Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

+39
vlad_mom
fiordaliso
rodishor
odrina
raluk0182
corilex
greieras
sergiu valentin
Anca Gruian
oliv
iriclau
gaza
alinnusha92
gabriela1554
ioanadu
danabarbu2007
diada
ppisic
piciul
anc@
MihaelaT
elenaveronica
adina_lg
Butterfly_Amalia
LRodica
Dorulet
adina.adcont@gmail.com
orhapetru
ionela07
Karina33
bebelusha
dorina narita
Gabica
kabunta
Samarineanca
alessia2007
Admina
valentinadof
christinuca
43 participanți

Pagina 8 din 15 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Vin 06 Ian 2017, 10:38 pm

Mulțumesc, piciul! Stiu ca mai am.mult de învățat și exersat. Sunt.multe lucruri de îmbunătățit. Ma uit toată ziua la tutoriale, atunci când e sărbătoare ca acum și nu pot coase. Contează foarte mult si materialele. Si mai ales intaritura pt geanta. Eu acum am folosit fetru gros de 3 mm. Însă parcă as vrea totuși altceva. Pentru gentile tip sacosica as vrea sa pun ceva mai tare la fundul gentii Dar nu stiu ce!!!
De unde as putea cumpăra intaritura pt genti la un.pret rezonabil sau ce altceva as putea folosi?
Mulțumesc pentru urari! Multa sănătate îți doresc si eu si La multi ani!!!
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de odrina Vin 06 Ian 2017, 11:37 pm

Poate o sa ma hotarasc sa-mi fac o geanta "postas", Christinuca, deocamdata am multe alte proiecte, unele incepute, altele doar gandite/visate.
Eu mi-am facut, de-a lungul anilor, multe tote bags, vreo 10-12, din material tip doc si cateva din tapestry (material pt tapiterie?). La inceput am folosit intaritura care se lipeste (heavy-weight interfacing), fetrul e cam moale, zic eu. Acum cativa ani am descoperit intaritura ideala, pt mine, cloth stabilizer (un material tare, nu f gros), ultimele 4-5 totes asa mi le-am facut si imi place f mult cum arata (mi-am facut si 2 portofele cu acest fel de intaritura). Am cautat links si iti pun mai jos (cea despre care am scris este la primul link, se numeste "Roc-Lon Multipurpose Cloth").

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pentru fundul gentii, dupa multe cautari si incercari, am ales sa le folosesc pe cele detasabile. Ca intaritura, am taiat din vinyl vertical blinds (jaluzele din vinilin), mi s-a potrivit perfect ca latime, dar poti sa folosesti un material gen linoleum, pe care-l imbraci in acelasi material din care ai facut captuseala.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Sam 07 Ian 2017, 7:58 am

Wow! Mulțumesc pentru informații!!!! Întru acum.pe linkuri să văd ce si cum.
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Sam 07 Ian 2017, 8:17 am

Bun! Am citit. Am văzut că sunt multe tipuri de întărituri si cum se folosesc. Acum vine întrebarea: de unde pot cumpăra? La mine în oraș am întrebat în 4 mercerii/magazine.cu metraje si nu aveau așa ceva. Ba chiar și fetrul l-am găsit doar la una din ele. Ce magazin online recomandați? Îmi puteți scrie mesaj privat, dacă aici nu e ok să puneți link. Multumesc!
:* Smile
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de odrina Sam 07 Ian 2017, 8:42 am

Trebuie sa te uiti dupa un magazin online care livreaza si in Ro. Pot sa-ti spun ca acea intaritura arata ca un material f apretat, sta f teapan, poate gasesti si la tine ceva asemanator. Eu nu am spalat inca niciuna dintre totes pe care le-am facut, asa ca nu stiu cum ar arata dupa.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Sam 07 Ian 2017, 12:32 pm

Am fost dimineață și din întâmplare am.gasit undeva. Dar este f subțire și nu stiu daca se lipește cu fierul de calcat sau nu. Era la rola/metru. 10 lei metrul. Am să fac poza sa-ti arat cum e. Abia aștept să încerc. La prima vedere nu cred că e foarte bun si ca va sta f teapan. Pare așa apretat cum spui tu, Dar subțire. Revin cu poza.
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Sam 07 Ian 2017, 1:06 pm

Cum ti se pare asta? Pare prea subtire, nu? Voi vedea luni daca se lipeste cu fierul de calcat, cu toate ca nu pare.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de odrina Sam 07 Ian 2017, 1:33 pm

Nu mi se pare f subtire, ci cam rara. Imp e sa fie tare, rigida. Cea despre care am scris nu se lipeste, se coase. Mai uita-te la foto de la link.
Cumpara doar 1 m si incearca si vezi ce iese, poti sa pui si 2-3 straturi.

Uite ce am gasit (cauta si tu pe Google: intaritura genti):

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre odrina in Sam 07 Ian 2017, 3:29 pm, editata de 1 ori
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Sam 07 Ian 2017, 2:21 pm

Am intrat si eu pe acel link, dar nu-mi apare pretul.
Nu m-am gandit sa pun in mai multe straturi. f buna ideea. ea e cat de cat tare. nu foarte batoasa. am insertie pt broderie, mult mai batoasa ca asta, dar e de hartie ceva de genu si ma gandesc ca daca o pun la spalat se va face urat. Am sa incerc sa fac ceva, sa vad cum sta. La prima vedere e mai ok fetru decat asta.
Nu am cumparat niciodata online din alta tara si parca as evita sa ma complic :P
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de odrina Sam 07 Ian 2017, 3:03 pm

Foloseste fetru, daca iti place, mie nu, pt ca nu ma intereseaza grosimea, ci sa fie tare, sa stea drept cand o asezi.
M-am uitat acum la gentile tale, arata OK cu intaritura pe care ai folosit-o.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Sam 07 Ian 2017, 5:26 pm

Nici pe mine nu ma intereseaza grosimea, ci sa stea drept. Mi-ar conveni sa nu folosesc fetru. e 33 lei/m, grosime 3mm. Voi reveni cu poza. Am sa fac un tote bag cu intaritura pe care am cumparat-o acum Smile
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de odrina Dum 08 Ian 2017, 12:58 am

Am dat click pe primul link pe care l-am postat, sub "Roc-Lon Multipurpose Cloth" am gasit ceva poate chiar mai bun: Vilene, este fabricat in Germania. Am cautat pe Google (vilene s320 intaritura genti) si sunt magazine online, romanesti, care vand acest produs. Uite unul dintre ele:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu-ti ramane decat sa cauti mai multe magazine si sa compari preturi.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Dum 08 Ian 2017, 8:42 am

Super! Multumesc mult! deci e de gasit. voi insista cu cautatul si voi cumpara pentru inceput cantitati mici Smile
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de odrina Dum 08 Ian 2017, 6:37 pm

Cu placere!
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Lun 09 Ian 2017, 3:19 pm

La multi ani dragele mele! Nu am mai trecut pe aici de ceva timp, dar posete am mai facut Smile
Sper sa va placa si sa va inspire...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de dorina narita Lun 09 Ian 2017, 4:44 pm

Oau, Diana, esti maestră! Felicitari! Imi plac foarte mult. Toate.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Lun 09 Ian 2017, 6:30 pm

wow ppisic!!! sunt superbe!!! eu sunt mic copil pe langa tine. dar daca lucrezi cu piele...clar ai un tanc acasa Smile)
eu la casnica mea nu cred ca pot coase piele. Ce intaritura folosesti?
Piciul sa stii ca am mai facut un portfard, tot cu in cream. L-am calcat foarte bine, de n ori. Dar se boteste cand il intorc pe fata. si apoi oricat l-as calca tot se vede urat. am sa evit de acum acest in cream. cu cel roz nu am patit asa.
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Lun 09 Ian 2017, 8:08 pm

Ppisic, super. Spor in continuare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Lun 09 Ian 2017, 8:31 pm

Dorina si Raluca, multumesc mult love Merci

Cristina, hihi , as vrea eu sa am tanc, dar nu am.. doar o mica armata de masini casnice, printre care si cateva mai vechi, de prin anii 40, facute in totalitate din metal, au mai multa rezistenta decat cele mai noute care mai au si componente din plastic in interior...
Oricum, masina casnica, casnica ramane, asa ca si eu ma chinui putin, dar cu ceva ajutor ( piciorus de teflon, transportor superior etc) merge... plus multa rabdare, in unele zone mai dificile cos pas cu pas,manual, fara motor antrenat...

Intarituri folosesc de la vlieseline, toate reperele le inataresc in primul rand cu intaritura de bumbac (tesuta), apoi in functie de zona posetei folosesc intarituri care dau volum, forma, grosime etc... sunt multe variante si in functie de tinuta materialului si forma pe care o doresc adaug intaritura... este de la foarte teapana, aproape ca un carton, pana la gen burete, vatelina sau pasla... sunt care se lipesc si care nu se lipesc... Aici in Olanda se gasesc la mercerii...(u sunt prea multe mercerii, dar macar sunt aprovizionate bine haha)
Oricum, sfatul meu e sa incepi sa intaresti toate reperele cu bumbac, da stabilitate, isi mentine forma bine, bonus materialul nu se mai sifoneaza asa tare ;)
Pentru fundul posetei folosesc ori pasla groasa de 6mm ori un fel de folie de plastic, groasa cam de 1-2 mm, se vinde aici special pentru fund de posete... Uite o poza:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Materialul asta e foarte tare si rezistent, nu vrei sa stii de cate ori mi-am intepat degetele facand gauri in el, dar in special pt genti mai mari sau cu forma mai bine definita e foarte fain Smile)

Din pacate nu stiu in Ro cum si unde s-ar gasi, asta vara am fost pe acasa si am vizitat si ceva magazine cu materiale si nu prea am vazut intarituri de astea... Probabil trebuie intrebat, eu nu cautam in mod special doar asa la prima vedere nu am observat..Smile
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de piciul Mar 10 Ian 2017, 5:40 am

Toate sunt faine! As pleca cu fiecare macar la o plimbare! wink
Spor in continuare!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Mar 10 Ian 2017, 7:44 am

Ppisic sunt superbe! pe langa merceria aprovizionata, nu uita talentul si pasiunea ta! Respect, nu stiu daca as ajunge la asa o performanta, simt ca nu am timpul necesar Smile))

Spor maxim in continuare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 10 Ian 2017, 8:29 am

mirat2 Multumim pentru inspiratie si informatie, sa ne mai arati ce lucrezi. Sunt superbe!
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Mar 10 Ian 2017, 9:22 am

Multumesc pentru informatie. Clar conteaza talentul foarte mult. Fetelor dar toate sunteti plecate din tara? Smile)) Numai eu am ramas in Romania sa caut intarituri Smile)))
Nu am inteles insa exact cum adica intaritura de bumbac? Asta e ceva nou pt mine (ca si restul de altfel Smile)) ).
kiss
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Gabica Mar 10 Ian 2017, 10:15 am

Ppisic, îmi plac toate, dar de purtat aş purta pe cea albastru cu flori multe_ e veselă şi cea galben cu negru de pe umărul manechinului. Ultima mi se pare practică.
Felicitări.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de alessia2007 Mar 10 Ian 2017, 10:56 am

Ppsic sunt superbe toate. Deosebite. Felicitari.
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 43
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 15 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB