Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyAstazi la 9:41 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyLun 29 Noi 2021, 9:58 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyMar 23 Noi 2021, 3:13 pm Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyMar 23 Noi 2021, 11:22 am Scris de mlizeta

» Fire de tricotat
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyLun 15 Noi 2021, 8:02 am Scris de LRodica

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyLun 15 Noi 2021, 7:59 am Scris de LRodica

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyDum 14 Noi 2021, 10:35 am Scris de LRodica

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyJoi 04 Noi 2021, 5:13 pm Scris de gretty

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyJoi 04 Noi 2021, 10:55 am Scris de diada

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyMier 27 Oct 2021, 8:09 am Scris de LRodica

» Botosei, ciorapei, papucei crosetati ( IV)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyJoi 21 Oct 2021, 8:38 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyLun 18 Oct 2021, 9:58 am Scris de Dorulet

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyMier 22 Sept 2021, 9:13 am Scris de diada

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyMar 21 Sept 2021, 8:42 am Scris de diada

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyLun 20 Sept 2021, 7:34 am Scris de piciul

» Impâslirea lânii netoarse 2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyMar 07 Sept 2021, 8:12 am Scris de dannyela01

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyLun 06 Sept 2021, 11:32 am Scris de LRodica

» Bluze, topuri (14)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyLun 06 Sept 2021, 8:53 am Scris de LRodica

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyVin 03 Sept 2021, 9:18 pm Scris de LRodica

» Un proiect ...nelimitat
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 EmptyMier 01 Sept 2021, 7:55 am Scris de Dorulet

Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 20 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 14 Apr 2020, 4:17 pm

Ema, nu-s deschise decat cele de constructii (dedeman, leroy, arabesque...etc) si cele care au si produse alimentare, restul...care are online bine, care nu...ghinion.

vlad_mom
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 4206
Varsta : 43
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Mar 14 Apr 2020, 4:26 pm

Vlad_mom, la multi ani copilului! sa fie sanatos si sa va aduca impliniri! sa aiba parte de oameni frumosi sa-l conduca pe drumul vietii hug Si tie multa putere, cresti un berbec rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7251
Varsta : 42
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 14 Apr 2020, 7:12 pm

Multam mult! Zici ca-mi trebuie putere pentru berbec...soata nu se pune ca e deja crescut, nu? rade astia 3 suntem cai, noi de pamant si piticul de apa...parca... Nu le am cu astea, mai citesc arar pentru amuzament. Flacaul e scorpion si maimuta...acolo erau averizarile cod rosu... Dar eu sunt rac si e de bine, nu? Smile (Zi si tu ca e perfect! rade rade )

vlad_mom
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Mier 15 Apr 2020, 7:34 am

Buna dimineata.
Vlad-mom sa iti traiasca feciorul si sa fie sanatos. Pe langa el si voi 3.
Ma bucur ca esti bine.
Si eu tot as vrea sa comand online. Dar nu imi este frica de virus ma gandesc la curieri ca si ei sunt oameni, noi stam in casa si mai avem si unele mofturi (ma mananca in palma de ceva fire zid ).
O sa vad eu ce voi face in aceasta privinta Smile .
Desi e rece, la noi, se arata o zi cu soare. A plouat ieri dar pamantul ar mai fi suportat.
Cafeaua am baut-o va las si voua una.

Va doresc o zi frumoasa.
hug

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3113
Varsta : 54
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Marchioness Mier 15 Apr 2020, 8:35 am

Buna dimineata, dragilor. love Vlad_mom, multa sanatate baiatului, sa aiba parte numai de momente frumoase in viata si de multa multa iubire. kiss Tata e berbec si il sarbatorim astazi. E de munca cu ei, ce-i drept.
Dar nici cu scorpionii nu imi este rusine. rade Sunt scorpion si observ fetele celor din jur uneori. rade rade Iar de lei, nici nu mai zic. Mama si fratele. E cel mai greu. zid
Voi ce zodii sunteti?
Ah, si spor la relaxare / cafeluta / activitati casnice / munca! kiss
Marchioness
Marchioness
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Arad
Data de inscriere : 01/04/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Mier 15 Apr 2020, 9:16 am

Buna dimineata! La multi ani tatalui tau, sa fie sanatos, bucuros!

Eu ziceam pur si simplu pentru ca eu sunt berbec si cei din jur trebuie sa aiba rabdare cu mine rade In rest, doar de amuzament citesc si eu rar horoscopul.

Multumesc pentru cafea! prietenie

O zi minunata va doresc!

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 15 Apr 2020, 10:10 am

Neata si multam de urari!
La multi ani tatalui!
Rodica, eu am comandat online, si de la emag si de la farmec si de la brickdepot (magazinul online lego), lcwikiki, au pregatit mai greu pachetele vreo 3-5zile, probabil e in functie de cate vanzari au, cat personal le-a ramas... pentru ca altii, cu echipamente electronice de la care am comandat cartuse pentru imprimanta, s-au miscat rapid.
Astazi google le multumeste in sigla tuturor care asigura transportul. Toti care au venit la usa aveau masti si manusi, produsele erau deja achitate online. Eu zic ca se bucura ca au de munca si nu-i baga in somaj.
Ia sa fac niste poze papusii...
Sa aveti o zi linistita! hug pupi pupi

vlad_mom
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Mier 15 Apr 2020, 12:35 pm

O da, comandati online. La mine a mers cel mai bine din toate timpurile de cand am merceria! Chiar asistente au comandat sunt in izolare cand ies de la tura de spital. Chiar si eu mi-am cumparat foarte multe online. Curierii sunt mai solicitati ca la BlackFriday. Deci, nu ezitati, luati-va online ce va doriti!

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Mier 15 Apr 2020, 6:07 pm

Buna ziua!
Ganduri bune tuturor sarbatoritilor si celor de langa ei! bucurie
Si la mine a fost soare,un pic mai racoare,dar as mai vrea si eu ploaie.
Va doresc o seara linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4320
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 15 Apr 2020, 8:31 pm

Buna seara!

Azi am avut zi de cumparaturi, am ajuns in Kaufland si in piata dupa miel, lactate si verdeturi, apoi am reorganizat frigiderul si maine continui curatenia. Voi ce meniu pregatiti de Paste?

Multumesc Diada si LRodica pentru cuvintele frumoase cu ocazia zilei lui Stefan!
Nu stiu cat de luptatoare sunt, dar am descoperit ca sunt mai puternica decat credeam. Ii multumesc lui Dumnezeu pentru ceea ce sunt si in fiecare zi ma stradui sa fiu pe placul lui si sa nu-L mai dezamgesc, asa cum am facut-o in trecut. Stiu ca mi-am invatat lectia si chiar daca a fost foarte dureros, acum pot spune ca sunt pregatita pentru orice ar veni in viata mea, iar grijile le las in mainile Lui!

Va doresc o seara placuta!
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 605
Varsta : 47
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica Joi 16 Apr 2020, 10:08 am

Bună dimineaţa
La mulţi ani tuturor sărbătoriţilor mai mari sau mai mici.
Am citit toate masajele din urmă de la umltima mea postare.
Eu sunt "maimuţă" şi "scorpion" în jurul meu predomină rac, lei (3!!!), fecioară... sunt în contrsdicţie cu toată lumea şi cică eu sunt vinovată. Asta e! ghinionul lor.
Curăţenie nu prea am făcut acum, tot fac câte puţin. Nu am stat deloc în izolare, nici eu nici soţul, doar fiica.
Deci timpul meu e acelaşi şi durerea de spate la fel. aşa că nu dau cu hei rup.
Am făcut azi colivă şi am împărţit pe la serviciu şi pe la rude, Socrul face un an de la deces. Ştiu şi eu tatăl nostru să spun.
Voi roşi maxim 10 ouă să avem ce ciocni în casă. Nu merg la ţară la părinţii mei. Este primul an în ultimii 25 când nu fac Paştele cu părinţii mei. Primul.
Daar, trebuie să ne adaptăm.
Vă pup cu drag virtual.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2174
Varsta : 53
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Joi 16 Apr 2020, 11:39 am

Buna dimineata!
Dimineata am dat invelit cu pamant semintele de gazon pe care tovarasul sot le-a dezvelit la udat. Era o harmalaie de pasari venite la papat seminte
Saptamana trecuta am facut o curatenie babana la subsol si parter. La etaj...cand voi avea chef ca oricum urc acolo foarte rar. Am sa dau maine cu aspiratorul inca o data si sa sterg praful (nu stiu de unde tot vine). Oua vopsesc cateva sambata si sa fac o prajitura (oricum eu nu mananc) si duminica o friptura de ceva cu o garnitura. Dupa mine as manca covrigi calzi si as bea bere. Is dusa cu capul
Hai sa avem spor la treburi (ma duc sa ma tund putin in baie ca is prea buhoasa) si o zi optimista cu multa sanatate!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2803
Varsta : 51
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Joi 16 Apr 2020, 5:19 pm

Buna ziua .
Am ajuns un pic pe aici.
Cafeaua e gata de mult.
Astazi am mai avut de lucru la domiciliu.
Maine o sa vopsesc ouale si pregatesc tot ce voi face sambata.
Si probabil dat cu aspiratorul.
Pentru pasti pregatim supa de pui cu taitei, friptura de miel si doua prajituri, foi cu miere si una cu branza, gen cheese cake. Si bineinteles salata de vinete. Smile

Ema si tu te tunzi singura? Am parul lung si e mai usor. Am o cunostiinta frizer ita, dar merg la ea cand am nevoie de freza. Nu prea mai pot merge la nunti cu parul despletit, 50 +rade

Va doresc o seara frumoasa si spor la treaba.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Joi 16 Apr 2020, 11:05 pm

Rodica, m-am programat, am mers vreo 15 minute inainte de ora prevazuta. Am vazut cum tunde (oribil), am invocat un mesaj urgent de la sot care necesita sa merg acasa. M-am scuzat si dusa am fost. Prea scump ca sa imi faca in cap niste trepte, par taiat grosolan. In plus eu il vopsesc singura, acasa.
Am studiat, mi-am amintit de ce am vazut la coafor, si cu doua oglinzi, in fata si in spate, m-am tuns singura. Am ratat doar de doua ori in 4 ani. Eu am parul gros la fir si usor ondulat. Se aseaza bine fara artificii. Ideea e sa il iau subtire cu un filator si apoi la foarfece.
Ai noroc ca poti avea par lung. Al meu s-a rarit destul de la tiroida si e si uscat, si ondulatt. Uneori nu pot baga peria sau pieptanul in el. Asa ca nu am de ales. Il tai putin sau il port buhos. Visul meu e sa il fac gri argintiu dar asta, cand voi merge acasa.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Vin 17 Apr 2020, 6:59 am

Buna dimineata!cafea
E frig,nefiresc de frig,asa mi se pare mie,desi soarele si-a facut aparitia.Nu prea a rasarit mare lucru prin gradina,pamantul e rece si ii e sete,chiar dupa aversa de alaltaieri(o picatura pentru el).Mergem inainte,vedem noi cum,cu speranta(ca pe asta n-o pot interzice decretele)
Sa va bucurati de spor in ceea ce aveti de facut! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4320
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Vin 17 Apr 2020, 8:44 am

ema a scris:
Dupa mine as manca covrigi calzi si as bea bere. Is dusa cu capul

Si eu tot dusa cu capul sunt, te sustin! hug

ema a scris:Visul meu e sa il fac gri argintiu dar asta, cand voi merge acasa.

Mi-am indeplinit acest vis, ooo, nu mai vreau. Mi-am stricat fantastic parul. L-am facut in 2017 si inca mai am traume. Firul de par foarte uscat, plus ca, acest gri trebuie intretinut, des vopsite radacinile de fapt decolorate, ma rog, nu as mai repeta asta.

Buna dimineata! hug Spor la treburi, eu nu am nici un chef rade Sper sa nu va molipsesc hug

O zi minunata va doresc!

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 17 Apr 2020, 9:01 am

Neata si-o cafea! hug
Si eu ma tund singura, pentru ca ma enerveaza sa dau peste o hair-stilista care sa se prefaca ca stie ce vreau...si culmea e ca niciodata nu vrea nimic spectaculos, doar scurtat si filat lung...dar se pare ca unele sunt de parere ca parul mediu nu merge filat lung, plus cat dureaza... pai eu termin in 10minute. Mai tot timpul am facut o suvita blonda ca s-o pot nuanta verde/albastru/mov/rosu (am destul par alb, nu ma deranjeaza, imi place chiar, pacat ca nu prind nuantatoarele pe el). Si eu visam suvite argintii, dar mi-a zis o amica la care ma duceam pentru coafuri de ocazie si suvite decolorate ca n-ar fi o idee buna la parul meu, prea subtire firul....si o cred pentru ca stiu cum se comporta suvita aia decolorata...
Apropo, trebuie sa tund piticul ca i-a cam ajuns dincolo de sprancene, are parul ca al meu, subtire si nu des, ma descurc. La flacau nu-mi iese insa, par des cu fir gros...cat a acceptat freza "prison brake" (adica cu masina, egal si scurt) a fost bine, apoi a fost cu plete, acum vrea clasic, "fbi style" ii zic eu... noroc ca am gasit o frizerita care sa accepte ca nu vrea freza aia la moda cu calota mai lunga intr-o parte ... (degeaba le zic la restul ca nu-i sta parul intr-o parte, nici cu spuma, a 2-a zi e tot pe frunte zid)
Gabica, tu esti fix ca feciorul meu, si scorpion si maimuta! Ce tare! Eu si sor'mea suntem aceeasi zodie, nu semanam deloc...avem vieti total diferite ca scenariu... de-aia nu cred in zodii, le consider niste descrieri in linii mari, care se pot aplica tuturor, indiferent de perioada cand s-au nascut.
La noi e soare, liniste, mi s-a incalzit bratul drept unde bate soarele ...
Spor la pregatiri! Sa fim sanatosi in continuare!

vlad_mom
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Vin 17 Apr 2020, 10:16 am

Si eu sunt in zodie cu sora mea. Nu prea ne asemanam. Depinde si de ascendent. Iar dupa cel chinezesc, eu caine, ea tigru.
Ma gandeam ca numai pe mine ma bantuie tunsul acasa. Oricum, la coafor nu te fac niciodata cum vrei tu. Iese mereu cum vor cei care te tund, adica cum stiu ei. Ziceam de par argintiu pt ca eu am parul alb (e din familie) si ma seaca sa il tot vopsesc la 3 saptamani.
Dorulet, curaj! O sa iesim si din porcaria asta asa cum am iesit din multe. Seceta e si la mine, pamantul e rece si rasadurile au intepenit asa. Ud zilnic, dar daca nu e ploaie... Soarele arde dar e totusi frig.
Azi nu stiu ce fac concret desi treaba am destula. Cheful lipseste. O zi frumoasa voua, o Vinere Mare binecuvantata si multa sanatate!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 17 Apr 2020, 1:00 pm

Buna!

Am vazut ca tot vorbiti de par vopsit si argintiu si am zis sa va impartasesc experienta mea. am parul 99,9 % alb de la 28 ani, din ziua in care am aflat de boala lui Stefan. Oricum primele fire le aveam de la 17 ani (mostenire genetica) si pe la 25 deja eram pe trei sferturi alba. Asa ca ani la rand m-am chinuit cu vopsitul de la casteniu-roscat pana la blond. Vopsit si acasa si la salon, apoi in 2010 am hotarat sa-l las natural, avea o tenta grizonata pe atunci. M-a invatat cineva ca dupa baie sa il clatesc cu apa calda in care sa pun 2-3 picaturi de violet de gentiana si astfel iesea un gri cu tenta de movuliu, ziceai ca-i platinat la salon. Imi amintesc ca la petrecerea greceasca din 2011 m-au intrebat toate cucoanele la ce salon ma vopsesc, ca e superba culoarea si lor nu le iese niciodata asa. Au ramas uimite cand le-am spus cum ma fac si n-au crezut ca e parul meu natural. Asa ca dupa nunta surorii mele din vara lui 2011, cand mi-au spus ca arat ca bunica (aveam doar 37 ani), m-am hotarat sa-l vopsesc iar. Am trecut din nou prin toata paleta de culori,... In 2017 in octombrie, in urma schimbarilor din viata mea (divort) mi-am facut pentru prima oara tratament cu keratina, indreptandu-l si schimband pe blond bej-rose. Insa oricat ma admirau cei din jurul meu, cand ma uitam in oglinda simteam ca nu sunt adevarata eu acolo si ca ar trebui fiu asa cum m-a facut Dumnezeu. Chiar am impartasit stilistei sentimentul meu si a zis ca nu ma lasa ea sa fac asta ca sunt prea tanara. In martie 2019 mi-am facut iar keratina si programasem vopsitul pentru aprilie inainte de paste. Insa exact atunci era sa-mi moara baiatul cel mare si in saptamana patimilor l-am operat pe cord deschis si printr-o minune pe care nici medicii nu si-o explica Dumnezeu l-a salvat, cu toate complicatiile grave avute. Si tot atunci mi s-a confirmat o alergie de la vopsit, asa ca ceea ce simteam de mult sa fac am ajuns sa pun in practica. Acum sunt cu parul lung, s-a implinit un an de cand e nevopsit, dar ma simt minunat, eliberata sufleteste si imi place ceea ce vad in oglinda, Urmeaza sa mai scap de blondul dinspre varfuri prin tuns (am parul lung), dar am rabdare. Probabil voi incerca din nou violetul de gentiana, dar oricum ma incanta sa fiu o tipa cu parul lung, drept si alb total. Caci acum stiu ca sunt adevarata eu!

Legat de zodii, eu sunt Balanta si Tigru de lemn, iar Andrei e scorpion si Stefan este Berbec. Nu cred in horocoape de doi lei, dar uneori urmaresc ce spun astrologii consacrati si mai ales pe cei din paranormal, cum ar fi Risvan Vlad Rusu de pe 6TV. Dar pana la urma totul e relativ si Dumnezeu are ultimul cuvant intotdeauna!

Cu speranta ca nu v-am plictisit prea mult, va doresc ca Vinerea Mare sa aduca pace, credinta si iubire in sufletele voastre!
hug
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 605
Varsta : 47
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 17 Apr 2020, 1:03 pm

Ema, dar daca pui putin violet de gentiana in apa si te clatesti nu ii da o tenta argintie?

vlad_mom
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Vin 17 Apr 2020, 2:46 pm

M-am gandit si la asta. Dar cum il vopsesc des, ar trebui decolorat. E alb doar la radacini. La facultate, bagam creion chimic dizolvat in apa, pe culoarea cui, saten sau castaniu. Era frumos iar fetele de perna erau si mai si, manjite de mov.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Vin 17 Apr 2020, 4:33 pm

Buna ziua.
Am incercat si eu vopsitul dar nu cu vopsea, ci cu castelani, parca asa se numea, facea parul roscat. Asta a fost acum multi ani (1992, stiu ca am fost la nunta unei colege, dupa ce am fost in concediu medical, mi-am scos amigdalele, la 25 de ani, 'faceam urat' din cauza lor , am slabit foarte mult, 9 kg, si o alta colega, eu fiind cu spatele a intrebat-o pe alta cine e roscata. Aveam si permanent si era lung pana la umeri. Ce amintiri...)
Acum am fire albe , fiica mea zice sa ma vopsesc dar nu mi-ar place, prefer asa.

Diada cu molipsitu' stai linistita , eu personal sunt 'contaminata'. Maine sper sa ma mobilizez sa fac mancarea pentru pasti. Cred ca atunci cand eram la servici zi de zi era mai ordine si mai curat in casa. Acum Sad , ma apuc de 100 de lucruri odata.

Doamne ce mult vorbesc. V-am zapacit cu amintirile mele si aici si la paturi crosetate.

Va doresc o dupa amiaza si o seara frumoasa si maine spor la treaba.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 17 Apr 2020, 9:57 pm

Am apucat sa scriu o perte de mesaj, și top teroare mica a dat și el un delete. Bravo lui de dihor blănos.
Greteledelweiss, sper că am nimerit numele, mă plec în fata ta, ești o persoană incercata și totuși reușești să mergi înainte. Nu mă pot pune in locul tau. La multi ani flăcăului și sănătate cat pentru 100 de ani.
Eu sunt pești, app de discuția de mai sus. Înconjurată de fecioare (soțul și băiatul cel mare) și scorpioni(socrul și băiatul cel mic). Balantele mă calcă pe nervi grav. Baba e pe aceeași unda cu mine. Pești amândouă.
Legat de vopsit. Am incercat toate culorile de baza sa zic așa. Blondul rămâne favoritul meu. Extrem de greu de intretinut și părul praf. Vârfuri despicate, ars, uscat. Negrul mă face să par moarta. Nu îmi place deloc. Și foarte in vârsta. Am 32, par de min 40. Momentan sunt roșcat. Am deja luată vopsea roșu aprins turbat. Sa vad, când reușesc manevra de aplicare. Mă vopsesc singura și la fel îmi tai vârfurile sau tund după caz singura. Doar la evenimente merg la salon.
Pentru Paști.. cu ce sa incep? Cozonacul? Check√
Ciorba de miel? Facem mâine
Friptura de miel
Sarmale
Ciorba de perișoare la băieți
Cubulețe de carne și cartofi in punga magica, tot la băieți
Cheeasecake cu aroma de portocale și blat de casa( nu suport maclavaisu ăla de biscuiți pisați cu unt. Cea mai urâtă născoceală. E grețos. Deja sa mâncat din prăjitură.
Am uitat de oua. Cam 20. Suntem 8 persoane in casa. Băieții sunt inebuniti după ele. Va las o poza cu mine roșcată. Blonda nu știu dacă mai am pe telefon.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am găsit și o poza cu el cat de cat blond. Sunt cu băiatul cel mare în poza. Acum după ce am pus poza, am observat unghiile. Superbe ce pot spune. De aproape un an nu au mai văzut oja. Poza este de anul trecut din iunie.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 33
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 18 Apr 2020, 9:42 am

Neata!
Da, Michelle, si eu sunt de acord, blondul intinereste, fie el si doar suvite, iar negru corb....ai dreptate, familia Adams... Aseara am vazut niste filmari vechi la tv si am avut o revelatie...iote, dom'le, Petre Roman a avut odata parul alb...el, din pacate, nu-mi pare mai tanar acum vopsit, ci doar libidinos... Vine o varsta cand vopsitul parului nu mai creeaza efectul scontat, ba din contra...
Suvita mea blonda e verde in perioada asta... wink
Eu as fi dormit mai mult, dar vecinii de deasupra au program de aspirat in fiecare sambata de la ora 9, zid ... Al meu e vinerea, dar cum ieri am avut o lipsa totala de chef, am sarit peste...iar azi e sarbatoare mare ...e ziua soatei!
Spor la treburi si pregatiri! hug hug

vlad_mom
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Sam 18 Apr 2020, 3:43 pm

Michelle, iti vine bine roscat.
Vlad mom, la multi ani sotului! Profita si trage-l bine de urechi ca pana la anul e mult. Sa fiti sanatosi amandoi sa va bucurati de copii!
Eu ma invart de dimineata prin casa si nu se vede nimic in urma mea. In afara de aspirat repede si vopsit niste oua (au iesit oribile) nu am facut nimic. Sa bat niste frisca pt un blat de tort cumparat (e prima data cand cumpar, sper sa fie mancabil) asta daca o sa se bata.
Spor la pregatiri!

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 20 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB