Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

+42
macanetu
flori de camp
europolis
Andata
ancaanca
mama2008
Tigrisor
Floren
tantza_m
Giobsy
michelinebeaulieu
Danutzaaa
stejara
tomari
aurishta
dragan mirela
barbin
AcidoR
Karina33
irish05
ema
Gabica
Dorulet
Day
piciul
danniela
Gianina4ever
valentinadof
AlinaJ.Bijoux
Cristache
Geta_63
silva115
MagdaMarin
Greteledelweiss
Lumaria
Tache Marilena
lacrisel
Celya_f40
SilviaDumitrescu
bobitica
Giorgi
anna_sandu
46 participanți

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 25 Iul 2014, 8:52 am

Buna dimineata,doamnelor!
Toate neplacerile vietii trec atunci cand iti poti bea cafeaua impreuna cu prietenele!
O zi minunata,fie concediu,fie nu! prietenie
Multumim,Day!Am inteles de ce ne-am ciocnit.Fara urmari,fara sa pierdem o picatura din pretiosul lichid.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 25 Iul 2014, 8:55 am

Multumesc frumos pt cafelute!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de lacrisel Vin 25 Iul 2014, 9:08 am

OOOoooooo nu, nu sunt in concediu Sad As vrea .....

Imi place cana cu box... sa inteleg ca daca nu te trezeste cafeaua din cana sigur te trezeste un box in fata Smile sau macar amenintarea Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 25 Iul 2014, 9:13 am

Buna dimineata fetelor!
De multa vreme nu am mai baut cafeau cu voi. M-am sculat intr-o ceartaaaa.... ca la usa cortului , dar in italiana  rade Vecina se certa cu concubinul italian   wink si cum geamurile sunt deschise, si camera unde dorm este exact in dreptul locului unde se gasisera astia sa se certe... mai dormi Silvio daca mai poti. Asa ca incep ziua si termin saptamana in forta .
Sa avem o zi linistita !
PS scuze lacrisel sper ca nu te-am lovit

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Vin 25 Iul 2014, 9:23 am

'neata!!!
Mava.....zise italianul Silviuta sau madam vecina???  rade rade rade 

Nu Lacrisel, rumanul meu lucreaza mai mult in deplasare doarme mai mult prin hoteluri. Cica vine sambata...in trecere...ca se duce sa puna barcile la apa ca vin ''safii'' de pe unde au fost plecati.

sI EU M-AM TREZIT.....brrr, am visat ca m-am mutat intr-o casoaie maaaaaare si cu muuuuulte camere si murdare. Cred ca unde is eu singura la fel intr-o casoaie mare, dar pe cuvant ca am curat, ca nu face nimeni mizerie  rade rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de mihulmic Vin 25 Iul 2014, 9:48 am

Buna dimneata Smile
Nu am mai intrat de ceva vreme. Am citit din urma si m-am binedispus Smile
mihulmic
mihulmic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Localizare : Aici :)
Data de inscriere : 12/07/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Sam 26 Iul 2014, 7:29 am

Buna dimineata! Sa profitam repede ca e soare, ca acum se aduna norii si ne fac ciuciulete! Gradinile in loc sa se bucure de apa s-au umplut de balarii si de mana si alti daunatori.
Ma tot educ zen si cand apare o problema mai intai ma infurii si apoi mai opreste-te daca poti! Greu cu lectiile vietii! Sa bem cafeaua si sa ne relaxam!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Spor in toate! Sanatate!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 26 Iul 2014, 8:50 am

Buna dimineata!
Piciule, multam de cafeluta. Nu mai pune la suflet. Asa e, ca ai muncit sa ai de toate in gradina si cand sa te bucuri de roade, vezi ca se maneaza. Sa fim sanatoase si sa ne bucuram de ce avem, mi-e teama sa nu fie si mai rau.
Eu, va spun sincer, ca nu stiu ce o sa fac azi. Casa mea e un santier! Azi cred ca termina de pus gresia si faianta in bucatarie. Imi dati voie sa plec de acasa, truli?
Sa aveti spor la tot ce faceti azi!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 26 Iul 2014, 2:13 pm

Buna ziua,doamnelor!
N-am avut net,tv etc.asa ca am avut timp de altele si m-am culcat devreme.
Azi am mai mesterit niste cutiute pentru lavanda,de pus in dulap si i-am facut sotului ciolan afumat cu fasole boabe si niste clatite.Destul lucru pentru o zi,nu?(glumesc)
O zi frumoasa in continuare! prietenie 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Dum 27 Iul 2014, 6:39 am

Buna dimineata!
Asa bine ca este racoare ...am baut deja cafeaua reala si am bantuit pe la saluri! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
...am ajuns pe o pagina veche, a unei fete din Ucraina...din martie nu a mai postat nimic....si ultima pagina era cu poza din piata unde au inceput protestele si luptele....Mamele romance si nu numai, au blocat drumul de frontieră Cernăuţi-Suceava "Vrem pace, nu vrem război!", "Noi nu ne-am crescut copiii ca să meargă la război, ci să trăiască în pace".
E realitatea cruda din ziua de azi. Sa ne rugam din toata inima si cu toata forta sa fie pace! Oriunde e razboi, e rau pentru toti!
Cati ani are omenirea? Nu am evoluat cu nimic! Iertare pentru aceste randuri spuse intr-o dimineata de iulie...dar nu am gasit linistea pentru o cafea de duminica.....animatia urmatoare e mai mult decat sugestiva!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Dum 27 Iul 2014, 9:17 am

'neata!
Off Piciule, ai tu dreptate dar se pare ca nu mai asculta nimeni!! Si la noi vineri iar s-a lasat cu impuscaturi, spre seara m-a sunat prietenul romanului si m-a intrebat de-s acasa, cum inca eram la serviciu intr-o sedinta, mi-a zis sa mai stau ca sunt iar impuscaturi prin oras, asa ca m-a prins 10 seara la munca. Acu e liniste dar cine stie....am inteles ca-s doar huligani, dar ma intreb de unde au arme sa traga??? Ca parca nu se vindeau pe taraba!!!
Altfel e soare frumos, mi-a venit copilul acasa, lung cat o zi de post, copilul asta creste in vacante ceva de nedescris, se uita la mine de parca is un pui de la closca!!! Si nici macar nu a facut 14 ani!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 28 Iul 2014, 8:21 am

Buna dimineata,doamnelor!
Gandurile bune sa ne cuprinda,ca lucrurile rele(lupte,razboaie, caderi de avioane etc)ne amarasc viata destul de grea,oricum.Si eu ma intreb mereu de unde apar armele?Cred ca ambele parti,acolo unde sunt folosite,vin din aceeasi sursa,ca unii sa se imbogateasca prin moartea altor semeni. Pacat,mare pacat!Pentru voi,prietene de pretutindeni, prietenie 
Va las o cafea si ma duc la cele multe treburi de facut prin gradina devastata de ploi:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 28 Iul 2014, 8:42 am

Neata si multumesc de cafea.Am petrecut un weekend minunat la tara cu sotul si copii departe de soacra si toate problemele ei.Nu ne lasa sa plecam la mare pe motiv ca ii e frica sa stea singura doar cu socrul si ne santajeaza ca nu mai sta cu copii daca indraznim sa plecam in concediu dupa 6 luni zbuciumate pt mine pline de vaicareli si alergatura prin medici doar pentru linistea soacrei.Asa ca sotul fiind prins intre mine si copii care vrem la mare si santajul permenent al soacrei care nu suporta ca noi sa ne putem relaxa incearca sa ne impace pe amandoua si ma duce departe de soacra dar aproape de casa.Aseara m-am culcat la 2 noapte pana am pregatit coletele care pleca prin curier azi , am cautat reviste cu tipare caci am o prietene care vrea sa-i fac o rochita de seara clos,am modificat tipare ca sa fiu pregatita ca azi plec cu ea si mama ei sa-si caute rochii sau material ca sa le fac rochiile dorite.Mai fac si eu un banut in plus.Iar "bonus" sotul m-a trezit la 6 ca nu-si gasea portofelul.L-am gasit duoa o ora de cautari unde credeti???In revistele mele Burda pe care i le aratasem aseara pe cand calculam impreuna necesarul de material pentru un clos mareee pentru o persoana plinuta.Va salu si plec la calcat rufe si calculat metraje.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 28 Iul 2014, 9:09 am

Buna dimineata! Sa avem o saptamana frumoasa!
Day ce faci? Pe unde esti de nu nu ne-ai salutat azi?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Giorgi Lun 28 Iul 2014, 10:26 am

Buna dimineata!O saptamana frumoasa sa avem!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Lun 28 Iul 2014, 10:50 am

Neataaaaa
Smile Sunt la capitala dragelor,azi iau niste rezultate,maine poate imi scoate firele(mama lor de fire ca- s ca un sac de mai mult de o luna) si sper sa aflu mai multe despre ce urmeaza.Pentru moment sunt happy sa ma plimb prin parcuri,sa privesc un lac cu nuferi din balcon,e bineeeeeee Smile
O saptamana linistita si fericita sa aveti toate,si daca scriu mai rar,sa ma iertati,ca sunt mai lenesa pe telefon:) Dar va citesc:)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Lun 28 Iul 2014, 11:43 am

'neata!
O zi faina ca tine iti doresc Day!!!
Si voua doamnelor la fel!!!
La mine e inorat si cam ploua...nu-i bai.
Musulmanii au intrat deja in sarbatoare. Maine e public holiday insa eu o sa fiu la munca...hmmmm, asta e! Ma duc sa caut prajituri ca s-au invatat clientii nostri, si asa fac mereu de Craciun, Diwali si Eid!!
Magda, eu cred ca tre sa va spuneti voi offurile pe fata sa nu va mai cocolositi unii pe altii ca o sa tot stati in din astea!!
Eu nu mai vin in Romania la nunta ca omul meu nu vrea sa isi ia concediu si tot imi scoate ochii ca nu avem bani. Il las in pace. I-am zis ca nici cand o sa vrea el sa mergem in Romania nu o sa mai vreau eu ca nunta nu mai avem, asa ca ....mai rau ca Magda si soacra ei!!! In plus nici fiica-mea nu termina examenele pana pe 17 august. Poate ma supar si plec doar eu cu ficior  rade rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de lacrisel Lun 28 Iul 2014, 11:53 am

Day, atata liniste transmiti... Bafta in continuare!

Eu sunt adormitaaaaaaa!!!! Am avut 2 nunti we asta si in seara asta mai e continuarea la una (calea mare - cum se zice la noi)... iar acum incerc sa tin ochii deschisi si sa fac ceva si pe la birou...
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de mihulmic Mar 29 Iul 2014, 5:16 am

Buna dimineata Smile
Nu am mai baut de cava vreme cafea ...
Imi place sa va citesc Smile
O zi buna cu pace pe pamant  kiss 
mihulmic
mihulmic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Localizare : Aici :)
Data de inscriere : 12/07/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Mar 29 Iul 2014, 6:04 am

Buna dimineata! Intelepciune tuturor!
O cafea cu scortisoara....in targ se spune ca e buna la slabit  wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sanatate, tuturor!
Day sa ai rabdare si vei trece si prin provocarea asta!
Sa avem pace!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Mar 29 Iul 2014, 8:52 am

'neata!
O zi faina!
Inca nu am beut cafeaua asa ca nu vorbesc! Piciule la 6 bre???? Asa devreme??? kiss 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de ema Mar 29 Iul 2014, 12:47 pm

Buna dimineata si bine v-am regasit A trecut si vacanta, parca mult prea repede, si ne-am intors la "charme-ul parizian"  Sad 
M-am bucurat ca barbatului meu i-a placut in Romania (oamenii primitori si comunicativi, peisajele, obiceiurile) si ca i-a placut mult la parintii mei. Vad ca deja vorbeste de urmatoarea calatorie
O zi buna sa aveti si multe bucurii
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Mar 29 Iul 2014, 2:44 pm

Ce frumos Ema, inseamna ca sotul tau stie sa aprecieze ospitalitatea !! Pacat ca mama lui nu e la fel, oricum bucura-te de sotul tau!
Cred ca vin in Ro la nunta.....sau asa se pare, eu cu fecior numai.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Mar 29 Iul 2014, 6:29 pm

Buna seara!
Azi n-am vazut soarele, a plouat toata ziua. M-am ingrozit de ce am vazut la televizor in regiunile afectate de viituri. Saracii oameni!
Ema, e foarte bine ca omului tau i-a placut in Romania, poate asa veniti mai des in tara ( bine-nteles fara soacra).
La mine tot santier e in casa...m-am saturat!!! zid 
O seara placuta in familie!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de ema Mar 29 Iul 2014, 6:36 pm

Ehe, fetelor! Eu visez sa venim definitiv chiar daca la noi mai sunt unele probleme In fond nu traiesc nici cu turnul Eiffel, nici cu Champs Elisee si nici cu casele lor de creatie sau cu muzeele Traiesc printre oameni si vazandu-i cum sunt...ma apuca lehamitea Cat despre soacra...am facut multi pasi spre ea sperand ca o voi face mai umana dar acum m-am convins cum e in realitate asa ca pentru mine a devenit parte din decor si imi zic ca e bine ca e departe si nu-mi sta pe cap zilnic
Marilena, curaj cu santierul Gandeste pozitiv si va fi mai usor
Dani, hai ia baiatul si vino intr-o plimbare Vei vedea ca starea de spirit se va schimba
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB