Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina cu legume (6) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Gradina cu legume (6)

+46
raluca2014
teisoara
Letitia G.K.
Floren
clodi
irish05
Cristache
Admina
Gerlinde13
Giorgi
nico1206
CCristinaC
oanaraluca
betymi72
Samarineanca
Gianina4ever
dragan mirela
alice07
aleinad
ema
cocav
Mandana
Gabiuta
canadianca50
danniela
daniela60
MagdaMarin
Steluzza
ioana.radu
Greteledelweiss
AlinaJ.Bijoux
ivanoiuadela9
valentinadof
AcidoR
tantza_m
SilviaDumitrescu
gloriamix
greieras
claudiana
Gabica
victoriacus
rosita
piciul
corina corina
Dorulet
cristina07
50 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 08 Mar 2014, 10:14 pm

La noi se cheama viorele si da miros tare frumos. Nu le-am pus noi ci verioara manei mele de la care am cumparat casa acum 8 ani.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Gianina4ever Sam 08 Mar 2014, 10:20 pm

Ce frumoase!O,Alina,dar cald a fost la voi de sunt asa plantele...la noi abia au iesit din pamant si-ncep sa se inalte.
Sotul a apucat sa puna brazdele de ceapa inainte de ploi.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Samarineanca Sam 08 Mar 2014, 10:50 pm

Am descoperit acest blog minunat despre ierburi si legume si tot nu ma satur de citit. Poate va intereseaza si pe voi:  link - Ierburi Uitate
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de piciul Dum 09 Mar 2014, 7:04 am

AlinaJ.Bijoux, asta este primavara...la noi inca ploua...e buna si ploaia ca de nins a nins doar trei zile si s-au vaitat televiziunile 3 luni.....
O primavara plina de bucurii!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 09 Mar 2014, 11:32 am

Dar ce inaintata e vremea la voi,Alina.La mine,le fel,de-abia ies din pamant.
Ieri am mai pus in solar niste arpagic si spanac.Loboda semanata asta toamna are 2-3 cm.Mai am salata de asta toamna pe care o voi rasadi cat de curand.
Am mai plantat ieri o tufa de clamatite mov,de cand mi-am dorit!Si un trandafir tip arbust luat din lidl,sa vedem ce-o fi de capul lui.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Lun 10 Mar 2014, 2:42 pm

Ei, alta clima-sinteti mai mediteraneeni, voi acolo! La mine in curte in acest wekend erau inflorite doar o primula (acolo se zice vestitoarea primaverii) si niste crocus alb adica brinduse. La noi in zona la cele albastre se spune violete -probabil de la culoare- dar eu le stiu de toporasi. Si sa stiti ce daca le smulgeti din pamint cu radacina se prind in curte foarte usor. Si sa le pune-ti la umbra sau macar la semi-umbra si or sa infloreasca mult .Si se inmultesc usor ca sin din familia plantelor tiritoare.Eu al luat nu din padure cin Bucuresti venind de la servici , si cresteau pe marginea spatiilor verzi dintre blocuri!Sint si albe.Si unele mai bleu.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 10 Mar 2014, 3:20 pm

Albe nu am vazut nici o data. 
Cum stati cu gradina. Noi am semanat aproape totul. Mai avem doar rasadurile. Sambata am pus cartofi  iar saptamana trecuta restul (morcovi, pastarnac, patrunjel, mazare, ceapa, usturoi, rucola etc.) Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 11 Mar 2014, 11:13 am

Si la noi tot toporasi le spune si sunt si albi si bleu , dar inca n-au inflorit . Doar brandusele deschid florile cand e soare si pe nor le inchid la loc .

Eu am semanat din toamna Alina ca daca lasam pe primavara ma apuca aprilie . Inca musteste solul de apa . Am semanat ieri niste spanac pe la umbrarul de vita de vie si am plantat usturoi calugaresc care iesise asa dupa bunul plac pe unde au mai cazut seminte . Azi am plantat cativa pruni si un tei si maine e un cires in plan .
In rest , speram sa se mai potoleasca vantul ca la noi bate de cateva zile grozav de tare .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de betymi72 Mar 11 Mar 2014, 11:21 am

La mine inca nimic in gradina(doar usturoiul din toamna daca o fi iesit)...sper sa ajung azi sa vedem ce e pe acolo...sa inteleg ca se poate semana spanacul...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 11 Mar 2014, 12:46 pm

Da, se poate si spanaculdar si salata. La mine a fost -1g dimineata dar sper sa nu mai fie minus. Acum e un soare de iti e mai mare dragul sa stai afara. La umbra e insa racoare bine.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 11 Mar 2014, 1:23 pm

Toate cele se seamana luna asta : salata , spanac , ridichi , patrunjel , marar , leustean ,loboda , telina , morcov , pastarnac , praz , arpagic , usturoi , mazare... si sper ca n-am uitat nimic .  rade 
Sunt destule seminte pentru o singura primavara , nu ? Si multe flori !  love 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de victoriacus Mar 11 Mar 2014, 2:38 pm

Eu am facut azi rasadnita,dar o mai las sa se incalzeasca pamantul.Oricum,semintele sunt in casa in ladite Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am tuns si trandafirii si acum crosetez Smile Aici unde stau acum ma invart de 2 ori in gradina si am terminat treaba Smile
La casuta mea de la Bila(Giurgiu),nu terminam nici intr-o saptamana Sad Mi-e tare dor.Abia astept sa merg iar
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 11 Mar 2014, 2:51 pm

Te cred , Victoria !
Si eu am zis ca nu mai seman de rasaduri deloc anul asta . Si ieri tot am bagat trei ladite cu pamant in casa ! Macar asa ... de pofta !  rade 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de victoriacus Mar 11 Mar 2014, 2:59 pm

Ba eu pun seminte pentru rasad,pentru ca am patit-o de fiecare data cand am luat din piata.Am cerut una si a crescut alta.Adica in loc de Kapia sau gogosar m-am ales cu un ardei gras amarat,ca nici macar soi bun nu era. Asa camai bine imi fac singura.Si oricum,la rosii am niste soiuri aduse de afara,asa ca nu gasesc sa cumpar rasad de care vreau eu.
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Joi 13 Mar 2014, 11:26 am

Ai dreptate , Victoria ! Eu n-am cuparat rasaduri niciodata !

Eu ziceam numai ca anul asta nu mai produc rosii , ardei , vinete ca gradina mea are nevoie de o erbicidare , pentru ca n-o mai scot la capat la capat cu plivitul din cauza volburii si a palamidei (care se scutura in fiecare an de pe terenurile vecine la mine  zid  ) . Dar cate o suta de fire din fiecare tot pun si eu pentru casa si categoric imi fac rasaduri singurica .  Smile 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Joi 13 Mar 2014, 2:07 pm

Corina, rasadurile mele din ghiveciul de pe pervaz sa stii ca au rams cam un sfert si nici nu sint mai mari de 2 cm. Inca nu au decit cele doua frunzulite .As putea sa le mut la geam insorit dar mi-e teama ca aici or sa fie arse de soare. Ca termopanele astea ard si lingura de pe masa din fata ferestrei.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de victoriacus Joi 13 Mar 2014, 7:26 pm

Daaa,si eu am probleme cu semintele de la balariile din jurul gradinii mele.Degeaba muncesc eu mereu sa tin curat,ca le aduce vantul de la terenurile lasate in paragina din vecinatate,si muncesc in fiecare an de ametesc.Dar cu ierbicid tot nu dau  Smile 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de oanaraluca Sam 15 Mar 2014, 10:09 pm

Vreau sa va felicit pentru gradinile pe care le aveti si pentru munca si daruirea cu care le ingrijiti!
Eu nu ma ocuput cu gradinaritul (as vrea sau mai bine zis mi-ar placea) insa intru de fiecare data si aici si va admir rasadurile, gradinile pline de roade si florile.
Azi mi-am cumparat un butas de magnolie si sunt foarte bucuroasa! Eu am o curte de 50 m din care doar 6 m pentru gradinita de flori zambile, narcise,doi trandafiri, 2 bujori,flori de tot felul cat sa fie verde mai mereu, restul trotuar.
Dar asa de setata am ramas dupa ce am citit ca Alice vrea sa isi achizitioneze una, si dupa ce am vazut si pozele de la Alina...
O sa incerc sa o pun intr-un ghiveci mai mare, sper sa se prinda si sa-i mearga bine la ghiveci. Si visez ca pana s-o face copac sa am o gradina in care sa o plantez.visez...
Scuzati ca sunt cam off-topic dar nu aveam unde sa ma laud cu "achizitia ". Spor la gradinarit!
oanaraluca
oanaraluca
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : constanta
Data de inscriere : 03/01/2012

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 16 Mar 2014, 8:27 am

Am pus si eu semintele la pahare,abia acum,v-am zis ca la mine e destul de frig inca si mai anunta la meteo iar ploi si ninsoare la munte si chiar aprilie o sa fie mai friguros ca martie!Poate s-au inselat! Gradina cu legume (6) - Pagina 6 4246 
Am rasadit salata in solar,cam 150 de fire si mai rasadesc o tura cam intr-o saptamana.
Ce ziceti,oare as putea sa mai scot laditele cu rasaduri afara cand o fi cald si sa le bag seara in casa?Am multe flori in casa si nu mai am conditii optime si pt rasaduri.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de alice07 Dum 16 Mar 2014, 8:37 am

Oana, ce mult ma bucur ca ti-ai luat magnolie! Eu ajung abia marti la magazin si sper sa mai gasesc... iti doresc sa se prinda, si eu tot in ghiveci vreau o sa o tin o perioada, pana se incheie lucrarile pe langa casa. Sa te bucuri de ea si daca poti, pune si o pozica... abia astept ziua de marti...scuzati si pe mjne de off topic.
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 16 Mar 2014, 10:25 am

Eu abia ieri am reusit sa pun ceva in gradina. Initial am zis ca nu o sa pun nimic, intrucit am luat terenul fara o sursa proprie de apa si sa ma apuc sa fac o fantana acum, nu e in planul bugetar :)Ei, da' nu m-a lasat inima sa fiu proprietar de teren si sa nu pun chiar nimic. M-am gandit sa pun doar ceapa si, daca tot pun ceapa, sa pun si ceva usturoi, sa nu fie singura. :)Intre idei, am aflat ca e bine sa pun acum si morcov, sa-si ia udatura din apa deja existenta in pamint. Si uite asa, ieri ne-am mutat la gradina, unde am greblat, sapat, plantat ceapa obisuita, ceapa rosie (preferata sotului) usturoi si morcovi. Am mai taiat si un par batrin cat lumea care mai facea doar umbra. Intre timp, sotul a facut si o intelegere cu parintii sai pentru a putea uda gradina si, uite asa, m-am trezit ca am dat la cazma si parcela pentru verdeturi, si pentru mazare, si pentru dovlecei. A mai ramas cea pentru rosii, castraveti, ardei, etc. care va fi rezolvata sambata viitoare.
Partea faina e ca uitasem cat ma urasc uneltele agricole, cat de mult atenteaza sapa la incaltarile mele si cata durere imi poare provoca.  rade 
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Dum 16 Mar 2014, 6:06 pm

Felicitari , Cristina ! Vei avea o gradina grozava ! Si nu te mai certa cu sapa ca in gradina ea e mama recoltelor bune : apa si sapa , astea-s ajutoarele de nadejde !  rade 

Valentina , daca nu bate vantul eu zic ca poti sa mai scoti rasadurile la aer , asa de la 15 grade in sus , dar daca bate vantul e riscant la cat de crude sunt ele .

Greieras , imi pare rau ca rasadurile tale nu au rezistat . Or fi fost prea dese ? Ai putea sa mai semeni o data...
Eu abia maine incep sa seman in ladite ardeii care abia au germinat zilele astea . Am sa vin cu poze . Si la noi s-a racit vremea , dar sper sa-si revina !

Victoria , nici eu nu as vrea sa erbicidez , dar nu se mai poate . Volbura are radacini mai adanci decat rasadnita , asa ca ... trebuie!
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 16 Mar 2014, 6:06 pm

Bravo Cristina. Si noi am terminat cu gradina, pana vin rasadurile la inceputul lui mai. Deja a rasarit ceapa, usturoiul, salata, spanacul, rucola. Iar saptamana viitoare se anunta una calda cu 20 de grade pe miercuri.
Spor mult fetelor!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de nico1206 Dum 16 Mar 2014, 9:07 pm

Buna fetelor! Frumoase gradini aveti! Am citit si m-am bucurat! Astazi am plantat si noi legume in gradina pentru prima data (ne-am terminat de construit casa anul trecut). Sunt asa de incantata! Eu am crescut la bloc, la etajul 4, fara curte... Am plantat azi salata verde de 3 feluri, gulii albe si rosii, ceapa alba si ceapa rosie, usturoi, capsuni, marar, patrunjel, leustean, fenicul. Sper sa iasa tot! Mai am luat seminte de ardei gras de 3 feluri, le pun maine la geminat si apoi in rasadnite cu ele! Maine vreau sa mut in gradina si 2 tufe de cimbru care au rezistat eroic in ghiveci, pe treptele din fata, toata iarna! Am si niste seminte de coriandru, am citit pe plic ca trebuie puse in rasadnita intai, asa ca zilele astea am planuri mari. Si mai vreau sa iau seminte de morcovi, nu stiu cum am uitat...
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 17 Mar 2014, 9:55 am

Sa ai spor , Nico ! Si recolte frumoase ! Ma bucur cand mai apare cate o gradinarita !  love Si pentru tine la fel , Alina !  hug 

Eu am venit cu poze !
Mai devreme am semanat semintele de ardei care au germinat . Restul le las pentru zilele viitoare ca nu-i graba :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Zilele trecute sotul meu a taiat via , iar eu am sapat brazdele de la umbrar

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si sa va arat si frumoasele mele branduse :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din care nu au mai ramas prea multe , ca le tot viziteaza catelul pamantului...
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB