi oferit careva sa-i ajute??(la darmat musuroaiele de beton). rade
Sa mai zica cineva ca povestile cu Pacala nu sint adevarate! rade
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 04 Aug 2012, 10:01 pm

Nu Tina, nu s-a oferit nimeni din vecini sa ii ajute wink Prostia se plateste rade iar de zis... ce crezi ca au zis..... ne dadeam coate care mai de care si radeam pe infundate sau cu gura pana la urechi, depinde cat de departe eram de ei si spuneam ca probabil isi cioplesc stauie'n piatra wink rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de pufoi Dum 05 Aug 2012, 1:39 am

Eu la faza cu cimentul sunt,,depasita''.
Chiar exista oameni asa de prosti?Adica, ma scuzati: da' se poate asa ceva?Nu poate fi adevarat!!!
Ma gandesc ca poate sunt tineri si... indragostiti!Doar cand esti asa, mai poti face ,,gafe'', da' nici chiar asa.S-a rasturnat caruta cu prostie in ograda lor?
PS: am vrut sa pun emoticonul cu ras, dar mi se pare tragi-comedie... Vai de capu' lor ce-or muncit pe urma!
chiar ca prostia se p'lateste!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 05 Aug 2012, 1:44 am

Din pacate da este adevarat pufoi. Are M inregistrat asa ceva vag cand era poe sfrasite cu spartul ca atunci m-am gandit eu sa imortalizez "opera" sa vedem daca pot sa va arat macar sava faceti cat de cat o idee si sa vedeti ca nu aberez wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de pufoi Dum 05 Aug 2012, 1:59 am

Asta da filmare!
Trebuia postata pe yout... sub numele,,intamplari pe bune''. Ce mai vizualizari ar fi avut....
Saracii oameni, ca sa nu le zic pe nume... Da' acu' ma gandesc si io', ca omu': oare soferul ala, nu o fi vazut ce fac asta doi? Cum, sa-i lasi sa faca asa prostie?
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de cillywilly Lun 06 Aug 2012, 3:52 pm

sa va zic faza sambata.
O vecina a scos covorul si l-a batut zdravan, apoi da-i si freaca-l ca m-am saturat eu sa aud "harst , harst". Urly statea la geam foarte atent. Zic , o fi vazut vreo turturica. Ei as, cum a intrat vecina in scara, turbulentul asta, s-a dus fuguta la covor si a inceput sa se frece de el. Si unde-l apuca cu labele ca sa apuce cat mai mult si isi freca freza, urechile si gatul de el...Strig la el, se opreste se uita la mine apoi isi intoarce coada si apuca alt colt de covor si da-i si freaca-te taticule, ca pana n-am iesit sa-l fugaresc, nu s-a potolit. I-a umplut femeii covorul de oarece suvite din coama.
Am curatat in urma idiotului, ca si-o fura intr-o zi daca mai face din astea.
Nu va spun ca mi-a stat pulsul cand a scos femeia si perdelele pe sarme.
I-am momit pe toti cu niste papa bun si am inchis geamul sa nu cumva, ca daca se apucau de perdelele femeii ... vai vai!
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aurishta Lun 06 Aug 2012, 4:17 pm

cillywilly a scris:
Am curatat in urma idiotului, ca si-o fura intr-o zi daca mai face din astea.
Nu va spun ca mi-a stat pulsul cand a scos femeia si perdelele pe sarme.
I-am momit pe toti cu niste papa bun si am inchis geamul sa nu cumva, ca daca se apucau de perdelele femeii ... vai vai!
.. rade rade ...poate n-aveai destula treaba rade rade rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 06 Aug 2012, 5:36 pm

daca-i place "baiatului" covorul acum ce ai cu el? wink rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de cillywilly Lun 06 Aug 2012, 6:16 pm

Vai, numa la vecina cu pricina nu. N-as avea suficiente argumente intr-o disputa rade
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aleinad Lun 06 Aug 2012, 6:28 pm

vecina cu covorul sigur are o pisica sau a spalat covorul cu o solutie care are miros de clor. asa fac pisicile.
aleinad
aleinad
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 67
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de kitty_1973 Lun 06 Aug 2012, 7:59 pm

Cillywilly... sa mai povestesti pe aici! M-am binedispus pe toata saptamana! rade
Pisicile adora mirosul de clor.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de cillywilly Lun 06 Aug 2012, 9:38 pm

Cand ai pisici, ai ce povesti.
Eu am cateva. Cei mai dragi mi-au ramas Urly, Muculet si Ciorapel. Ultima n-ar sta in casa nici pe viscol. Adora zapada, adora vara, numa pe mine nu, desi cand o prind la castronel, o tin pana incepe sa chitaie si sa miaune cu vehementa. Dar sa revin. Dragul meu Urly, 'ubitu' lu' mama. E de o nesimtire crasa si are o tendinta de sfidare a autoritatii, adica a mea. Toata ziua e ok. E afara, e in casa, n-avem de ce ne plange unul de altul, dar, vine seara. Seara pisicile devin mai active, numa ca Urly se duce sa-si citeasca e-mailurile in fata blocului, la un stalp. Stiu ca trece strada nesimtitul, desi n-are ce cauta acolo, ca teritoriul lui e in spate, si intr-o seara s-a certat cu un peugeot caruia cred ca i-a spart ceva la bara. El, numa un pic razuit pe freza si cu mandria ranita a scapat. Deci se duce cum ziceam in fata blocului. rabd eu ce rabd dar vine ora de stingere. Geamul trebuie inchis, cine nu-i la apel ramane afara(valabil numai vara). El o face intentionat. ies la geam si chem:
- hai mah, unde sunteti, treceti in casa!
Urca Muculet, urca si Rufus uneori, perechea de soc, Fred si Rocco, dar Urly nu-i.
incerc sa disting ceva in intuneric. Nik. Stau ce stau si ce-mi vine mie, ia sa deschid frigiderul. Intr-un salt e sus in casa. Asa deci. Se stie bine ce se scoate din frigider. A doua seara iar chem adunarea. Lipsa la apel Urly si Muculet. Ies afara. Vagaboanta aia mica de Muculet in tufele de crinii Maicii Domnului din fata blocului. Ma fac spre ea s-o iau, si ea fuge pe langa mine, dar nu intra in scara. Se duce mai incolo si ma priveste asa, cu tupeu, de parca ar spune: nu vreau, nah, te oftici? Ma oftic, normal, fiindca e mica si proasta si s-a mai otravit o data. Ma duc spre ea, fuge sa ocoleasca blocul. Cand ajung la colt, Muca mea brusc se rasuceste si alearga iar in tufele de crini. Ah cate injuraturi scornesti in asa momente... Ma duc dupa ea. Cand sa o apuc de ceafa, sare nebuna si se catara intr-un tei, pana la etajul 1. Ma uit prostita la ea si ma bufneste rasul. Ma duc in casa. De la geam il strig pe Urly. Vad o umbra chiar sub geam. Nici nu clinteste. Se uita la mine cu nesimtire. Deschid frigiderul. Brusc umbra devine Urly si-i in casa. Crap de nervi. Toate astea se petrec pe la ora 23:00, cateodata mai tarziu, depinde cat am eu de lucru si ii las afara. Mai trece o seara. Aceeasi poveste. Cu deosebirea ca nu mai vine sub geam. Cand deschid frigiderul apare de nicaieri. Urmatoarea seara la fel, dar iau lanterna. Strig apoi ascult cu atentie. Se aude fosnet si un zdupuit. Aprind lanterna si-l vad. Ii spun cate am de zis, el ma priveste cu aceeasi nesimtire. Deci deschid frigiderul. Urly sare inauntru. E ca un razboi al personalitatilor.
Urmatoarea seara, strig, ascult, aud fosnet dar nu vad nimic. Il caut, stiu ca e pe aproape si ma vede si rade in sinea lui ca un porc. Iau o conserva de rosii si i-o arat. Nu stie ca nu-i conserva lui asa ca i-o trag de data asta si il depistez. Era ascuns in gradinuta mea. Se apropie si urca in casa . Problema cu cutiile de conserva e ca , acum nu mai pot deschide una de tomate sau ciuperci, ca toata blanimea e in jurul meu. Cateodata am senzatia ca pregatesc in taina o ambuscada. Medicul ne-a sfatuit sa nu le dam decat o data pe saptamana hrana umeda dar parca poti? S-au invatat sa manance din lingurita numa sa le dam. Si cum altfel nu-l pot aduce pe vagabont in casa, ca-i musai sa stea peste noapte in casa ca altfel se ia la bataie cu toti motanii si apoi umbla sotul sau fi-miu cu lanterna, in puterea noptii sa nu deranjeze pramatia vecinii, ca-i si guraliv, ca o mahalagioaica. Ii recunoastem sunetele de lupta dintr-o mie. Deci, daca deschid frigiderul ca el sa intre in casa, trebuie sa-i dau macar o lingurita de papa bun, altfel nu mai vine mai mult ca sigur.
el e Urly
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si cam asa alerga Muculet in noaptea cu pricina.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 06 Aug 2012, 11:24 pm

cillywilly cred ca ar trebui sa ti-l dau si pe Tery al meu la educare putin rade Spre deosebire de tine eu il las in treaba lui, dar nu vrei sa stii cat de zgariat este rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de cillywilly Mar 07 Aug 2012, 11:19 am

Urly e protejat de blana semilunga si nu are atatea rani, desi se bate pentru teritoriu chiar daca e castrat. Chiar si cand l-a lovit masina, numai unde blanita e rara, langa urechi, s-a razuit. Azi noapte nu l-am gasit si a vagabondat cum ii place pana dimineata la 5 cand l-a bagat sotul. E ca in desenele animate cand Tom vine dimineata si vrea sa doarma dar stapana il pune sa prinda soarecele. rade Cade lat. Eu il deranjez ca am treaba, el mormaie si cade in alta parte pana il deranjez si de acolo.
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aleinad Mar 07 Aug 2012, 10:53 pm

kitty pupi ...cate pisici ai?
aleinad
aleinad
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 67
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 07 Aug 2012, 11:11 pm

pentru mine-i intrebarea? Question
Daca da... am doar un motan de 6 ani, castrat. Am avut o pisica birmaneza (acum e la mama, incompatibilitate cu catelul de la avatar batutincap ) care se tavalea pe jos dupa ce spalam cu apa amestecata cu hipoclorit pe jos.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de aleinad Mier 08 Aug 2012, 3:10 pm

rade rade rade din ce cauza se tavalea pe jos dupa ce spalai ?bine ca n-o mangaiai dupa,atunci sa fi "vazut" distractie...eu am o birmaneza si stiu. cu catelul asta frumos cred ca si eu renuntam la pisica pupi
aleinad
aleinad
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 67
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de cillywilly Mier 08 Aug 2012, 5:20 pm

sa va zic alta
Intr-o seara mi-am facut un mic sandvici cu branza si sunca. Cum la momentul respectiv urmarea doctor House online, evident vin cu farfuria si ma asez la birou. In fata mea se insinueaza Urly si adulmeca cu nesat aerul. Muculet il impinge de pe birou si se intinde la farfuria mea. Cu o mana tineam farfuria, cu una sandviciul. Muca se intinde , eu ma dau in spate, ridic sandviciul la nivelul umarului . deodata doua gherute se sprijina de spatele meu, de pe pat si apuca un colt de sunca ce iesea din sandvici, rezulta de aici, subtilizarea feliei si imbucarea cu pofta. Ciorapel m-a asteptat sa ma refesc de atacatori si ea s-a oferit sa-mi salveze papica, la ea in burtica. Uitasem ca Ciorapel "dormea" pe pat, in spate. rade
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Intamplari hazlii cu si despre noi - Pagina 6 Empty Re: Intamplari hazlii cu si despre noi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB