Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (6) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina cu legume (6)

+46
raluca2014
teisoara
Letitia G.K.
Floren
clodi
irish05
Cristache
Admina
Gerlinde13
Giorgi
nico1206
CCristinaC
oanaraluca
betymi72
Samarineanca
Gianina4ever
dragan mirela
alice07
aleinad
ema
cocav
Mandana
Gabiuta
canadianca50
danniela
daniela60
MagdaMarin
Steluzza
ioana.radu
Greteledelweiss
AlinaJ.Bijoux
ivanoiuadela9
valentinadof
AcidoR
tantza_m
SilviaDumitrescu
gloriamix
greieras
claudiana
Gabica
victoriacus
rosita
piciul
corina corina
Dorulet
cristina07
50 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de victoriacus Dum 27 Oct 2013, 8:40 pm

Multumesc din suflet Gabiuta. Deja ne-am acomodat si chiar imi place aici. Eu ma adaptez oriunde. Noi sa fim sanatosi.Te pupam cu drag kiss 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 28 Oct 2013, 7:50 am

Da , Victoria . Stiam ca te-ai mutat . Eu am si plans cand am citit pe blogul tau... Cred ca ti-a fost tare greu . Eu as fi suferit grozav ! Sper sa nu ma mai mut niciodata .rade
Ce nu fac parintii pentru binele copiilor lor ? Iti doresc sa te muti curand intr-o curte cu gradina . O casa frumoasa o sa faca sotul tau ca se pricepe wink si o sa ai de munca dinnou . Sanatate sa fie ca le facem pe toate !
love 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Sam 18 Ian 2014, 9:31 pm

A venit anul nou,2014. Va urez multe impliniri si multa sanatate!
Fetele, ce mai faceti? Incepeti sa pune-ti seminte la incoltit pentru rasad?
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 19 Ian 2014, 10:42 am

Am inceput deja de ieri. Am pus in ama, impreuna cu mama, semintele de ardei si in jardiniere pamantul cumparat de la supermarket.
Multumim pt. urari Greieras. hug pupi 
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Mandana Dum 19 Ian 2014, 12:31 pm

 Multumim pentru urari, greieras,si tie asemenea !!eu pun semintele de ardei iute dupa data de 20,asa le pun mereu dar ei sunt primii. wink apoi urmeaza restul( cu toate ca am zis ca... ,,nu mai pun nimic anul acesta ,,  No de vreo 2 ani)
avatar
Mandana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/06/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Dum 19 Ian 2014, 12:42 pm

Mandana, asa zic si eu pentru ca stau la bloc si la parter intr-un loc in care balconul este logie in care este foarte intuneric din cauza nucilor din spatiul verde dintre blocuri. Dar imi e drag ,tare drag sa pun cu toate ca pe singurul pervaz de la lumina intra putine ghivece .Deja e ocupat cu cinci ghivece cu trandafiri chinezesti .
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de cocav Dum 19 Ian 2014, 7:42 pm

La multi ani, fetele în 2014 !
Deja ardei iuţi, spor în toate şi răsaduri cât mai bune !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 20 Ian 2014, 9:51 am

La multi ani , fete dragi !  pupi 

Eu anul asta nu pun rasaduri deloc . Gradina mea are nevoie de o schimbare pentru ca am cultivat in fiecare an solanacee (rosii , ardei , vinete ) si bolile s-au instalat in sol .
Anul asta cultiv doar salata , spanac si verdeturi pana in iunie , apoi erbicidez (ca nu mai scap cu nici un chip de palamida si volbura ) , las pauza doua luni si in august seman dinnou salata , marar , patrunjel , loboda , mai pe toamna spanac si sper sa acopar si solarul (tot sper de vreo doi ani  rade  ).

Rosii , ardei si vinete fac la mami , mai la munte , ca trebuie !

Iarna asta nu si-a facut treaba deloc ! Prea multa caldura. Pomii stau sa inmugureasca si daca da ger dupa aceea adio fructe ! Au inflorit ghioceii , au rasarit zambilele , narcisele , pana si loboda e prin gradina mea si sigur va muri daca da ceva zapada . In trei zile de ninsoare abundenta ne saturam de zapada si de partie , dar mai dispar virusii si toate bolile plantelor . E valabil si pentru oameni ca gripa deja isi face aparitia .

Ma intreb ce fel de vara ne asteapta...

Sa aveti spor in toate si legume cat mai frumoase si mai sanatoase !  hug 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Lun 20 Ian 2014, 10:02 am

Bine ne-am regasit Corina! Ti-am dus lipsa. Si gradina mea e plina de tot felul de ginganii pentru ca a fost nelucrata de multi ani inainte de noi si au avut loc si timp si balariile si ginganiile. Iar eu doar in wekenduri si doar verile nu am putut sa fac "deparazitarea". Sper ca atunci cind ma voi muta la tara o sa pot face fata daca voi fi sanatoasa, binenteles!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 20 Ian 2014, 10:28 am

Pai nu-mi ramane decat sa-ti doresc sanatate la maxim , Greieras !
Daca ar da ceva zapada si putin ger , ar mai muri si balariile... La mine azi noapte a plouat si gradina arata ca la inceput de martie.

corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Lun 20 Ian 2014, 10:44 am

Eu nu am mai vazut-o de la inceputul anului. Cind am vizitat-o pret de vreo jumatate de ora. Dar sotul a vazut-o si simbata ce trecu , era dezamagit si el de cum arata si in mod concret m-a intrebat unde sint ghioceii nostri ca el stie ca erau mai multi. Probabil bulbii s-or fi topit in loc cum sperau noi sa se inmulteasca.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 18 Feb 2014, 9:03 am

Cum stati cu zapada , fetelor ?  love La noi a nins doar cateva zile si ne-a dat pentru toata iarna ! A fost buna ! N-am fost decat vreo doua zile blocati sa zic asa , apoi cand s-a potolit viscolul am facut partie si s-a si circulat pe sosea .
Acum s-a mai topit din zapada , dar mai este destula . Daca mai tine caldura , la inceput de martie cred ca vad cum a stat salata sub zapada .
Am tras o gripa zdravana in familie , chiar pana sa ninga , dar gerul a mai distrus virusii si a trecut .
Acum visez la soare (ca e o zi mohorata azi ) si vreau sa vina primavara !
Va pup si va doresc spor in toate si multa sanatate !  kiss 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 18 Feb 2014, 9:09 am

La Ploiesti s-a topit toata zapada. Cel putin la mine in gradina  wink Azinoapte a plouat ca in mai. Centrala am oprot-o de ieri dimineata. Daca o tine asa... mi se imbatraneste usturoiul pana la Paste.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 18 Feb 2014, 9:13 am

Poate nu ploua prea mult ! Daca nu balteste apa , nu pateste nimic usturoiul . Abia face si el un pic de bulb.

La noi inca nu se mentin 19-20 de grade in casa fara putin foc dimineata si seara , dar in zilele cu soare nici noi n-am facut focul decat noaptea . N-a fost iarna grea , dar lemnele tot s-au dus...
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de ema Mar 18 Feb 2014, 9:35 am

Corina bine ai revenit Imi era dor de tine si de povestile si sfaturile tale despre gradina Pe masura ce te citesc imi amintesc de acasa Imi lipseste gradinuta ...
Sa aveti roade frumoase si gustoase anul acesta
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 18 Feb 2014, 10:18 am

Cald sau frig afara lemnele se duc,asa e.La mine nu prea se opreste focul in centrala,o dau pe mai putine grade dar merge continuu!
Ati insamantat ceva rasaduri sau asteptati luna plina din martie?
Eu atunci voi pune in paharele,n-are rost sa pun mai devreme ca nu voi avea ce sa fac cu ele.
Mai e putin si-o luam de la capat cu gradinaritul,de-abia astept o portie de salata proaspata de-a mea!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 18 Feb 2014, 12:41 pm

Ema , te pup ! Si mie imi era dor de conversatiile de aici . Nu prea am avut timp de forum in iarna asta . Mi-a cazut socrul la pat dupa ce asta vara i-am scos fierea la aproape 80 de ani ai lui si cam asta mi-a ocupat tot timpul pana la jumatatea lui ianuarie cand s-a stins . Acum m-am mai linistit , mai sunt ceva pomeni si o soacra tot de aproape 80 de ani care se simte singurica si are nevoie de toata atentia noastra .

Dar , sa nu va intristez asa la inceput de saptamana . Trebuie sa gandim pozitiv .

Am vazut-o pe Valentina pe aici si mi-am amintit ca ea si Piciul si Victoria Cus isi doreau ceapa perena despre care am povestit eu atat . Nu am uitat , doar ca peste iarna mai seaca si am zis sa va trimit acum primavara cand se si pune ea in pamant . Asa la vara veti avea propriile seminte pe care le veti semana din toamna si ceapa din pamant o veti pastra pentru primavara urmatoare sa faca alte seminte . Mai povestim noi , dar pana una alta sa-mi trimiteti pe PM adresele si cand semanati in gradina veti avea si ceapa de la mine . hug 

Pe lista mai era Cristina 07 care-i deja prietena mea draga . Ea chiar se pregateste de pus seminte la germinat pentru solar pentru ca sta intr-o zona mult mai calda decat a Valentinei si chiar si decat a mea , asa ca am invitat-o pe blog unde n-am mai scris din primavara trecuta , dar am avut grija sa scriu prin februarie despre seminte puse la germinat pentru culturi timpurii .

Anul asta am sa ma uit si eu la rasadurile voastre timpurii , ca eu am sa seman mai tarziu pentru gradina .  Smile 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de ema Mar 18 Feb 2014, 1:07 pm

Cori, imi pare rau ca ai avut necazuri Dumnezeu sa-l odihneasca in pace
Lasa ca recuperezi de acum incolo Multe din sfaturile tale le mai transmit parintilor si mereu ma intreaba de tine, ce mai faci, ce mai pui in serele tale  pupi 
Ai mei inca nu au pus seminte la incoltit Au pus pe la inceputul lui decembrie (era vreme buna) arpagic, usturoi si spanac desi cred ca pe asta il vor papa melcii
Sunt ani de cand nu mai pot manca salata sau spanac de la mine din gradina din cauza limacsilor Nu mai stiu ce sa fac
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 18 Feb 2014, 1:14 pm

Multumesc , Ema ! Viata isi urmeaza cursul . Macar sa apucam si noi 80 de ani (desi se zice ca prima suta e mai greu...  rade  ) .

Eu anul asta nu am solar acoperit , dupa cum scriam mai sus , dar gradina e semanata jumate din toamna cu tot ce trebuie .
Si eu ma lupt cu limax-ul la greu . Asta toamna o cultura de salata am lasat-o pe loc sa ninga , sa se retraga melcii si sper sa recoltam in primavara devreme . Granulele Mesurol si Optimol pentru melci sunt foarte scumpe si nu-mi permit sa dau pe atata teren . Am sa incerc in primavara capcane cu bere , bucati de folie sub care le place sa se ascunda si chiar scandurele . Si cand ma gandesc ca acum sapte ani cand m-am mutat aici am vrut sa fac ferma de melci... Dar restrangeam gradina si era o afacere profitabila daca nu se inchidea fabrica de prelucrare de la Brasov . Asa am ajuns eu sa gradinaresc serios !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de aleinad Mar 18 Feb 2014, 2:32 pm

am avut si eu probleme in gradina cu limaxisi .am citit ca nu le place mirosul de cafea si pleaca. zatul  de cafea nu l-am  mai aruncat decat  unde aveam salata ,asa am scapat si de limax si am avut si ingrasamant la plante.nu stiu daca zatul de cafea este eficient si la melci.nu strica sa incercati. hug
aleinad
aleinad
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 67
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Mar 18 Feb 2014, 2:33 pm

Ei, Corina si gradina mea e plina de limacsi,am fost in wekendul asta si eu. Este inca zapada dar sint si pete bune unde aceasta s-a topit. Am pus si eu salata vreo 3o de rasaduri asta toamna, si i=am pus sticle contra vrabii si gugustuci, ca impart curtea cu ele- sint locuitorii curtii de luni pina vineri- dar eu cred ca salata mea a fost topita ori de melci ori de rime ca toate sticlele erau goale.Am pus si un rind de vreo 2 metri cu spanac iesise atunci , saracul ,cam rahitic dar acum nu l-am vazut ca era zapada pe el.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 18 Feb 2014, 2:55 pm

Aleinad , multumesc de sfat ! Pot sa incerc asta pe o suprafata mica , dar gradina mea are vreo 2000 de metri patrati...
Greieras , se poate ca salata sa fi murit si singura daca nu a nins pe ea si a fost ger . Mai bine o acoperi cu fan sau talaj de toamna pana primavara .

Spanacul daca a degerat , nu cred ca mai traieste . Doar sa fi ramas seminte negerminate . Dar mai bine semeni dupa ce se topeste zapada dinnou .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Mar 18 Feb 2014, 3:12 pm

Mda, voi vedea cind s-o topi toata zapada. Corina , eu aici la bloc in ianuarie pe la sfirsit, am pus in niste cutii de plastic ,pe pervaz, sub clopote de stiucle apet seminte de gogosar, ardei grasi , kapia si iuti. Sintem in urmatorul stadiu: ardei iuti =ioc adica 1 fir, kap[ia si grasii = satisfacator, iar gogosarii au iesit in nr foarte mare. Ei au ca 1 cm in inaltime si doar doua frunze. Au iesit prea repede? Si cind sa-i mut individual pe fiecare?
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mier 19 Feb 2014, 2:33 pm

Pai daca i-ai pus la sfarsit de ianuarie n-au iesit repede deloc . Insa cred ca i-ai semanat cam devreme . Depinde acum si de ritmul lor de crestere la tine pe pervaz ., ca vad ca nu se grabesc wink Repicarea (adica individual ) , se face cand au doua frunze adevarate sa se poata manevra plantula in siguranta .Cred ca anul trecut prin februarie sau martie am pus eu si poze pe aici .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Joi 20 Feb 2014, 12:02 am

Pai am citit intr-o carte ca semanatul gogosarului se face la 25 ianuarie. Cartea e la tara dar se numeste Cultivarea legumelor....iti spun dupa primul drum la tara.! Rasadurile le-am scos pe balcon. Acolo e mai rece ca in dormitor.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 4 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB