Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 24 Aug 2020, 8:01 am

Buna dimineata.
O noua saptamana.
Va doresc sa fie cu sanatate, liniste si spor la 'lucru de mana'

Vlad-mom, am inceput papusa. Sper sa am si timp sa o termin cat mai repede.

prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Lun 24 Aug 2020, 11:46 am

Buna dimineata! Cam dese reviziile site-ului. Imi dau emotii de fiecare data pt ca primul gand este ca a fost suprimat.
Am curatat covorul . Nu se mai vede nimic. Cu un burete magic de la Mr Proper, din acela care se topeste la utilizare.
Azi, zi de schimbat pamantul la niste camelii si de curatat niste leandri. Asta in asteptarea lemnelor de foc pt iarna.
O zi cu spor si sanatate!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 25 Aug 2020, 7:32 am

Buna dimineata!
Acum soarele si-a aratat chipul rosu,dupa ce de doua zile ploua torential si galagios.Sa vedem daca nu-l inving din nou norii...
O cafea ne da impulsul de a incepe treburile zilnice:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa aveti sanatate,spor si o zi care sa va multumeasca! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Mar 25 Aug 2020, 8:07 am

Buna dimineata!
La noi nici o picatura...doar vant nebun si fulgere!
O zi faina! Spor in toate!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 25 Aug 2020, 9:23 am

Neata!
Eu aveam niste planuri de munca "grea" (ajustat cu fierastraul electric 2 rafturi ca sa suplimentez intr-un dulap, refacut chitul din rosturile gresiei din bucatarie) si numai bine ca m-am lovit la picior duminica seara...in singurul calorifer de fonta din casa...ca naiba, aproape de glezna, pe os... asa ca am scos atele si am stat cuminte pe scaun incercand o alta tinuta pentru papusa.
O zi faina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 25 Aug 2020, 9:42 am

Buna dimineata!
Vlad mom cum faci sa nu se aschieze etajerele la taiere (banuiesc ca sunt din aglomerat sau placaj)? Pui banda adeziva pe locul unde trebuie taiat? Sau ai etajere din lemn ?
O zi frumoasa tuturor!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Mar 25 Aug 2020, 12:00 pm

Bună dimineaţa
Ieri am scris câte ceva dar situl mi-a zis pas era în mentenanţă.
Ema nă bucur pt tine.
Vlad_mom să te vindeci repede.
Pe geam aud un cor de ciori, urât sporovăiesc. E nor, s-a mai răcorit.
Planuri am multe, Doruleţ, dar acum e perioada conservelor...
M-am săturat de curăţat mere.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 25 Aug 2020, 5:29 pm

Gabica, multam...azi mult mai bine...si pentru ca la tinuta papusii e un model in premiera, tot desfac si refac....asa ca, ca sa ma deconectez am taiat rafturile Smile
Ema, am cumparat 2 polite de pa lmelaminat, fix aceeasi culoare ca dulapul (care de fapt e un "sifonier" de 38cm adancime la interior, cu bara in sistem care iese inafara....care de altfel nu sustine decat tricourile piticului, altfel se curbeaza in jos), si cum n-aveam nici o sansa sa gasesc exact la dimensiune a trebuit sa iau 3 cm de pe latura lunga si 6cm de pe cea scurta. Prins cu 2 cleme pe bancul de lucru, taiat cu fierastraul electric mic ("soricel"), flacaul cu aspiratorul pe sub.... ca altfel imi alunecau picioarele de la praf....asa e cand lucrezi in casa, pe parchet... Se zdrentuieste putin melamina pe margine, nu e taietura de router, dar macar am taiat drept, am slefuit putin cu slefuitoarea electrica si am lipit canturi cu fierul de calcat, le-am si pus in dulap....la fix! Mai bine mai luam 1 raft pentru ca in viitorul apropiat vom renunta la panarama aia de bara.
Maine sa-mi aduc dremelul in bucatarie si freza bob de mazare sa curat rosturile intai, pana diseara sa mai crosetez ...ca mi-ajung vibratiile aparatelor de azi wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 25 Aug 2020, 7:58 pm

Buna seara.
Vlad-mom, sanatate.

Nici la noi nu a vrut sa ploua. A fost innorat, a batut vantul, a fost rece dar nici un strop de ploaie.

Va doresc o seara frumoasa in continuare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 26 Aug 2020, 7:54 am

Buna dimineata!
Ieri am scapat de ploaie,doar in oras a"turnat"(la 9 km),iar acum e ceata pe care sper sa o alunge soarele.Dupa cafea (dar fara stirile alarmiste)ne vedem de multele treburi,asa ca va doresc sa aveti spor si reusite! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 26 Aug 2020, 8:55 am

Neata!
M-a mancat in palma sa testez freza pe rosturi....nu e treaba buna, o gramada de praf si rezultat ioc....asa ca am trecut la metoada mai primitiva: o sula groasa si un ciocan....sper sa termin saptamana asta rade
O zi cu spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 26 Aug 2020, 10:15 am

Buna dimineata! Spor la treburi!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 27 Aug 2020, 8:28 am

Neata, fetelor!

Nu stiu din ce motiv nu mai primesc decat f f rar notificarile de pe forum, insa azi am zis ca e musai sa intru sa vad ce mai faceti. La noi e seceta, dar innorat uneori, pare ca incepe sa se mai racoreasca dimineata si seara, semn ca vine toamna. In rest, sunt bucuroasa ca baiatul cel mare, Andrei, a intrat la facultate la litere si ne pregatim de plecarea la Cluj, asta daca vor face fizic scoala. Iar eu ... sunt mereu ocupata cu casa, copiii, animalutele, meditatiile si mai nou cu recuperarea medicala. Herniile mele de disc si niste exercitii contraindicate au facut ravagii si durerile s-au intetit, asa ca acum fac elongatii, fizioterapie si kineto.

In speranta ca sunteti bine, va imbratisez cu drag pe toate!

Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 27 Aug 2020, 9:14 am

Buna dimineata.
Da e mult mai racoare dimineata si seara.
Nu imi place. Am inceput iar sa iau sosete.
Greteledelweiss, e frumos Clujul, dar daca nu ar fi vrut fiica mea si ea acolo la facultate. E departe. Dar probabil asta e drumul lor.
Va las o cafea si va doresc o zi frumoasa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Vin 28 Aug 2020, 11:38 am

Greteledelweiss felicitări copilului, fără exerciţii fizice nu facem faţă durerilor de spate. Eu am făcut ieri o criză biliară şi m-am învârtit prin pat. Azi dimineaţă mi-am revenit cu spatele abia după ce am stat câteva minute în poziţia "lumânare"
Rodica eu iau şosete prin grădină mereu chiar dacă e foarte cald, mi se aspresc foarte rău călcâiele.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 28 Aug 2020, 9:22 pm

Buna seara!
Si azi a fost soare si cald.Rodica,pentru calcaie sunt niste aparatori din silicon,raman calcaiele fine.
Am o intrebare.Stie cineva titlul poeziei si autorul versurilor(o parte dintre ele,e o poezie pentru copii):"Pe carare,la plimbare/Iese tantos un gandac?Tine calea spre Petrica/Care tremura de frica...etc.?
Va spun de acum:Somn usor![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 30 Aug 2020, 11:45 am

Ziua buna!
Dorulet, eu una nu stiu poezia...vad ca nici google n-o gaseste cu titlu si autor, decat printre poeziile de la o serbare de gradi.
Am terminat cu chitul gresiei din bucatarie, am scos doar jumatate din suprafata cu o sula mai groasa si ciocanul pana am strambat sula... in multe locuri era pus peste praf si a iesit usor. Cu ocazia asta cred ca am inteles de ce se fac rosturi cu chit la gresie si faianta: ca sa ascunda faptul ca nu-s puse placile la acelasi nivel. Chitul in sine m-a cam dezamagit, chiar siliconic si de exterior, e tot o panarama care nu are cum sa reziste in timp. Am vazut ca exista gresie de 60/120cm, oare s-o monta mai greu decat cea mica? ma gandesc pentru cand va veni randul renovarii baii, nici rosturi nu mai vreau...
Mai am un bolero de facut si va arat noua tinuta a papusii Smile
Ieri am fost dupa rechizitele din lista de la pregatitoare... cu betisoarele m-am cam incurcat, ca le vrea si "legate cate 10"...am gasit un singur model, cam mici, in cutiuta, daca le leg chiar si cu elastice minuscule nu vor mai incapea in cutiuta....mai caut.
Sa aveti o zi linstita!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Dum 30 Aug 2020, 6:25 pm

Buna ziua!
Vlad mom, ti-am aratat gresia de pe peretele meu de bucatarie (doar la chiuveta si aragaz).Placi mari de 90x90. Fara rosturi, deci mai putina munca. Chitul e si la mine de proasta calitate. Macar se curata cu otet si bicarbonat. As fi pus placi mari si pe jos dar la mine e stramt si ar fi dat impresia ca e si mai stramt. Deci am pus peste gresia veche, gresia noua, lamele lungi. Doar ca mesterul a pus la ochi si mai am si eu lamele usor mai ridicate in care se opresc picioarele vreunei mobile cand o trag sa fac curat dupa ea. Zicea mesterul (tot el!) Ca exista gresie si faianta cu cant (marginile sunt usor rotunjite) si fara cant. Asta fara cant se pune fara rosturi. Cea rotunjita, se pune cu rosturi.
Vorbiti de rechizite, liste...si acum am cosmaruri din vremea scolii. Inceputul scolii era un cosmar. Singurul lucru care imi placea era mirosul cernelii si al caietelor noi, placerea de a scrie pe prima pagina.
La mine bate un vant nebun, dupa ce a plouat toata noaptea.
O seara de duminica linistita!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Dum 30 Aug 2020, 9:29 pm

Buna seara.
Vlad-mom, mesterul meu zicea ca se pune la fel. Problema lui era masina de taiat gresia. Nu avea asa mare.
Asteptam sa vedem papusa. Eu ma ''duc'' acum sa va arat papusa.
Va doresc o noapte linistita.
Asta imi doresc si pentru noi, am venit la bloc si terasa de pe strada, la noi la geamuri, are petrecere Smile . Sper sa se termina daca nu la 22 macar la 23.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 31 Aug 2020, 8:56 am

Neata!
In magazine sunt expuse placi alaturate, fara chit intre ele si arata foarte bine toate, indiferent de margine (oricum aspir, nu matur, deci...). Nu intretinerea chitului e problema cea mai mare, ci faptul ca s-a ciobit si a sarit pe alocuri, dupa 16ani arata ca si cum am spalat pe jos cu grebla... zid Nasol e ca n-a fost pus (de catre mester) uniform, nu pot reumple perfect peste tot. Nici eu n-am spatii mari, chiar 4 placi de-astea mari de gresie ar acoperi baia aproape in totalitate. Cred ca faianta/gresie/ si tavan aplicat de polistiren sunt printre putinele chestii pe care nu le-am facut noi singuri, ne gandeam ca o sa ne trebuiasca si un flex pentru lucrarile din baie... Smile
O zi cu spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 02 Sept 2020, 8:03 am

Buna dimineata.
Ieri a plouat pe la noi si s-a cam racorit. Vine toamna, nu prea imi place pentru ca aduce si frig.

Va doresc o zi frumoasa, linistita si cu sanatate.
coffee

hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 02 Sept 2020, 8:55 am

Neata!
La noi inca nu se simte septembrie.
Aseara am auzit-o pe dna ministru al educatiei vorbind despre deschiderea si desfasurarea anului scolar... sa speram ca asa roz cum le-a prezentat vor fi, desi tare imi pare un sf... a afirmat ca scoala online a functionat, ca 90% din materia aferenta e predata, ca au folosit catalogul online ... realitatea pe care o stiu eu (adica fix cazul clasei flacaului) nu a fost asa deloc... Sad ...de-asta ma ingrozeste ideea de scoala online. Nu mai zic nimic de cat de bine au pregatit inceperea anului, inca mai asteapta scolile decizii saptamana viitoare... Sad
Sa aveti o zi faina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 02 Sept 2020, 9:02 am

Buna dimineata!
Grele vremuri,vlad_mom,cei de sus se imbata cu apa rece si vor sa ne imbete si pe noi.Profesorilor le-a fost prezentat un program(pe tel,o ora si 40 de minute)care-zice autorul lui-ar rezolva scoala online si toata lumea ar fi multumita.S-o creada el...Vai de copii,de parinti,de dascali...
S-a racit mult,a plouat,a batut vantul,cred ca toamna isi arata prima fata.
Cu totii sa avem o zi linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Mier 02 Sept 2020, 12:00 pm

Bună ziua
Să aveţi spor. Doruleţ nici eu nu am auzit acea poezie.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 02 Sept 2020, 1:44 pm

Exact, Dorulet... offf, de parca toate scolile sunt cel putin decente ..si ei viseaza transmisia live a orelor, ca toata lumea are device-uri si net (asta e la fel ca "nu exista oameni fara venit")... nu stiu in ce lume utopica au pascut ei toata vara, dar prezinta simptome de balonare acuta ... iertati-mi exprimarea!
Editez: tocmai am vazut la tvr2 emisiunea telescoala, era pentru profesori explicata o aplicatie pentru teme, notare, etc.... lasam la o parte faptul ca eu (nu port si nici n-am nevoie de ochelari) nu vedeam pe tv decat scrisul mare, dar ma intreb: asa sunt instruite cadrele didactice??? Pe tvr? Serios?!?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 37 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB