Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+20
mihulmic
Marchioness
Giorgi
Greteledelweiss
mlizeta
Dionisia
greieras
rodishor
White_Raven
raluk0182
Admina
ema
LRodica
letho
MagdaMarin
Gabica
diada
vlad_mom
Dorulet
piciul
24 participanți

Pagina 14 din 40 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 22 Feb 2021, 6:19 am

Buna dimineata!
O saptamana(ultima din februarie)si o zi de luni asa cum vi le doriti! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 22 Feb 2021, 7:30 am

Neata!
Ema, probabil pentru altii e posibil sa faca din osb, daca au circular si le trebuie un perete mare. Am acolo putin peste 2mp, plus pervaz, termopanul unde trebuie decupat dupa forma, nu cred ca poate nimeni sa decupeze exact peretele ala la fix si sa-l pot introduce acolo. Am ales materialele pe care putem si avem cu ce sa le prelucram.
Azi nu mai duc copilul mic la scoala, il duc la pediatru... zid
Ma depaseste de ce au deschis scolile taman pentru plozii mici, iar handralaii mari stau online. Astia mici au sistem imunitar mai slab, nu se spala pe maini, nu se dezinfecteaza, mai au si pauza de gustare (de cand e introdusa pauza asta de gustare? sunt sugari? trebuie neaparat sa haleasca ceva la 2 ore?) Sa nu-mi spuneti ca trebuie sa fie fizic in clasa pentru a invata sa scrie literele, ca le poarta doamna mana....ca nu face asta de la 1m distanta...
Offf, sanatate si sporuri!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 22 Feb 2021, 8:00 pm

Buna seara.
Au venit mesterii si la Arad, ca sa fie tacamul complet, noroc ca la tara nu a venit azi. nu a venit ceva rezistenta comandata.
Nu am facut mare lucru dar sunt franta. Nici nu pot sa imi pun lucrurile la loc ca mai vin si maine. 
Va doresc o seara linistita in continuare.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 23 Feb 2021, 6:31 am

Buna dimineata!
Rabdare,Rodica,se vor aseza toate si te vei bucura!
Vlad_mom,aberatii,aberatii,cum sa nu porti manuta copilasului pe hartie?!
Cu toate greutatile ei,va doresc o zi linistita!Sanatate! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 23 Feb 2021, 7:32 am

Neata!
Au zis ca redeschid cu respectarea cele 3 masuri: spalat/dezinfectat maini, distanta si masca... cum oare s-or fi gandit ca sunt realizabile la copiii mici?! Din punctul meu de vedere pierderile sunt aproape irecuperabile la cei mari, de la clasa a 7-a in sus pentru ca au si un timp limitat pana la examene. Nu inteleg de ce s-au grabit atat cu cei mici, de ce era asa imperativ... Daca era vorba numai despre egalitatea sanselor ar fi putut sa deschida numai in zonele unde accesul la internet este imposibil.
Invatatoarea piticul s-a descurcat admirabil in online, le-a prezentat pana si filmulete cum se scrie litera, le-a gasit o gramada de materiale suplimentare interactive pe net.... metode exista si digital, nu trebuie neaparat sa pui creta pe tabla.
Zi faina, cu spor si ...liniste, asa cum zice Dorulet! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 25 Feb 2021, 8:13 am

Buna dimineata.
Vlad-mom, cum e micutul tau. Nu cred ca neaparat redeschiderea scolilor a facut sa raceasca. Ar fi racit oricum. Nu putem sa ii tinem in glob de sticla.
Personal as fi trimis toti elevii la scoala. Stiu ca e parerea mea, am prietena care nu este de acord cu mine. 'Pierderile' la toti sunt mari si precis greu recuperabile.
Am ramas datoare cu poze. Asa arata instalatia de la tara.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va doresc o zi linistita.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 25 Feb 2021, 10:11 am

Neata.
Rodica, in conditiile in care eu chiar nu am scos copilul din casa, nu l-am luat dupa mine, iar noi ne-am limitat la strictul necesar, in caz de aglomeratie am renuntat...nu prea avea de unde. Am vazut eu masti scoase de prin buzunare si puse pe fata copilului la 10m de scoala, deci avem masti, dar nu le folosim corect. Ei la scoala isi scot toti mastile ca sa-si manance pachetelul ala "absolut necesar". N-a avut nimic pana acum, nici un muc, nici un nimic. Faza e ca chiar si la o simpla rinita virala pentru care nu e nevoie de consultatie medicala (recomanda doar bixtonim si nurofen)....tot acolo trebuie sa ajungi...pentru ca nu-l trimiti la scoala, ca asa au zis, lipseste cel putin 3 zile (si oricum dureaza cel putin 7) si trebuie adeverinta medicala.
Stii ce cred? Cred ca parerile sunt impartite in functie de cat de eficienta si importanta considera fiecare ca este scoala care se face la noi.
Nu, nu trebuie sa-i tinem intr-o bula, nici nu e posibil, dar nici nu pot zice lejer "se mai imbolnavesc copiii"... Sad
Iar din punct de vedere covid.... da, au zis ca copiii fac forme usoare, insa nu si parintii si bunicii lor (si unii mai au mult pana le vine randul la vaccin)... Consider ca masura de a deschide scolile contravine celorlalte: pastrat distanta, evitarea aglomerarilor, etc... Macar sa fi facut ca la inceputul anului, jumatate de clasa prin rotatie. In fine, degeaba ma enervez... zennnn, o sa trecem si peste asta!
Azi a trebuit sa-l duc la scoala ca pediatrul a zis 3 zile, tot nas infundat, sper sa se descurce sa si-l sufle daca e nevoie. Evident ca la 2 zile dupa el hop si nasul meu, ca eu sunt cel mai aproape fizic de el dintre noi. zid
Nu prea inteleg din poza unde e instalatia. Bine ca e gata!
O zi cu spor!


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 25 Feb 2021, 5:10 pm

Vlad-mom, instalatia ma refeream la tevi care intra si ies, tur retur Smile, apa rece, apa calda , robineti, supape, termostat, vana nu stiu de care....
Si cred ca, copii isi fac imunitate iesind in aer, tocmai de aceea a racit pentru ca pana acum l-ai tinut mult in casa nu zic tot timpul in casa, pentru ca probabil ati iesit la plimbare cate putin in fiecare zi. Ei au nevoie de miscare, aer si chiar intalniri cu alti copii.
Bineinteles nu in locuri aglomerate, cu zeci de copii. 
Am colega care s-a protejat, (dupa mine era catre exagerare), copilul tot asa acasa, e mai mare, au luat virusul toata familia, 3 persoane si cel mai rau a fost copilul, asta ca sa nu mai fie regula , forme usoare la copii. 
Dar sa nu ma mai lungesc.
Asa cum zici o sa trecem si peste asta. 
Da, e gata, asteptam sa vina la punerea in functiune, si la asta e cu programare zid.

O seara frumoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 25 Feb 2021, 8:34 pm

Da, clar ca nu gandesc obiectiv....e si normal, nu? Nu exista protectie perfecta, insa sunt convinsa ca masurile ajuta intr-o masura. Am iesit la curte la mama, la un omulet din putina zapada de langa bloc, ma refeream ca nu l-am luat in magazine (la mall nici noi n-am fost). A racit pentru ca are aproape 7 ani, ma astept dupa 8-9 ani sa le mai rareasca, pentru ca sistemul imunitar nu se formeaza doar prin intalnirea cu virusii, ci si cu inaintarea in varsta.
Vreau sa cred ca eu nu exagerez, nu dezinfectez produsele pe care le cumpar, nu port manusi in supermarket (si pun mana pe produse, pe portofel, pe butoanele pos-ului), dar am grija sa avem masti curate, purtate o singura data, sa le punem cand plecam si sa le dam jos cand ajungem inapoi acasa, sa mai asteptam 3 minute daca e altcineva care astepta liftul inaintea noastra, nu ne inghesuim prin magazine (asta si inainte, ca nu mor daca astept un minut sa-si ia omul produsul de pe raft si sa am si eu loc dupa aceea), sa ne mai dezinfectam pe maini cand nu ne putem spala (apropo, am o piele pe maini... arata de cel putin 70ani)....zic ca de bun simt, asa...
Recunosc ca ma streseaza maxim cand se imbolnavesc plozii, indiferent ce e. Daca eram doar eu, nici o problema, masca si in casa (ca si acum, ca si asta primavara cand am fost copti eu si cel mare).
Tot ppr si la tine instalatia? Daca n-am lipit la tevi cu imbinari, coturi, robineti....eu cu marcatul, cu tinutul aparatului cateodata pentru zonele mai ciudate... Am schimbat niste tevi ca nu treceau pe unde trebuie, si 2 calorifere, mai avem 2 de inlocuit si de facut marea modificare pentru calorifere in balcoane (unul va fi zona de gatit si unul zona piticului)....si mai avem multe de facut!
O seara linistita. hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 26 Feb 2021, 6:58 am

Buna dimineata!
Iar am vazut Heidi(productia din 2015)si ma gandesc la imunizarea copiilor si nu numai.Cata bucurie in libertatea aceea pe munte!Nu inchisi in scoala si acasa pot castiga imunitate.In vremea tineretii mele le faceam copilasilor o gamaglobulina (extras din placenta)pentru imunitate si totul decurgea bine.S-au schimbat vremurile,s-au schimbat bolile...
Dupa momentul cafelei, cafea ne asteapta treburile.Spor tuturor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 26 Feb 2021, 7:10 am

Buna dimineata.
Da, Vlad-mom e ppr. Noi nu avem acea scula care incalzeste sa le poti lipi tevile, si nici soata nu are inclinatie inspre asa ceva. Dar puteti acum modifica caloriferele, nu aveti apa in ele? Noi, la bloc vreau a zic, nu putem lega centrala pana la vara, cand se pot goli caloriferele
Dorulet, de acord cu tine. Am pus poze cu patura la paturi crosetate.

Va doresc un sfarsit de saptamana cu sanatate si spor la treaba. Vine vremea de pus in gradina.
coffee hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 26 Feb 2021, 12:36 pm

Ziua buna!
Rodica, e centrala de apartament, Galatiul nu mai are de cativa ani centrale de cartier functionale. Deci, le golim cand vrem, intai a montat niste robineti pe ici pe colo ca sa nu mai golim toata instalatia pentru 1 calorifer. Aveam aparat de sudura ppr de la tata, dar a facut figuri cablul la un moment dat si neincalzind bine am sudat stramb, asa ca am cumparat altul (nu e chiar multi bani).
Mi-a zis si mie mama de gamaglobulina pe care ne-a facut-o cand eram mici, dupa aceea au scos vaccinul impotriva hepatitei b, pentru difterie, varicela, oreion, rubeola, tetanos, variolei și tusea convulsiva exista alte vaccinuri. Deci...copiii in ziua de azi au si acea imunizare si multe altele, de-aia suntem cati suntem acum fata de in urma cu 40-50ani.
Urmeaza un weekend cu munca....sa avem spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Giorgi Dum 28 Feb 2021, 8:15 am

Buna dimineata!

O zi cu soare va doresc!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Dum 28 Feb 2021, 10:14 am

Buna dimineata.
Vlad-mom. sper ca ati avut un sfarsit de saptamana cu spor la treaba. Noi am reusit sa punem mazarea. Desi a batut tare vantul a fost o zi superba pentru lucru pe afara. Am rarit liliacul, am mai tuns via, mai avem un pic. Ar trebui si pomii dar nu prea stim. La pomi ne ajuta un vecin cu socrul, nici unul nu mai este. Dumnezeu sa ii odihneasca.
O duminica frumoasa in continuare va doresc. Va astept la o cafea 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 01 Mar 2021, 6:38 am

Neata! Am avut ceva spor, si putin noroc hug , multam!
O primavara frumoasa!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 01 Mar 2021, 7:19 am

Buna dimineata!
La mine martie a inceput cu ploaie,dar macar nu mai bate vantul.
Ma bucur ca ati avut spor.Sa fie la fel sin continuare!O zi buna pentru toata lumea! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 01 Mar 2021, 8:17 am

Buna dimineata.
La noi martie a inceput cu frig dar e senin,
O primavara frumoasa va doresc si eu,
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 03 Mar 2021, 6:37 am

Buna dimineata.
Tot frig. Astept caldura, vremea frumoasa.
Va las o cafea (mi-a placut mult ideea cu snurul pe ceasca) si va doresc o zi cu sporuri hug.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 03 Mar 2021, 6:50 am

Neata!
Si la noi, tot frigut.
O zi cu spor si cu voie buna !

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 03 Mar 2021, 7:21 pm

A fost senin,soare,caldut,dar de vineri suntem iar pe rosu.Iar eu nu mai inteleg nimic.O seara faina tuturor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 04 Mar 2021, 6:25 am

Buna dimineata.
Dorulet nici eu nu prea inteleg, dar de luni nu am mai vazut la tv nici o stire, ce mai imi intra pe net tot felul de titluri Sad.
Sa ne dea Dumnezeu intelepciune sa trecem cu bine peste perioada asta, care din pacate s-a lungit foarte mult. Saptamana viitoare am un an de cand lucrez mai mult de acasa si m-am cam saturat.

Va doresc o zi linistita.
coffee  hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 04 Mar 2021, 7:08 am

Neata!
Stirile le vad eu (pe horizon, cand am timp, nu la ora lor), era de asteptat... Ce nu inteleg eu ...e cu scolile...si cu ministrul educatiei care pare cam covidiot.
Ieri ne-am luptat efectiv cu o cada mare s-o bagam la locul ei, unde a intrat la marele fix...si azi avem in plan modificarea la tevile de care ne temem cel mai mult (intotdeauna e mai dificil sa modifici decat sa faci de la zero).
Sa avem o zi cu soare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Giorgi Joi 04 Mar 2021, 10:31 am

Buna dimineata!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 05 Mar 2021, 7:52 am

Buna dimineata!
Vlad_mom,aveti spor,asa sa fie si mai departe!
Rodica,cred ca s-a cam stins luminita...
Ma uit seara,cat ma lasa ochii,la San Remo,un festival ciudat,fara spectatori,cu cei din orchestra purtand masti,un spectaocol pentru a sustine moralul celor care il urmaresc.Greu de tot.
Sanatate si spor sa aveti azi,spre sfarsit de saptamana! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Vin 05 Mar 2021, 8:11 am

Buna sa ne fie ziua!
Dorulet, eu am fost live la un concert si daca la prima parte era doar dirijorul cu masca...suflatorii normal ca nu, la a doua parte toti aveau masca, ca zau m-a luat cu sufocare! Dar dorul de real, de aplauze, de oameni cu aceleasi pasiuni, te face sa treci cu vederea nebunia asta, care pare ca nu se mai termina!
Vlad_mom, Rodica, Ema, va admir ca faceti asa mari lucrari in casa! Si eu ar cam trebui sa iau taurul de coarne, dar inca nu am curaj sa rastorn totul ...numai gandul ca e timpul sa aleg si sa arunc lucruri care nu le mai folosesc de mult....ma blocheaza!
O zi minunata si un weekend cu bucurie!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 40 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB