Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

+44
gaucansimona
nicoleta 2007
Giobsy
Michelle88
Dorulet
aisha
victoriacus
flori balteanu
istrati constanta
An-Ca2811
canadianca50
LRodica
AlinaJ.Bijoux
dorina narita
nicolae68daniela
raluca2014
valih
Angelica18
flori de camp
cica elena
danniela
kmn
andas
SilviaDumitrescu
Cristache
Gabica
Geta_63
Greteledelweiss
nicole24
Lumaria
cristi970
valentinadof
piciul
teisoara
Celya_f40
dorinamisov
myky7robc
tomari
mlizeta
romaya
lacrisel
macanetu
dragan mirela
gretty
48 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de flori de camp Lun 22 Sept 2014, 6:20 am

Mă doare capul cu soacrele astea! Laughing Una peste alta, vesta e frumoasă şi nici nu pare aşa mare. Până la urmă o să mă încumet şi eu să-i fac una. Cât fir ţi-a intrat? Ce grosime şi cu ce croşetă ai lucrat?
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de lacrisel Lun 22 Sept 2014, 10:08 am

Victoria - maaaaaaaaaaaaaare minune de soacra ai daca a meritat sa ii faci asa ceva rade rade rade rade rade a mea trebuie sa mai munceasca la capitolul merite ca sa pot sa ma gandesc macar sa ii fac asa ceva wink

Flori - si la mine tot 5xl trebuie...........................

Roxi - cand te prinde virusul asta nu te mai lasa Smile eu am lasat andrelele sa faca paienjeni de cand am descoperit croseta

Silvia - esti camuflata bine cu bluza ta!!!!! kiss


Va pup pe toate si spor la mai multe!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de victoriacus Lun 22 Sept 2014, 2:55 pm

Flori de camp mi-au intrat 400 g de fir grosime 2,5-3 si am lucrat cu croseta 1,6 Tulip.
Lacrisel sa stii ca merita.Ea mi-a imbracat copiii de scoala si gradi in toamna asta si mereu vine cu cadouri la noi Smile mai exista si soacre bune Smile Si daca imi parasc barbatul la ea,il urecheaza imediat rade Iar eu zau daca ma pot abtine rade rade rade
Scuze de off topic pupi
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de flori de camp Lun 22 Sept 2014, 3:05 pm

Am înţeles. Eu sigur voi avea nevoie de mai mult, dar tot e un punct de plecare.
Soacrei mele-i e frică/ruşine de mine. Şi poate îi mai trece dacă-i fac o vestă Laughing
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 22 Sept 2014, 3:57 pm

Roxi, e superba vesta!!! O vad purtata peste o bluza alba, mulata pe corp, gen tricou dar cu maneca lunga. Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Roxi_J Lun 22 Sept 2014, 5:20 pm

Va multumesc mult! hug
Asta cu microbul crosetatului este foarte adevarata, parca daca nu tin croseta sa lucrez ceva ma simt aiurea, ca sa nu mai zic de cumparatul de fire, saptamanal fac un drum pe la mercerie chiar daca deja am casa plina de fire.
Flori, pai eu nu prea mai stau pe forumuri pentru ca m-am mutat pe site-uri care vand fire sau pe youtube la filmulete cu explicatii pentru crosetate.
Asta e primul bolero crosetat de mine, pana la el nu am facut decat burlane si fulare.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de filipoidana Lun 22 Sept 2014, 5:53 pm

foarte frumoasa vesta victoriacus. imi spui si mie te rog din ce ai lucrat-o cum cer la magazin? ca vad ca nu e melana, e ceva bumbac?
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de victoriacus Lun 22 Sept 2014, 9:08 pm

Filipoidana firul este acril buclat luat de pe FB
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de lacrisel Mar 23 Sept 2014, 9:12 am

Victoria - la mine nu e vorba de cadouri, ci de merite morale Smile cadouri face fetelor, dar parca cu o mana da si cu doua ia inapoi toata voia buna... ce noroc pe unii ca inca mamele ii mai treg de urechi pe baieti... hi hi hi nici eu nu m-as fi putut abtine rade rade rade rade

Roxi - e MUNUNATAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!! Imi place muuuuuuuuult combinatia de culori, dar si de modele!!! Ai facut prima data dreptunghiul de la spate si apoi ai venit roata lui?
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de victoriacus Mar 23 Sept 2014, 9:23 am

Lacrisel,e pacat ca mai toate soacrele sunt asa.Mereu imi spun in gand si ma rog ca eu sa nu devin una dintre ele zid
Roxi,acum am vazut bolero-ul.Este suuuuper combinatia de culori
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Roxi_J Mar 23 Sept 2014, 9:32 am

Multumesc frumos. Da, lacrisel, asa am facut. Patratul dupa marimea necesara, masurat de la umar la umar si de pe umar pana la subrat, si apoi volanele.
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 23 Sept 2014, 5:58 pm

Roxi_J Felicitari! Foarte frumos ti-a iesit boleroul. Ai asortat culorile foarte frumos! Felicitari inca odata!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 23 Sept 2014, 9:07 pm

Victoria,eleganta si finuta vesta.S-o poarte sanatoasa soacra ta!
Roxy bine ai venit pe la crosetate.Parca vad c-o sa ne dai pe spate si pe-aici.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 23 Sept 2014, 9:34 pm

Frumos bolerou Roxi!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de flori balteanu Mar 30 Sept 2014, 12:01 pm

Mi-am facut si eu ceva de toamna/primavara.Este din fir tip siret.Ma gandesc sa fac si o geanta, dar nu prea am modele care sa mearga la firul asta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de lacrisel Mar 30 Sept 2014, 12:18 pm

Flori, prea frumoasa! Oi fi facut-o pentru provocarea mea si nu ai postat unde trebuie ?! beat
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de flori balteanu Mar 30 Sept 2014, 12:23 pm

Lacrisel daca te crezi ca se incadreaza eu o postez si acolo cu cea mai mare placere.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de flori de camp Mar 30 Sept 2014, 1:04 pm

Da, se încadrează, Flori! wink Şi e foarte reuşită. Flowers
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de victoriacus Sam 11 Oct 2014, 10:06 pm

Foarte frumoasa Flori.Sa o porti sanatoasa
Am mai facut si eu o vesta din lana groasa, pe coada de matura Smile)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de flori de camp Dum 12 Oct 2014, 8:43 am

Foarte bine arată, Victoria! wink
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de piciul Dum 12 Oct 2014, 8:47 am

Victoriaacus, nu stiu de ce ii spui "pe coada de matura", dar e faina si imi place combinatia alb-bej!
Flori Balteanu, sa o porti sanatoasa! A iesit fain! Ce inseamna "fir siret"?!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de flori balteanu Dum 12 Oct 2014, 11:16 am

Multumesc Victoria,foarte interesanta vesta ta.Piciule este un fir ca siretul de la incaltaminte si forma si grosime,de aceea ii spun asa,nu stiu daca are alta denumire.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Roxi_J Dum 12 Oct 2014, 2:18 pm

Wow, cat de faina e vesta, Victoria!
Flori, imi place mult jacheta, e foarte eleganta, pentru o lady.
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de romaya Dum 12 Oct 2014, 3:52 pm

Victoria ,vrajitoareo ..care esti .. Smile Pe mine m-ai vrajit cu matura asta ,arata foarte bine  cu fir gros .Eu am incercat pe bumbac si nu m-a incantat modelul ... Felicitari si multam de idee kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 12 Oct 2014, 4:59 pm

suuuper frumos Victoria!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (26)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB