Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

+15
claudde
crixuta
miki72
alessia
bee_tralala
juliennej
avr_dana
livia1981
Admina
ramomic
Roxy
an-deea
deiutza23
andreea_2008
arime
19 participanți

Pagina 19 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 16 Apr 2009, 11:11 pm

pai slabeste dar asa a slabit si anul trecut si cand a intrerupt a revenit la alimentatia ei normala si a pus tot la loc Sad
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Joi 16 Apr 2009, 11:21 pm

Asta e marea problema, yo-yo...
La Atkins am vazut ca se cresc carbo treptat, in faza a 2-a, cate 5/saptamana parca, iar la mentinere tot dupa regulile astea trebuie sa se tina. E cam drastica e adevarat...
Cred indiferent de dieta tinuta, trebuie schimbat si modul de viata, altfel ne chinuim toata viata.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 16 Apr 2009, 11:24 pm

asa ar treb in mod normal dar ea n-a tinut si nu tine cont de etapele alea....de cand a inceput pana acum incearca sa se limiteze la 20/zi dar ii si depaseste sigur ca ti-am zis ca nu-i numara


eu ma duc la somn ca a fost obositoare ziua de azi...
dc nu mai vb zilele astea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Joi 16 Apr 2009, 11:39 pm

Eu ma tot ducumentez si astept o dieta minune care sa dea rezultate si la mine... zid
Tot am crezut ca banii sunt problema, mereu ziceam "daca as avea bani as face... as fi..."
Zilele astea am vazut-o pe Oprah, cat s-o fi chinuit sa dea 30kg jos si cat de frumos le-a luat inapoi, deci nu banii sunt problema.
Probabil trebuie autocontrol plus ceva miscare. La prima parte mai am de lucrat zid asta pana vine dieta minune... rade
Acum ma duc la nani, maine am treaba multa, daca nu reusesc in timpul zilei, seara vin sigur pe-aici.
Va pup si noapte buna la toata lumea! pupi
PS Andreea ai luat Lostul?
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 16 Apr 2009, 11:40 pm

livia sapt asta am vazut ca apare sambata...a aparut de azi?

gata, chiar fug acum
va kiss pe toate
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Joi 16 Apr 2009, 11:43 pm

Da eu l-am luat azi, tot de-acolo wink
Cred ca saptamana viitoare nu e, pauza de 2 saptamani pt ultima parte din seria asta...
Acum chiar plec. Noapte buna!
pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Vin 17 Apr 2009, 9:14 am

buna dimineata, fetele!!!!!!!!
Andrica, arata super prajiturica!!!!!!!!!!!!!! Livia, dupa sarbatori te apuci serios si ai sa vezi ca vei avea si rezultate. Ramo n-a mai intrat Sad.
Arime, sa fii sigura ca nu uit wink de cioco.
eu ieri am avut o mica abatere, ca am iesit la o terasa si am baut o cafea cu menta si putina frisca deasupra, cred ca avea si sirop in ea, chiar daca nu era dulce... oricum si de Paste o sa gust putina pasca si poate si cozonac, dar apoi revin la dieta
va pup
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Roxy Vin 17 Apr 2009, 9:42 am

Neata, fetele !

Multumesc de ganduri, urari si vorbe frumoase. kiss kiss kiss Tudor e mai bine, nu mai face febra atat de mare. Aseara nu a ami fauct deloc, iar azi dimineata avea 38. E destul de bine. la fel si diareea, inca nu a trecut de tot, dar suntem pe drumul cel bun. Problema e cu papa, cu siuranta l-a durut gatul si nu putea inghiti. Acuma chiar i-am pregatiti micul-dejun, l-am lasat sa se raceasca si am venit s ava citesc. Sper sa pape bine. DOua trei zile d eboala se si cunosc ca a slabit putin, dar asta e, sa natos sa fie.Deiutza, ma bucur ca ati scapat de restrictii si Edy e bine. pupi
Ramo, cum de nu ai trecut pe aici ?
Arime, sper s aiesi din greva (cu ajutorul sotului) si sa gatesti ceva bun maine. Sotul meu face parte din categoria acelor barbati care nu fug de bucatarie (stie sa faca snitele si chiftele, maioneze, clatite), cand mergem la iarba verde, el se ocupa de gratarit, sau daca am multe de facut si il rog sa ma ajute sa imi curete zarzavaturi, sau sa imi bata ceva cu mixerul, nu ma refuza niciodata. Normal ca nici eu "profit" si nu am asteptari sa faca asta zilnic, dar cand ne pregatim de o sarbatoare, d e o zi nastere, d e musafirii, adica atunci cand e mai mult de lucru, daca e acasa intotdeauna ma ajuta. Nu mai vorbesc de batut covoare, aspirat. El zice ca asta nu e munca de femei ca e grea si daca poate sa le faca el, nu ma lasa sa ma apropii de ele.
Livia, ce prajituresti bun ? Cozonac am retinut cxa nu faci.
Andrica, f faina praji voastra.
ALina si Julienne ???
Danutza, si eu fac ciorba radauteana de Pasti. Cred ca am mai facut de vreo doua ori si e super buna.

Eu ieri mi-am copt prajiturile, adica amandina, o praji cu cocos de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (am facut o portie jumate in tava mea) si rulada cu cema de lamaie. Le-am compt de aseara, dar cremele le voi face in seara asta sau maien dimineata. Tot maine facem cozonaci, pasca, drob, friptura si poate gordon bleu. SI ceva cu salata cu maio, dar nu stiu exact ce. Ah, am mai facut ieri si doua checuri aperitiv cu sunca si cascaval.

In zona noastra, in vinerea mare nu se coace, nu se spala, se rosesc oua si cam atat.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Vin 17 Apr 2009, 10:45 am

Buna, Roxy!!!!! pupi
Ma bucur ca Tudor se simte mai bine, sper sa nu mai ai motive de ingrijorare cu el si sa aveti sarbatori de vis Smile
arata super prajitura cu cocos, eu nu as refuza nici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Smile
esti norocoasa ca ai un sot care te ajuta la treaba Smile dar el e si mai norocos ca va are pe tine si Tudor.
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Vin 17 Apr 2009, 11:16 am

Ziua buna fetelor!!!

roxy ma bucur ca este putin mai bine piticul, sper sa-i treaca mai repede si sa va bucurati impreuna de sarbatori! pupi
Bravo sotului ca este alaturi de tine si te ajuta cand este nevoie in casa/bucatarie love
livia mult spor in toate, vad ca tragi tare numai sa nu te prinda ziua de sambata foarte aglomerata Smile
An-deea abia astept cioco de casa pofta

Sotul merge azi la Craiova, iar maine la Constanta... mi-e si mila de el, mai ales ca nici cazare nu le ofera... neseriosi zid
Azi sper sa reusesc sa vopsesc oua, de gatit nu stiu ce voi gati, mai ales ca in ziua de Paste vom fi la socri la masa... In afara de oua rosii (si alte culori) si pastrama de miel la gratar nu stiu ce voi mai pregati... vroiam cozonac si tort sa mai fac, dar cum soacra a cumparat cozonac nu are rost sa mai fac, iar cu tortul ma gandesc sa-l fac dupa Paste.

Sa aveti mult spor fetelor, ca vad ca sunteti tare busy wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 17 Apr 2009, 12:14 pm

buna fetelor kiss
pasca [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alba ca zapada [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tort [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
+ cozonac cumparat si ajung atatea dulciuri ca si asa cred ca pun 3kg rade

am pus la fiert si legume pt salata beouf
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Vin 17 Apr 2009, 5:20 pm

Buna fetelor!
Eu am luat o pauza scurta si am venit sa va salut. Vad ca nu e prea mare activitate aici, cred ca toate sunteti pe la bucatarie. Va doresc mult spor!
Roxy ma bucur tare mult ca ati scapat de ce-o fost mai grav. Sper sa-i treaca febra de tot lui Tudor. Ce medicamente ii dai, antibiotic? Eu o sa fac maine un tiramisu si atat, e destul de calorios asta. zid
Andreea super ce ai acolo. Tu oricum esti slabuta si sigur recuperezi dupa Pasti asa ca nu-ti fa probleme. wink
Ramo vad ca n-ai mai trecut, cum e Mara? Sper ca nu are ceva grav, daca ai timp macar sa ne dai vesti de ea... pupi
Eu am facut azi ultimiel cumparaturi, drob, sarmale, ouale, cuibul pt iepuras... Smile iar ceva curatenie, pe maine am ramas cu ciorba si tortul.
Maine sunt sigura cu Stefan si trebuie sa ma organizez dupa el, bine ca nu mai am mult de lucru.
Va pup, spor la bucatarit! Eu revin diseara pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 17 Apr 2009, 8:16 pm

am facut si salata beouf, s-a mirat mama de cat de buna a iesit Laughing
sa dau raportul pt azi? rade
08:00 – 2cremvusti pui, 1rosie
09:30 – 1felie cozonac, 1cappucino
12:00 – 2bucatele alba ca zapada, 1lingura crema tort, 1cafea cu lapte
15:00 – 3buc alba ca zapada
18:00 – 2felii sunca pui, 1rosie, 2buc alba ca zapada

l.e.: intrebare intrebatoare: subiectul nostru din partea cealalta mai are rost sa ramana deschis? intreb asta deoarece m-a intrebat sol dc vreau sa-l inchida ca s-au trimis mp-uri ca nu mai intram acolo si s-a gandit ca dc ne-am mutat poate vrem sa fie inchis definitiv ca sa nu intre altii sa posteze aiurea. i-am zis ca cer parerea voastra intai

l.l.e.: vad ca nu e nimeni pe aici asa ca va urez Paste fericit!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Vin 17 Apr 2009, 10:53 pm

Buna seara!
Andreea pupi nici eu nu stau mai bine la capitolul raport pe azi, am gustat din cam tot ce-am gatit zid Nici bici n-am facut sunt tare obosita, am mers pe jos cam 2 ore si cat am stat in bucatarie mi-a ajuns pe azi.
Celelalte fete vad ca tot cu treaba.
Si eu cu un ochi la dansez Smile
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de juliennej Sam 18 Apr 2009, 1:21 am

buna seara fetelor


azi am fost acasa,dar am fost la cumparaturi.am gatit,am vopsit oua,am facut o praji din foi de nuca si albusuri.asta era prajitura mea preferata cind eram acasa.acu fac pasca si ceva cozonac din acelasi aluat.
aseara am fost la bis romaneasca,in seara asta nu cred ca ajung pt ca e mult de condus,dar cred ca o sa merg la una americana ,ortodoxa...
miine fac chiftele de pui,snitele si miel si un piure de cartofi..si cam atita.
as pune poze,dar habar n-am cum si n-am nici rabdare sa descoper.poate pun dincolo...Smile
de mincat am mincat toata ziua,doar piine cu masline...cam o jumate de bagheta.azi n-am ajuns la gym si nici miine nu cred ca o sa mai ajung.
o z faina si cu spor la treaba. hug
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de ramomic Sam 18 Apr 2009, 1:53 am

Buna fetelor kiss ... ma bucur ca apuc sa si scriu ceva wink . De citit am tot citit, dar pe cand sa scriu trebuia sa fug la treaba Smile .
ROXA ma bucur ca Tudor e mai bine hug , macar asa stati si voi linistiti de Paste pupi . Arata tare bine prajitura aia cu cocos wink (mie imi place tot ce e cu cocos bine ). Maine am de gand sa fac si eu un chec + o rulada aperitiv idee .
ANDRICA tare harnicute sunteti voi ... ati gatit niste super bunataturi pofta . Sa aveti pofta la ele si sa nu va ingrasati deloc prietenie . Paste fericit paste iti doresc si eu pupi.
LIVIA harnica foc si tu pupi ... la noi, ca si al Bihor wink, nu se coace/fierbe nimic in vinerea mare, exceptie vopsitul oualor, asa ca eu maine fac sarmale, ciorbe, friptura miel, drob si alte saraturi Merci .
Noaptea trecuta am copt pe cozonaci pana la 4 ametit ... au iesit 6 bucati Shocked . Azi am fost franta toata ziua Rolling Eyes, asa ca ARIME, mai bine ii cumperi decat sa muncesti atat pt.ei suicid. Trebuia sa fac o jumatate de portie, dar nu m-am gandit ca ies chiar asa multi, decat atunci cand am vazut aluatul mirat . Trebuie sa ma apuc sa mai dau din ei ca altfel ajung mancare la porci (asta daca nu ma bag eu tare in ei Embarassed ). Unul il duc la tara, unul bunicutzei mele, poate unu mic la socrela Laughing si de unu scap maine ca il pun pe sot la mancat lol! . Sunt tare buni si nu vreau sa-i am mult timp in preajma cyclops .
Mai am doua blaturi de umplut pe maine, unul simplu si unu cu cacao (Monti, desigur wink ). Cred ca fac o singura praji din ele ca sunt tare subtiri. Pun crema de lamaie, frisca si ceva fructe uscate (poate aduce cu diplomatul si scap de facut "rulada diplomat" promisa sotului croseta ).
Acum de vreo ora am terminat si cu ouale Smile si astept sa se faca 2 sa-i dau antibioticul Marutzei, ca iar e rosie-foc in gat Sad ... nu stiu de ce e asa sensibila mai nou Neutral , anul trecut nu am avut nici o treaba si acum ca e mai mare, uite ce patim Rolling Eyes . Cred ca, din pacate, seamana cu mine si tata la capitoulu asta cu gatul. La vara musai mers la mare + salina, deci avem motive intemeiate sa ne facem un concediu frumos coarda . Nici eu nu am scapat de problemele cu gatul decat cu mers 4 ani consecutiv la mare, dar vad ca acum iar m-am sensibilizat rau de tot Neutral .
Deci fetelor acum v-am spus de toate ... de dieta nu am zis nimic, ca nu prea tin dieta in perioada asta Embarassed . M-am straduit sa mananc de post si asta nu se prea impaca cu vreo dieta Neutral . Dupa Paste o iau de la capat cu dieta si sper sa nu iau mult in greutate pana atunci Rolling Eyes .

ARIME ai facut sau nu tortul acela? Mersi de raspunsul ref.la frisca Meggle pupi . Am vazut si eu la Kaufland, dar are zahar, asa ca o folosesc pe cea Hulala deja cumparata, ca si asta e tare buna wink .
DANA mini-concediu placut iti doresc hug .
AND-EEA pofta buna la cozonaci prietenie . Papa bine sa prinzi putere hug , ca dupa Paste vreau Monti la modul cel mai serios si te voi stresa la greu cu intrebarile pupi Merci .
DEIUTZA sa ne zici si tu ce ai facut de papa wink . Ai luat bicicleta pt.Sori? La noi nu vine iepurasul, asa ca nu sunt obisnuita sa fac cadouri de Paste scratch .
Americancele noastre va doresc si voua un Paste fericit. ALINUTZA suna tare bine programul vostru de sarbatoare bine .
Fetelor va pup pe toate ... MIKI, BEE, CLAUDDE, CRIS si toate care mai suntei pe aici pupi prietenie . Va doresc tuturor un Paste linistit alaturi de cei dragi, pofta buna la papa pofta si sa ne fie tuturor de neingrasat dama .
Poate apuc sa intru si maine, dar slabe sanse, ca am tare multa treaba la bucatarie, duminica planul ar fi: biserica, socrela, bunicii sotului, apoi la tara. Luni mergem la bunicii mei ... probabil voi intra duminica sa va pun poze cu ce am gatit ca inca nu am facut nici o poza Smile .
Va pup fetele dragi pupi .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Sam 18 Apr 2009, 10:52 am

buna dimineata!!!!!
Andrica, ce are tortul pe deasupra? struguri? vad ca sunteti toate foarte harnicute Smile. de sarbatori o sa gust si eu din cam toate, am inceput de ieri cu niste cioco Smile, dar ieri m-am simtit foarte rau, abia am ajuns acasa la Pitesti fara sa vomit Sad si mama zicea ca e din cauza ca nu mananc si m-a "doftoricit " cu cioco Smile. chiar nu am stat nemancata, mai mult nedormita, dar am recuperat ieri Smile, am dormit de pe la 15 pana la 21, apoi de la 22.30 pana azi de dimineata la 8.30 Smile, sper ca mi-am refacut proviziile de somn. n-am apucat inca sa ma cantaresc, dar ma voi duce acum (oricum deja am baut cam 400 ml de apa, cafea cu lapte si am papat o eugenie si niste branzica dulce (2 linguri)
Ramo, cu siguranta dupa Paste ne apucam cu incredere de Monti Smile, dar maine chiar am spus ca voi gusta din toate care imi fac cu ochiul Smile- mi-a spus mie mai de mult bunicuta mea ca daca nu esti bolnav e pacat sa nu mananci mancarurile traditionale in zilele de sarbatoare si o ascult rade .
Sper sa fie bine Mamaruta Smile. vad ca si de Paste ramai tare pe Monti Smile, eu nu prea pot, pentru ca mamica mea gateste si asta e, pana la urma in doua zile de mancat cu moderatie, sper, nu cred ca ma ingras.
Roxy, Tudor ce mai face?
Juli, eu n-am papat niciodata snitel de miel, nici nu stiam ca exista Smile, spor la treaba!!!! Smile
Si la mine sunt gata ouale rosii, le-am facut o poza "artistica", dar o postez mai tarziu sau maine ca eu mi-am uitat cabul de date, poate se potriveste al cumnatelului, ca avem aceeasi marca de aparat foto Smile.
in rest, zilele astea imi propun sa stau cat mai mult la aer si la soare, asa ca nu stiu cat de des voi intra pe aici. oricum va urez sarbatori fericite tuturor si un Iepuras generos si bogat!!! dupa sarbatori nu mai acceptam abateri Smile
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Un Paste fericit!!!!!!!!

Mesaj Scris de crixuta Sam 18 Apr 2009, 11:58 am

Buna fetelor
Am ajuns si noi de ieri acasa la parinti, am facut o baie fierbinte cu sare relaxanta, mama a avut grija de noi si ne cocoloseste, nu ne-am dori nimic mai mult...tare e bine acasa la mama love
Deja am inceput sa mai scad din oboseala.
Pe mine in ultima vreme am senzatia ca m-a cam ajuns mancatul de prostii ca m-am cam dus spre 54 de kg, o sa ma cantaresc cand ajung acasa sa vad cum mai stau, ca azi m-am simtit mai usurica.....
Am cam inceput sa ma obisnuiesc cu organismul asta al meu care am senzatia ca cere iar dieta, deci probabil de pe la un marti incolo o sa intru la SB faza I, pentru ca vreau iar 53 de kg, nu mai putin, insa trebuie sa ma reapuc de mancat sanatos.
Voi cred ca trebaluiti bine la ora asta, eu cand vin acasa de Paste nu prea ajut foarte mult, doar la taiat salata boeuf si la facut outze roshii.
Hai ca mai revin, va poop, si sper sa aveti cu toatele un paste frumos, asa cum meritati kiss
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 18 Apr 2009, 2:17 pm

buna ziua fetelor si un Paste fericit va doresc SmileSmile!!!!!!!!!!!

eu sunt super obo,imediat termin cu mancarea ca sunt treaza de la 7 si dupa ce se trezesc bebeii fac cu aspiratorul si sterg oglinzile.
acum merg sa fac baia.

sunt atat de obosita SadSad si e si cumnatul la noi,seara stam la povesti si dorm tarziu si dim la 7 sunt sus SadSad,abia astept sa ma pot odihni si eu dar nu stiu cand.

va poop pe toate si petrecere frumoasa!!!!!!!!!!!!!!!!!
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de bee_tralala Sam 18 Apr 2009, 2:38 pm

Feteor nici n-am mai avut timp sa intru ca nu prea mi-a mers netul si am stat pe alt calculator.. si nici acolo nu am avut prea mult succes..
In fine, am intrt sa va urez un Paste Fericit alaturi de cei dragi! Sper sa vi se implineasca toate dorintele si sa primiti cadouri frumoase-frumoase! (eu deja le-am primit si le-am si dat ;)))

Va pup! kiss
bee_tralala
bee_tralala
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Sam 18 Apr 2009, 3:30 pm

Buna fetelor!
Am venit sa va salut si sa va doresc la toate sarbatori fericite, alaturi de familiile voastre si de cei dragi!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Sam 18 Apr 2009, 4:25 pm

Un Paste cu bine tuturor, lumina in suflet si bucuria de a darui!
paste

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de miki72 Sam 18 Apr 2009, 4:44 pm

Am trecut sa va urez si eu Paste fericit alaturi de cei dragi cu multa sanatate si bucurii kiss kiss kiss Eu de azi am inceput porceala cu mancat aiurea ,maine mergem la socrii la Focsani deci dezmat culinar.Saptamana viitoare sunt libera pana miercuri inclusiv (am 2 zile de CFS) shot deci o sa stau cam mult acasa si am toate sansele sa mananc aiurea,sper doar sa nu se puna prea multe kg la loc
P.S. dimineata aveam 81.1kg wink
Va pup pe toate prietenie
miki72
miki72
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 51
Localizare : bz
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de alessia Sam 18 Apr 2009, 5:43 pm

Un PASTE fericit tuturor si va spun de pe acum :"HRISTOS A INVIAT!".
Urmatoarele zile nu cred ca mai apuc sa intru,dar recuperez eu dupa Paste.
Va pup pe toate si petrecere frumoasa!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de juliennej Sam 18 Apr 2009, 5:58 pm

buna ziua fetelor!

va urez si eu un pasti plin de lumina,de bucurii si liniste.

hug hug hug
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB