Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

+15
claudde
crixuta
miki72
alessia
bee_tralala
juliennej
avr_dana
livia1981
Admina
ramomic
Roxy
an-deea
deiutza23
andreea_2008
arime
19 participanți

Pagina 11 din 40 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de ramomic Dum 12 Apr 2009, 3:14 pm

Bun ziua fetelor kiss .
ARIME La multi ani si tie pupi hug .... uitasem ca esti floricica si tu dama . Distractie placuta si pofta mare la socrii :pace: .
MIKI, CRIS suuuper ca sunteti si voi in zona prietenie .
Acum mergem la shopping wink ca vreau sa iau niste papucei draguti pt.Mara love .
Vorbim diseara cand vreau sa va arat si rulada + checul meu Monti Smile . Adik eu sper ca sunt Monti scratch .
AND-EEA felicitari pt.slabit pupi .
Va pup pe toate kiss .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Roxy Dum 12 Apr 2009, 3:43 pm

Buna, fetele !

LA MULTI ANI, FLORENA ! si LA MULTI ANI SI tuturor celor din jurul vostru ce poarta nume din flori.
Multumesc din suflet pentru urari. Nu ne sarbatorim nici noi foarte grande, dar asa putin in familie. AM fost la biserica si apoi am mers la masa la bunica mea ca ea e cea dintai floricica. Am dus acolo si tortul pe care l-am facut, si anume, unul de mere si piersici. Super yummy a iesit. V-am povestit mai demult despre el si acum l-am imbunatatit si cu piersici si l-am decorat cu frisca si cacao (m-am inspirat de la Arime kiss ). E un tort foarte usor si de facut si de papat. Dana apropo de de linkul pe crae l-ai dat cu tortul de crema de zahar ars si pe asta l-am facut de cateva ori, dar tot asa imbracat in frisca. E super bun. VI-l recomand cu incredere daca nu l-ati incercat. Tot acum, de Florii, am mai facut si o prajitura care s eda prin glazura si apoi prin cocos, poate o stiti si pe asta. Nush cum sa pun poze. Dar invat eu. De pasti vreau sa fac eclere, amandine si inca ceva Smile
Fetelor, oare cat ne ingrasam de sarbatori ? exista vreo sansa sa nu punem nimic ? Sad Sad Sad
Tudor doarme, sotu` se uita la carcotasi si merg sa ii tin companie. Ma bucur ca 90% am scapat de nesuferitele de dureri. Va kiss kiss kiss cu drag ! O duminica frumoasa, relaxanta si odihnitoare. pupi pupi pupi

Ma bucur ca incet incet ne adunam toate, au venit si Cris si Miki kiss Mai lipsesc Ana, Chels, Sanda. SI multumim Arime ca ne-ai adus aici.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de bee_tralala Dum 12 Apr 2009, 3:54 pm

Hello :D

La multi ani Arime! (of, ma obisnuisem sa-ti zic medeea) hug Flowers Petrecere frumoasa!

Julienne te invidiez pt pizza aia Laughing si imi pare rau de durerea de spate, sper sa-ti treaca repede Smile

Ramo bafta la cumparaturi, sa-i iei papucei frumosi marutei :D

Eu am vrut sa va salut, fug in pat acum si revin mai pe seara.. pana atunci incerc sa mai termin lactatele, as vrea de saptamana viitoare sa tin post, sper sa pot Rolling Eyes

pupi
bee_tralala
bee_tralala
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de alessia Dum 12 Apr 2009, 7:24 pm

SALUTARE!

LA MULTI ANI FLORENAAA!!!!!!!!!!!!!!!O zi cat mai frumoasa sa ai ,alaturi de familie.
CRIS si MIKI,ma bucur ca ne-ati gasit!
Chiar DEEA,a mai ramas ceva din buburuza-paine?
DANA,vreau si eu clatite cu cioko.
JULIENNE,nu-ti mai forta corpul cateva zile cu asa mult sport.
BEE,esti o dulce.
Din pacate eu tre sa lucre azi,pt ca avem o groaza de rezervari.Doar maine sunt libera.

Va doresc o duminica frumoasa sunny
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de juliennej Dum 12 Apr 2009, 7:45 pm

ziua buna fetelor


eu am fost la biserica romaneasca,dar n-am putut sta pina la sfirsit ca m-au apucat durerile de burta..Sad
inca n-am mincat nimic desi e aproape 1..

roxy-la multi ani si tie si mamei.

alinuta-o zi usoara la servici.eu nu stiu de pot merge miine ca tot am durea aia in spate si ma misc in reluare...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de bee_tralala Dum 12 Apr 2009, 8:05 pm

alessia a scris:SALUTARE!

LA MULTI ANI FLORENAAA!!!!!!!!!!!!!!!O zi cat mai frumoasa sa ai ,alaturi de familie.

CRIS si MIKI,ma bucur ca ne-ati gasit!

Chiar DEEA,a mai ramas ceva din buburuza-paine?

DANA,vreau si eu clatite cu cioko.

JULIENNE,nu-ti mai forta corpul cateva zile cu asa mult sport.

BEE,esti o dulce.

Din pacate eu tre sa lucre azi,pt ca avem o groaza de rezervari.Doar maine sunt libera.


serviciu usor alinutza pupi
bee_tralala
bee_tralala
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Dum 12 Apr 2009, 9:31 pm

Seara buna!
Multumesc frumos de urari fetelor. A fost o zi frumoasa si linistita. In jur de 18.00 am ajuns acasa si intre timp am adormit pana acum... nu stiu ce voi face cu Raisa asta seara, sper sa adoarma totusi.
roxy la multi ani si tie si mamei tale kiss
Abia astept sa vad poze cu praji si tortuletul.
livia si cu ale tau vreau poze, sper sa prinzi curaj si sa le pui, ar fi pacat hug

Fetelor ma bucur ca va place aici, desi mereu am fost calatoare, vorba lui cris, o imbratisez cu aceasta ocazie... Bun venit cris kiss

ramo abia astept sa ne spui ce ai cumparat si sa pui si poze desigur.

Alessia o zi cat mai usoara azi la job, mai ales ca o sa fie si aglomerat wink
Juli multa sanatate si ai grija de tine wink
deiutza abia astept sa ne spui cum a reactionat Sori cand a vazut painica/testoasa...
dana si mie-mi este pofta de clatite, dar de ma pun sa fac sa-mi treaca poftele este jale, nu mai reusesc sa slabesc in veci
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Dum 12 Apr 2009, 10:02 pm

Buna seara fetelor!
Arime, Roxy la multi ani cu multa, multa sanatate!
Miki ma bucur ca ai revenit si multumesc frumos pt urari!
Cris te asteptam mai des! Sa ai grija de tine!
Juli multa sananate si tie, sa treaca durerile. Imi pare tare rau cand aud ca nu va simtiti bine. Pupici si tie!
Ramo spor la shoping, sa gasesti ceva frumos pt Mara!
Andreea felicitari pt slabit! Si ma bucur mult ca au efect medicamentele alea.
Roxy ma bucur ca esti mai bine, sa fie tot mai bine si sa te lase durerile de tot sa te bucuri din plin de sarbatori!

Eu azi am mancat putin mancare, dar am papat dulciuri, praji, tort de-al meu(super bun), nu multe dar totusi...ma pun sa calculez aproximativ cate calorii am ingerat...
O sa micsorez cateva poze sa va arat tortul wink
Revin imediat! pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Dum 12 Apr 2009, 10:11 pm

kiss livia!
Legat de poze, daca nu ai cont, sa-ti faci aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


iar aici tutorial pas cu pas nu intelegi ceva iti explic cu placere wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Dum 12 Apr 2009, 10:32 pm

Multumesc Arime, am cont pe photobucket, sper ca m-am descurcat cu poza tortuletului.
Am pus tortul AICI link
Poza la sectiune ai iesit prea blitzuita, incerc maine sa fac alta la lumina zilei.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Dum 12 Apr 2009, 10:43 pm

l-am vazut livia, te-ai descurcat super cu atasarea lui si este bine ca l-ai si semnat wink ma termini cu trandafirii, sper ca intr-o zi sa incerc sa fac pupi
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Dum 12 Apr 2009, 10:50 pm

Multumesc Arime esti draguta!
Cu trandafirii nu-i chiar asa greu, iti trebuie rabdare si ceva exercitiu. Si eu sunt inca la inceputuri wink se vede...
O sa mai pun tortUri, inceputul e greu. Dincolo erau pe pagina mea si nu le vedea decat cine vroiam eu, aici e un forum public, dar prin eu curaj Smile
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Dum 12 Apr 2009, 11:01 pm

livia1981 a scris:Multumesc Arime esti draguta!
Cu trandafirii nu-i chiar asa greu, iti trebuie rabdare si ceva exercitiu. Si eu sunt inca la inceputuri wink se vede...
O sa mai pun tortUri, inceputul e greu. Dincolo erau pe pagina mea si nu le vedea decat cine vroiam eu, aici e un forum public, dar prin eu curaj Smile


Nu ai de ce sa te jenezi, tortuletele tale sunt super, abia astept sa le pui... sa nu uiti de ghiveci cake Inceputul este greu, dupa nu te mai poti opri din pus poze Embarassed
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de ramomic Dum 12 Apr 2009, 11:31 pm

Buna seara fetelor kiss .
Iar nu pot sta decat 10 min boo ca altfel ratez masajul wink .
Asa ca iar las pe maine ametit , maine nu e acasa sotul si nu pup masaj de la nimeni nu , asa ca seara voi sta mai mult cu voi prietenie .
LIVIA e tare frumos tortuletzul :pace:... ROXA si al tau suna tare bine dama .

Sa va spun cum am facut rulada Monti ;) ... poate pana mai intru citeste AND-EEA si imi spune daca e cu adevarat Monti lol! .
BLATUL: - 5 oua, 60 gr.branza vaci dietetica, 20 gr fructoza, cateva picaturi esenta de vanilie (albusul l-am batut spuma si am amestecat apoi cu galbenusul frecat cu branza de vaci, fructoza si vanilia). L-am pus la cuptor pe hartie de copt pt.vreo 10 min. Cand am scos blatul, l-am rulat intr-un prosop umed si l-am lasa sa se raceasca. Am gasit blatul asta pe net, dar era cu cascaval pt.ca era rulada sarata wink.
UMPLUTURA: - restul de branza de vaci pana la 500 gr, 50 gr.fructoza, 60 g.unt, 60 g.stafide. Am topit untul (ca nu am rabdare sa-l frec cu fructoza/zahar ups) si dupa ce s-a racit putin l-am amestecat cu restul ingredientelor. Era tare bine ca inainte de a adauga stafidele sa fi dat totul prin blender sa fie mai finuta crema wink , dar data viitoare asa voi face Smile . Am intins crema asta pe blat si apoi l-am rulat pur si simplu, fara folie sau altele si am pus la rece. E foarte buna si racoritoare rulada asta wink .
I-am promis sotului ca saptamana asta ii fac cu crema diplomat Merci .
Sa vad daca pot pune poze idee .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de ramomic Dum 12 Apr 2009, 11:43 pm

Dupa cum vedeti nu am reusit cu pozele, dar promit ca studiez problema maine wink .

CHECUL :
- 2 linguri rase de faina integrala de grau, 2 linguri cu varf si inca o jumatate lingura de tarate, 2 linguri rase de fructoza, o lingura buna de mac, un varf lingura praf de copt. Am amestecat totul intr-un bol, apoi am adaugat un ou si am amestecat totul foarte bine. Am adaugat 2 linguri ulei, 3 linguri suc portocala, coaja de la 1/2 portocala, cateva picaturi esenta de vanilie ... am omognizat bine si apoi am pus la microunde pt.4 min. Am lasat putin sa se racoreasca (vreo 5 min), am trecut apoi de jur imprejur cu cutitul si am intors checul pe o farfurie ... Inainte sa-l scot l-am incercat cu o scobitoare wink in caz ca nu e copt destul sa-l mai las putin Smile . Daca faceam portie dubla iesea mult mai bine... reteta am gasit-o pe culinar si se facea checul in cana, dar trebuie sa reglezi cuptorul pe temperatura mare si al meu e mai vechi saracul si nu are functia asta. Am facut si in cana, dar a crescut prea tare si mi-a curs pana a apucat sa se inchege (daca era temp.mare ar fi fost ok).
A fost tareeee bun si se poate face in fel si chip, doar putina imaginatie trebuie wink
A terminat si sotul cu dusul si pregatirile pe maine asa ca am plecat si eu Smile .
Noapte buna fetelor si vorbim maine mai mult pupi prietenie.

Sa vedem daca merge wink .
Profit ca sotul vrea sa stea putin langa Mara Merci .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Lun 13 Apr 2009, 12:01 am

seara buna ramo, tare scumpa la vedere zilele astea pupi
Ai reusit sa-i mai cumperi ceva Marei? Smile Relaxare placuta si un somn pufos... in ce priveste atasarea pozelor, o scoatem la cap maine, zilele astea... nu este greu deloc! wink

later edit:
intre timp observ ca te-ai descurcat de minune cu pozele... arata super bine pofta pofta
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de ramomic Lun 13 Apr 2009, 12:03 am

Am reusit ceva, dar vad ca e cam mare poza boo ... sper sa nu fie probleme, dar maine incerc sa o mai micsorez wink .
Plec acum ca imediat adoarme sotul pocnit .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Lun 13 Apr 2009, 12:03 am

ramo ar fi fain sa pui pozele si la dulciuri, ar fi pacat sa nu se mai inspire si alte fete, nu de alta dar arata bine rau pofta pofta

ramomic a scris:Am reusit ceva, dar vad ca e cam mare poza boo ... sper sa nu fie probleme, dar maine incerc sa o mai micsorez wink .
Plec acum ca imediat adoarme sotul pocnit .
legat de marime, ai si size acolo... dar nu este bai pana cand ai timp sa te ocupi de ea, daca vrei ti-o micsorez eu asta seara pana ii dai de cap data viitoare? wink
Buna noapte! kiss


Ultima editare efectuata de catre arime in Mier 15 Apr 2009, 7:42 pm, editata de 1 ori
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de ramomic Lun 13 Apr 2009, 12:07 am

arime a scris:seara buna ramo, tare scumpa la vedere zilele astea pupi
Ai reusit sa-i mai cumperi ceva Marei? Smile Relaxare placuta si un somn pufos... in ce priveste atasarea pozelor, o scoatem la cap maine, zilele astea... nu este greu deloc! wink
later edit:
intre timp observ ca te-ai descurcat de minune cu pozele... arata super bine pofta pofta
ARIME kiss ... credeam ca nu e nimeni in zona pupi .
Nu i-am luat papucei Marutzei, dar am luat altele wink : 2 tricouri, o pereche pantaloni scurti in carouri, 2 bentite sau nush cum le spune ... daca apuc maine va pun niste poze Smile , dar trebuie sa le micsorez nitel.
Te pup acum ca de adoarme sotul nu-l trezesc nici cu tunul ametit .
Poate reusim sa vorbim maine cand dorm piticutzele bine .
Te puuuuuuup pupi prietenie .

arime a scris:ramo ar fi fain sa pui pozele si la dulciuri, ar fi pacat sa nu se mai inspire si alte fete, nu de alta dar arata bine rau pofta pofta

Data viitoare vor arata si mai bine si atunci promit ca le pun si acolo wink .
Nu este sectiune de dulciuri dietetice? Smile ... intrebam si eu wink , poate ma mai inspir cu ceva de pe acolo Merci .
Acum chiar am fugit pupi kiss .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Lun 13 Apr 2009, 12:13 am

ramomic a scris:
arime a scris:ramo ar fi fain sa pui pozele si la dulciuri, ar fi pacat sa nu se mai inspire si alte fete, nu de alta dar arata bine rau pofta pofta

Data viitoare vor arata si mai bine si atunci promit ca le pun si acolo wink .
Nu este sectiune de dulciuri dietetice? Smile ... intrebam si eu wink , poate ma mai inspir cu ceva de pe acolo Merci .
Acum chiar am fugit pupi kiss .

parca nu este, dar poti deschide un topic special cu dulciuri monti/ diet etc... n-ar fi rau! wink
Buna noapte! pupi
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Lun 13 Apr 2009, 12:31 am

Eu am disparut putin, imediat ma duc la nani.
Ramo arata foarte bine rulada ta si checul. Chec am facut si eu, dar varianta de pe culinar wink
Arime prind eu curaj la postat si nu mai scapati de mine... beat
Acum ma duc la culcare, imediat mi se da trezirea... Sleep
Noapte buna la toata lumea si somnic pufos!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Lun 13 Apr 2009, 12:53 am

abia astept livia sa nu mai scap de tine la torturi, asa o sa am de unde ma inspira Merci

Gata si pe ziua de azi... ma bag la nani! cascat
Buna noapte fetelor! Sleep Sleep
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Lun 13 Apr 2009, 9:10 am

buna dimineata, dragele mele!!!!
Ramo, arata super ce ai gatit tu Smile, sunt ok ca si ingrediente, cu exceptia stafidelor care sunt cam interzise ca au IG 65, data viitoare incearca sa le ilocuiesti cu bucatele de smochine, coacaze uscate, caise uscate sau prune uscate.
Livia, asteptam pozici cu tortul.
Cris, bine ai venit si tu pe aici!!!!!!!!!!!!! incerc sa va pun niste pozici
bucurie

Arime, acum incerc si eu sa pun poze, ma gandeam ca este vreo optiune gen album wink . ieri am papat putinel, dar am gustat si din tort si dulciuri, in rest n-am avut nimic nepermis
2 poze de la Simfonia Lalelelor:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si cu rochita noua Smile- aici aveam ochii miiiiiiiiiiiiiici ca trasesem un plans inainte si cand am descarcat pozele am remarcat ca aveam cioco pe dinti :D, oricum poza e sa vedeti rochita rochita, nu pe mine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
detaliu rochita:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre arime in Mier 15 Apr 2009, 7:51 pm, editata de 2 ori (Motiv : poze micsorate de arime)
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 13 Apr 2009, 9:15 am

buna dim fetelor,eu sunt ffffffff supi,pt ca dupa seara de vineri si ziua toata de sambata(deci 1 zi si 2 ore) mi-a aratat cu 2 kg mai mult decat cu o sapt in urma Shocked Shocked Shocked ,deci dupa aproape 6 zile de dieta,in loc sa slabesc 1 kg si sa-l pun apoi la loc intr-o zi si o seara,eu nu am slabit nimic,am pus 2 kg in schimb SadSadSad.
ieri am mancat de toate,mi-a si fost rau de la cat am mancat,dar nu mai rezist deja sa vad cum oscileaza cantarul.

sunt prea suparata sa ma mai intind la povesti,sper sa-mi treaca repede si atunci mai pov,va poop,paaaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Lun 13 Apr 2009, 9:23 am

Deiutza, nu mai fii asa suparata, ca in general dupa 1 zi de abateri suntem mai grele, dar nu neaparat ca te-ai ingrasat, cand papam mult, se "curata" mai greu organismul, adica nu elimini tot din prima la wc. pupi

Inca ceva, Deiutza, dar sa nu te superi pe mine, e doar o parere: in ziua de carbohidrati eu zic ca ar fi mai degraba recomandat sa papi carbohidrati "buni", cum ar fi cereale integrale, painica integrala, etc. cioco nu intra in carbohidrati, doar pentru ca este dulce, are si multe grasimi- e aliment glucido lipidic.
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 40 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB