Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

+35
White_Raven
cocav
anielle
Dorulet
Larisa09
valih
Dodo-pui
Admina
myky7robc
piciul
valentinadof
gretty
cld
mykela_23
teisoara
denis21
AlinaJ.Bijoux
noki
dragan mirela
cristi970
victoriacus
flori balteanu
tantza_m
Darsy
dorina narita
macanetu
marina40
LRodica
Angelica18
mihastef
anna_sandu
canadianca50
mlizeta
Gabica
gabi1972
39 participanți

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de cristi970 Joi 23 Oct 2014, 9:59 pm

Foarte bine arata Victoria!Le-ai pus talpi?E un pentagon si doua patrate?Mi-as face si eu .Sunt tare friguroasa...
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de victoriacus Joi 23 Oct 2014, 10:51 pm

Multumesc Smile Sunt 3 hexagoane
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de dragan mirela Vin 24 Oct 2014, 9:41 am

frumosi botosei vicky ,sa iti tina de cald la piciruse iarna asta! pupi
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 52
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de noki Vin 24 Oct 2014, 11:40 am

interesanti botosei, imi plac dar cum ai calculat lungimea talpii sau marimea hexagonului?
noki
noki
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : nord-vest
Data de inscriere : 02/12/2013

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 24 Oct 2014, 1:27 pm

Ce frumosi sunt Victoria!Sa-i porti sanatoasa!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de victoriacus Vin 24 Oct 2014, 9:30 pm

Va multumesc.
Pentru ca de fel sunt o persoana sincera, va spun ca am facut hexagoanele dupa diagrama si talpa dupa masura mea, adica 37,5  rade si s-au potrivit la fix wink Daca nu se potriveau mai insistam Smile
App, acum le fac si la copii, iar sotul zice ca vrea si el Smile Deci am comenzi serioase wink Smile
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 25 Oct 2014, 6:15 pm

Frumoase incaltari Victoriacus. Si da, ai comenzi serioase, deci treci la treaba!!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de victoriacus Sam 25 Oct 2014, 7:53 pm

Asa e Alina wink Gata si cei ai zanei si mai am putin si ii termin si pe ai printului mostenitor rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I'll be back wink Smile kiss
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty crosetate adulti

Mesaj Scris de teisoara Joi 19 Feb 2015, 6:28 pm

Seara buna fete dragi !Am lipsit (motivat)ceva vreme.AS vrea sa va mai arat cu ce m-am mai indeletnicit ,pt.ca oricare ar fi drumurile (problemele )vietii LUCRU(l) DE MANA ramane o mare dragoste.
Sa incepem ,zic :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Astept pareri pro si contra ,ca de obicei .
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de denis21 Vin 20 Feb 2015, 3:57 pm

Super sunt cizmulițele!Ce fir ai folosit? wink wink wink wink
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de teisoara Sam 21 Feb 2015, 10:56 am

fir panglica din bumbac ,croseta 4
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gretty Sam 21 Feb 2015, 11:42 am

Mie mi se pare o munca in zadar la cizmulitele crosetate pe talpa de cauciuc... Dupa 1-2 imbracari se vor lasa si vor ajunge sa clampane in picioare... Talpa e mult mai rigida decat fetele si atunci sigur se va largi lucratura, oricat de stransa ar fi si oricat de rigid firul... Sunt de admirat doar ca frumusete ca practice nu pot fi...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mykela_23 Sam 21 Feb 2015, 3:23 pm

Bună ziua.sunt eu.noua pe aici.și.noua.în arta crosetatului. Mi-am.achiziționat și eu ce.îmi.trebui pentru.sa îmi fac cisme crosetate am.început și.nu.îmi.ies cum trebuie.va rog sa.îmi spuneți după ce tutorial va-ti luat.și ce ata folosiți exact.va mulțumesc spor la.crosetat
mykela_23
mykela_23
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 20/02/2015

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mykela_23 Sam 21 Feb 2015, 3:26 pm

Superbe cismele valentinadof.help.me please
mykela_23
mykela_23
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 20/02/2015

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 22 Feb 2015, 12:13 pm

Mikela, nu am folosit niciun tutorial cap coada,dar pana la cizmulitele astea am tot facut diverse feluri de botosi,botosei,ciupici.Mie mi-a fost de-ajuns sa ma uit la poze cu astfel de incaltari dar repet asta implica o oarecare experienta in ale crosetatului.Incepe cu ceva simplu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acesta e instrumentul folosit pt a da gauri pe marginea talpii,astfel gaurile vor fi la distante egale.
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de cld Dum 22 Feb 2015, 12:39 pm

foarte frumoase! sa le porti sanatoasa!

cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 49
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 22 Feb 2015, 1:02 pm

Teisoara,ti-am mutat postarea aici la incaltari crosetate pt adulti.Acolo la Botosei,ciorapei dupa cum spune si titlul sa ramana pt copii.
Grety da-mi voie sa te contrazic!Nu e deloc asa cum zici tu!Tocmai ce spuneam intr-o postare mai sus despre experienta mea in purtatul incaltarilor crosetate.Eu sunt super inacntata de ele si nu s-au largit cum zici tu.Chiar nu sunt doar de pus in vitrina.Da,talpa trebuie sa fie una usoara,eu asta am folosit si vad ca si Teisoara la fel.Exista talpi usoare si chiar sunt cautati papucii astia crosetati pe fb.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de teisoara Dum 22 Feb 2015, 8:21 pm

Nu se lasa ,firul este bumbac insotit de un fir nylon la culoare sau ata fina la fel asortata,e o arta in alte colturi ale lumii,se comporta bine si au tinuta si dupa un sezon de purtat.Avantaje :-piciorul respira,material natural,usoare,racoroase....in trend.Nu pot fi categorica ,mai ales cand nu sunt 100 % "pe felie",chiar daca stapanesc foarte bine croseta.Si ,apoi,cine ,ce are cu mine daca imi plac...

Multumesc Valentina ca ai pus sub la locul sau.Mea culpa ca nu am fost atenta .
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gretty Lun 23 Feb 2015, 7:11 am

Ma bucur ca ma contraziceti, cizmulitele sunt realmante frumoase, mai ales ca permit tot feluri de combinatii coloristice, si daca nici nu se lasa la purtat e grozav... mie si botoseii de casa din lana mi s-au lasat si a trebuit sa-i spal in masina ca sa se stranga...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 15 Mai 2015, 9:31 pm

Mi-am mai facut o pereche de cizme.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de piciul Sam 16 Mai 2015, 8:11 am

Sa le porti sanatoasa! Sunt numai bune pentru diminetile friguroase!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de myky7robc Sam 16 Mai 2015, 11:57 am

valentina, felicitari! Flowers
e prima pereche pe talpi din astea? de unde ai cumparat talpile?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Admina Sam 16 Mai 2015, 12:53 pm

Ce frumoase sunt, Valentina!love Sa le porti sanatoasa si sa faci si pe comanda.bucurie

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Dodo-pui Mar 26 Mai 2015, 7:48 am

Sa le purtati sanatoase ...din pacate tipa de unde ati cumparat talpi nu-si mai doreste clienti noi....serveste doar pe cei vechi....aveti ideie de unde sa cumpar pentru zana din dotare?Multumesc
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valih Mier 27 Mai 2015, 1:51 pm

Dodo pt zina poti folosi niste talpi de tenisi.....la anul sigur nu-i vor fi bune...
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 3 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB