Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

+35
White_Raven
cocav
anielle
Dorulet
Larisa09
valih
Dodo-pui
Admina
myky7robc
piciul
valentinadof
gretty
cld
mykela_23
teisoara
denis21
AlinaJ.Bijoux
noki
dragan mirela
cristi970
victoriacus
flori balteanu
tantza_m
Darsy
dorina narita
macanetu
marina40
LRodica
Angelica18
mihastef
anna_sandu
canadianca50
mlizeta
Gabica
gabi1972
39 participanți

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty pt adulti)

Mesaj Scris de gabi1972 Joi 15 Mai 2014, 10:05 am

Am facut si eu cizme de exterior
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si niste pantofi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pentru mine deocamdata
Mai vreau sa imi fac si sandale , am talpile , doar sa imi fac rost de timp Smile
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Gabica Joi 15 Mai 2014, 10:45 am

gabi1972, îmi plac şi cizmele, dar pantofi sunt minunaţi.
Lucrez şi eu acum la o pereche de opincuţe pentru fiică-mea.
Ne scrii câteva detalii de execuţie?
Doamne dar frumoşi mai sunt.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gretty Joi 15 Mai 2014, 12:09 pm

Sunt frumoase incaltarile crosetate dar dupa 2-3 purtari se largesc si clampane in picioare...Toate care stiu eu ca si-au facut au zis la fel...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Gabica Joi 15 Mai 2014, 2:39 pm

Mie mi-a făcut mama când eram în şcoala generală, erau albaştrii, eram îndrăgostită de pantofiorii mei. M-au ţinut mult, i-am purtat toată vara. Din păcate în toamnă - iarnă mi-a crescut piciorul când să-i iau anul următor... nu am mai încăput în ei...
Era şi atunci o modă cu ei... îi dusese la cizmar să le pună tălpi. Ştiu că la partea de sus le cususe elastic de la început.
Tot încerc o pereche.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mlizeta Joi 15 Mai 2014, 2:41 pm

Gabi foarte frumosi pantofii si cizmele. Imi plac cel mai mult cizmele. Te rog sa-mi spui daca stii ca s-ar lasa in timp. Am si eu unele in proiect pentru fata mea, dar mi-e teama ca se lasa si nu indraznesc sa ma apuc de ele. Felicitari.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gretty Joi 15 Mai 2014, 5:22 pm

Incearca singura daca nu crezi....
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 15 Mai 2014, 5:29 pm

Gabi1972,Sint foarte frumosi papucii tai ! ai gaurit singura talpa sau la pantofar ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gabi1972 Joi 15 Mai 2014, 8:09 pm

Multumesc Smile
Da , am gaurit singura talpa si am crosetat pe ea.La talpa de cizme merge ok dar la pantof pe talpa aceea ortopedica e un chin curat.
Nu siu daca se vor lasa , cizmele au snur si se leaga pe pulpa , pantofii inca nu am umblat cu ei.
Cizmele sunt din fir tip snur , iar pantofii din Catania.
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gabi1972 Joi 15 Mai 2014, 8:16 pm

Gabica a scris:gabi1972, îmi plac şi cizmele, dar pantofi sunt minunaţi.
Lucrez şi eu acum la o pereche de opincuţe pentru fiică-mea.
Ne scrii câteva detalii de execuţie?
Doamne dar frumoşi mai sunt.

imi spui ce vrei sa stii si iti explic
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de anna_sandu Vin 16 Mai 2014, 9:18 am

Gabi1972, sunt foarte frumoase.
Gretty, eu nu am facut decat botosei si intradevar aia se lasa dupa 1 purtare, in schimb, de la fetele care au mai lucrat(cunostinte de ale mele) am inteles ca o metoda buna ca sa nu se lase este sa foloseasca inca un fir de ata de cusut pe care il lucreaza odata cu firul folosit, un fir in aceeasi culoare ca sa nu se observe diferenta si acesta ii da o anumita rigiditate.
Eu cred ca si daca se lucreaza mai batut, cu croseta mai mica si cu un material mai rigid (eu zic ca bumbacul e mai bun pt asa ceva, acrilul nu mi se pare potrivit, sincera sa fiu) este mai bine pt astfel de incaltari.
Si am vazut si tutoriale in care se imbraca tenisi in lucratura crosetata asta da o oarecare stabilitate.
Personal n-am avut curaj sa fac asa ceva, mi se pare o munca grozava mai ales la inceput, plus ca totul trebuie atent numarat.
Felicitari fetelor croset-pantofarese sunt deosebite incaltarile astea!!!
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gabi1972 Dum 15 Iun 2014, 2:13 pm

Am facut niste sandale , mai am sa le gasesc si sa pun cataramele:)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si cizmulite am facut sa nu ma prinda iarna nepregatita:)))))))))))))))))
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 15 Iun 2014, 8:10 pm

Superbe,Gabi!Imi plac tare mult!Ce fel de talpi ai folosit la cizmulite?Sunt reciclate?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gabi1972 Dum 15 Iun 2014, 9:37 pm

Multumesc Smile
Sunt talpi noi , tip TIM cumparate de la o d-na ce are pagina si pe facebook , Talpi si accesorii incaltaminte se numeste pagina.
Daca nu gasesti iti pot trimite lunkul in privat.
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mihastef Joi 26 Iun 2014, 8:35 pm

Gaby,cat de tari sunt incaltarile tale.Mai ales cizmele m-au dat pe spate. kiss 
Silvia,sincer ,mi se par mult mai frumoase sandalutele facute de tine.Superbe. love 
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 29 Iun 2014, 11:43 am

Cred ca am sa deschid un subiect nou pt incaltarile de adulti.
Mi-am facut si eu!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am pus cam multe poze Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 29 Iun 2014, 11:50 am

Frumosi!!!!!!!!!!!!!De unde iei talpa,Valentina?
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 29 Iun 2014, 1:23 pm

Am deschis acest subiect pt incaltamintea crosetata,cu talpi, pt adulti.Sa ramana celalalt pt copii.E bine?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de LRodica Dum 29 Iun 2014, 2:07 pm

Sunt frumosi. Ne poti spune de unde cumperi talpile. Mi-ar place, dar doar pentru interior.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 29 Iun 2014, 2:09 pm

Le-am luat de pe fb,Talpi si accesorii incaltaminte.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de LRodica Dum 29 Iun 2014, 2:11 pm

Multumesc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de marina40 Dum 29 Iun 2014, 6:31 pm

Sunt foarte frumoase!Din bumbac sunt?sa ne spui daca nu se largesc.
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de macanetu Dum 29 Iun 2014, 9:05 pm

Gabi 1972 sunt super toate ,pantofii desi nu sunt genul meu sunt super tari si frumosi .
Valentina foarte faine cizmullitele .
Fetelor care ati mai lucrat si purtat ,trebuiesc lucrate mai strans sau mai mici un pic ca sa nu se lase ?
Mi-am luat si eu tot de la dna de pe facebook talpi , branturi , lipiciul special de lipit la cald , atentie la talpi , bine nu stiu daca e valabil la toate modelele ( oricum dna de acolo este draguta si da informatii ),eu port 37 si talpi am luat 35 , cica sunt lucrate mai mari . Voi v-ati descurcat singure cu lipitul ? Mi-a explicat doamna de'acolo ,sper ca atunci cand voi face sa nu imi prind urechile .
Am toate ingredientele Laughing  imi mai trebuie un pic de curaj sa ma apuc.
Gaurile din talpa cu ce se dau , merge direct cu croseta ?
Multumesc anticipat si scuze pentru ploaia de intrebari . kiss 
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 29 Iun 2014, 9:32 pm

Eu am lucrat firul cu croset de 2,5 desi firul era pt 4-5.Mi-a facut sotul o chestie ca o furculita cu 2 coarne,metalica,ascutita,cu distanta dintre coarne de 1 cm.Cu ea am intepat si tot o mutam regulat,nu stiu cum sa va spun,in ultima intepatura bagam iar unul din coarnele instrumentului si astfel intepaturile au iesit la aceeasi dimensiune.
Cat despre lipici eu n-am mai avut rabdare sa vorbesc cu doamna respectiva,am zis fie ce-o fi si mi-a iesit bine.
Macanetu,cum adica lipici la cald,eu l-am lipit rece Shocked 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de dorina narita Dum 29 Iun 2014, 9:37 pm

Ooo, Valentina, ce frumoase cizmulite! Imi amintesc si eu cu drag de papucii mei din ata de macrame, sunt muuulti ani de atunci, dar erau tare comozi.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de macanetu Dum 29 Iun 2014, 9:46 pm

Valentina asa mi-a explicat doamna de acolo ca se incalzeste usor la o sursa de caldura ( poate fi si feon ) dupa ce aplici lipiciul special ,dar nu foarte aproape de foc pentru ca e inflamabil .Cica tine mai bine . De aceea intreb si eu , ca sunt praf...poate ne invata si pe noi cineva mai cu experienta in ale cizmariei !
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB