Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut (6)

+78
bingo
mariamirabelasandu
tushiszofran@yahoo.com
buburuzaroz
i
gabriela1554
Danutzaaa
elenyka
G@by
B Raluca Mnr
Victoria Vicky
juillet
kabunta
tomari
arielas
mamacyta
oliv
mikkyje
lori16ro
michelinebeaulieu
bebelusha
Floren
oana.olimpia
LRodica
AcidoR
Alenia
lili_mili
cristi970
Andata
piciul
feerya
loo.lory
vreau sa invat
rosita
Samarineanca
deeoxana
valentinadof
Butterfly_Amalia
orhapetru
sava daniela
Greteledelweiss
cocolina2005
almiraisa
adina.adcont@gmail.com
florinaflorina
afilimonb
geany
Admina
cerise
tuf
SilviaDumitrescu
Karina33
CarmenClaudia
danyelyta28badea
diada
pisi
Fancy-
Iolanda1408
nicopop
stefutza3
Tavi2000
klly
alpy_bap
geanina_scumpica
cristina.maria
carmensz
nico1206
Crisstyna
sym73
Tony113
Steluzza
mady89
despina13cucli
MagdaMarin
gobelin
dorina narita
i.xell
corilex
82 participanți

Pagina 7 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de piciul Lun 31 Aug 2015, 5:45 am

Mai bine masina de cusut pe post de cap, decat burka peste cap....
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Andata Mier 16 Sept 2015, 11:20 pm

Dragele mele, am vazut ca iar vine in promotie la Lidl masinuta de cusut, incepand de luni. Este la 359 de lei
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de cristi970 Vin 18 Sept 2015, 6:11 pm

da,si eu voiam sa intreb de masina asta de cusut....
O recomandati?Silver Crest vad ca se numeste...
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de lili_mili Mar 22 Sept 2015, 2:39 pm

Buna fetelor! De cateva zile mi-am luat si eu o masina de cusut electrica Singer Mademoiselle de la Domo. Cum sunt o incepatoare vreau sa va intreb de unde as putea sa achizitionez accesorii la ea? O zi frumoasa sa aveti!
avatar
lili_mili
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 53
Localizare : Dej
Data de inscriere : 01/12/2009

http://lilybijoux-lily.blogspot.com/

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Alenia Mar 22 Sept 2015, 2:42 pm

Depinde ce accesorii doresti..Incearca la Carrefour
Alenia
Alenia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : undeva in ro
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Mar 22 Sept 2015, 5:18 pm

Accesorii pentru masina ar fi :

* picioruse sau set de picioruse care nu  sunt incluse in pachetul standard cu care vine masina
* mosorele/bobine/sponuri de plastic sau de metal in functie de preferinta, avand in vedere ca masina este cu suveica metalica, merg ambele tipuri
* ace de cusut de diferite grosimi de la #70 cele mai subtiri pana la # 110
* ata de cusut 120 Nm sau 40/2  ( ata de polyester )
* poate ar mai fi si altele....o penseta, centimetru, bolduri, ace de siguranta, creta....etc asta in functie de cat de mult dorest sa investesti si sa te " dotezi " wink wink wink
ar mai fi : rabdare, dorinta de a face ceva fromos....si multa pasiune, dar asta cred ca le ai deja, avand in vedere achizitia masinii .

daca cauti ceva anume pentru masina  pot sa imi dau cu parerea si eventual cautam impreuna

Succes MAXIM
cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de gobelin Mar 22 Sept 2015, 5:36 pm

Într-adevăr la Lidl au revenit mașinile de cusut Silvercrest. Cu toate că în broșura lor apărea un singur model (alb cu inscripțiile cusăturilor în cerneală albastră) în magazine au apărut 2 variante:
- Silvercrest (mașină albă, inscripții albastre)
- Silvercrest Design Edition (partea de sus a mașinii era galbenă, sau albă dar cu buton negru; diferența între cele două modele era poziționarea butonului de coasere înapoi )
Or fi și alte diferențe, însă numărul de cusături și tipul cusăturilor era același. Prețul era același.

Eu am fost nevoit ca după 2 ani să returnez acum Silvercrestul meu (mi se părea că trage materialul într-o parte) și dacă tot mai aveam garanție, am returnat-o și am luat același model. Mă gâdeam să iau Silvercrest Design Edition dar butonul de coasere înapoi poziționat în dreapta (în comparație cu poziționarea lui în față, deasupra de ac) m-a făcut să nu aleg Design Edition...
Abia acum am probat-o... Mamă ce fain toarce...
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de rosita Mier 23 Sept 2015, 10:01 am

Gobelin, ai putut returna masina de cusut dupa doi ani? Imi poti spune unde este specificat intervalul in care poti returna masina (sau orice), si ce au verificat cand ai returnat-o? Intreb pentru cultura mea generala, n-am un motiv sa returnez acum vreo masina.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de AcidoR Mier 23 Sept 2015, 11:41 am

Rosita eu mi-am cumparat luni masina de la Lidl si pe foaia de garantie scrie ca are 3 ani si casiera mi-a confirmat ca garantia este de 3 ani pastrand bonul de casa si cutia masinii.

Petrule sa-ti dea al de sus sanatate, realizari si tot ce mai vrei!   Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 4246  Citisem intr-o postare de-a ta despre ata folosita dar normal ca nu mai stiam unde  scratch  si azi ma hotarasem sa te intreb cand vad ca ai scris mai sus. Acum am notat Merci hug
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Mier 23 Sept 2015, 12:30 pm

eu scriu cam mult.....si ma complic singur wink
ata de cusut la papiota ( unii ii spun rola ) si ata de cusut la con. Se foloseste cel mai des ata din poliester :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

acestea au inscriptionat pe cutie, pe amabalaj, pe folia transparanta un cod Nm 120 ( vechea denumire ) sau 40/2 si asta insemana grosimea/finetea firului.
Este ata cel mai des folosta si recomandata pentru coasere la orice tip de masina casnica sau electrocasnica wink  si implicit industriala.
DAR >>>> asta nu inseamna ca este unica, sunt grosimi diferite de la ata foarte subtire pana la ata de cust saci....ata pentru broderie, ata de caneta, ata de cusut pielea, ata cu fir rasucit...dar ne prindem "urechiile" in denumiri, firme si explicatii ale producatorilor.

Cineva a avut un mic inconvenient si era tare suparata pe masina de surfilat ca nu mai coase bine si nu mai merg tensiunile, dar era vorba de ata folosita ( era ata 150 Nm, foarte asemanatoare cu ata 120 Nm, doar ca mai subtire...si discurile presoare ale masinii nu reuseau sa o stranga si sa o tensioneze corespunzator ).
O ata mai subtire trebuie tensionata mai mult la fel cum o ata mai groasa cum este ata de blug/denim trebuie mai lejer intinsa atat ata superioara cat si ata inferioara de la suveica.

AcidoR multumesc de urare....sanatatea este cea mai importanta, restul ne cumparam....ai vazut ca eu de obicei scriu cand se intreaba ceva, nu ma apuc sa le spun la fete ca sa faca bine sa citeasca in urma inca....500 de pagini, pentru ca am mai scris de cateva ori cam acelelasi lucruri....cand ai o problema, vrei un raspuns mai urgent, sau macar mai prompt.

Parerea mea..... wink  wink  wink
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de AcidoR Mier 23 Sept 2015, 4:13 pm

Petrule, tu scrie ca eu citesc tot si ca sa nu mai am probleme cu "roza" am salvat pagina. Nu ma gandisem ca o sa-mi iau masina de cusut, are mama si ea ma rezolva cand aveam nevoie, dar luni mi s-a pus pata si-am zis ca nu mai e cazul sa stau la mana ei ca doar are o varsta respectabila si asa m-am cadorisit. cos De acum pentru nevoile casei m-am scos. Normal ca incep cu ceva cearceafuri si fete de perna. wink
Inc-odata multam ! Smile
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de gobelin Mier 23 Sept 2015, 7:04 pm

rosita a scris:Gobelin, ai putut returna masina de cusut dupa doi ani? Imi poti spune unde este specificat intervalul in care poti returna masina (sau orice), si ce au verificat cand ai returnat-o? Intreb pentru cultura mea generala, n-am un motiv sa returnez acum vreo masina.

Pe siteul lor scrie că un produs aflat în perioada de garanție poate fi returnat doar cu bonul de casă și fie se primește contravaloarea lui fie se poate înlocui.
Eu am pândit mașina de cusut ca să o pot înlocui. Pentru că CODUL mașinii era schimbat (mașina era identică cu a mea) a trebui să îmi dea banii, am ieșit din magazin și m-am întors să o cumpăr pe aceeași. Amuzant... Intenționez să procedez așa și cu triplockul deoarece acela nu era nou... cine mi l-a cumpărat (Lidl București) a găsit unul resigilat.
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de cristi970 Mier 23 Sept 2015, 7:08 pm

Am luat si eu masina de la Lidl.Am pus ata sus si jos dar cand am incercat sa trag ata de sus nu o prinde pe cea de jos.Gresesc eu ceva?Sau greseste masina?
:D
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de LRodica Mier 23 Sept 2015, 9:28 pm

Si eu mi-am cumparat ieri masina de la Lidl. Am incercat-o si merge bine la cat am eu nevoi.
Nici nu am stiut sa pun ata, parca sa o infirez scrie in carte(am avut ajutoare fiica si socrul, care desi a cusut la foarte multe masini de cusut, nu a pus ata cum trebuie, a fost pantofar, mai mult m-au enervat), dupa ce au renuntat sa ma ajute, (fiica ca era tarziu, socrul ca are ceva la graifar si de aceea blocheaza ata si trebuie sa o duc inapoi), am citit cu atentie, am pus altfel ata si a mers.
Cristi970 de ce am povestit atatea ca sa spun ca poate nu ai pus bine ata.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de cristi970 Mier 23 Sept 2015, 9:46 pm

Multumesc,LRodica!E posibil.Am incercat aseara tarziu si ,recunosc ,nu am avut prea multa rabdare.
Azi nu am avut vreme,abia luni mai incerc....
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de rosita Joi 24 Sept 2015, 10:29 am

gobelin a scris: a trebui să îmi dea banii, am ieșit din magazin și m-am întors să o cumpăr pe aceeași. Amuzant...  

Haha, chiar amuzant. Dar e fain ca ai schimbat-o. Spor la treaba!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de oana.olimpia Joi 24 Sept 2015, 3:36 pm

buna ziua, sunt noua pe forum si in ale croitoriei, dar dornica sa invat cat mai multe. Am cumparat, pe nevazute si second hand un Pfaff 209, imi inspira mai multa incredere masinile vechi metalice plus ca nu imi permiteam una noua chiar daca imi plac mult cusaturile decorative. Problema e ca nu am pedala la ea, stie cineva de unde as putea cumpara? Pana nu o bag in priza nu stiu daca e functionala sau nu. Mai are cineva o astfel de masina? Ce "stie" sa faca si de ce accesorii am nevoie? Va multumesc anticipat.
oana.olimpia
oana.olimpia
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Floren Joi 24 Sept 2015, 4:23 pm

Bun venit , Oana.Olimpia ! Ti-am trimis un mesaj privat . Sper sa iti fie de folos !







orhapetru a scris:
eu scriu cam mult....
Parerea mea..... wink wink wink




Aaaaaiurea !!! Ai o "stofa" de profesor.....de n-ai vazut ! kiss kiss


Ultima editare efectuata de catre Floren in Joi 24 Sept 2015, 4:38 pm, editata de 1 ori
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de oana.olimpia Vin 25 Sept 2015, 12:01 am

Multumesc mult pentru mesaj. Incerc totusi sa gasesc ceva la noi in tara, eventual sa o pot returna (pedala) in cazul in care masina are motorul ars. Am cautat pe site-uri care vand piese de schimb si accesorii darr nu am gasit, mai caut. Va multumesc ca existati!
oana.olimpia
oana.olimpia
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Vin 25 Sept 2015, 8:03 am

Pfaff-ul tau are motor extern, ca si marea majoritate a modelelor de masini de cusut mai vechi. Daca ai pedala veche sau macar mufa de la pedala, se poate adapta orice tip de pedala de masina de cusut ( metalica, din ebonita, electronica ) cu conditia sa gasesti pe cineva indemanatic, se taie si se imbina 2 fire.
Pedala noua se gaseste, important e sa fie de 90 W, motorul este de ~ 70 w dar becul este cu incandescenta si masina  mai are nevoie de inca 15 w pentru el.
Exista pedala si motor separat, dar la modelul Pfaff nu stiu daca se poate adapta, el fiind construit intr-o carcasa cu fante de aerisire si prins de corpul masinii, cureaua de transmisie fiind mascata si protejata de capacul de plastic din spate.
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de oana.olimpia Vin 25 Sept 2015, 8:13 am

Multumesc mult pentru informatiile oferite!
oana.olimpia
oana.olimpia
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Vin 25 Sept 2015, 8:54 am

Pune o fotografie cu spatele masinii si mufa de legatura.
Masina cum se prezinta? chiar daca nu  are pedala, ea poate coase si poti incerca daca merge, daca se invarte volanta, daca executa cusaturile de baza, dreapta, zig-zag, pozitia acului stanga-centru-dreapta....
doar ca trebuie rabdare si putin efort...nu este complicat wink
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Floren Vin 25 Sept 2015, 10:11 am

Petru ....ce mai incolo si-ncoace ! Esti demential ! Mare noroc a avut Dora cu tine ! love hug pupi Spune-i , te rog , ca o invidiez ! kiss
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de orhapetru Vin 25 Sept 2015, 10:57 am

Lasa ca nu sunt asa de " ocoș ".....numa' gura e de mine...... lol!  lol!  lol!

======================================================

Masina Pfaff este aceasta :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iar pedala compatibila pe ebay.de costa 35 E plus 10 E transport..... deci pedala-cablu-transport posibil sa fie cat pretul masinii  zid

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

oana.olimpia  daca asa arata si masina de care vorbim, nu cred ca se gaseste mufa compatibila si nici cablu de la alte masini casnice mai noi, care 90 % dintre ele au acesta pedala in dotare sau urmatoarea pedala :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

exceptie fac unele modele de masina computerizata unde pedala este asemanatoare dar nu are alimentare electrica directa, ci doao o mufa de comanda ( Jack ) asemanatoare cu mufa audio.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fetele care folosesc masini computerizate stiu mai bine ca mine cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de oana.olimpia Vin 25 Sept 2015, 4:38 pm

Masina se prezinta bine, zic eu, necunoscatoare cum sunt. Am incercat sa verific daca executa programele de baza, asa cum m-ai sfatuit. Am infirat ata, am montat acul si cam atat... Acul nu executa cursa completa, se loveste de grefier si acul se indoaie, indiferent de pozitionare ( mijloc, stanga, dreapta). Mentionez ca volantul era intepenit si citind pe forum am desfacut si am curatat grefierul care era blocat cu ata, oare sa nu fi montat bine la loc? Unde am gresit?
oana.olimpia
oana.olimpia
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2015

Sus In jos

 Masinile noastre de cusut (6) - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB