Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (6) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina cu legume (6)

+46
raluca2014
teisoara
Letitia G.K.
Floren
clodi
irish05
Cristache
Admina
Gerlinde13
Giorgi
nico1206
CCristinaC
oanaraluca
betymi72
Samarineanca
Gianina4ever
dragan mirela
alice07
aleinad
ema
cocav
Mandana
Gabiuta
canadianca50
danniela
daniela60
MagdaMarin
Steluzza
ioana.radu
Greteledelweiss
AlinaJ.Bijoux
ivanoiuadela9
valentinadof
AcidoR
tantza_m
SilviaDumitrescu
gloriamix
greieras
claudiana
Gabica
victoriacus
rosita
piciul
corina corina
Dorulet
cristina07
50 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Mar 17 Iun 2014, 12:06 am

Si la mine in gradina au inceput sa apara gogonelele. Au inflorit si castravetii si ardeii au boboci. Si mai am o0 tufa de dovlecel dar tot ii cad dovleceii cin au asa in jur de 4-5 cm. Are si lumina si apa, dar probabil nu-i place de mine!
Trandafirii s-au intrecut anul asta pe ei insisi -sa vedem de acum incolo- iar in rest toata curtea e plina de balarii pe care nu reusesc niciodata sa le jumul pe toate. mereu imi ramin si pentru saptamina viitoare....
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Letitia G.K. Mar 17 Iun 2014, 5:19 pm

Buna ziua harnicelor gradinarese.Am o mare rugaminte la voi.Cu ce as putea sa fac sa distrug purecii verzi de pe un prun?
Letitia G.K.
Letitia G.K.
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Erlangen
Data de inscriere : 14/02/2012

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de danniela Mar 17 Iun 2014, 5:35 pm

Nu merge cu ceai de tutun???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de cocav Mar 17 Iun 2014, 7:26 pm

Cu ceai de pelin, pe care il aplici la 3 zile, spor !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Mar 17 Iun 2014, 7:28 pm

Solutie de sapun lichid - nu face nimic am incercat eu.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mier 18 Iun 2014, 11:19 am

Am promis ca vin cu poze cu coacaze . E al doilea an de la plantare si a rodit lastarul matur la fiecare tufa . Au avut apa si au crescut incredibil de mari , cam 1 cm in diametru .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pe mine m-au cucerit pentru ca sunt foarte productive , nu sunt foarte pretentioase si excelente pentru sistemul imunitar si un remediu foarte bun pentru reumatism articular (pe care noi il mostenim genetic toti din pacate) .

Asa ca in toamna pregatim terenul cu gunoi si aratura adanca si la primavara plantam sute de lastari de coacaze . Azi am vandut zece kg cu 10 lei kilogramul , deci sunt si sanatoase si banoase ! Iar jeleul cica e grozav , dupa spusele clientelor ca eu n-am facut . Eu le prefer asa ... de pe craca !  wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Mier 18 Iun 2014, 12:18 pm

Iam-iam ce pofta mi s-a facut!Corina tufa se face mare,adica mai mare decit cea de smeura?
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de teisoara Mier 18 Iun 2014, 1:14 pm

Bravo!Bravo Bravo !

Frumoase imagini!Cred ca si efortul e pe masura...Au secrete aceste plante ?Ai luat lastarii cu pedigree.?
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de raluca2014 Mier 18 Iun 2014, 1:29 pm

cum adica lastari cu pedigree? sau e o poanta?
raluca2014
raluca2014
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : romania
Data de inscriere : 10/06/2014

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de teisoara Mier 18 Iun 2014, 1:40 pm

din sursa autorizata ,cu certificat ,cu un nume care sa aiba caracteristici de culoare ,greutate a fructului /marime...in anumite limite wink 
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 18 Iun 2014, 3:33 pm

Corina,afacere de afacere!Bravo!Lastarii ti-i faci singura?Am si eu o tufa prinsa de vreo 2 ani,de fapt socrul meu,arata exact ca a ta,dar socrul zice ca-s agrise.A facut vreo cateva bobite dar cred ca nu-i la locul potrivit,e cam sub nuc.Ia sa iau eu atitudine cu tufa aia! wink 
Noi ne gandim tot mai mult sa punem goji.Renunt la mamaliga. Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Admina Mier 18 Iun 2014, 5:33 pm

Corina, ce coacaze mari si frumoase! Si mie imi plac crude, oricum asa au cele mai multe vitamine.
Si profitul e impresionant, tine-o tot asa, in masura in care produc tufele mult. Mie mi se pare mai mare decat zmeura, noi avem unul negru, dar gustul lor nu e asa bun.
Valentina, se fac goji si in Romania? Nu stiam. Ma innebuniti, ce inventive sunteti!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Tigrisor Mier 18 Iun 2014, 10:53 pm

Ce bine arata coacazele, yamiiiii. Noi ieri am terminat de rontait si ultima boaba din coacazul plantat la ai mei, tot rosu, a facut multe, dar nu asa de bogat ciorchinele ca al tau.
Spune-mi, te rog, mai tunzi din ramurile tufei ? Eu am citit pe net ca nu se tund, asa ca nu l-am lasat pe tata sa se apropie cu foarfeca.
Cam ieftin ai dat kg, daca eram mai aproape......... Intr-un hipermarket am vazut acum cateva zile cu 15 lei caserola de vreo 200 g, ciudat totusi ca iarna sunt mai ieftine.
Daca ai prea multe si vrei sa ai la iarna le poti congela, am testat si sunt bune, la fel si visinele, murele, coarnele, catina (poate stiai deja  Smile ).
Spor la extinderea plantatiei si la vanzare.
Tigrisor
Tigrisor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Localizare : spatiu virtual
Data de inscriere : 08/01/2013

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 19 Iun 2014, 9:32 am

Se fac goji la noi in tara,sunt cativa care cultiva,nu exista piata de desfacere dar in cativa ani va fi o nebunie cu fructele astea.Deja am vorbit pt butasi.Din frunzele tinere se poate face ceai verde iar din fructele proaspete un gem-elixirul vietii.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Floren Joi 19 Iun 2014, 10:05 am

Si Giorgi a plantat goji ! Si migdal !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Iun 2014, 7:35 pm

Noi am pus in curte un ginko biloba (stiu ca sunt prin Oltenia, prin Caracal, parca) si alun. S-au prins, sunt de vreo 2 ani, doar cresc greu.
In Bucuresti era isterie deja cu goji, era si la tarabe in Obor, vandut vrac. Sa speram ca tine mult si bine moda asta, ca sa puteti sa si vindeti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 20 Iun 2014, 8:25 am

Ei,acuma hai sa ma mir eu!Ginko biloba!Foarte tare!Da,de ce nu!Goji in supermarket se vinde cu peste 80 de lei kg.Desigur ca tu ca producator nu poti vinde cu mai mult de 30/40 de lei fruct uscat.Nu mai spun de fructe proaspete care se vand cred cu 10/15 lei.Cam asa cum a dat Corina coacazele.Eu nu ma gandesc neaparat sa vand(putin,asa Smile vreau sa vad cu ochii mei cum e cu arbustii astia,sa mancam noi delicatese.Eu am colegi care fac cure de goji.Le cumpara din supermarket cu pretul de care v-am zis.Desigur ca nu-si permit multi asta,dar daca ar fi mai ieftine...... wink 
Eu plantez brocoli in gradina.Si am adus la o masa cu musafiri si bineinteles ca m-am laudat ca-s din gradina mea.A trebuit sa-i duc in gradina sa vada plantele! Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 21 Iun 2014, 11:48 am

Cine stie,cine are,e diferenta intre agris si coacaz?Eu am cautat dar n-am gasit mare lucru iar ce-am gasit seamana.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de tantza_m Sam 21 Iun 2014, 1:07 pm

Valentina, noi am avut la tara si agrisi verzi , si  coacaza neagra si rosie. Bobitele de agris sunt mai mari in comparatie cu cele de coacaz, si nu cresc in ciorchine ci separat. Atat imi aduc aminte. Poate fetele care au prin gradini stiu mai multe.
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de ema Sam 21 Iun 2014, 2:38 pm

Asa stiu si eu, Tanza
Dar si culorile difera Agrisele seamana mai mult cu strugurii rosii la culoare (sau cu cei albi), boaba e marisoara si nu e in ciorchine Coacazele cresc in ciorchine, boabele sunt micute iar culoarea la cele rosii, e rosie inchis cand sunt coapte Cele negre au un miros si un gust mai "greu"
Ai poze mai clare aici pt agris
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 21 Iun 2014, 3:12 pm

Dupa ce ne-a aratat Corina coacazele ei mi-am dat seama ca am si eu o tufa asemanatoare,tot rosie,doar ca socrul meu zice ca-s agrise.Parca fructele sunt in ciorchine,e al doilea an de la plantare trebuie s-o examinez mai atent.Am si coacaz negru si am facut comparatie intre frunze,sunt la fel.Dar acum m-ati lamurit:coacazul face ciorchine.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Tigrisor Dum 22 Iun 2014, 12:36 am

Asa cum au spus si fetele coacazul face fructele in ciorchine. Fructele agrisului sunt considerabil mai mari si au un fel de perisori pe suprafata, pe cand fructele coacazului sunt lucioase (mai ales cele rosii).
Fructe sa faca si pofta sa ai, indiferent ca-s coacaze sau agrise Smile
Tigrisor
Tigrisor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Localizare : spatiu virtual
Data de inscriere : 08/01/2013

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 22 Iun 2014, 12:09 pm

Corina f. frumoase coacaze ai. Superbe, te imvidiez. Si noi am avut cand eram eu mica si coacaze rosi si agrise. Si da e diferenta intre agrise si coacaze din cate imi aduc aminte. E asa cum zice Tantza_m si Ema.
Mie una nu prea imi plac agrisele ca sunt cam acre.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Admina Lun 23 Iun 2014, 7:08 pm

Am mutat rosiile si niste ardei, din cutii, in ghivece. Nu cred ca ajungea adancimea cutiilor, sa sustina plantele. Inca mai am multe in cutii, sa le mut sau raresc. Au inceput sa infloreasca, dar nu au legat. N-am prea vazut albine...
In ultima poza e o chestie suspendata, care promite ca face rosii cu fundul (radacina) in sus si fructele in jos. Vom vedea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 24 Iun 2014, 1:28 pm

In sfarsit am ajuns si eu la voi !  love 

S-o iau cu inceputul :

Greieras , tufele de coacaze , daca le merge bine ajung cam la 1,5 metri , maxim . Le tebuie soare si pamant nisipos .

Teisoara ,  Smile lastarii i-am luat de la un producator si pur si simplu i-am infipt in pamant anul trecut in primavara . Unii au facut cate un ciorchine , doar la cateva luni de la plantare, adica in iunie . Tufele din poza au acum doi ani . Rodeste doar lastarul care se lemnifica  . Au crescut asa mari pentru ca le place apa si anul asta la cat a plouat...
Valentina , lastarii ii voi lua din tufele mele acum . Se infig primavara in pamant pregatit din toamna cu gunoi , lastarii lemnificati . Nu sunt pretentiosi deloc . La mine s-au prins toti ! E pacat sa nu inmultesti si tu tufa ta !
Admina si coacazele tale sunt mai bune ca medicament ! Insa astea rosii sunt mai apetisante si mai vandabile . O tufa rodeste cinci-sase ani bine , apoi trebuie inlocuita , dar o sa ma grija daca tot am decis sa ma fac coacazareasa !  rade Am si cateva plante de Goji . Am semanat minusculele seminte din fructe luate de la plafar . Sunt cam anemice , dar eu am sa le pun in gradina totusi. Poate am noroc sa le mearga ! Daca nu , mai seman o data !  wink 
Tigrisor , cand o sa am o cantitate mai mare , cred ca am sa le duc la capitala .  wink Anul viitor ar trebui sa inceapa sa rodeasca bine . Asa e, nu se tunde coacazul , doar se curata de lastarii uscati . Eu am sa le tund pentru ca am nevoie de lastari pentru inmultire , apoi doar ingrijesc . Da , bineinteles ca stiam ca se congeleaza ! Bag seama ca nu m-ai gasit pe la conserve unde ma laudam  cu lazile mele . Inca gatesc cu morcov , ardei , rosii si alte minuni congelate de anul trecut din gradina mea . Am 800 de litri volum de congelat , asa ca ... si pe soacra-mea as putea s-o congelez daca as vrea !  rade Dar e fata de treaba ! Multumesc de urare !

Valentina , si eu as vrea cateva tufe de agrise , dar n-am auzit pe nimeni sa se omoare dupa gustul lor . Am sa pun totusi , asa de varietate . Poroambele nu reusesc sa le '' imblanzesc'' deloc la mine in gradina si nici macrisul (cel care face bobite rosii lunguiete ) . Am in schimb vreo 10 tufe de catina frumoase care sper sa rodeasca anul viitor . Astept sa vad daca ies coarnele din samburi si mai visez la un migdal... Si cate nu mai vreau eu !  wink 

Admina , ai plante frumoase ! La noi rosiile s-au cam manat de la atata umezeala , le-am si tratat la timp , ... dar nu ma las ! Anul asta trebuie sa fac bulion si mai ales sa congelez rosii cat se poate de multe din gradina mea .

Doar ce vorbeam de umezeala ! A inceput o torentiala asa din senin si bate un vant grozav ! Brrr ! Si doar ce sorbisem o raza de soare...

Va pup , fete dragi ! Sa aveti gradini roditoare !  kiss 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 10 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB