Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

+44
gaucansimona
nicoleta 2007
Giobsy
Michelle88
Dorulet
aisha
victoriacus
flori balteanu
istrati constanta
An-Ca2811
canadianca50
LRodica
AlinaJ.Bijoux
dorina narita
nicolae68daniela
raluca2014
valih
Angelica18
flori de camp
cica elena
danniela
kmn
andas
SilviaDumitrescu
Cristache
Gabica
Geta_63
Greteledelweiss
nicole24
Lumaria
cristi970
valentinadof
piciul
teisoara
Celya_f40
dorinamisov
myky7robc
tomari
mlizeta
romaya
lacrisel
macanetu
dragan mirela
gretty
48 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 14 Mai 2014, 9:13 am

Aici ai nimerit-o cu marimea pozelor si se vede super modelul bluzei, insa n-ar strica si o schema. Credeti ca ar merge si pe un fir in degrade scurt? S-ar vedea oare modelul frumos sau ar fi prea incarcat? Este vorba de firul de la ajutor care se lucreaza pe o croseta nr 4.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 14 Mai 2014, 9:15 am

super si bluza Cristache!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Cristache Mier 14 Mai 2014, 9:26 am

schema pentru bluza asta am luat-o de pe net si am pus-o [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

am botezat-o bluza hipno
 wink 
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 14 Mai 2014, 3:27 pm

Cristache superba bluza. Superb modelul, culoarea, manechinul. Felicitari.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 14 Mai 2014, 6:10 pm

Cristache,superba bluzita ta.Si felul cum o porti imi place la nebunie.Superbe si pozele!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de andas Joi 15 Mai 2014, 8:13 am

Asa cum ziceam ieri, incerc sa va arat ce-am sfirsit (in sfirsit).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Cristache Joi 15 Mai 2014, 9:05 am

imi place bluza ta andas, cu fasii de flori.
este cu Flavia? ca parca flavia are un turcoaz asa frumos.
va trebui sa faci una si uni acum Smile

Multumesc pentru complimente fetelor
 kiss
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de andas Joi 15 Mai 2014, 2:24 pm

Nu este Flavia, este Alize forever. N-am mai lucrat cu el (ca nu prea am lucrat in general  rade ). Este moale, ca orice acril, insa la calcat pare ca ar iesi bine. Dupa ce am facut pozele am constatat ca minecile nu sunt chiar bine calcate. Si ca par foarte cocosata, datorita faptului ca fotografului i-a fost lene sa se ridice din pat. De fapt constat ca ne-fotogenia nu tine numai de figura, ci de tinuta - la ce manechine au aparut pe-aici cred ca de-acum inainte o sa va arat numai lucrurile, fara burta si cocoasa din dotare.
Termin acus-acus si o bluzita din flavia, o s-o arat zilele urmatoare, seamana oarecum cu cea a Celyei.
andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de gretty Joi 15 Mai 2014, 2:28 pm

Cristache, e un fir foaaarte subtire, ca ata de cusut, satirat gri deschis cu alb natur, nemercerizat, pt masini de tricotat; eu l-am pus in doua dar e un fir usor, bluza are doar 127 gr.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de mlizeta Joi 15 Mai 2014, 2:50 pm

Andas frumoasa bluza. Modelul este deosebit. Poti pune te rog, daca ai o schema la ajutor? Felicitari si sa porti bluza sanatoasa.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Cristache Joi 15 Mai 2014, 4:12 pm

gretty a scris:Cristache, e un fir foaaarte subtire, ca ata de cusut, satirat gri deschis cu alb natur, nemercerizat, pt masini de tricotat; eu l-am pus in doua dar e un fir usor, bluza are doar 127 gr.
Am inteleeees. deci nu e ca al meu. arata foarte bine si nu ti-a intrat foarte mult!

va arat o vesta, crosetata recent:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de kmn Joi 15 Mai 2014, 4:37 pm

minunata si aceasta ca tot ce ne-ai aratat pana acum!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 15 Mai 2014, 7:27 pm

eeee nu ca tu vrei bataie Cristache  pocnit ai atatea dastea frumoaseeee ca daca te mai prind, ca indraznesti, sa nu ai net vreodata, atat iti trebuie, ai deaface cu mine EEeeeeee!!1 rade 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Cristache Vin 16 Mai 2014, 8:29 am

Multumesc Silvia!
n-am avut net intr-adevar, dar am crosetat mereu. e ca un drog, nu stiu cum sa explic.
am multe lucruri incepute si neterminate, multe nefinisate, cateva pozate si needitate.
acum am terminat de editat pozele la bluza asta.
am facut-o din 2 bobine de microfibra, mai mult de curiozitate daca imi ajung.
cantareste 90g.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de lacrisel Vin 16 Mai 2014, 11:09 am

Felicitari, Cristache!
Mai arata-ne!!!!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Cristache Vin 16 Mai 2014, 2:15 pm

Smile
cu prima ocazie va mai arat
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Lumaria Vin 16 Mai 2014, 2:36 pm

ajutor! sunt in pana de idei! peste o saptamana e ziua unei verisoare mai plinute si, nu stiu ce sa-I fac cadou. am un fir subtire, PNA bleumarin si, ma gandeam sa-I fac ceva crosetat dar sa ma si incadrez in timp. de 2 saptamani ma gandesc fara folos. aveti vreo idee, va rooooogggggg?!
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de macanetu Vin 16 Mai 2014, 3:21 pm

Vai ,numai lucrusoare superbe pe aici ,nu te saturi de privit . Felicitari tuturor ,mult spor si inspiratie maxima . bis
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 16 Mai 2014, 3:59 pm

Cristache super vestuta, super bluza. Vreau si eu schema de la bluza da o ai, te rog. Ne-ai obisnuit numai cu lucruri frumoase, cu modele si culori deosebit de placute ochiului. Felicitari.  kiss 
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de macanetu Vin 16 Mai 2014, 4:35 pm

Lumaria un bolero, o vesta mai lunguta asa mai ajurata sa mearga purtata peste o bluza , camasa !
Sigur gasesti ceva pe la inspiratie .Succes !
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de lacrisel Vin 16 Mai 2014, 10:35 pm

Eu zic ca un bolero pe rotund se face cel mai repede...
La inspiratie imposibil sa nu gasesti ceva!! Eu mi-am salvat muuuuuuulte muuuuuuuulte modele de-acolo, tot ce mai am de facut e sa conving Pamantul sa se invarta mai incet, sa creasca ziua si eu sa am timp sa le fac...
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Lumaria Sam 17 Mai 2014, 1:29 pm

 hug multumesc mult pentru sugestii, macanetu , lacriselkiss 
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 17 Mai 2014, 4:01 pm

Cristache ce lucruri frumoase,ne omori incet cu pozele astea!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de andas Lun 19 Mai 2014, 11:02 am

Cum spuneam, am terminat (tot in premiera, cum sunt toate la mine) o bluza inceputa de sus. Cea de care ziceam ca seamana cu a Celyei. Modelul e dintr-o revista, dar l-am vazut si pe-aici.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Din Flavia, 300 gr.
Intentionez sa o port peste un maieut bleu, nu peste helanca neagra.
andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 19 Mai 2014, 11:43 am

Foarte frumoasa! Eu insa cred ca mai frumos s-ar vedea peste un maieu albastru intens, contrastul va scoate modelul in evidenta mai bine. Parerea mea. Cu ce croseta ai lucrat-o?
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 3 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB