Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

+45
anna_sandu
pufoi
bobitica
oliv
Dodo-pui
teisoara
lacrisel
cica elena
xlaligia
Floren
Teima
fizicuta
europolis
flori de camp
CCristinaC
Giobsy
Lumaria
victoriacus
Gianina4ever
NicoleCeaMov
canadianca50
irish05
Greteledelweiss
dragan mirela
MagdaMarin
gretty
Day
piciul
danniela
Giorgi
betymi72
AcidoR
mnarcisa
Ducess
valentinadof
Dorulet
dorina narita
barbin
Celya_f40
Geta_63
bisisica bijuterii
Serban Valentina
Gabica
ema
SilviaDumitrescu
49 participanți

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 18 Feb 2014, 11:03 am

Buna dimineata si de la Bucuresti.
Azi e o zi asa frumoasa ca m-am activat si imi vine sa ma tot duc in plimbari.

Va doresc o zi minunata si voua.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gabica Mar 18 Feb 2014, 11:49 am

Bună...ziua
Sunt adormită, e soare... m-aş plimba, sau mai bine zis m-aş întinde într-un pat să bată soarele de jur împrejur să mă încingă ca-n seră...

Mulţam de cafele.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 18 Feb 2014, 11:51 am

Buna ziua!Am trecut si de sperietoarea asta(simulare cl.a VIII-a),n-a fost greu,din punctul meu de vedere de dascal.Acum profit de o fereastra sa vad ce-ati mai scris.
O zi frumoasa si plina de spor!
Nu m-am uitat si m-am ciocnit de Gabica,scuze,sper ca nu te-am daramat.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Mar 18 Feb 2014, 12:38 pm

Buna ziua!!!! M-am cafelit de 3 ori pana cum,am fost plimbareata Smile
Asa e de frumos afara,ca nu mi-a venit sa stau acasa sa lucrez,sper sa am spor de-acum incolo Smile Am plecat de acasa pe la 9 si am picat in urma cu vreo 10 minute,am batut tot orasul la picior(stati linistite,ca e mic,vreo 4 km poate...) si ma simt excelent Smile

Hai sa avem spor la treaba,am fugit ca stau eu dar nu stau bine Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Mar 18 Feb 2014, 12:52 pm

Buna ziua si de la mine. Dimineata cautam topicul, acum nu apuc sa scriu nimic. O iau iar la picior, bine ca mi-am pus sandale cu tocuri joase!!! Nu zic cat de joase  rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Mier 19 Feb 2014, 3:33 am

Buna dimineata! .....Sau sa spun in engleza  wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Mier 19 Feb 2014, 7:36 am

Ok....buna dimineataaaaaa! :D Auzi Piciule,cafeaua ca cafeaua,dar prajiturile alea imi fac rau de tot cu ochiul...ce prajituri sunt??? Nu sunt eu as la dulciuri,dar nu stiu de ce azi m-ai pleznit fix pe pofta ,hahaha
Zi si in engleza,dar dincolo Smile
O zi superba si cu spor,fete!!!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 19 Feb 2014, 10:28 am

Maaaaaaamaaaaa piciule! Subscriu la cele spuse de Day! Ce-as manca o praji  wink click coffee 
Nici nu ma mai uit, ca.mi lasa gura apa!
O zi minunata !  hug 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gabica Mier 19 Feb 2014, 11:34 am

Doruleţ dat viitoare când mă"ciocneşti" să arunci în mice cu nişte talent de"tatting", că prea frumaose-ţi ies lucruşoarele.
Day, ai chip de păpuşă.

Daţi la mine prăjiturile, nu refuz nimic.
Pote ştie cineva şi o reţetă şi o postează la topicul respectiv.
Eu îmbătânesc şi mă prostesc. Până acum nu făceam nici o prăjiturică, acum mi-a luat soţul cadou un mixer şi am o poftă de prăjitureală ceva de speriat...
Ptiu să nu mă deochi!!!!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Joi 20 Feb 2014, 6:16 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] coffee weekend...wekeend...m-a astenizat vremea asta!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 20 Feb 2014, 7:55 am

Buna dimineata pe ne baute cafea. Ma duc sa mi-o aduc  wink 
Sa avem o zi frumoasa!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 20 Feb 2014, 9:16 am

Buna dimineata!!!
Nu-mi vine sa cred ce mult am dormit...woooow  zid 
Da, Silvioara....fug si eu sa o pun la fiert .
O zi faina si cu spor!
 hug 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Joi 20 Feb 2014, 9:44 am

Neataaaaaaaaaaaa Smile Si eu ma duc dupa cafea...ca veverita nu MAI beau,haha Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de ema Joi 20 Feb 2014, 10:08 am

Buna dimineata, cam tarzior, va spun si eu Pana acum m-am uitat la ce ati mai lucrat in timpul saptamanii (de luni nu am mai putut vedea nici o fotografie din forum, ci numai comentariile) O multime de lucrusoare frumoase
Va doresc o zi cu mult soare si voie buna
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gabica Joi 20 Feb 2014, 10:30 am

Neaţa......
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Joi 20 Feb 2014, 11:15 am

Ce weekend ma??? Ca abia e joi.
'neata!!
Eu am asa de multa treaba!!! Insa mi-a venit administratorul acasa si am mai ult timp. Gabica eu fac mancare de zor  rade rade  Aseara am ajuns devreme acasa si dupa ce am luat o gramada de verdeturi, ceapa verde, patrunjel, praz tanar, spanac, fasole verde, am gatit, am facut supa de fasole verde cu smantana si am fiert fasole neagra, neagra rau din aia cu un punct alb. Azzi fac spanac cu miel, am mancat la Nairobi la pretena mea bulgaroaica, face tipa asta o mancare super. Am luat si linte rosie , PE ASTA NU STIU CAND O FAC. Sory, eram printre rapoarte.... mi-am propus sa invat si pe cel mic sa manace mancare gatita cu toate ca imi mai articuleaza ca gatesc oribil!!!!

Si vestea buna e...fii-mea a fost sunata de o facultate de medicina din Africa de sud, s-ar putea sa fie acceptata...da Doamneeeee!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 20 Feb 2014, 11:27 am

Succes Daniela,sa vi se indeplineasca dorinta!Nu stiu cum e cand iti pleaca de-acasa copiii,nici nu vreau sa ma gandesc!Probabil ca vin de sine lucrurile?Eu le-as tine langa mine pe-ale mele fete de-ar fi dupa mine! Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gabica Joi 20 Feb 2014, 12:03 pm

Daniela, pune copilul să te ajute să vezi ce bună e mâncarea apoi... Eu una aş mânca tot ce pregăteşti tu acolo.
Dacă fiica ta doreşte să meagă la această facultate să dea Domnul să-i fie ascultată ruga.

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de AcidoR Joi 20 Feb 2014, 1:02 pm

Ziua buna!  hug 
valentinadof a scris:...... Nu stiu cum e cand iti pleaca de-acasa copiii,nici nu vreau sa ma gandesc!Probabil ca vin de sine lucrurile? ....... 

Pai e cam asa...... jumatate de inima rade, pentru ca au plecat pe puterile lor, au gasit scoli recunoscute si apreciate mondial, apoi joburi pe masura pregatirii si locuri civilizate unde-si duc traiul zilnic  love  ......  si jumatate plange ca sunt departe tare ...... chiar daca vorbim des...... sarbatorile nu mai sunt cand trebuie, ci cand vin ei ... etc.  Sad 
Omul lucid din mine-i multumit ...... mama ..... nu.  
Azi sunt sentimentala rau!  Embarassed
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Joi 20 Feb 2014, 1:45 pm

Nu esti AcidoR, cam asa este!!
Sa va zic ca vreau sa ma mut inapoi la Nairobi numai ca sa stea copii impreuna??? Dimineata am avut o discutie cu barbata-miu si el mi-a tras-o , nu te mai planui ca uite ieri fata a primit un telefon.
E greu, eu is mamoasa rau pentru copii mei, eu la mama mea nu trag.... insa pe ei tare nu ii vreu departe, pana mai ieri am facut piata cu ei, mers cu ei in vacante, la plaja , seara afara. Pana au zis ei stop. Si acuma le mai zic "ca pe vemuri" si ei NUUUUUUUUU.
No , tre sa accept ca o data si o data voi ramane singura, ei vor merge la casa lor, cu familia lor, o alta decat eu si ta-su. Macar sa am sansa sa stau cu copii lor, sa le citesc povesti sa ii las sa imi picteze fata de masa cu acuarele sau peretii cu carioci!!! In rest...sanatate sa fie!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Joi 20 Feb 2014, 1:51 pm

M-ati topit....si nu mai zic nimic...Doamne ajuta sa vi se implineasca toate visele frumoase pentru voi si puii vostri!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 20 Feb 2014, 6:22 pm

Fericirea si implinirile copiilor sunt multumirile sufletului nostru, nu-i asa? hug 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Vin 21 Feb 2014, 5:50 am

Buna dimineata! Nici liber, nici duminica si se lucreaza si sambata  tricot 
Asa ca o cafea rapid si sa vedem cum impartim timpul si alunga astenia de ...vremea asta...si sa ne rugam sa fie pace!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. Copiii sa-i lasam sa zboare si sa nu le frangem zborul! Sa ne bucuram pentru reusitele lor si sa ne rugam sa se loveasca cat mai usor de pragul de sus; drumul sa le fie drept si fara dusmani si cu sanatate multa, multa!
Ne nastem singuri, murim singuri si e bine sa nu devenim povara nimanui in drumul nostru.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de betymi72 Vin 21 Feb 2014, 7:48 am

buna dimineata! o au in ordine inversa:
-frumos spus piciule...
-Danniela bafta muulta, sa dea Domnul sa faca ceea ce isii propune! la mine deja a plecat cea mare la facultate asa ca sunt obisnuita...important e, zic eu, sa le fie bine...restul e ok...in zilele noastre distanta nu e o problema... va pup si o zi buna!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Vin 21 Feb 2014, 9:19 am

Buna dimineata!!! Sa fie o zi cu soare,luminoasa si plina de ganduri bune,cu chef de lucru si placere de a-l face Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB