Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ce masina de brodat recomandati?

+36
popica12
slc
Ipate
arielas
Lucyjuke
Artizania
christinuca
ankha
LauraTone
Phlom
kabunta
mainidibace
simona-crina
diada
Teo_730
anabam
danieladana
ciuf
Indra
Duel
ccnuh
Steluzza
Vianne
speedy
cosmin_cosmin_1
tinassyliliana
minky
misela
irinairina
maya_design
rusuraduione22
amaza1
lilia27
Admina
niculaie
onixx
40 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de slc Mier 07 Feb 2018, 11:31 pm

aproape am rezolvat.era cumva blocata suveica.acum merge.multumesc
slc
slc
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : slatina
Data de inscriere : 06/02/2018

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de delia2788 Lun 10 Dec 2018, 2:37 pm

Buna ziua. As dori sa imi achizitionez o masina de brodat Brother 800e. Are cineva acest model? Ce parere aveti despre ea? Multumesc!
avatar
delia2788
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 35
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 05/12/2009

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Evlampyka Lun 16 Mar 2020, 2:45 pm

Bună ziua! As dori sa cumpăr o mașină de brodat Brother NV800E. Este buna pentru a brodat pe materiale subțiri cum ar fi minimat sau tripluvoal? Ce fel de ate mi-ar trebui și de unde sa le comand mai ieftin? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Evlampyka
Evlampyka
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 16/03/2020

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de diada Mar 17 Mar 2020, 8:50 am

Minimatul nu este asa de subtire, dar nu stiu daca merita brodat! Tripluvoalul, intr-adevar, este mai subtire. Cred ca se poate broda, iti trebuie neaparat sustinere, intarit materialul, ac subtire la masina.
Mai ieftin gasesti pe OLX, la jumate, okazii, publi24, eu acolo mi-am vandut masina de brodat, masina cu care am facut 10 broderii... dar neavand timp, am decis ca este cazul sa o foloseasca altcineva. Atele au fost gratis. Vezi ca iti trebuie ata speciala la suveica.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Evlampyka Sam 09 Mai 2020, 9:25 pm

Bună seara! Recent am cumpărat o mașină de brodat Brother NV800E și întâmpin mai multe probleme :
1atunci când brodez pe tripluvoal îmi increteste materialul chiar dacă am pus insertie de bumbac de 50g și întind materialul în gherghef destul de mult(îmi dau seama pt ca atunci când brodeaza modelul rareste materialul)
2. Atunci când brodez un model de 3 ori a 4a oara îmi da rateuri, adica: nu respecta cusăturile de ghidaj,le lasă pe dinafara; daca firul bobine e consumat și îl schimb reia modelul făcându-l mai subțire.
Vă rog să mă ajutați. Mulțumesc anticipat!
Evlampyka
Evlampyka
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 16/03/2020

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 Empty Broderie

Mesaj Scris de Nicoleta C Mar 09 Iun 2020, 8:57 am

Bună ziua, grup minunat! Sunt novice a tot ce înseamnă broderie, dar cu pasiune și mult optimism. M am hotărât să cumpăr o mașină Brother innovis 800e. Ce păreri aveți? Ma interesează dacă vreau sa brodez și pe mânecă, cum procedez? Trebuie cumpărat ceva special? Sau descos mânecă, și apoi o închei... Pentru gulere ce accesorii trebuie să mai cumpăr? Mulțumesc mult!
Nicoleta C
Nicoleta C
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 08/06/2020

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de diada Lun 15 Iun 2020, 9:05 am

Buna, nu stiu cat ne mai pricepem noi la masini de brodat. Dar daca vrei sa brodezi pe maneca trebuie neaparat descusuta, maneca ar trebui sa intre pe gherghef. Dar gulerul, nu imi dau seama cum se aranjeaza in gherghef, pentru ca este si gros si ingust. Eu am avut masina de brodat cu gherghef de 10/10cm si nu mi-a fost suficient.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Nicoleta C apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB