Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 3 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 23 Ian 2020, 8:38 am

Neata! Si-o cafea!
Da, Rodica, si lor le-a spus, au cantat si dansat si hora, dar acum trebuia el sa prezinte un proiect... Pana la urma i-am printat pe o coala foto A4 harta de dupa mica unire, apoi am modificat eu harta pe calculator, sa apara clar moldova si tara romaneasca ca 2 tari diferite in culori diferite, le-am printat, decupat si prins cu agrafe peste harta mare...iar el sa prezinte interactiv cum s-a facut mica unire... ca erau 3 tari, sa le arate, toate cu romani, in moldova l-au ales pe Cuza (poza cu el prinsa intr-un colt al hartii), apoi in tara romaneasca tot pe el...si pentru ca aveau acelasi domnitor s-au unit, moment in care scoate agrafele cu tarile decupate, si s-a format Romania...(ma rog, regatul unit al principatelor....mi s-a parut prea lung ca sa retina el exact).
Le-am facut si niste insigne, am gasit pe net o imagine rotunda cu harta pt mica unire, la multi ani Romania mea, 24ian 1859, am printat pe coala foto, am intarit cu hartie cartonata, decupat toate 20 de discuri si am montat pe dos cu pistolul cu silicon ace mici de siguranta si o panglica tricolora (am avut noroc ca avea ace si panglica la merceria din cartier).
Din vacanta de iarna are o fixatie cu titanicul si nu stiu cum sa mai scapam de ea...fredoneaza melodia lui Celine Dion si inca una...care erau coloana sonora la niste filmulete de pe youtube cu titanicul si marea scufundare... si-a construit titanicul din lego mic, din lego duplo, l-a si desenat pe foaie...viseaza la o jucarie titanic care pluteste si care se desface in 2 cum s-a rupt titanicul... zid, toate discutiile lui sunt despre titanic... I-am zis ca m-am plictisit de titanic, sa nu mai discutam deloc despre el pana luni macar...uita, ii reamintesc... El oricum e fixist in multe, manaca aceasi chestie juma de an zilnic, insista cu incaltarile si hainele care ii raman mici, nu mai spun ca nu se poate sa se culce fara "vaca" (plusul pe care il are de la inceput, ii pusesem eu cutiuta muzicala cu siret in ea si canaf la coada ca sa traga de siret, i-am scos-o ca trebuie spalata destul de des)...
Printre altele... diseara plecam acasa pentru weekend! 
O zi faina! Si soare....cu dinti sau fara, soare sa fie, ca parca e mai vesela astmosfera!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 23 Ian 2020, 10:11 am

Buna dimineata.
La gradinita proiect???
Mi se pare exagerat. Invatatoarea fiicei mele doar in clasa a 3-a a inceput sa le ceara proiecte. Si le dorea scrise de mana nu printate. Nu era necesar sa aiba multe pagini. Cel mult doua daca avea lipite imagini. Mi se pare foarte bine sa fie scrise de mana. Multi copii nu mai stiu sa scrie.
Bine, la cel mic nu se pune problema sa scrie.
La varste mici nu reusesc sa faca singuri multe, clar ca vor face adultii pentru ei. Sa ii ajutam, indrumam e ok dar sa il facem noi ca parintii nu mi se pare de loc in regula. Zicea in clasa a 3-a ce frumos era proiectul unei colege, ca dupa un timp sa descopere ca a fost facut, (mai putin scrisul efectiv), de mama ei. A fost foarte dezamagita ca a mintit. Pentru ea, la varsta aceea era ceva foarte gresit. Cel mult ma lasa sa ii decupez imaginile in rest pus in pagina, continut, desene daca au fost era conceptia ei. Zicea: nu e asa frumos, dar e facut de mine, stiu ce contine, si oricand pot sa il prezint.

La noi soare cu dinti. Am inteles ca de maine se incalzeste putin.
Va doresc o zi frumoasa si un weekend prelungit (pentru cine il are) minunat.
coffee
prietenie

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 23 Ian 2020, 11:49 am

Ideea e sa invete sa prezinte, nu sa-l faca....sa invete sa vorbeasca frumos in fata unui auditoriu, adica : proiectul meu este despre...si sa zica cateva propozitii legate de subiect, ca o poezie. Pe foaie trebuie sa scriu eu ca sa-i poata sufla doamna cand se poticneste. Clar ca proiectele (putin cam pompos spus, dar sa se obisnuiasca probabil si cu ideea) le concep parintii....pe de alta parte asa ne implicam si noi ca parinti in activitatile de la gradi...si putem completa pe tema....numai ca ieri mi-a luat mai mult sa-mi vina o idee.
De exemplu la tema mijloacele de transport, al meu a vrut metroul... i-am scos si cateva poze de pe net sa le poata arata, iar ca informatii ce este metroul, pe unde merge, din ce e compus, care a fost primul din lume si harta metroului bucuresti cu cele 4 linii.
Saptamana trecuta la dinozauri n-a vrut cu dinozauri, a insistat ca vrea cu titanicul si i-a dat voie doamna. Nu e deloc interesat de dinozauri, ii stie, dar n-are jucarii sau altele cu dinozauri.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 24 Ian 2020, 8:40 am

Neața și La Mulți Ani, România! 
Ca să vedeți cât sunt de obosită și amețită. ...aseară când am ajuns acasă am realizat că am uitat să pun în bagaj niște chestii pe care le adunasem frumos într-un dulap...acolo au ramas și pălăria începută pentru nepoțica și piesele finisate....Aveam în plan să o probez cu calota, iar piesele să le montez... ametit Sper să mă descurc doar cu măsurare circumferința și lungime frunte-ceafă.
hug Voi ce planuri aveți pentru weekendul ăsta?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 24 Ian 2020, 9:13 am

Buna dimineata!
Raspunsul meu:odihna!(in principal)Sigur ca vorbesc despre odihna activa,adica sa fac niste martisoare din margele,sa termin ceva inceput,sa ma uit la patinaj,sa citesc si...ce s-o mai ivi(niste teste pentru a VIII-a).
Va doresc zile placute,sanatate si inspiratie! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 24 Ian 2020, 11:20 am

Buna dimineata!
Sa mut niste pamant de pe un careu de flori din spatele casei pentru ca fiind prea inalt, cand ploua, pamantul aluneca pe alee. Apoi sa mai impletesc putin si sa termin o carte Astea sunt planurile. Urmeaza sa ma tin de ele.
O zi frumoasa, insorita si cu spor.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 24 Ian 2020, 8:11 pm

Bună seara.
Am înțeles acum cum e cu "proiectul ".
Planuri pentru azi am avut multe. Aproape toate realizate. Curat, mâncare la noi si cate ceva la mami. Am terminat cosul. Poate mâine o sa il pun pe un bol, ceva sa il întăresc. (Cu aracet )
Acum mai stau un pic pe net, poate mai citesc ceva si apoi la tv.
Noapte bună.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Sam 25 Ian 2020, 8:14 am

Buna dimineața. Cafeluță la loc de cinste, la noi. Planuri de de weekend. Făcut mărțișoare, aranjamente, lucrat cardigan Winnie the Pooh. Mai am cardiganul. Celelalte le-am făcut aseară pe la 12 noaptea. O zi buna va doresc. La noi iar este cald, app.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

câteva din ele.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Michelle88 in Sam 25 Ian 2020, 11:52 am, editata de 2 ori
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 25 Ian 2020, 8:37 am

Buna dimineata!
Planuri realizate:cafea,refacut colier,insirat margele pentru un alt colier,aspirat,patinaj,lectura...dar si azi e o zi!
Cafeaua de dimineata:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si urarea de a avea o zi placuta,relaxanta,cu sanatate si zambete! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 25 Ian 2020, 8:46 am

Neața! 
Harnice și cu spor sunteți! Bravo!
Eu ieri am asistat soața să facă un suport pentru o sculă de-a mea... a ieșit exact ce trebuie! Și am petrecut timpul cu ai mei părinți.
Azi să mergem la soră-mea...și mai vedem.
Zile liniște!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Sam 25 Ian 2020, 10:34 am

Buna dimi!
Am terminat cartea (mai erau vreo 7 pagini), am facut mai bine de trei sferturi de careu si sunt super multumita. A fost mai greu sa incep. Daca am timp, diseara fac niste clatite.
Vlad-mom, am vazut ce ati mesterit. Nu stiu cum functioneaza (am sa caut pe net) dar se vede ca nu ati pierdut timpul. Sa il folosesti cu drag! Apoi cel mai frumos a fost "am petrecut timpul cu ai mei parinti". I love you
Sa avem o zi frumoasa in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 25 Ian 2020, 11:14 pm

E ca o seringa numai ca pistonul nu se impinge, ci se infileteaza pentru a inainta prin invartirea manivelei. Trebuie tinut fix cu o mana si ivartita manivela cu cealaltă,  tendinita insa nu-mi permite efort prelungit...asa ca mi-a făcut un suport care il tine fix, eu doar învârt manivela. 
Azi am dat o tura pe la le roy merlin și m-am cadorisit cu un ciocan cu cap rorund si smirghel si mai fin ( aveam 8 rugozitati, acum am 9 😁)...asta așa ca sa-mi treacă supărarea. .. că la magazinul de mercerie era inchis ( voiam sa vad daca mi-a adus alize forever si mai voiam niste papiote) și ca am dus la deichman ghetele flacaului pentru ca s-a rupt un ochet metalic ....ghete cumparate pe 29dec si purtate de 3 ori, ghete de hiking cică. ..mi-a facut proces verbal si astept sa ma sune...asta dupa ce mi-a aratat punctul L din garantie care zicea ca elementele accesorii, capse, tinte, strasuri, nu fac obiectul garanției. ..pai stați asa ca asta nu e capsa,  e chestie functionala, fără ea nu închizi gheata,  face parte din sistemul de inchidere al siretului... oricum la iarna viitoare nu-i mai vin, dar aveam pretenții sa tina macar sezonul asta, n-am dat 3 lei pe ele... zid....cred ca asta a fost ultima data cand am mai cumpărat ceva de la magazinul asta (mie nu-mi vine nimic, nu stiu ce masuri au brandurile alea, pentru soața nu au mărimea. ..maxim 45 la ei in magazine, piticului i-am mai luat ca ii raman repede mici).
De dimineață am pus dosuri la un set modelat data trecută cand am fost acasa...poate am timp maine sa montez și metalele.....si ne tot facem planuri cum renovam baia la vara.
O noapte cu vise placute!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Dum 26 Ian 2020, 3:30 pm

Multumesc pt explicatii. Intre timp am vazut, doar ca materialul nu era "framantat" suficient pt ca ce iesea din masinarie era fisurat. Ma rog, era doar o demonstratie ca sa vedem cum merge.
Vad ca tot vorbiti de Leroy Merlin. Este unul si la Bacau si nu e mare lucru in el. Sincer, as vrea sa aduca si in tara tot ce au la mine in Franta(aici ma refer la modele, calitate). Nu stii la ce sa te uiti, ce sa alegi. Parca ai vrea de toate. De ce nu aduc si la noi toate produsele astea? Chiar daca ar costa ceva mai mult, eu cred ca lumea le-ar cumpara. Majoritatea lor permit realizarea unor lucrari fara mesteri. Un coleg al sotului a renovat o casa de vacanta doar cu tutorialele si produsele Leroy, fara sa fie "mester". Doar secretar de ambasada dar pasionat de bricolaj.
Si eu as vrea sa modific una din baile parintilor. E in stare super doar ca as schimba cada cu un dus ca cel pe care vi l-am aratat odata ca l-am facut la mine si sa fac la fel pt chiuveta (sa inlatur mobila de dedesubt si sa pun un blat cu etajera. Pt persoanele in varsta e tare util sistemul asta cu dus mai larg. Oricine poate intra sa ajute la toaletare. Problema mare e ca nu sunt mesteri care sa lucreze bine.
O duminica linistita in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Dum 26 Ian 2020, 3:51 pm

Buna ziua.
Vlad-mom ma bucur ca ai reusit sa iti usurezi munca.
Eu nu am gasit un bol sau un castron pe care sa pun cosuletul crosetat. Am gasit un balon, si un capac de cutie de plastic (pentru fund). Dar din pacate dimineata balonul era dezumflat. Va trebui sa mai caut Smile . Am facut o poza cu cosul aproximatiiv cum l-am gasit dimineata.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va doresc o duminica frumoasa in continuare.

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 26 Ian 2020, 11:47 pm

Da Ema, si pe mine ma enerveaza ca n-au mai nimic din ce vezi prin filmuletele demo...nu prea am ce sa aleg la capitolul faianta si gresie, vreau pentru baie si nu vreau pe nuante de maro  Sad, nu vreau mata...vad ca e un trend acum cu mata... In Koreea nu era chit si rosturi intre placile de faianta si gresie, n-avea ce se jegari/mucegai...sau mai rau, sa cada...era ceva alb cat a incaput intre 2 placi alipite. Ne uitam ca in alte tari exista o folie speciala, hidroizolanta, care se pune sub gresia din dus, n-am vazut asa ceva la noi....parca am tinde sa nu mai punem nici o cadita, nimic...dar trebuie sa studiem bine piata si sa consultam si un instalator in legatura cu scurgerea. Sa mai zic ca mi-a casunat pe un lavoar si un wc vazute pe net?
Rodica ti-ar fi mai buna o minge din aceea mai subtire, ceva intre minge si balon. La jumbo aveau mai multe marimi, am luat eu in ideea ca balonul are forma de ou, nu de sfera ...si ca nu risc sa se sparga inainte sa se usuce pasta de hartie igienica sau sfoara (cu una din ele am facut broscoiul ala de gradina, daca iti amintesti). 
Noapte buna! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 27 Ian 2020, 6:37 am

Buna dimineata!
O cafea buna la inceputul ultimei saptamani din ianuarie pe care ne-o dorim spornica:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa va bucurati de zile usoare si placute! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 27 Ian 2020, 8:23 am

Buna dimineata.
Multumim.
Vlad-mom, multumesc pentru idee. Cred ca trebuie sa mai am pe la tara mingi.
Vreau sa fac acum o perna decor in forma de inima.
Sper sa am mai mult spor decat la cosulet.

Va doresc o saptamana linistita cu spor la treaba.

kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Lun 27 Ian 2020, 2:26 pm

Buna ziua!
Vlad-mom, cata dreptate ai cu rosturile care se murdaresc. De asta am preferat sa pun la bucatarie placi foarte mari. Am rosturi putine, deci mai putin de frecat. Din pacate, la baie nu ar merge genul asta de gresie.p Incerc sa pun o poza mai tarziu.
As vrea sa "relookez" scara interioara care e din lemn si care e maron inchis. E odioasa.
O zi buna in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 28 Ian 2020, 8:15 am

Buna dimineata.
coffee

O zi frumoasa va doresc.

prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 28 Ian 2020, 10:48 am

Ma tin de promisiune.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O zi buna in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 28 Ian 2020, 6:57 pm

Fain. De ce zici ca nu merge pe jos in baie? Prea putine placi ca sa dea voie sa se creeze panta sau mai dificil de realizat panta?
 Stii ce am vazut la le roy? Placi gresie de 60/120cm...ce 45/45 sau 60/60... rade cred ca cu 5buc acopar toata baia...si mai si ramane...
Printre altele...m-am apucat de incercari hainute pentru papusa, cu firele pe care le am...croseta si andrele. Asta in asteptarea curajului sa revin la setul pentru nepotica.
Spor si noapte linistita!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 29 Ian 2020, 9:23 am

Buna dimineata.
Pentru baia de la bloc mie mi-ar fi de ajuns 2 buc Smile (210*135 total, vana, vasul WC scadem rade ).
Cu perna decor am avut mai mult spor, e gata, pun poze la subiect :produse crosetate, decoratiuni pentru casa.
ieri si azi noapte a fost innorat si a plouat. Acum e senin si rece.
Va doresc o zi frumoasa.

prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 29 Ian 2020, 10:16 am

Neata!
Eu am pus fara cada, ca vreau s-o desfiintez... Smile...
Ma duc sa mai fac niste radiografii la "dinti" si sa vad daca gasesc si andrele de ciorapi ca n-as vrea sa aibe cusatura de la talie in jos, la spate, rochita. Crosetat, firul meu, iese cam hainuta, nu rochita, adica e cam grosut ...impletit iese mai subtire, dar nici asta nu stiu prea bine (invatat la atelier in clasele 5-6).
O zi cu spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 29 Ian 2020, 12:03 pm

Bine v-am regasit!
Vlad mom, eu am pus mozaic nelucios pe jos in dus si tot mai alunec uneori. Placile astea sunt intr-adevar foarte estetice si foarte practice dar imi amintesc de un mester care mi-a zis cu ani in urma ca placile mari puse pe jos, risca sa plesneasca mai usor ca celelalte daca terenul pe care e facuta constructia misca. O fi adevarat?
Pt bucatarie as fi vrut pe pereti placi mari albe untulii, care imita piatra. Faptul ca modificasem, decapasem si vopsisem deja la greu mobilele in nuanta care se vede m-a obligat sa schimb culoarea placilor. Si parca e mai bine asa pt ca nu se vede orice mizerie pe ea (am imbracat si blatul de lucru).
La mine sunt 14 grade si ploua. Am vazut ca am niste ciuperci albe prin iarba din curte. Si muschi crescuti pe toti copacii si zidurile casei. M-am saturat de atata ploaie.
O zi frumoasa in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 29 Ian 2020, 12:48 pm

Ema, eu zic ca daca e nasoala si miscatoare podeaua pleznesc si cele mici de 30/30...(are mama o casuta la tara, doar au renovat casa veche, au turnat sapa, dar n-a fost destul fara placa, si a crapat gresia, nu numai pe rost). La bloc nu cred ca se pune problema, iar la casa daca placa e turnata bine si n-are fisuri nu vad de ce s-ar intampla sa crape...Ce inconvenient vad eu e ca sunt mai greu de pus si nivelat...daca ai o inclinatie infima la un capat, atunci la celalat, dupa 1,2m, va fi mai mult. Imi imaginez ca trebuie pus adezivul perfect ca grosime, iar placa asezata de 2 oameni de sus in jos, nu impinsa, nu rearanjata, ci la marele fix.
La mine-s 7 grade si ploua, ne-am facut ciuciulete pe drum de la gradi cu tot cu umbrele.
Bine ca n-a plouat cand am fost la radiografie, andrele n-am gasit la merceria din cartier... Sad

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB