Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

+42
macanetu
flori de camp
europolis
Andata
ancaanca
mama2008
Tigrisor
Floren
tantza_m
Giobsy
michelinebeaulieu
Danutzaaa
stejara
tomari
aurishta
dragan mirela
barbin
AcidoR
Karina33
irish05
ema
Gabica
Dorulet
Day
piciul
danniela
Gianina4ever
valentinadof
AlinaJ.Bijoux
Cristache
Geta_63
silva115
MagdaMarin
Greteledelweiss
Lumaria
Tache Marilena
lacrisel
Celya_f40
SilviaDumitrescu
bobitica
Giorgi
anna_sandu
46 participanți

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Mar 17 Iun 2014, 2:05 pm

Asa e, m-am conectat si ieri dar nu am avut timp sa scriu. Mai atacurile astea ...ce sa zic, chiar de se intampla si in oras la mine, e orasul mare, doamne fereste ca nu ne dorim asa ceva.
Day, vacanta placuta!! Ma bate si pe mine un gand prin august, sora mea cea mare face nunta cu baiatul, nu stiu ce fel ca au deja doi copii si is satui de viata, la ce-o le mai trebuie nunta....dar nah, fiecare si le stie, eu una sa fi stiut nu as fi facut nici sa ma bata careva.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Joi 19 Iun 2014, 5:58 am

Buna dimineata!
O isterie cu atacul unor "francezi" asupra unor "romani"
"Revenim... Ei bine, tărăşenia s-a petrecut într-o mahala sordidă, jegoasă tare, a Parisului, Pierrefitte-sur-Seine, locuită în general de emigranţi. Care, undeva, pe iarbă, găzduia, fără să ştie, o şatră de ţigani. Ţigani, care, a doua limbă, vorbeau româneşte. Unii aveau şi nişte dreptunghiuri de plastic care atestau cetăţenia lor. Le vindeau pe 10 euro. Cel puţin aşa spune “Le Figaro”.
Un ţigănuş de 16 ani din respectiva organizaţie socială mobilă, şatra, s-a dus la “serviciu” şi a spart o locuinţă din o localitate apropiată. Adică a furat tot ceea ce a găsit că era de preţ.
Dar, a călcat rău de tot pe bătătură un şef de bandă local, care era rudă cu păgubita. De origine magrebiană.
Ce a urmat aţi citit în ziare… unde sunt extremiştii, unde sunt “rromii” discriminaţi etc etc etc . Este doar criminalitate pură, produs al marii metropole. Prilej pentru coprofagii politicianişti să mai vorbească, să se idigneze ipocrit şi convenţional şi apoi să traga apa!
Acum trebuie să vă spun că Pierrefitte-sur-Seine este “zonă de război” ca şi alte mahalale ale Parisului pline de… emigranţi, hai să nu le zicem pe nume. De la căderea serii nu se mai poate circula, nici în maşină, iar patrulele poliţiei evită traseele cu probleme ca să nu cadă într-o ambuscadă. Lansatorul de rachete este arma preferată a interlopilor “francezi”…" "Asta se numeşte spălare pe creier, dragi lupi, padawani şi hobbiţi! Vi se crează probleme artificiale rasiste, sexiste, religioase, de discriminare pozitivă sau negativă. Este o tehnică veche de influenţare a populaţiei (urăsc cuvântul manipulare)." “Orice lege nenaturală este nulă de drept”  Adică nu poţi să dai o lege prin care să interzici ploaia. Este ridicol!
Tot aşa nu poţi să dai legi prin care să dai mai multe drepturi minorităţilor decât celorlalţi. Toţi suntem egali, sau ei sunt mai egali? Nu poţi să dai legi prin care se schimbă denumiri vechi ale lucrurilor, oamenilor, triburilor, naţiilor. Aceste legi, în ochii lui Dumnezeu sunt nule."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O zi buna, tuturor! Mergeti printre picaturi si zambiti! E gratis!  Smile 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Joi 19 Iun 2014, 9:15 am

Buna dimineata! Sa avem o zi cu soare si veselie,daaaaa???
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 19 Iun 2014, 9:40 am

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
Spor la treaba si la treburi!  kiss 
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Joi 19 Iun 2014, 11:58 am

Buna dimineata zice englezul, zic si eu!!!
Piciule, m-ai distrat cu postarea ta. Insa e adevarat manipularea asta in masa e un truc vechi. Pacat ca noi devenim din ce in ce mai orbi, si asta e scopul, cu cat mai multa informatie contradictorie cu atat mai buna manipularea.
O zi faina cu soare va doresc. Se pare ca si la mine s-au terminat ploile!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Joi 19 Iun 2014, 1:14 pm

Danni,mai vrei?Ia de-aici,pe mine m-au zapacit de cap ultimele zile morocanoase si ude ...si nu-mi placeeeeee ploaia Sad
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Joi 19 Iun 2014, 2:04 pm

Daa, mai vreau. Ploile noastre is calde si repezi. Presiunea nu coboara chiar asa de tare, e umezeala multa ce-i drept, dar umezeala e tot timpul, stam pe ape, Mombasa este o insula unita cu continentul.
Ini place poza de la avatar cu stelute de mare si...melci??? Asa in spiritul verii!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 19 Iun 2014, 3:39 pm

Ploua continuu,am facut shoping in jurul blocului si...baie pentru ca imi place in ploaie.
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Joi 19 Iun 2014, 5:23 pm

Bineee Smile Luati voi toata ploaia si lasati-mi mie soarele,caldura,sa ma inveselesc Smile Da,Danni,melci,scoici,stelute si par rosu Smile Buna de dus la plaja,dar...plouaaaaaaaaaaaa Sad Cum-necum,tot acolo ajung,hahaha
Maine merg la Bucuresti,luni am programata operatia si habar n-am ce operatie fac,puteti sa va inchipuiti??De programat am programat una si dupa aia am facut inca un test si s-ar putea sa fie alta Smile Asta e de bine:)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Vin 20 Iun 2014, 6:25 am

Buna dimineata!
Soare in suflet si multa, multa sanatate, Day! Sa ai parte de doctori care pun diagnosticul corect si totul sa mearga bine!
Sa ne inveselim cu o cafea simpla si la munca....ati observat e vineri!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 20 Iun 2014, 8:01 am

Salutare!
Day, iti tin pumnii! O sa fie totul ok, abia astept sa ne dai vestile bune.  hug 
In rest va doresc spor la treaba si un weekend cat mai relaxant. Dau fuga sa ma apuc de exercitii caci ma asteapta o gramada de treburi. Pupici!  kiss
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Vin 20 Iun 2014, 8:43 am

'neata!
Daaa, am observat! Maine ma duc la film cu fecior. Maleficient cred ca am scris bine!
Si sa va fac ziua.....

Am o stafie in casa. Ma asez la tv cu andrelele in mana. Schimb canalul si pun telecomanda langa mine. Dupa cateva momente tv se schimba la canalul precedent. Eu, crezand ca am atins din greseala telecomanda, schimb din nou canalul si o pun mai departe de mine. Iar dupa cateva momente se schimba la canalul precedent. Hmmm, o fi ramas un buton blocat, ma joc pe tastatura telecomenzii, schimb canalul si pun telecomanda pe masuta. Alte cateva secunde si iar se schimba.... maaaai, ce pana corbului....gandesc eu. Si gandind asa, imi vine ideea, fecior si-a simulat telefonul ca si telecomanda pentru tv sau radio din masina. Il stric si il intreb daca rade de mine. El nu ca vorbeste cu sora-sa pe watsapp. Intreb daca telefonul e tot pe telecomanda si el aaaaa, probabil.
Ca tot vorbeam pe la alte subiecte.....iata cine era stafia din casa mea!!

Day, tinem pumnii sa fie totul bine!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 20 Iun 2014, 8:54 am

Neata fete dragi!O zi cu spor s-avem!La mine nu ploua dar e innorat si cam frig.
Day tin pumnii si eu,o sa fie bine!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Sam 21 Iun 2014, 8:57 am

Neataaaaaaaa Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fost ieri,facut internare,azi acasa.Pentru weekend,si intentionez sa mi-l petrec la relaxare maxima,la pescuit Smile Luni dimineata o sa fie operatia,tot nu stiu daca imi vor scoate doar nodulii sau tot sanul,dar l-am rugat pe medic sa scoata tot,ca sa nu ma mai streseze si pe viitor:)Cu reconstructia mai am de asteptat....din pacate cred ca vara asta o sa fiu baiat grasun,cu burtica si fara sani,dar tot sexy Smile Gasesc eu metode sa pacalesc ochiul,ca si pana acum,hahahaha
Va multumesc muuuuult pentru sustinere Smile
Aaa,si am wi-fi in spital,deci cred ca va iau cu mine virtual Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 21 Iun 2014, 9:00 am

Buna dimineataaaaaa!Haideti ca da pe-afara,cafeaua!La mine ploua dar nu-i bai,sunt atatea lucruri de facut cand e o vreme ca asta!....de exemplu sa fii de serviciu wink .Am 3 sambete consecutive cand pic de serviciu.Pai treaba-i asta?!
O zi minunata s-aveti! sunny 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am dat peste tine,Day!Sper ca nu s-a varsat cafeaua!Mult succes,suntem alaturi de tine!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 21 Iun 2014, 10:38 am

Buna dimineata!
Cafeluta pe alese!Multam` frumos!
Day, ma bucur ca nu ti-ai pierdut veselia fiindca asta te face puternica. Dumnezeu sa-ti ajute sa treci cu bine de hopul acesta.
Sunt in concediu!!!!!! Saptamana asta a fost maraton pentru mine. Ieri am lucrat 14 ore si cand am ajuns acasa abia ca mai eram in stare sa vorbesc cu al meu. Toata noaptea m-am framantat deoarece am fost prea obosita si m-am tot gandit daca le-am facut pe toate....abia spre dimineata am adormit.
Acum pregateala cu bagaje. Am vorbit cu o prietena si merg sa ma tund baieteste !!!
O zi frumosa tuturor!

Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 21 Iun 2014, 12:02 pm

BUna ziua si de la Ploiesti.
Doina te imbratisez virtual si taaare mult as vrea sa o fac si de-a devaratelea (dar odata si odata tot o fac ca nu esti peste pamant). Cred ca te-as strange in brate sa-mi iau si eu din energia ta, din veselia ta, din optimismul tau. Te-as strange in brate asa cum strangi un copac sa-ti iei energie din inima pamantului. Sa-ti ajute bunul D-zeu !
Eu ... am reusit sa duc teleleul de motan la medic (am scris aseara la animalute) si sunt putin mai optimista ca a spus ca e doar un abcces. Ma cam indoiesc putin de spusele medicului dar pana una alta el stie mai bine ca mine si pentru ca tot am vorbit de optimismul si gandirea pozitiva a Doinei iau exemplu si gandesc ca va fi bine.
Va pup si va doresc o zi frumoasa!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Dum 22 Iun 2014, 7:44 am

Buna dimineata! Soare sa fie peste tot si sa uitam de furtuni si altele  wink 
Day, sa prinzi mult peste sa-ti ajunga pentru o saptamana! Silvia sa te joci azi cu motanul si pentru cand a fost bolnavior si noi toate sa ne bucuram de aceasta duminica ce se anunta frumoasa!
O cafea si relaxare dupa un hei-rup de balarii....de ce oare cresc balariile astea ca Fat-Frumos?!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 22 Iun 2014, 9:19 am

Buna dimineata,doamnelor!
De cate ori ma lupt cu buruienile,imi vine sa cant:"Hai,la lupta cea mare..."si tot eu sunt invinsa.Ai dreptate,piciule,parc-ar fi o multime Feti -Frumosi.
Am trecut si noi printr-o ploaie diluviana,acum e soare si ne bucuram de frumusetea florilor.Pentru voi,cativa dintre crinii care mi-au inflorit acum:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O duminica frumoasa! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Dum 22 Iun 2014, 9:53 am

Neata lume Smile Azi chiar ma duc la pescuit,indiferent ce si cum,poa'sa ninga,poa'sa ploua,tot ma duc Smile Cam ca pescarii de oras,la ora 11,dar tot e bine Smile
E duminica,e in sfarsit niste soare pe cer,am identificat si o baltoaca in zona,noua,I mean necunoscuta pana aseara,deci sa fie fir intins Smile
Sa aveti si voi o duminica relaxanta Smile

Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Dum 22 Iun 2014, 10:12 am

'neata!
ufff si la mine a plouat de-a rupt, si azi o sa ploua.
Day, ma bucur ca esti asa optimista!!! Si sa iti spun o gluma...care pe undeva are si adevar!!
D-zeu a facut barbatul, inalt, puternic, frumos. Apoi a facut si femeia, blanda, desteapta si... uitandu-se la ea a zis: sa fie frumoasa are nevoie de make-up!!!

Dorulet dupa ploaie....tot or sa fie buruieni!!!!

Ieri mi-am vandut masina. Luna viitoare imi iau alta. Pana atunci rumanul meu generos mi-o da pe-a lui. El are si de la companie.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 22 Iun 2014, 1:34 pm

ha, ha, ha, citesc si nu-m vine sa cred. Ce de lume vrenica!!! La ora 7,44 pe forum.....pemtru mine deja e ... nu foarte devreme, ci extraordinar de devreme  rade M-am sculat la ora 10 cu greu, m-am spalat pe fata si prin locurile esentiale si am plecat la cumparaturi in cartier. La plecare am intrebat vecina daca are nevoie de ceva. Nu a avut nevoie de nimic da m-a invitat la micul dejum. Am mers la cumparaturile stricte la magazinele din cartier, apoi m-am oprit la vecina sa iau micul dejun si sa beau cafeaua (nes-ul). Lucru care a durat pana la ,ora 13 desi la ora 12 trebuia sa deschid sala. Eeeee asta e . M-am simtit relaxata ca M nu m-a vazu pe camerele de supraveghere ca nu merg  rade rade (camerele de supraveghere) Sa avem o zi relaxanta si plina de voie buna!!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Giobsy Dum 22 Iun 2014, 1:43 pm

Day, iti doresc sanatate multa si totul sa fie bine. Sunt alaturi de tine.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Lun 23 Iun 2014, 6:57 am

Buna dimineata!
Magda, La multi ani!, baiatului si multa, multa sanatate!
Dorulet, ce crini faini ai! Sa nu-i tai pentru un buchet...stii tu pentru cine  wink 
Silvia, trezeste-te e soarele sus!  sunny 
Day, o zi buna si sa auzim de bine! Pentru noi toti multa, multa sanatate! Spor in toate!
O cafea si la munca! ...maine e sarbatoare mare...asa a zis mama!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 23 Iun 2014, 7:59 am

Buna dimineata,doamnelor!
Piciule,multumim!(nu tai crinii,ca-s minunati la locul lor)
Pentru ca e luni(chinuitoare pentru unii),un catren:
Cel ce-a cules ȋn viaţă al cunoştinţei Măr
Pe-adevărata Cale purta-va paşii săi.
Numai acela ştie că azi e ca şi ieri
Si mȃini va fi asemeni cu Ziua cea Dintȃi
.”(Omar Khayyam)
O saptamana spornica si pe placul inimii! prietenie 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB