Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

+12
crixuta
arime
ramomic
juliennej
livia1981
Roxy
alessia
avr_dana
an-deea
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
16 participanți

Pagina 36 din 40 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 23 Iun 2009, 9:43 am

Hormonul sarcinii, denumit si gonadotropina corionica umana, e frecvent intalnit sub denumirea de hCG. Acest hormon este secretat doar in perioada de sarcina si el este responsabil de pozitivarea testului de sarcina.

Acest hormon este compus din celule care formeaza placenta. Nivelurile de hormon hCG pot fi detectate cu ajutorul testului de sange la 11 zile dupa conceptie si cu ajutorul testului de urina la 12 - 14 zile dupa conceptie. In general, nivelul de hormon hCG se dubleaza la fiecare 72 de ore. Nivelul va atinge un varf in a 8-a pana in a 11-a saptamana de sarcina, apoi acesta va cobora pe masura ce sarcina se va dezvolta.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link eu stiu asa:dc ai facut sex in ziua dinainte,ziua ovulatiei si ziua de dupa ovulatie iti iasa baiat,pt ca spermatozoizii care dau baiat traiesc doar 24 de ore si dc ai facut cu 2-3 zile inainte de ovulatie iti iasa fetita,pt ca spermatozoizii care dau fetita traiesc 72 de ore.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mar 23 Iun 2009, 9:50 am

Inseamna ca inca ceva vreme o sa imi apara testl cu liniutza stearsa ....uffff
Sa ii zic eu lu tati sa isi resfete azi fetele cu niste cirese....hai ca fug la munca, paaaaaa
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 9:50 am

wow ce complicat wink

zi usoara la munca pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 23 Iun 2009, 9:52 am

CRIS vezi ca am completat mai sus cu un link,calc si spune-ne ce si cum wink hug .

azi imi arata iar 58,5 dupa ce ieri a sarit de 59,dar cred ca am retinut apa ca am fost mancat seminte si am baut bere Embarassed Embarassed Embarassed .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 10:00 am

sigur retinusei apa dc azi si-a revenit wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 23 Iun 2009, 10:06 am

acum tre sa mananc 2 zile pana in 1200 cal si scad iar si sub 58.apoi ma relaxez iar wink .
oricum,ieri la Deva am vazut o fosta colega de servici pe care n-am mai vazut-o de 4 ani si 6 luni si s-a mirat incontinuu ca ce slaba sunt si ce mult am slabit,ea ma stia la 68 de kg si o scurta perioada la 64 de kg si m-a cunoscut cand nu aveam copii,acum cu 2 copii s-a tot minunat ce sl;aba pot sa fiu.
ea are 1,60 m si a avut atunci tot timpul 55 de kg si arata bine,era ceva mai voluptoasa,dar nu grasa.acum are 64 de kg,deci a pus 9 kg care la inaltimea ei se vad tare bine,dar i-am zis ca nu prea se vad ca nu am vrut sa o supar,ca stiu ce mult te afecteaza remarcile astea.dar m-am mirat s-o vad asa,pt ca e genul de fata care se ingrijeste f mult,se imbraca tot elegant ca lucreaza la banca si niciodata nu as fi crezut ca o sa se ingrase,era genul care aveai impresia ca va ramane la fel de slaba si la 40-45 de ani,genul de femeie care investeste in ea.
oricum,m-am simtit tare bine ca nu mai termina cu laudele Embarassed Embarassed Embarassed .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 10:08 am

ai vazut ca esti slaba? wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 23 Iun 2009, 10:18 am

ura !!!!!!!!!!!!!!!1

ANA BELA ce-a zis ieri nenea doctoru bounce ?

ne imbracam si plecam la mama.eu tre sa merg sa duc adeverinta la somaj si apoi mai stau pana pe la 13 la mama,apoi vin acasa si fac dovlecel pane pt sot,poate pap si eu si apoi dupa 16 iar merg cu sotul la tara sa mai muncim ceva.
va poop si dc am timp mai intru la pranz,paaaaa kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de an-deea Mar 23 Iun 2009, 10:57 am

buna, fetelor!
Crixuta, eu nu te felicit inca, astept confirmare ferma
hug dar ar fi super sa fie asa cum iti doresti tu.
Deiutza, nu mai fii asa suparacioasa, eu eram curioasa sa-ti vad pozele dar n-am mai intrat zilele astea, daca ai ales sa le strergi, treaba ta.
andrica, esti pregatita sufleteste de licenta?
Ana, pe bebe il nasti natural?
despre mine nu prea am lucruri interesante de spus, in legatura cu dieta, chiar nimic Smile
am chef de vacanta si incerc sa gasesc cum si unde sa plec.
pupici!
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 11:08 am

an-deea nu-s pregatita sufleteste...parca inca nu realizez ce putin mai e rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de an-deea Mar 23 Iun 2009, 11:14 am

Andrica, ai sa vezi ce repede si usor va trece wink
am visat azi noapte ca imi spunea o tipa de la serviciu ca ea avea impresia ca eu sunt la dieta, ceva de genul ca ar trebui sa tin Smile, e grav daca am ajuns sa visez noaptea din astea- adica ar trebui sa fiu si eu mai atenta ca de o luna, de cand am plecat in vacanta, am papat de toate
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 11:15 am

chiar ca-i grav dc visezi dieta rade rade rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de an-deea Mar 23 Iun 2009, 11:22 am

pai inseamna ca in subconstient am remuscari ca nu tin Smile
va anunt cand revin la Monti Smile
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mar 23 Iun 2009, 12:42 pm

Multumesc Deiutza si fetelor Smile
Is cam ocupata acuma, tre sa fug iar, da ma uit acusica pe link.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de arime Mar 23 Iun 2009, 12:56 pm

Ziua buna! Azi am examen in jur de 18.00 asa ca nu stau mult deloc, mai ales ca vreau sa plec mai devreme cu Raisa la cabinetul pediatrei...

crix am intrat special pt. tine sa-ti scriu... la fel mi-a aratat si mie testul, a doua liniuta era stearsa, asa ca nu are rost sa faci teste la infinit, trebuie doar sa-ti faci o programare la medic pt. a face analizele care sa-ti confirme sarcina wink Multa bafta si sa fie intr-un ceas bun, sa ai grija de tine, fara efort, sa te odihnesti hug

Va imbratisez pe toate si asta seara sper sa revin cu noutati kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 1:19 pm

pupi arime si bafta multa la examen
mai sunt multe?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de ana_bela Mar 23 Iun 2009, 1:37 pm

Salutare frumoaselor
Am fost la doctor si mi-a spus ca e 100% sigur ca bb e baiat. He, he inca un nazdravan prin casa.
Eu am ceva probleme cu pulsul, adica e tot peste 100. Ginecologul mi-a recomandat sa ma vada un cardiolog, dar toti cardiologii din Lugoj sunt liberi abia peste o luna. Sunt asa de revoltata. Sotul le-a spus ca sunt insarcinata in luna a 8-a, dar nici nu le-a pasat. Cred ca au uitat ca au depus un juramant. Pana la urma ajung tot la Timisoara la un cardiolog.
Cris, felicitari pentru cele 2 liniute. Daca au iesit 2, sigur e sarcina. ai grija de tine. Sa fie intr-un ceas bun. pupi
Deiutza, eu am mai plans pe aici ca nu stiu unde puneti voi pozele, da nu mi-a raspuns nimeni. Tot am vrut sa intreb inca o data, dar m-am luat cu altele si am uitat. Asa ca... vreau sa vad si eu poze!!!!!!!!!!!
Andreea, sa ai un concediu minunat. Oricum il meriti din plin.
Am plecat sa culc piticul, ca deja e cam agitat. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 1:41 pm

ana cand mai intra arime sa-ti dea accept ca sa le poti vedea
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
felicitari pt baietel si fugi pana la timisoara dc mai aproape nu gasesti un medic Sad
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mar 23 Iun 2009, 2:19 pm

Multumesc Arime pupi
Deiutza, e cam dificul sa-mi calculez ovulatia, pentru ca nu stiu daca vine la 28 de zile, nu prea mi-am tinut-o sub observatie in ultimul an, si cum m-am hotarat dintr o data la bebica.....asa s-a nimerit....oricum, eu sustin ca e fetitza :D, sanatoasa, nici nu mai vreau sa mi bat capul.... hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 23 Iun 2009, 2:21 pm

hug hug asa sa fie,cum zici tu hug hug .
atunci pup fetitele si ma retrag sa fac de mancare,nu spun ce ca deja tre sa fiu atenta sa nu fac pofta wink .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de Roxy Mar 23 Iun 2009, 2:37 pm

Buna, fetele !
Arime, bafta la examen.
Deiutza, imi pare rau ca esti supi, eu am apucat sa vad o parte din poze, cred ca chiar atunci le incarcai ca tot mai apareau, dar se deschideau foarte greu. Am apucat sa vad bebeii frumosi, tortul cu porto (suuuper) si pe tine intr-o rochita neagra cu buline albe. Din punctul meu de vedere, esti foarte slaba, dar in primul rand trebuie sa simti tu asta si sa fii multumita de tine si cu tine. pupi
Cris, si la mine a doua liniuta tot stearsa a fost. Am facut un test de sarcina (barza) vinerea dimineata si mi-a iesit negativ si am repetat iar luni seara (clear blue) si inca doua a doua zi de dimineata si la toate a fost la fel cum spui tu. Nu are rost sa iti mai faci altele. EU zic ca te putem felicita de pe acum. hug pupi Cam pe cand ai 6 saptamani de la ultimul ciclu poti sa mergi la un ecograf, mai repede nu se vede nimic. Sa ai multa grija de tine.
Ana, sa stai cumintica si sa nu te stresezi. Valorie de tensiune cum iti sunt ? Doar pulsul e marit ? La mien erau ambele mari si asa am ajuns la cezariana. Sa ne tii la curent. hug
Andrica, eu am examen in 15, foarte aproape dupa tine. Ce stres pe capul nostru ! Fain ca mergeti in Gretzia doar voi doi. bucurie

Noi tot pe la medici umblam, de aia sunt absenta de pe aici. Plus ca stau prost cu invatatul. Efectiv m-a pus la pamant saptamana in care Tudor a fost cu febra mare, mi-a slabit un kg, si de atunci manaca mai putin, e palid, parca are cearcane. Stare generala e buna, uneori e mai blegut. ieri am umblat pe la policlinica, azi pe la spital, i-au luat proba din gat, apoi sange si i-a spus la asistenta "gata odata", apoi am fost sa-i faca raze la plamnai si la un control orl (unde nu i-au gasit nimic). Restul rezultatelor le primim maine cand ii va face si ecograf. Deci maine iar pe acolo suntem. Cam asta e viata noastra acum. Stiu ca sunt altii cu probleme de sanatate mult mai grave, dar cred ca fiecare le analizeaza raportandu-se la propriul copil. Tudor nu a fost bolnavicios, manca foarte bine (13 kg la un an si 7 luni, acum are 12 kg) si o saptamana cu "putin rosu in gat" si febra mare l-au intors pe dos. Nu stiu ce sa zic. SIngurul semn e febra asta pe care a facut-o si cand a avut enterocolita, si cand data trecuta cand a avut rosu in gat, si cand au iesit caninii. Doctorita asta la care am ajuns dupa lantul slabiciunilor, a zis ca e cam anormal sa faca atatea zile febra asa mAre cand el e sub tratament cu antibiotic si antitermice. Alta doctorita a zis ca faptul ca face febra e semn ca are un organism puternic care lupta cu boala. ????? Acum am scapat de febra si de gat, dar speram sa gasim un rapsuns la necunocute.


Eu apar rar si vorbesc mult. croseta merg sa gatesc ceva. Va pup pe toate !

PS. Ramooooooo ?????
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 23 Iun 2009, 2:45 pm

TOTAL: 1979.5 grame, 1915 calorii.

atat am mancat azi si as mai tot manca,nu stiu ce e cu mine zid zid .
ROXA ma bucur ca ai aparut,imi pare rau ca aveti probleme,sper totusi sa fie totul bine si sa nu fie nimic grav pana la urma,te inteleg ca esti ingrijorata,asa as fi si eu.multa sanatate si sa ne aduci vesti bune pupi hug hug .
in leg cu febra mare cand ia antibiotice am patit si noi 1 data si mi-a zis doctora ca e semn ca nu e bun pt el acel antibiotic,ca nu-si face efectul si sa-i amintesc sa nu-i mai dea niciodata.sunt antibiotice la care reactioneaza si altele la care nu.este o analiza care iti spune la ce antibiotic reactioneaza cel mai bine,dar nu am facut-o niciodata Neutral .
multa sanatate.

ies si eu ca imediat plecam la tara,o zi frumoasa,paaaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mar 23 Iun 2009, 4:44 pm

Roxaaaaa, inca o confirmare..... pupi Multa sanatate la bebel!
Deja incep sa ma intreb daca exista cineva careia sa-i fi iesit perfect conturate cele 2 liniutze Smile
Astept cate un raspuns de la fiecare mamica....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de an-deea Mar 23 Iun 2009, 5:15 pm

Buna!
am revenit si eu. Ana, sa nu fii trista ca e baietel, isi poarta de grija singur Smile important e sa fie sanatos.
Crixuta, de acum inainte trebuie sa te menajezi Smile. e bine ca o ai alturi pe finuta, care abia a nascut si te ajuta cu sfaturi Smile
Roxy, succes la examene si multa sanatate lui Tudor!
eu deocamdata am reusit sa pap Monti, sa speram ca nu ma fac de rusine cand ajung acasa Smile
raport:
MD: aproape 200 gr branza fagaras
P: 100 gr gratar pui, 150 gr salata de vinete fara maioneza
G: cafea decaf cu lapte 0.1%, 4 biscuiti diet
va pup, o seara frumoasa!!!!
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de ana_bela Mar 23 Iun 2009, 7:24 pm

Salutare!!!
Am reusit sa ajung la un cardiolog si... Surpriza!!!!! Totul e normal. Mi-a facut si eco si ekg. Nu mai inteleg nimic. Eu nu ma simt bine. Tensiunea nu e mare. Pulsul e peste 100.
Roxi, sanatate puiutului. Ai grija la antibiotice.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 36 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 36 din 40 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB