Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 08 Iul 2009, 8:44 pm

buna fetelor, acum am aj si eu acasa si am o gramada de treaba pt maine dim la facultate zid meniul nu e stralucit, seara am mai mancat doar ca sa ma adun ceva cal dar nu-mi era foame deloc deloc

09:30 – 50g fulgi porumb fara zahar, 200g iaurt 0.1%, 1cafea cu lapte
11:00 – 200ml suc mere
14:30 – salata din 2rosii, 1castravete, 1felie feta, 1felie rulada din piept de pui, 1lingurita ulei, 40g paine neagra
20:00 – dovlecei cu usturoi, 1castronel budinca
TOTAL: 1300 grame, 913.5 calorii, 34.3proteine, 29.2 lipide, 130.1 carbohidrati, 6.6 fibre
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 09 Iul 2009, 2:44 pm

nimeni nimeni?
eu acum am aj acasa plecata de azi dim de la 8, m-am topit...sunt vreo 35 de grade zid zid zid
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Joi 09 Iul 2009, 7:20 pm

Salut fetelor! Pustiu-pustiu pe-aici....

Aseara n-am putut da raportul ca a avut ceva treaba sotul si pana a terminat ,am adormit.Dau acum raportul pt ieri:

-Md:2 oua fierte,o rosie,0 felie pastrama;
-P:3felii paine integrala(80 cal/felia),3 felii muschi,o rosie,cateva frunze de spanac;o cioko mica s free(30 cal);
-C:ciorbitza de sfecla rosie cu o lingurita smantana degresata;mancare de fasole si pui (fara piele);destul de multe cereale direct din punga Sad.

La servici a fost ok,toti s-au bucurat sa ma revada(ca munceau extra sa ma acopere pe mine Laughing ),mi-am intrat in mana si azi ma intorc cu mult drag la servici lol! .

Sper ca sunteti toate bine,ca va distrati si relaxati,iar peste aproximativ o luna jumate sunt sigura ca o sa ne strangem toate din nou si o sa fie ca in timpurile mai vechi. prietenie
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 09 Iul 2009, 7:40 pm

alessia ma bucur ca te duci cu drag la servici, e f imp wink

am venit si eu cu raportul:
07:00 – 40g crakersi int, 40g cascaval, 2felii rulada din piept de pui, 1rosie mica, 1cafea cu lapte
12:00 – 100g biscuiti, 500ml prigat
15:00 – 125g iaurt, 1ice coffe
18:30 – 1pulpa pui, capsuni cu sana

cris n-a mai dat nici un semn pe aici? ca am vazut-o prin partea cealalta cu vreo 2mesaje wink

l.e. (00:45): ma duc si eu la somn ca maine iar la facultate...abia astept sa treaca si ziua de marti sa scap de-un stres
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Vin 10 Iul 2009, 4:18 am

ziua buna fetelor

revin si eu,intr-o stare mai buna,asa cit de cit..
nu mai stiu cine m-a intrebat de masina si asigurare,da,iau bani de la ei.atita macar...

de marti tin un fel de disociat-marti am mincat iaurt si seara o bucata de pamezan si cottage cheese
miercuri-peste
azi-fructe si seara alune si niste fructe uscate
maninc pur si simplu ce simt ca imi cere organismul..

sport pe azi-45 minute de eliptica ,100 abdomene si alte 100 ex pt abdomen +30 ex pt fiecare brat.

m-am cintarit azi,pe seara,dupa gym si aveam 58,5..la scoala imi zic ca am slabit...

deiuta bine ai revenit!
arime-n-am mai facut tortul ca nu aveam nici o stare...next time...Smile
alina-mai mergi la sport?
andrica-spor la invatat si la finisat ce mai ai..ce bine o sa fie dupa ...mergi la master sau iti cauti de lucru?
livia-pe unde o fi?

o zi faina si un inceput bun de weekend hug
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Vin 10 Iul 2009, 9:33 am

'neata fetelor! hug

juli ma bucur ca ai fost asigurata si felicitari pt. sport. Esti constiincioasa wink
Alessia torturile le poti gasi ori la dulciuri pe forum, ori pe al meu blog de la semnatura wink
Andreea mai ai putin si trece si aceasta etapa din viata ta, urmand sa incepi o alta love Multa bafta hug

M-am luat ieri de facut o geanta crosetata pt. mine, pana acum am incercat sa-i dau de cap modelului, nu-mi iesea si pace, eram super blonda si nu intelegeam unde gresesc...
Un week-end placut tururor, va urez de pe acum kiss

later edit: La multi ani pt. aniversarea voastra juli am si uitat sa te felicit... Sa fiti fericiti, sa va respectati si sa va iubiti mult! hug legat de tortulet, il faci tu intr-o buna zi wink


Ultima editare efectuata de catre arime in Vin 10 Iul 2009, 9:39 am, editata de 1 ori
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 10 Iul 2009, 9:35 am

neata fetelor wink
julie sunt sigura ca ai slabit, bv
cat despre master sau angajat....eu le-as cam vrea pe amandoua....

buna arime, spor la gentuta pupi

l.e.: eu fug la facultate, va pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Vin 10 Iul 2009, 6:34 pm

Buna fetelor, n-am disparut Smile am mai rarit intratul pe net si comp, ieri am stat 5 ore afara, azi deja 3 si plecam iar. wink
Am mai facut si un tort pt ziua surioarei mele, il pun imediat la dulciuri.
Am vazut ca a venit Deiutza, pup si pe tine si bebeii, te asteptam luni pupi
Acum nu pot sta mult, dar sper sa intru diseara sa vedem cand ajungem acasa.
Dieta zeroooooo Sad
Pupici la toata lumea si un weekend superb!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Vin 10 Iul 2009, 6:59 pm

Buna fetelor!

Am niste emotii...de dimineata am primit vestea ca i s-a rupt apa surioarei mele si ca e la spital.Insa nu-mi vine sa cred ce i se intampla:ea locuieste in Botosani si pe toata perioada sarcinii a fost la un spital privat din Suceava,urmand sa nasca acolo. La pretentiile pe care le au ei si preturile pe care le practica,sora mea se astepta sa aiba parte de o experienta frumoasa.Insa acum,inainte de a naste dr ei i-a zis ca el pleaca in concediu pana pe 20,iar daca va trebui sa nasca inainte de aceasta data,sa sune la spital si o sa se adune echipa de acol ,sa o asiste la nastere,fara el.Dimineata,cand i s-a rupt apa,a sunat la spiatal ,asa acum i-a zis dr ei,insa aia de acolo au facut fetze-fetze si i-au zis ca nu pot face asa ceva si ca mai bine sa ramana sa nasca la Botosani.La BT a sunat,insa dr ei,la care a mers in paralel cat a fost insarcinata,e plecata la o conferinta la Bucuresti si vine abia diseara.Au primit-o acolo si i-au facut antibiotic sa reziste pana diseara,cand se intoarce ea de la Bucuresti,insa daca o apuca contractiile pana atunci,va fi nevoita sa nasca cu cine se poate.... Mi se pare inadmisibil ce se intampla pe la noi prin tara. Cum poti sa porti pedrumuri o femeie insarcinata asa?

Aici chiar si cel mai sarac om este tratat f bine cand merge la spital si nu tre sa le dai bani sau alte chestii.Sotia unui coleg a aflat ca e insarcinata si a fost ieri la dr,iar acesta i-a dat un fel de card cu care isi ia gratuit alimentele care-i sunt necesare unei femei insarcinate:lapte,paine,fructe ,legume etc. Daca vrea paine alba ,nu-si poate lua,pt ca nu face parte din alimentatia unei gravide,iar pe cardul ala e specificat ce sa ia.La noi in tara e bataie de joc,fara cuvinte.Cand esti la prima sarcina si esti speriata cand se apropie momentul,tre sa adaugi si stresul imens ca dr tau nu e,ca la alta clinica nu stii daca te primesc...FARA CUVINTE!!!!!

Eu stau ca pe ace si astept vesti de la mama mea.Sper sa fie totul ok si sa nu se piarda cu firea sora mea.

Va pup,mai vbim.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Vin 10 Iul 2009, 8:09 pm

Salutare fetele!!
Alessia, tin pumnii surorii tale. Trebuie sa fie puternica si sa nu se piarda. Sa aiba toata increderea in medicii de acolo, ca altfel o ia razna. Sper din tot sufletul sa ajunga doctorita cu pricina. Nu de alta, da capata si ea mai multa incredere. O inteleg perfect, si doctorul meu va fi plecat in concediu cand trebuie sa nasc eu. El zice ca nu-i nici o problema, ca va fii in zona. Eu sper ca nu vorbeste doar asa...
Pupici si tine-ne la curent. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de avr_dana Vin 10 Iul 2009, 8:41 pm

Salutare
waa ....am ramas socata Alessia de ce se poate intampla in bt. Dar un medic la garda nu e? sau cineva ...doamne.....Sa speram ca va fi bine si asteptam sa ne dai vestea cea mare. SA o ajute Dumnezeu sa treaca usor peste toate wink

Ana tu cum te mai simti?
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Vin 10 Iul 2009, 10:06 pm

Salutare Dana!
In principiu eu sunt bine. Mi se mai umfla picioarele, obosesc mai repede, dar asta e, car un bb in burta. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ramomic Sam 11 Iul 2009, 2:30 am

Buna seara fetelor kiss .
ALINUTZA abia astept vesti de la tine hug ... sunt sigura ca totul va fi in regula si ii doresc surorii tale nastere usoara (asta daca nu a nascut deja wink ) si un bb sanatos si frumos pupi hug . La noi la Cluj, daca medicul tau merge in concediu, de regula te lasa pe mana unui coleg de incredere, dar oricum e nasol sa nasti cu altcineva decat cel care te-a vazut aproape 9 luni si iti cunoate toate problemele.
ANA iti doresc si tie nastere usoara hug si inca mai sper ca bb sa vina pe 1 aug wink .
LIVIA te pup si pup si Stefanul hug ... la dieta si eu zunt ZERO ups.
DANA inca nu mi-ai spus cum ai reusit sa dai jos Merci ... parca ziceai ca si tu te ingrasi vara. Daca ai gasit secretul sa schimbi asta, atunci te rog sa mi-l impartasesti wink .
DEIUTZA multi pupici pupi ... mai mergeti in Spania?
ARIME am facut si eu un tortulet azi si maine se presupune ca il ornez, dar iar nu am timp de facut ornamente, asa ca probabil va fi cu glazura de cioco deasupra love . L-am facut cu crema genache + o crema de caspuni cu iaurt si frisca pofta ... cred ca va fi delicios bine .
JULIENNE felicitari pt.slabit pupi . La cat sport faci era culmea sa nu mai scazi ceva wink .
ANDRICA bafta cu licenta si sigur dau nas in nas cu un mare 10 pe cand ma intorc din concediu wink .
AND-EEA pupici si tie si din toamna cred ca ma pun iar pe Monti, deci vei avea partenera de "suferinta" Smile .

Intre timp am aflat ca daca-mi reinstalez messul nu se intampla nimic din ce imi imaginam eu rade rade rade . Nu stiu cand am devenit atat de afoana in ale calculatoarelor ups rade .


Fetelor va pup pe toate si ne auzim dupa 21 iul. hug pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Sam 11 Iul 2009, 8:31 am

bebic bibe bebic bibe bebic bibe bebic bibe bebic bibe bebic bibe bebic bibe bebic bibe bebic bibe bebic bibe


Gata,sunt matusica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bis bis bis bis

ERIC-ALEXANDRU s-a nascut prin cezariana la 11,30 pm(ora Romaniei).Surioara mea a nascut pana la urma la BT,iar la 30 min dupa nastere am primit vestea chiar dela ea.

In fine,nu mai are rost sa ma gandesc la doctorul ala de la clinica privata(oricum e foarte neprofesional din partea lui sa plece in concediu,fara sa se asigure ca alt doctor ii va prelua pacientii si sa-i lase asa sa dea telefoane si sa li se rada in nas ,ca nimeni n-o sa se deranjeze pt ei).

Bb e foarte sanatos si are 2,75 kg.

pupici,pe maine!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Sam 11 Iul 2009, 9:42 am

Alessia, ma bucur ca totul a fost bine pana la urma. Felicitari!!!! Sa creasca mare si cuminte!!!
Ramo, e posibil sa se nasca pe 1 august. Termenul ar fii in 6.
Pupici multi la restul fetelor. kiss kiss kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 11 Iul 2009, 11:11 am

Buna fetelor! Am venit repede sa va salut si merg sa fac papa, deja e tarziu...
Alessia am citit ce-a patit sora ta, din pacate asta e sistemul medical in Ro si urmeaza si mai rau de atat.... Sad
Medicii nostii uita ca au facut un juramant si uita ca lucreaza cu oameni...nu-i intereseaza decat pofitul...
Ma bucur tare mult ca s-a terminat cu bine, felicitari matusic-o, insanatosire grabnica mamei, multa sanatate, iar lui bebe Eric sa cresca mare , sa fie sanatos si papacios!!! pupi
Ana mai ai putin si tu, multa sanatate la bebe si tie sa duci sarcina la termen cu bine pupi Inca putin si iti ti puiul in brate wink
Ramo pup si eu la voi, vrem poze cu tortuletul, vad ca si tu torulesti f des, mai putin si plecati in concediu si acolo relax pupi
Pupici la toata lumea si un weekend frumos!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Sam 11 Iul 2009, 11:38 am

Buna fetelor
Bine v-am regasit.......la noi a fost o nebunie de cand am venit in Olanda, inclusiv faptul ca imi este foarte somn, si ma si culc seara super devreme....
Am pus ceva poze din Olanda, sper sa va placa si sa ma iertati ca n-am mai intrat atata vreme.....
Pana acuma m-am simtit destul de bine, azi in schimb mi-a fost destul de rau dimineata.....ce nasol e....
Halinutza, felicitari pentru sora ta, e super ca a nascut si intr-un final totul e ok, asta e cel mai important pupi
Ana, ce sa mai zic,,,,,ferice de tine ca mai ai putin si nasti....eu cand ma gandesc cat mai am......is de abia la inceput...
Cea mica a finutzei e tare dragalasa, si e destul de cumincioara....
Oricum, tre sa mai citesc intai din urma......
AAAAAAAA, acusica ma duc iar la ecografie, ca saptamana trecuta era destul de micuta si se numea sac embrionar, nu era inca embrion Smile, 5 sapt si 3 zile, dar astazi avem peste 6 saptamani, sper sa ii auzim inimioara love
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Sam 11 Iul 2009, 6:31 pm

Neata fetelor,sunt fericita ca sunt matusica!

Sora mea l-a vazut f putin cand s-a nascut,pt ca era ametita de la anestezie .Azi i l-au adus la alaptat,insa pana a ajuns in salon,bebe a adormit rade rade rade rade si a ramas flamand.

ANA_BELA,sper din tot sufletul; sa nu patesti ca sora mea. Incearca sa-ti intrebi dr pe mana cui o sa te lase,pt ca daca-ti zice ca "o sa vina echipa" te lasa practic sa te descurci.Daca sora mea nu mergea in paralel si la dr asta din Bt(a vrut si o a 2-a parere),nu stiu daca dr si-ar fi asumat riscul sa nasca cu ea,venind de la Bucuresti,obosita de pe drum...A avut pana la urma noroc Merci .

RAMO,sa inteleg ca pana pe 20 esti plecata in concediu? La mare? Distractie placuta si te asteptam cu poze.

LIVIA,ce ai mai rezolvat cu ochelarii lui Stefan? Mai ai probleme cu papica lui? Sa stii ca ,chiar daca nu esti la dieta,faptul ca stai atatea ore pe afara ,te ajuta asa arzi extra calorii.

DANA,voi mergeti undeva in vacanta,ca nu mai tin minte daca aio mentionat ceva. Apropo,pt ca si tu esti din BT,sora mea a nascut cu dr OLARU,directoarea sp[italului;poate o cunosti sau poate ai nascut si tu cu ea. Daca ar fi stiut sora mea ce o sa se intample,probabil ar fi stat de la inceput doar la ea,ca e o doctorita buna. Singurul motiv pt care a vrut sa nasca la Bethesda in SV e ca bebeii sunt ingrijiti super acolo si nu te trateaza "la gramada".

CRIS,am vazut pozele;f frumoase. Malina a fost cuminte? Iti doresc sa ai parte de o sarcina cel putin la fel dw usoara ca si sora mea(care in afara de greturi in primele 2 luni,n-a avut nici o problema si a lucrat pana la 8 luni jumate).

Fetelor,v-am pupat,mai am ceva de facut,apoi plec la servici.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Sam 11 Iul 2009, 9:24 pm

Cris, sa vezi ce repede vor trece 9 luni si o sa-ti tii si tu bb in brate.
Alessia, doctorul meu a zis ca e in localitate, ca nu pleaca, dar... vom vedea. Oricum, joi sau vineri merg la ultimul control. Asta daca nu ajung la spital mai repede.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Dum 12 Iul 2009, 12:34 pm

Ziua buna fetelor!
Felicitari matusica Alessia, sa va traiasca nepotelul, sa fie sanatos si sa va bucurati de el. bebic bibe Si pt. fericita mamica Flowers sanatate multa, rabdare si refacere buna dupa cezariana prin care a trecut.
Imi pare rau ca sora ta a trecut prin emotiile provocate de medicul personal, dar ma bucur pt. ea ca a fost inspirata sa mearga in paralel cu particularul si cu statul wink

Ana mai ai putin, iti doresc in continuare o sarcina usoara si o nastere la fel, sa fie bebe sanatos, asemenea si tu si sa ne tii la curent
kiss

Sunt pe fuga, tre' sa ma pregatesc sa mergem la socri, asa ca va imbratisez pe toate cu mult drag, revin asta seara kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 12 Iul 2009, 5:35 pm

buna ziua fetelor.
am vanit ieri de la tara,dar am avut treaba,doar am citit.
stam cam 2 sapt acasa si apoi ne mutam iar.oricum vom mai merge acolo,poate si zilnic,doar ca venim seara sa dormim acasa.

ALESSIA felicitari ca esti matusica,sa creasca bebe mare si sanatos sui mamica sa se refaca repede.
CRIS esti tare slaba,acolo unde esti cu tricoul rosu arati scija de tot.vreau si eu SadSad.
ANA sarcina si nastere usoara si sa ne ti la curent.
RAMO distractie placuta in Bulgaria si asteptam poze.eu pun maine poze.
JULLI imi pare rau de masina,macar poti sa iei repede alta.
DANA felicitari pt slabeala,cat de putin e bine dc e in minus.
eu am sa zic 59.9,ca sa nu zic 60,ca e mai motivant cu 5 in fata.
nu reusesc sa ma tin de nimic,decat de facut planuri si atat,in rest mananc orice si oricat.sper macar sa nu ma mai ingras,ca dc ne lasa vremea avem cam 1 sapt de strand.
va poop si vb dim,ca acum nu prea sunt in apele mele.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Dum 12 Iul 2009, 5:39 pm

Neata fetelor!

Multumesc ARIME si tuturor fetelor pt urarile pt bebe si mamica lui.

Bebele e tiganel si are parul negru si cretzuc rade si face furori printre mamicile de pe acolo. E super cuminte si doarme mult.Proaspata bunicutza e innebunita dupa el si si-a facut bagajele sa stea o perioada la nepotel,pt ca surorii meleo sa-i fie cam greu la inceput,mai ales ca e operata.

O duminica frumoasa tuturor alaturi de bebeii vostri dulci kiss .
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Dum 12 Iul 2009, 8:22 pm

Buna fetelor, nu prea am apucat sa citesc din urma, mai mereu mi-e somn si sunt obosita....
Dorm de sparg, ma bag in pat odata cu gainile....sotul meu seara cand ma vede ca ma invart, imi zice...iar dai stingerea?
Deiutza, nu prea sunt eu schija.....m-am mai implinit nitel, si asta chiar dinainte sa aflu ca sunt insarcinata...acuma oricum tre sa pap ca altfel ma roade stomacu....marele avantaj e ca gandesc cat de cat sanatos, iar rontzurile mele constau mai ales in legume, fructe, iaurturi.....mai scap si la cate o inghetata, o cioko....ce sa-i faci?
Incerc sa ma adaptez la o viata napadita dintr-o data de hormonei care ma agita de dimineata pana seara :D
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 13 Iul 2009, 8:59 am

neata fetelor, am trecut si eu sa salut
zilele astea n-am mancat mult dar numai prostii....
Vineri:
09:30 – 250g iaurt 0.1%, 60g fulgi de porumb fara zahar, 1cafea cu lapte
13:00 – 1nectarina, 250ml pepsi
14:30 – 1fitness
16:30 – 1budinca
18:30 – 1inghetata
20:00 – 100g popcorn
TOTAL: 1118.5 grame, 1465.6 calorii, 34.1 proteine, 31.4 lipide, 265.6 carbohidrati, 4.1 fibre

Sambata:
12:00 – omleta din 1ou, branza, 15g carnat, salata din 1rosie, 1/2castravete, 1/2ardei
14:30 – 1budinca
15:30 – 100g inghetata
18:00 – mazare cu pipote, 100g inghetata
20:00 – 1budinca
TOTAL: 1178 grame, 1279.6 calorii, 63.4 proteine, 61.2 lipide, 129.2 carbohidrati, 9.5 fibre

Duminica:
11:30 – 40g crakersi int, salata de vinete, 1cafea cu lapte
14:30 – 5ciuperci umplute, 100g inghetata
18:30 – ostropel cu piept de pui, 1felie paine secara, 1budinca
TOTAL: 1190 grame, 1139.9 calorii, 89.1 proteine, 38.6 lipide, 128.5 carbohidrati, 13.6 fibre


maine am licenta si dup-aia sper sa-mi revin si cu mancatul, sa mai tai din dulciuri...vestea buna e ca pe cantar tot 49kg am


alinuta felicitari ca esti matusica pupi imi pare rau ca a avut pb cu doctorii sora ta
cris esti super slaba, arati excelent wink si la cum te-ai invatat tu sa mananci cred ca n-o sa pui multe kg nici in sarcina
ana tu mai ai putintel, tinem pumnii
ramo distr placuta in concediu, eu de maine seara ma declar in greva, nu mai pun mana pe nici o carte de scoala rade
deiutza asteptam poze
livia te mai asteptam cu vesti despre tine chiar dc nu ti nici o dieta pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 13 Iul 2009, 10:43 am

buna dim fetelor kiss kiss kiss .
ANDRICA BAFTA LA LICENTA de pe acum,sa iei nota maxima pupi .
LIVIA te asteptam sa mai vb.
ALESSIA te cred ca te simti bine matusica si ca mama ta e topita dupa bebe,e si normal pupi .

eu vreau sa incerc o "dieta"
-pana la ora 12 orice si in orice cantitate
-intre 12 si 16 un singur fel de mancare,chiar si gatita dar fara paine
-dupa 16 si pana la maxim 19 ceva usor:fructe,salate,carne slaba,branza,iaurt,ciorba.
incerc sa renunt la dulciuri concentrate,gen cioco,napolitane,batoane snickers etc,dar nu si la aluaturi,pana la 12 voi m,anca ceva gen fornetti,corn,covrig,asta dc imi trebuie,dc nu mananc ceva sanatos.sper sa imi mearga,ca seara e cel mai greu,primele 7-10 zile o sa-mi fie tare greu ca pana acum mancam si seara la 22,sper sa treaca zilele astea si apoi o sa-mi fie mult mai usor.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 3 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB